Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Bababőrre szteroid?

Nona77
Létrehozva: 2007. Április 5. 19:50
A gyerekorvosunk a legapróbb bőrproblémákra (tejkiütés, szárazság, bőrpír) azonnal felírja az általa "gyógykrém"-nek nevezett kenőcsöt amiben szteroid van. De erre nem hívja fel a szülő figyelmét, én is csak azért tudom mert megmutattam a receptet olyannak aki ért hozzá.

Szerintem ez olyan felháborító...

És nem értem mért van erre szükség. Még a legkomolyabb ekcémás betegeknek is többször meggondolják, hogy adjanak-e szteroidot és csak végső megoldásként alkalmazzák.

  1. 2007. Április 11. 15:4748.

    Most elkezdtem utánanézni, hogy mi is az a szteroid. De mindenhol csak az "anabolikus szteroid" kifejezést találom. Leginkább az allergiával hozzák kapcsolatba, mint ebben a cikkben: http://www.origo.hu/allergia/20040724azallergia1.html?pIdx =3

    Arra a következtetésre jutottam, hogy azért írják fel minden apróságra a szteroidos készítményeket, mert nem tudják pontosan, hogy mi okozza a bőrelváltozásokat/náthát/köhögést, stb. Feltételezik, hogy esetleg allergia is lehet, ezért biztos, ami biztos alapon szteroidos cuccot írnak fel. Ahelyett, hogy az OKOKAT próbálnák meg kideríteni. A betegségek nagy része - főleg az allegria és társai - pszichoszomatikus.    Nem mérgekkel kéne gyógyítani, hanem a lelket kéne gyógyítani, pl. kineziológus segítségével...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_440601
    Torolt_felhasznalo_440601
    2007. Április 9. 11:4847.

    Szia!

    A szteroid hosszú távon káros a a szervezetnek, főleg csecsemő korban! Hallottam olyanról, aki élete során sokat használta (régebben nem volt ennyire közismert) és állítólag baromira elvékonyodott a bőre...

    Én sem tudom honnan lehet tudni, hogy a krémben van e szteroid. A receptre rá van írva az összetevő. Aki ért hozzá, biztos tudja mi micsoda. Sajnos én meg sem kérdeztem a patikustól, hogy miket írtak fel. Gondolom a kész krémekre is rá van írva az összetevő, számomra érthetetlen nyelven.

    Hát itt okosodhatom! Már is többet tudok, mint eddig.

    A picim bőréről egy csomó folt eltűnt! Szerintetek ott kenjem továbbra is, vagy nem szükséges? Én már nem kentem! Csak nem jön vissza újra, ugye? Félek,hogy már csak károsít, nem használ!

    Kellemes Húsvétot! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635510 (46)
    2007-04-07  22:46
  3. Torolt_felhasznalo_635510
    Torolt_felhasznalo_635510
    2007. Április 7. 22:4646.

    sziasztok!

    bocsi teljesen tájékozatlan vagyok. pontosan mi is a szteroid, és miért baj, ha krémben van, és honnan tudom, hogy va-e a dokinéni által felírt gyügyszertári, vagy kész krémben?

    köszi: lujzi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. Torolt_felhasznalo_440601
    Torolt_felhasznalo_440601
    2007. Április 7. 11:1345.

    Csak múljon el a nagy gond! (már szebb) Megjegyzem a kamillás krémet, meg a körömvirágot! Még egyszer nem hagyom hogy ennyire elszabaduljon a pokol!

    Egyébként tuti van jutalék! A Heim Pálban azt mondták két krémre, hogy csak ott lehet kiváltani (mert nekik van hozzávalójuk) Anyumnak van egy kedves gyógyszertáros ismerőse, aki azt mondta hallott ilyet, de náluk is kiváltható! Jó mi? Az eszem megáll!

    Meg azon is hogy küldözgetik össze-vissza a babád! Az ember meg perkáljon! Klassz! És ha nincs indok,miért kellene cipelni ide-oda? Azt hiszik az olyan simán megy!

    No jó! Nem húzom fel magam! Megyek inkább vissza takarítani! (ablak puci már megvolt  Ez a bezáró zárójel akar lenni, de nem hagyja hogy megjelenjen! Ragaszkodik a kacsintós figurához! 

    előzmény:
    Nona77 (42)
    2007-04-07  09:16
  5. 2007. Április 7. 10:2944.
    Hát ezt simán el tudom képzelni.
    Erre is már több jel utalt.

    Pl: tanácsadáson kérdezi: széklettel minden rendben? (nem is volt panaszunk soha) mondom igen. Erre: mert ha gondok lennének akkor ezt kell szedni és a kezembe nyom egy normaflor reklámot. Mindig ajánlgatja a váróban levő reklámfüzeteket, stb.

    És a legérdekesebb az ultrahang vizsgálat volt. A kisebbik fiam 2 hónapos. A nagyobbnál automatikusan csináltak hasi és koponya uh-t mert a kórház javasolta a zárójelentésben. Kevés volt a magzatvíze, ezért.
    Most a kicsinél pedig azt mondta a dokinő, hogy ő javasolja az uh vizsgálatot, bár nem indokolja semmi, de szűrővizsgálatként. Így viszont hiába ad beutalót, fizetnünk kell érte. 5000 forint volt a vizsgálat. Sokak szerint ezért is kap jutalákot.

    Másik példa: meghallgatja a szivét majd közli, hogy elküldené kardiológiára. Kérdezem miért? hall valamit amit gondot jelent. Válasz: nem semmit.
    Akkor minek vigyem kardiológushoz? Orvos ismerősöm szerint ez azt jelenti, hogy a saját diagnózisaiban nem biztos, ezért inkább elküld ide-oda szakorvosokhoz indokolatlanul is.
    Voltunk már szemészeten és neurológusnál is a nagyobbal, hasonló okokból és mindkétszer azt mondták minden rendben.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_278731 (43)
    2007-04-07  09:38
  6. Torolt_felhasznalo_278731
    Torolt_felhasznalo_278731
    2007. Április 7. 09:3843.
    Hát megáll az eszem. A szteroid majdnem olyan mint az antibiotikum, jó ha nagy baj van, de kis gondnál nem szabad használni. A koszmóra tökéletes a babaolaj, szépen fellazitja a koszmót. Ami meg a börkiütéseket illeti, az egyszerü gyógynövény krémek jobbak. A száraz börre jó a kamillás krém, börpirra meg a körömvirág krém. Sok babánál amilyen hamar kijöttek a kiütések, sokszor olyan hamar elmúlnak maguktól. Az én két lányomon is voltak, és mire megmutathattam volna orvosnak (védönönek), már el is múlt. Èn a helyedben orvost váltanék. Ùgy tudom sok orvos a gyógyszergyártól százalékot kap, ha az ö készitményeit részesiti elönyben. Lehet hogy most is erröl van szó?
    előzmény:
    Nona77 (1)
    2007-04-05  19:50
  7. 2007. Április 7. 09:1642.
    nem biztos, hogy szteroidos amit a bőrgyógy írt fel. de ha nem mondják nem lehet tudni.
    esetleg rá kell kérdezni.
    a kikeverős recepteket először mindig beolvasom egy hozzáértőnek, de nem mindenkinek van kitől kérdezni. Ha más nem a gyógyszertárban meg kell kérdezni, hogy mik is az összetevők pontosan. És ha nem szimpi akkor inkább ki se váltani.

    Természetesen ha komolyabb baj van akkor nem szoktam felülbírálni a dokinő utasításait.
    Habár ott is voltak már érdekességek.

    Szerintem az se normális, hogy náthára folyton ajánlgatja a fenistil cseppeket, mert hogy az nyugtatja a nyálkahártyát. Allergia esetén. Jól le is nyugtatja a gyereket, na ezt se szoktam adni. Bár van itthon belőle ha mondjuk megcsípik a szúnyogok akkor beadok belőle valamennyit. De nem azért mert náthás.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_440601 (41)
    2007-04-06  19:52
  8. Torolt_felhasznalo_440601
    Torolt_felhasznalo_440601
    2007. Április 6. 19:5241.

    Sziasztok!

    Nekünk majd egy hete a bőrgyógyász (Heim Pál) egy "gyógykrémet" írt fel a picimnek (5 hónapos) az atópiás dermatitiszére.  (ekcéma). Ezek után gondolom ez is szteroidos... A védőnénit kérdeztem erről, mi a véleménye, ő azt mondta, hogy nagyon keveset tesznek bele és nem szabad sokáig használni. Minket két hét múlvára hívtak vissza rendelésre. Ha "elmúlik", lehet, hogy hamaraosan vissza fog jönni neki? Nem tudom mitől van szegénynek, de remélem kinövi! Szerintem a bőr problémáját tőlem örökölte. Most egy kicsit elkeseredtem... 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2007. Április 6. 11:0140.

    Kiegészítés: koszmóra napraforgóolaj lazításra szépen rákenve, és aztán jöhet a kefélgetés. Mert van akinek, nem viszi le a fogkefe csak a finom bababőrrel együtt. Ezért érdemes előtte lazítani, nagyon szépen működik.

    Mindenkinek ajánlom...

    előzmény:
    salsa (39)
    2007-04-06  10:26
  10. 2007. Április 6. 10:2639.

    Én dokit váltanék.

    Azért csinálják ezt, mert ezt tanítják nekik az egyetemen és nem ismerenek vagy nem fogadnak el más alternatívát. Viszont a tájékoztatás kutya kötelessége is lenne. Én a szteroidos dolog után megbeszéltem a dokinővel, hogy ágyúval nem lövünk verébre, minden, általa javasolt készítményről részletesen beszámol és én szeretném eldönteni, hogy kell-e vagy sem. Persze itt most nem 40 fokos tüdőgyulladásról beszélek.

    De hogy koszmóra szteroidos krémet!!  Nekünk fürdés után egy tiszta fogkefével kellett megkefélgetni a buksiját, majd törölközővel finoman átdörzsölni.  

    Igen, világméretű összeesküvés elmélet.  Mindent a pénz mozgat. Én, amióta gyerekem van, nagyon gyanakvó lettem minden termékkel kapcsolatban.

    előzmény:
    Nona77 (38)
    2007-04-06  10:09
  11. 2007. Április 6. 10:0938.
    Hát én nem fogom rákenni, ez nem is kérdés.
    A kérdés az, hogy mért nem mondja a dokinő, hogy mit ír fel?
    És hosszabb távon pedig, hogy hogy bízzak ezután benne?

    Koszmóra is írt már fel valami kész terméket, elolvastam az is szteroid tartalmú.

    Krémjeinkben hydrocortison és elocom van.
    Jó duma azért ez a "Gyógykrém" elnevezés ezekre nem?

    És igazatok van abban is, hogy senkinek nem érdeke, hogy egészségesek legyünk

    De basszus elegem van ebből a világméretű összesküvéselméletből!
    Ez alapján semmiben sem lehetünk biztosak, hogy egészséges és jót tesz nekünk vagy a babáknak.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2007. Április 6. 00:0737.

    De, szar lehet. 

    Tényleg, élre tört a gyógyszeripar? Hát akkor le vagyok maradva.   Hiába, a kismamaság alatt az ember nem olyan tájékozott a világ dolgai felől.  

    előzmény:
    veravera (36)
    2007-04-06  00:04
  13. 2007. Április 6. 00:0436.
    Én úyg szoktam fogalmazni: a bőrgyógyászoknak, mint olyanoknak nincs létjogosultságuk Szar lehet így élniük, nem?

    Egyébként én úgy tudom, hogy a harcászat rosszabb biznisz, mint a gyógyszeripar.
    előzmény:
    salsa (35)
    2007-04-05  23:50
  14. 2007. Április 5. 23:5035.
    A bőr a belső szerveink tükre. Minden- a bőrön található kóros elváltozás - belülről fakad. Tehát ki kell deríteni az okot. Most lehet, hogy valaki meg fok kövezni, de a bőrgyógyászokra innen megközelítve nem lenne szükség.   De az allopátiás orvoslás a tünetek elnyomásáról szól sajnos.  Zárójeles mondat következik: Senkinek sem érdeke véglegesen megszüntetni az okokat. A gyógyszeripar a hadászat után a legjövedelmezőbb iparág. Zárójel bezárva. Tehát a tüneti kezelések mint kenegetés, fürdető stb. csak időleges megoldás, nem végleges. 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2007. Április 5. 23:4334.
    A szteroid nem erősíti az immunrendszert, hanem gyengíti, majd kiüti.
    előzmény:
    MAndy_10 (33)
    2007-04-05  23:24
  16. 2007. Április 5. 23:2433.
    nekem elocomos kenőcsöt írt fel 10%-osat vazelinban hígítottat, ha nem múlik a többitől....
    volt Der-Med fürdető drága de 12 hónapig használtuk és jó lett a bőre.
    Ezt a hígított kencét pedig néhanapján max 2 napig.
    Ha néha használod szerintem nincs baj..... ne állandóan. Hígítva kérd!
    Nekünk bevállt.
    Ha belegondolsz mi mindent használsz tisztítószerként akkor némi szteroid higítva nem árthat. Pláne ha ezzel a babád immunrendszerét növeled, hisz a bőr az elsőszámú.....
    Kérdés (nem bántólag) használsz mosószert, mosogatószert, öblítőt, domesztoszt......stb.....
    az 10%-os szteorid nem a világ vége.....
    előzmény:
    Nona77 (1)
    2007-04-05  19:50
  17. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2007. Április 5. 23:1332.

    Köszi a tippet, lehet hogy kipróbálom.

    Ez az elocomos ismerős. Valami como van benne, de rövidebb. Lehet hogy simán Comos? Rákerestem így a neten, de nem dobott ki krémnevet.

    előzmény:
    Caithleen (15)
    2007-04-05  20:53
  18. 2007. Április 5. 22:5231.

    A homeopatia-s oldalt ismerem - a legközelebbi doki is csak Monoron van - bár ez kocsival kb. 20 perc - és az is felnőtt-doki.

    A natúrszigetet is ismerem, meg van egy elég jól összeszedett könyvem - szerintem - Homeopátia napjainkban.

    Köszi az infót.

    Elöbb-utóbb lépnem kell valamerre, mert ha a kicsi is olyan lesz, mint a nagy, akkor gyakori látogatói leszünk a drnéninek :S

    előzmény:
    salsa (27)
    2007-04-05  22:14
  19. 2007. Április 5. 22:3330.
    Nem, valóban nem így van, ahogy írtad. Ezt a felváltvát már én is hallottam. Ti mire szeditek? Megírod priviben a doki nevét?
    előzmény:
    Caithleen (29)
    2007-04-05  22:28
  20. 2007. Április 5. 22:2829.

    Úgy értelmeztem, hogy egyidejűleg kétfélét adtok, felváltva. Ilyet már más doki pácienseitől hallottam, hogy egyik héten ezt, másik héten a másikat.

    Ti ezek szerint akkor nem így vagytok.

    Mi is arzént szedünk egyébként, csak bogyóban, pontosabban a granulátumot, a Helios terméket Angliából.

    előzmény:
    veravera (28)
    2007-04-05  22:17
  21. 2007. Április 5. 22:1728.
    Mondjuk higítva ütve-rázva szedi, nem bogyeszban. A kétfélét mire érted?
    előzmény:
    Caithleen (26)
    2007-04-05  22:11
  22. 2007. Április 5. 22:1427.
    a www.homeopata.hu oldalon fent vannak a homeos dokik.  A www.natursziget.com oldalt ismered? jó kis homeos szerkereső van rajta. 
    előzmény:
    Tina0311 (25)
    2007-04-05  22:03
  23. 2007. Április 5. 22:1126.

    Ebben a potenciálban inkább tünetinek tűnik a kezelés. Mi alkatit 200-assal kezdtük, és 2,5-3 év alatt a 10ezresig jutottunk.

    (A kétféle se az alkatira utal, de nem akarok belekontárkodni.)

    előzmény:
    veravera (22)
    2007-04-05  21:37
  24. 2007. Április 5. 22:0325.

    Most a második babával kóstolgatom a homeopatia-t. Az a gondom, hogy a drnénink csípőőőőőőőőőőőőőőőőből, az első kérdésemre elutasította a kérdést. Mármint a hoemos- dolgokat. Sajnos a környékünkön meg nem tudok homopatia-val foglalkozó dokit. Illetve felnőtt doki van, de nemtom, hogy őt fel lehetne keresni gyerkőc gondokkal is? Erről tudsz nekem valamit mondani?

    Apróbb dolgokban használtam/om már. Szülés közben, után. Tejcsire is. Meg pocakfájásra használtuk a camomilla-t.

    Nagyikámnak ajánlottam még más homeo-bogyót és szerencsére nagyon bejött neki. Évek óta először vannak átaludt éjszakái.

    előzmény:
    salsa (23)
    2007-04-05  21:37

Címlap

top