Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Igazságügyi ügyintéző

chilii
Létrehozva: 2008. Április 2. 15:42
Sziasztok! Pár éve végeztem el az Igazságügyi ügyintéző szakot, de nem dolgozom közigazgatásban. Arról szeretnék információt, hogy kinek hogyan alakult a karrierje ilyen diploma birtokában? Sikerült-e előre lépnie, jobb állást találni, több fizetést kapni? Egyáltalán elfogadják-e valahol ezt a papírt, elismerik-e diplomának, jár-e rá magasabb fizetés pl. a közszférában?
  1. 2008. Április 3. 14:1318.

    köszi neked is a bíztatást! meg én sem bántam, most is használom a diplomát, csak egy magáncégnél dolgozom. a helyzet itt most elég bizonytalan, ezért is kezdtem el gondolkodni a váltáson.

    előzmény:
    kristinya (17)
    2008-04-03  10:45
  2. 2008. Április 3. 10:4517.

    Szia! Szerintem is add be nyugodtan. Nálunk - bírósági szintén - még akár emailban is fogadjuk az önéletrajzokat. A www.birosag.hu oldalon minden bíróságot és email címét megtalálhatod és senkinek nem kell megtudnia, hogy jelentkeztél. Ha nincs álláshely általában írásban válaszolunk és az önéletrajzot eltesszük egy gyűjtőbe és onnan választunk ha van üresedés (nem szükséges örökölni). Nálunk fontos a tudás, a sogornőmet nem vette fel a főnököm, mert nem gépelt olyan gyorsan ahogy kellett volna. Több kollégámat is az "utcáról" vették fel. Persze vannak itt rokonok is, de nem jellemző.

     

    Még annyit, hogy nálunk a bírók "használják" az ügyintézőket. Nagyon sok - amit a törvény enged - önálló feladatuk van, és alá is írhatnak önállóan sok mindent.

     

    Én Kaposváron végeztem. Jó volt szerintem a képzés. Nem volt fényezés. Megmondták mire lehet számítani a közszférában és még mennyire nem kiforrott a dolog. A mi évfolyamunkon sokan voltak a rendőrségtől és a BV-től. Utólag azt mondják megérte nekik, ha nem is mindenhol, de tudják használni.

     

    Én nem bántam meg.

    előzmény:
    chilii (16)
    2008-04-03  09:45
  3. 2008. Április 3. 09:4516.
    köszi a bíztatást, eddig nem mertem beadni, mert az ismeretségi körömből is csak az került be, akinek volt bent rokona ráadásul nem szeretném ha kiderülne a mostani munkahelyemen, hogy el akarok menni. elég bizonytalan most a helyzet nálunk, de akkor sem vennék jó néven az biztos.
    előzmény:
    katkamano52 (12)
    2008-04-02  17:44
  4. 2008. Április 3. 09:4215.

    köszönöm, és mindenkinek a hozzászólásokat! azért érdeklődöm, mert sokaktól (évfolyamtársak) hallottam olyan véleményt, hogy nem ismerték el a diplomájukat, és nem kapták meg a magasabb fizetést pl. apehban.

     

    én miskolcon végeztem, és sok jót nem mondhatok, nagyon kemény volt, munka mellett meg főleg!!! volt olyan tárgy amiből szigorúbb volt a követelmény mint a jogászoknál! az biztos, hogy sokat kellett tanulni, ha jól emlékszem 350 feletti létszámmal kezdtünk és 100 körül voltunk a diplomaosztón (az előző évfolyam pótvizsgázóival együtt)

    előzmény:
    Gayle_Sun (14)
    2008-04-02  19:54
  5. 2008. Április 2. 19:5414.

    Igen, ez tényleg így van.  Nekem "csak" jogi asszisztens végzettségem van. Picivel több pénzt kapok, de tényleg uazt csinálom. Amíg suliba jártam, egész idő alatt fényezték, hogy ez milyen jó lesz nekünk, mennyi helyre el lehet vele helyezkedni. Rögtön azzal kezdték, hogy milyen nagy szüksége van az ügyvédeknek jogi asszisztensre. De ha jobban belegondoltok, ugyan minek? Van egy titkárnője, aki gépel és felveszi a telefonokat és van egy jelölte - aki fizet azért, hogy nála legyen jelölt - elintéz minden olyat, ami meghaladhatja a titkárnő tudását.

    A bíróság pedig általában nem tudja megfizetni a magasabb iskolai végzettséget, és lássuk be, nincs is rá szüksége, hogy ügyitézőket alkalmazzon. A lényeg, hogy tudjon gépelni, minden mást megtanul "menet közben" 

     

    A bíróságra - én is ott dolgozom - tényleg nagyon nehéz bekerülni, de sztem. nem az ismerettség hiánya az ok, inkább az, hogy a bíróság létszáma meghatározott. Csak akkor lehet bekerülni, ha valaki nyugdíjba megy, mert végül is nem azt mondom, hogy tuti állás, de lássuk be vannak ettől sokkal rosszabb helyek is, szóval nagyon kevesen hagyják ott. 

     

    Aki bíróságon akar dolgozni, annak én is azt javaslom, hogy adja be az önéletrajzát. Ha adódik egy üres állás, akár az előző évi pályázatokat is elővesszük (legalábbis nálunk így működik)

     

    És hogy a témánál maradjak, aki Miskolcon végezte az igazságügyi ügyintézőit, érdekelne a véleménye, tapasztalai a képzésről. Gondolkodom már egy ideje, hogy szeretném én is elvégezni.  

    előzmény:
    katkamano52 (13)
    2008-04-02  17:50
  6. 2008. Április 2. 17:5013.

    A munkakör ugyan az, mint azelőtt . Aki biró mellett van, ugyanazt csinálja ezután is nagy fizetésért, mint aki érettségivel.

     

    Ez az egész nem váltotta be a hozzá füzött reményeket. Ennek a célra az volt, hogy a birót mentesitve a teher alól, igy aki ilyen képesitéssel hozzá kerül az érdemben  tud mellette dolgozni.Ez nem igy történt. Igy ugyanazt csinálja mint addig. A cégbiróságon is ugyanaz. A dolgozók eleve érettségizettek, van aki cégszerkesztő,vagy aki nem. Akik elvégzeték ezt a sulit, ugyanazt csinálja mint azelőtt érettségivel, csak most magasabb a fizetése. Sokan csak ezért végezték el.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2008. Április 2. 17:4412.

    Sziasztok!

     

    Sztem egyszerüen be kell menni a  biróságra a személyzetishez. Az a nagyfőnök mellett dolgozó irodafőigazgató. Érdeklődni kell sőt be kell adni a pályázatot és járni kell a nyakukra!!!!!!!

     

    Szakirányu végzettségnek számit, tehát aki 3 éveset végzet,vagy 2 éveset, - az egyik diploma, a másik főiskolai végzettségnek számit - besorolják a bértáblázat eszerinti fizetési csoport megfelelő fizetési osztályába.

     

    katka

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. Torolt_felhasznalo_503049
    Torolt_felhasznalo_503049
    2008. Április 2. 17:1211.
    Én sem tudom, hogy lehet bíróságra bekerülni. 3 éve meg van a diplomám, és kerestem vele állást, de bírósági állás-pályázati felhívással nem találkoztam. Ismeretségek híjján sztem nem lehet.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_321283 (10)
    2008-04-02  16:35
  9. Torolt_felhasznalo_321283
    Torolt_felhasznalo_321283
    2008. Április 2. 16:3510.
    Pest megye, Budapest
    előzmény:
    chilii (9)
    2008-04-02  16:32
  10. 2008. Április 2. 16:329.
    megkérdezhetem melyik megye?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_321283 (6)
    2008-04-02  16:25
  11. 2008. Április 2. 16:318.
    igen, nekem is ez a vicc jutott eszembe, mikor érdeklődtem
    előzmény:
    nyihú (7)
    2008-04-02  16:27
  12. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. Április 2. 16:277.

    mint a csigáknál :)

     

    apu, hogy megyünk át az autópályán? 

     

    fiam, oda születni kell !

    előzmény:
    chilii (5)
    2008-04-02  16:09
  13. Torolt_felhasznalo_321283
    Torolt_felhasznalo_321283
    2008. Április 2. 16:256.
    Hozzánk -szintén bíróság- tavaly is vettek fel ilyen képesítéssel egy leányzót...és nem örökölte
    előzmény:
    chilii (5)
    2008-04-02  16:09
  14. 2008. Április 2. 16:095.

    ez jó hír, csak azt nem tudom hogyan lehetne bekerülni, mert itt oda vagy beszületni kell, vagy örökölni lehetőleg egyenes ágon

    előzmény:
    kristinya (2)
    2008-04-02  15:58
  15. 2008. Április 2. 16:024.
    főiskolai képzés, én a miskolci egyetem állam és jogtudományi karán végeztem, és úgy tudom, hogy a pécsi egyetemnek van még ilyen képzése, de kihelyezve kaposvárra. 3 éves.
    előzmény:
    nyihú (3)
    2008-04-02  16:00
  16. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. Április 2. 16:003.

    ezt hol lehet megszerezni, te hova jártál?

    főiskolai, vagy milyen képzés, mennyi ideig tart ?

    köszi

     

    előzmény:
    chilii (1)
    2008-04-02  15:42
  17. 2008. Április 2. 15:582.
    Szia! Én három éve végeztem az igazságügyi ügyintéző szakon, de már akkor is és most is bíróságon dolgoztam/dolgozom. A diplomám átvételét követő hónap elsején ki is neveztek bírósági ügyintézőnek, a megfelelő bérbesorolással együtt. Nálunk vannak többen is akiket kineveztek a diplomájuk megszerzése után. Azonban van olyan is aki velem végzett és még nem nevezték ki. attól függ, hogy milyen területen dolgozik, illetve szeretne dolgozni az illető.  Itt az igazságügyben lehet használni, főleg a Cégbíróságon.
    előzmény:
    chilii (1)
    2008-04-02  15:42

Címlap

top