Aktuális

A paralimpián csak ötödik lenne a férfi 1500 ép olimpiai bajnoka

Négy paralimpikon is jobb időt futott férfi 1500 méteren, mint az olimpiai aranyérmes futó ugyanezen a távon.

Az algériai Abdellatif Baka 3:48.29 másodperccel lett a férfi 1500 méteres síkfutás győztese a T13-as, látássérült futóknak fenntartott kategóriában a paralimpián. Az ezüstérmes az etióp Tamiru Demisse, a bronzérmes pedig a kenyai Henry Kirwa lett. Mindhárman, sőt, még a negyedik helyezett Fouad Baka – aki egyébként az aranyérmes testvére – is jobb időt teljesített, mint a szám ép olimpiai bajnoka, az amerikai Matthew Centrowitz, aki 3:50-nel nyert aranyérmet Rióban.

A paralimpián csak ötödik lenne az a férfi 1500 ép olimpiai bajnoka

“Nem volt könnyű megnyerni ezt az aranyat. Egy-két éve folyamatosan ezért dolgoztam, és ez nagyon-nagyon kemény időszak volt a számomra” – nyilatkozta a verseny után a paralimpiai bajnok.