10% már elég a gondtalan élethez?

Pénzügyek női szemmel | 2010. Augusztus 26.
Az okos pénzbefektetés nem tartozik a magyar emberek legfőbb ismérvei közzé. Akár azt is mondhatnánk, hogy a legtöbben pénzügyi analfabétaként próbálunk boldogulni ebben a bonyolult pénzügyi világban. Ahhoz azonban, hogy egy gondtalan életnek nézzünk elébe mégis meg kellene tanulnunk néhány alapszabályt.

Évtizedekig járunk iskolába, hogy majd kamatoztatva a tudásunkat évtizedekig tudjunk dolgozni, de arra nem is merünk gondolni, hogy mindezek nem segítenek bennünket abban, hogy a nyugdíjas éveinkben egy normális életet tudjunk élni. Irigykedve nézzük a sok külföldi nyugdíjas turistát, akik utazgatnak, vásárolgatnak és élvezik a jól megérdemelt nyugdíjas éveket, de vajon feltesszük-e magunkban a kérdést, hogy ők vajon hogyan csinálják?

Egy biztos, nálunk jobban menedzselik a pénzügyeiket. Azok, akik egy pénzügyileg fejlettebb országban élnek, már egészen fiatalon megtanulják azt az alapelvet, hogy a nettó bevételük 10%-át félre kell tenni tartalékba. Természetesen nekik nem azt tanítják, hogy a pénznek a legjobb helye a párnahuzatban van, hanem azt, hogy igenis megfontoltan és következetesen fektessék be a pénzüket, és akár egy kevéske pénzből is idővel nagyobb tőkét építhetünk fel.

 

Első körben a pénzünk egy részét mindenképpen fektessük bankbetétbe. A bankbetét összegét ahhoz mérten határozzuk meg, hogy a családunknak kb. mennyi pénzre lehet szüksége 6 havi megélhetéshez. Amikor ez az összeg megvan, akkor a többit már inkább részvényalapba helyezzük.

A bankbetét arra lesz jó, hogy folyamatos anyagi biztonságot nyújtson, míg a részvényalap segíthet abban, hogy hozamot, vagyis pénzt is termeljen. A hozam pedig megteremtheti számunkra a gondtalan életet, vagyis a pénzünk már nemcsak a munkánktól függ, hanem a pénzünk maga is dolgozik.

Tételezzünk fel, hogy a nettó bevételünk 200.000,- Ft, és ugyanennyi a párunk bevétele is. Az együtt megkeresett 400.000 Ft-ból tegyünk félre havonta 10 %-ot, vagyis 40.000 Ft-ot. Ha csak évi 10-12 %-os hozammal számolunk, ami valljuk be nem tűnik lehetetlennek, akkor is 20 év után több mint 30 milliónk lesz a számlán, 30 év múlva pedig akár több, mint 100 millió forintot költhetünk el.

Pedig csak a havi nettó bevételünk 10 %-át tettük félre, jó befektetéssel.

Ugye nem tűnik kivitelezhetetlennek? Ne feledd a következő bevételnél ezt a szabályt, és ezután mindig tedd félre azt a fránya 10%-ot, amit hidd el, egyébként is elköltenél, így pedig megteremthetd a gondtalan jövődet. Minél előbb fogsz hozzá, annál jobban jársz!

 

Csak 10%-ék!

 

Előző cikkeink:

Tudj meg többet a folyószámláról!  >>>

Átutalásos fizetés belföldön és külföldre >>>

Legyen biztonságos az internetes vásárlásunk! >>>

Védd meg magad a tolvajoktól! >>>

Hitelkártya vagy bankkártya >>>

Adósságrendező hitel, tényleg segít megoldani a problémát? >>>

THM és amit tudni kell róla >>>

Devizahitel -miért csapolja meg a családi kasszát? >>>

Elektronikus bank, a 21. század szolgáltatása >>>

A jövőnk a mi kezünkben is van >>>

Hogyan fektessük be a pénzünket? >>>

Lehet jóbarát a bankkártya? >>>

Amikor nincs más kiút, csak a hitel >>>

Vedd kezedbe az életed >>>

Vezessük be gyermekeinket a pénzügyekbe! >>>

Önerő nélkül nem megy >>>

Hitelfelvétel? Mire figyelj? >>>

Családi költségvetés >>>

Mindent a pénzről >>>

Hogyan teremtődik a pénz? >>>

 

 

Exit mobile version