A legjobb az, ha még az ágyból való kikelés előtt sikerül befáslizni a lábunkat. Próbáljuk úgy betekerni a lábunkat, hogy közben nem lógatjuk. Ehhez persze valamennyi hajlékonyságra lesz szükségünk, de megéri.
A folyamatot a lábujjak tövénél a lábfejnél kezdjük, úgy, hogy a fáslizás itt legyen a legszorosabb, majd folyamatosan haladjunk felfelé a térdízület eléréséig. A fáslizáshoz lábanként két pólyára lesz szükségünk: az első pólya a lábhátat a bokát és a sarkat fedi, a második pólyával pedig bokától térdig a lábszárunkat fedjük be, majd a végén csakúgy, mint az előzőt, kapoccsal vagy ragasztószalaggal rögzítsük. A fásli egyes rétegei kalász-szerűen fedjék egymást, vagyis az egyik tekeréssel felfelé haladjunk a lábszáron, a következővel pedig kicsit lefelé irányulóan részlegesen fedjük be az előző réteget. A folyamat végén vénáink olyan támaszt kapnak, mely a lábfejnél a legszorosabb és kissé lazul a térd felé, vagyis segíti a vér visszafolyását a lábból a szív felé.
Néhány jó tanács:
Fáslizás közben figyelni kell arra, hogy a hosszú anyag ne csavarodjon meg, ugyanis az nyomhatja a lábat, ami egészségtelen és kényelmetlen is.
Fáslivásárlás előtt érdemes kikérni az orvos véleményét, hogy milyen fajta fásli lesz a legjobb, a láb igényeihez igazítva.
A gumipólya nem örök életű, mosás és mindennapi viselés hatására sokat veszíthet a rugalmasságából, ezért bizonyos időközönként nem árt kicserélni.
Tudjon meg többet a www.lioton.hu-n »