Újra kellett éleszteni egy gyereket a komáromi strandon

Vad Rózsa | 2024. Június 03.
Hétfőn lett rosszul egy gyerek a WF Szabadidőparkban, kórházba került.

Komáromban, hétfőn sikeres újraélesztés után vittek kórházba egy gyermeket a WF Szabadidőparkból, miután megállt a szíve – írja a Kemma. A Komárom-Esztergom megyei lap érdeklődésére az Országos Mentőszolgálat kommunikációs munkatársa, Udvardi-Lakos Luca elmondta, hogy egy tíz év körüli gyermeket élesztettek újra sikeresen.

A gyors, életmentő beavatkozást követően

súlyos-életveszélyes állapotban szállították a kisgyereket kórházba, mentőhelikopterrel. 

Az újraélesztés alapfogásait mindenkinek érdemes elsajátítania. A szakszerű mellkaskompresszió (mellkasi nyomás) során az ellátó személy két kezét összekulcsolja, majd kezeit a mellkas közepére helyezi. Ezt követően kb. 5 cm (legfeljebb 6 cm) mélyen, 100-120/perc frekvenciával, a lehető legkevesebb megszakítással, a mellkas lenyomása után annak teljes felengedésével végzi a mellkas kompressziót.

A tenyér alsó éle érintkezik a beteg mellkasával.

30 mellkaskompresszió után 2 befúvásos lélegeztetés következik: az ellátó szabad légút biztosítása, a fej hátra hajtása után a beteg orrát egyik kezével befogja, majd szájból szájba lélegezteti. Egy befúvás célszerű időtartama körülbelül 1 másodperc. A befúvás után az ellátó fejét a beteg mellkasa felé fordítja, hogy meggyőződjön a befúvás hatékonyságáról – vagyis

látja-e a mellkas süllyedését a kilégzési fázisban.

A 2 befúvás teljes ideje nem haladhatja meg a tíz másodpercet, ez a maximális időtartam, amíg a mellkaskompresszió megszakítható.

Exit mobile version