Család

Véletlenül futotta le a félmaratont egy 12 éves kislány

A kislány egy 5 kilométeres futóversenyre regisztrált, de végül a félmaratonon kötött ki. Ha már ott volt, lefutotta azt!

LeeAdianez Rodriguez, hatodik osztályos New York-i kislány, két hónapja edzett az 5 kilométeres futóversenyre. A verseny helyszínére érkezve látta, hogy a futók már a rajtnál sorakoznak, ezért, mivel azt hitte, késett egy kicsit, beállt közéjük. Így futotta le végül a 21 kilométeres félmaratont – véletlenül.

LeeAdianez azt mesélte, furcsa volt, hogy miután lefutott 6 kilométert, még mindig lassan halad a verseny. Ezért megkérdezte a mellette futót, hány kilométeres a verseny. Ekkor tudta meg, hogy 21, azaz a félmaratont futja.

De ahelyett, hogy kilépett volna, folytatta a futást. Végül is, a másik versenyre már úgysem ért volna oda! A 12 éves kislány ráadásul szuper eredményt ért el a félmaratonon: 2 óra 43 perc alatt végzett vele, ami képességei és edzettsége mellett igazán figyelemre méltó

A kislánynak csak az anyukája nem örült annyira – legalábbis kezdetben, hiszen a tervezett 5 kilométeres célnál várta a lányát. Mivel nem érkezett meg, még a rendőrségnek is szólt. Mikor azonban rájött lánya elképesztő teljesítményére, természetesen kitörő örömmel fogadta.

Forrás: Dailymail