Aktuális

Kiderült, hol a legnehezebb anyának lenni

Afganisztánban a legnehezebb a gyermeknevelés egy friss tanulmány szerint, mely a nők és a gyermekek helyzetét vizsgálta. Kattints, hogy megtudd, hazánk hányadik helyen végzett.
Kiderült, hol a legnehezebb anyának lenni Fizetésért lettek szülők

A Save the Children nemzetközi gyermekvédelmi szervezet által készített tanulmányban Norvégia áll a lista élén. Afganisztán és kilenc másik ország kullog a sor végén a Save the Children nevű civil szervezet „anyák mutatója” besorolása szerint.
Ezekben az országokban az anyák és gyermekeik nagyon nehéz körülmények között élnek, és minden hatodik gyermek meghal ötéves kora előtt, minden harmadik pedig alultáplált. A gyermekeket nevelők fele nem jut ivóvízhez. Ezek az országok – sorrendben a legrosszabbtól felfelé – Niger, Bissau-Guinea, Jemen, Csád, a Kongói Demokratikus Köztársaság. Eritrea, Mali, Szudán és a Közép-afrikai Köztársaság.
A Save the Children kutatói 164 – 43 gazdag és 121 fejlődő – országban elemezték részletesen a nők és gyermekek helyzetét.

Az anyák és a gyermekek számára a legjobb feltételeket biztosító tíz ország sorrendben a következő: Norvégia, Ausztrália, Izland, Svédország, Dánia, Új-Zéland, Finnország, Belgium, Hollandia és Franciaország.

Norvégiában magasan képzett egészségügyi személyzet jelenlétében történik minden szülés, míg Afganisztánban csak a szülések 14 százaléka történik orvosi felügyelet alatt – olvasható a szervezet jelentésében.
A nők születéskor várható élettartama Norvégiában 83 év, Afganisztánban pedig 45 év.
Tíz norvég nő közül átlagosan több mint nyolc alkalmaz korszerű fogamzásgátló módszereket, és csupán minden 175. gyermeket fenyegeti az a veszély, hogy nem éri meg az ötödik születésnapját. Afganisztánban ezzel szemben csak a nők 16 százaléka használ valamilyen modern fogamzásgátló eszközt, és minden ötödik gyermek hal meg ötéves kora előtt.
Németország, Spanyolország, Nagy-Britannia, Svájc a 11., 12., 13. és 14., míg Kanada csak a 20., az Egyesült Államok pedig csak 31. helyen áll. Magyarország a listán a 22., megelőzve Litvániát, Csehországot, Lettországot és Ausztriát.

Ha kommentelni, beszélgetni, vitatkozni szeretnél, vagy csak megosztanád a véleményedet másokkal, az nlc Facebook-oldalán teheted meg.

Címlap

top