Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Szénhidrátmentes diéta

picicicc
Létrehozva: 2010. Április 3. 20:09
Ez nekem nagyon furán hangzik. Miben NINCS szénhidrát?
  1. Torolt_felhasznalo_108271
    Torolt_felhasznalo_108271
    2010. július 8. 00:2234.

    Sziasztok!

     

    Olvasgattam a topikot és kedvet kaptam hozzá, hogy megírjam a tapasztalataimat

     

    Bár én nem konkrétan ezt a diétát csináltam, de pár ponton hasonló és hátha tudok adni egy-két hasznos ötletet.

     

    Kb. 2-1,5 éve még nagyon dagi voltam, 73 kiló körül, aztán lementem stabilan 65 kilóra. Az utóbbi hónapokban pedig már 60-ra sikerült tornáznom a súlyomat.

     

    Eleinte csak annyit csináltam, hogy az ebédet reggelire ettem meg, hogy ne korogjon már egy óra múlva a gyomrom. És ez bevált, mert sokkal jobban ki tudtam húzni a munkahelyen vagy a suliban. Pl. ha rakott krumpli vagy sörös csirke volt az ebéd, akkor azt ettem meg reggelinek (tudom, vannak, akik képtelenek reggel sokat enni, de erre is van megoldás, majd később visszatérek rá). Ha volt első és második fogás, mondjuk zöldborsóleves és rántott hús rizzsel, akkor a rántotthúsos fogást ettem meg reggelire és ebédidőben a zöldborsólevest. Ez a módszer persze puffasztó kaják esetében nem működik, ha bableves volt ebédre akkor valami szendvicset ettem reggelire és csak később a babot, .

    Ha nem volt leves, akkor megettem egy szendvicset, pacsnit vagy hasonlót. 

     

     

    Mivel én szeretek kávézni, ebéd után (ami ugye már nem a rendes ebéd, hanem valami más), kávé mellé bekaptam egy kis kocka sütit (sajátot persze) vagy pár szem háztartási kekeszet (én nagyon szeretem és  nincs is olyan nagy energiatartalma). 

     

    Így valamennyire tele volt a gyomrom. Vacsorára pedig egy szelet kenyér valami feltéttel, vagy tojás,virsli, ilyenek.

     

    Amiket ezek után változtattam:

     A kenyeret teljesen kilőttem, de nem azért, mert irtózom a szénhidráttartalmától, hanem azért, mert botrányosan rossz -_-  Egy nap után nyúlik, és olyan, mint a cipőtalp. Helyette puffasztott búza vagy rizsszeleteket eszem (Dm-ben, Rossman-ban, CBA-ban is lehet kapni, én a Dm-eset szoktam, Hamm-let vagy mi a neve...). Anyám eleinte hülyének nézett, hogy ilyeneket eszem, aztán ő is megkóstolta és ízlett neki, annyira, hogy sokszor már ő is inkább ezt választja vacsira És tényleg, finom. 3-4 szelet energiatartalma megfelel egy vékony karéj kenyérnek. És bár a kenyér laktatóbb, mint ez, de ha földobjuk egy kis sonkával és paradicsommal, akkor máris jobb a helyzet. Vacsorára sokszor ilyet eszem és nem hiányzik a kenyér. 

     

    Ha eszek kiflit (mert az azért még mindig az egyik kedvenc), akkor nem párizsival meg májkrémmel nyomom tele, hanem vajkrémet teszek rá és sok-sok paradicsom szeletet. Isteni. Tényleg.

     

    A szalonnát szökőévente eszem, akkor is csak 2-3 katonát.

     

    Ha húsos fogásokat eszem, mindig több a hús a tányéromban, mint mondjuk a krumpli. Teszem azt, rántott csirke comb van, akkor inkább megeszek egy nagyobb felső combot és hozzá kb. 10 szem főtt krumplit (sosem számolom, csak saccra írom). Ha lehet, sok savanyúságot eszek mellé. 

     

    Cukros üdítőket abszolút nem iszom, max. néha cukormentes colát. A tejjel és a gyümölcslevekkel is vigyázni kell, csak 100%-osat szoktam inni, de napi 1-2 pohárnál nem többet. Amúgy is drága, úgyhogy...

     

     

    A hízlaló dolgokat kb. 12-ig eszem, pl. a nagyi által ajándékba kapott lekváros buktát, pizzát, pudingot, banánt és társaikat. 4-5 óráig eszem komolyabb kajákat, mint pl. a fönt említett bableves (de csak kis adagot és persze kenyér nélkül), vagy hal (a füstöltek isteni finomak, abból is a melegen füstölt, konzervből pedig a paradicsomosat szoktam enni). 8 után már csak max. csümölcsöt vagyzöldséget.

     

    Almaecet! Állítólag fogyaszt, én nem tudom, mennyire járult hozzá, de mindeképpen hasznos. Például túl olajos hal után vagy egy gombaleves/gombapörkölt (ettől rendszeresen megfájdul a gyomrom) után csodákat tesz, nem érzi az ember, h. nehezet evett. Én egy pohár vízbe szotam egy evőkanálnyit keverni. Elég büdös, de kaja előtt vagy után sokszor bedobok egyet.

     

    Ha este olyan marha éhes vagyok, hogy már nem bírom, akkor megeszek egy borsólevest,  egy kis bébikukoricát vagy csicseriborsót, de szerencsére nem sokszor volt ilyen.

     

    A korán evéshez annyit, hogy én magamon már rég megfigyeltem, hogy akkor nem bírok enni reggel, ha túl keveset alszom. Egyszerűen a torkomban van a gyomrom. Ha nagyjából eleget alszom, akkor simán benyomom az ebédet is reggel.

     

    Ja és persze többet mozgok, de nem kell kemény sportra gondolni. Itthon tornázgatok hébe-hóba,  sokkal többet gyalogolok, gyalog megyek a suliba  és vissza  -  4 metrómegálló - mozgólépcső helyett lépcsőn megyek, stb, stb. Ééééés....Vettem egy táncszőnyeget Tök jól átmozgatja az embert. Karácsonykor pl. vacsora után (sonka, franciasaláta. stb) többen elvonultunk és ugráltunk rajta. Azon kívül, hogy vicces volt, érdekes módon egy dekát sem híztam, pedig igencsak sokat falatoztam az ünnepek alatt. Na jó, ezzel nem azt mondom, hogy mindenkinek táncszőnyeget kell venni, de én imádom XD

     

    Ja igen, még utoljára a sütihez. Bevallom, én kimondottan édesszájú vagyok. Sajnos. Úgyhogy sokszor sütök itthon, szeretek is sütni, a család szerint nagyon finomak is Sajnos én sem tudok csodareceptet, amiből rengeteget be lehet falni büntetlenül, de van egy, ami tényleg nagyon fincsi és baromi egyszerű. Plusz gyorsan elkészíthető és amit a legeslegjobban szeretek benne, hogy sokféleképp kombinálható.

     

    Íme:

    15 dkg margarin

    1 tojás (!)

    1 bögre cukor

    2 bögre liszt

    másfél pohár tej

    1 cs. sütőpor

     

    Ez az alaptészta. A cukrot a tojással, aztán az olvadt margarinnal elkeverem, majd felváltva hozzáadogatom a lisztet és a tejet. Zsírpapírral bélelt tepsiben 25 percig sütöm 180 fokon, ha nagyon barnul, letekerem 160-ra. Ennyi. Önmagában is finom, de itt vannak a variációk:

     

    -2 evőkanál kakaóval és fél bögre tört csokival - isteni

    -2 kisebb vagy 1 nagyobb kockára vágott almával jól megpakolva

    -meggyel a tetején

    -kakaóval+meggyel

    -kakaóval+1 ek. fahéjjal+almával - másik kedvenc : )

    -bármilyen kockára vágott, aszalt gyümölccsel

     

     

     

    Szerintem a leírásomból  látszik, hogy mindenfélét eszem, de a hízlaló vagy nehéz dolgokat mértékkel. Disznó helyett csirkét vagy halat, bukta helyett egy kis kocka házi sütit. Cukros üdítők helyett teát cukor nélkül. Mondjuk zöldet.  

     

     

    Remélem találtok pár olyan dolgot a leírásomban,amit hasznosítani tudtok, szerintem aránylag könnyen betartható diéta és nem jöttek vissza a leadott kilók. Én sokkal boldogabb vagyok, mint másfél évvel ezelőtt

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  2. 2010. május 26. 12:1833.
    A mai nap még könnyen ment, meg a tegnapi is.
    előzmény:
    csupakéz (32)
    2010-05-26  12:17
  3. 2010. május 26. 12:1732.
    Ez a topic kicsit befagyott, de most engem is érdekel. Bár nem teljesen megvonva. Én most elhatároztam, hogy kenyér, liszt, cukor nélküli diétát csinálok. Nem teljesen megvonva. Valami korpás v. barnakenyér megoldással. Nem tudom mi lesz az eredménye, de kíváncsi vagyok, hogy mások fogytak-e tőle.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  4. 2010. Április 7. 15:2431.
    Krumpli mehet. Csak ne főzd meg teljesen.
    előzmény:
    Bucaaa (30)
    2010-04-07  11:18
  5. 2010. Április 7. 11:1830.

    Sziasztok!

    Teljesen szénhidrát mentes diétát elég nehéz tartani, mint ahogy már írtátok elég sokmindenben jelen van, olyanban is amiről nem is gondolná az ember. Én kb 1-1,5 hónapja inkább kerülöm a péksütiket, kenyeret alig eszem, tésztát és krumplit is ritkán. Így 3kg csúszott le, mostmár mozogni kellene

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  6. 2010. Április 4. 13:3029.
    Direkt írva van mindenhol hogy sokáig nem szabad.. Aki csinálja, az sem sokáig. Baromi egészségtelen hosszú távon. Én se fogom csinálni, minden bajom lenne. De 100 fölé nem fogok menni. Most 150-en vagyok. Mondjuk nem ma, mert ma csak az ebéddel megvolt vagy 200
    előzmény:
    Nadi84 (27)
    2010-04-04  09:46
  7. 2010. Április 4. 13:2728.
    Egyébként van aki csinál... De az beviszi az energiát telített zsírból.. De ez hosszú távon nem tartható állapot, 2-3 hét maximum, utána fokozatosan emelik...
    előzmény:
    Nadi84 (18)
    2010-04-03  22:50
  8. 2010. Április 4. 09:4627.

    Nem téged hülyéztelek le hanem ezt a CH mentes diétát. Nem tudom ki találta ki, de biztos nem csinálta sokáig. 

    Ne haragudj hogy félreérthetően írtam. Nem a személyed elleni sértésnek értettem.

    Csak ugye a topik címe is az hogy szénhidrát MENTES diéta. Nem al pl hogy alacsony szénhidrát diéta, vagy ilyesmi. Menteset kb lehetetlen csinálni.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_936343 (22)
    2010-04-04  08:09
  9. Torolt_felhasznalo_551656
    Torolt_felhasznalo_551656
    2010. Április 4. 09:3126.

    De van. Csak nagyon kevés. Átlag 100 gr-ban 3-4 gr.

    A Ch-t megvonni nem szabad. Az a lényeg, hogy alacsony vagy közepes GI-jű legyen a kaja, amit megeszel. Azaz, inkább lassan felszívódó Ch. A cukor és a fehérliszt az, ami pikk-pakk felszívódik. A rostos élelmianyagok CH tartalma a lassan felszívódók közé tartozik.  Ezenkívül a feldolgozottság mértéke is hat a felszívódás gyorsaságára. Ha nem főzöd szét pl. a babot, akkor sokkal inkább alacsony a GI-je, mint a babpürének.

    Ha nem tudod a krumplit kihagyni, akkor egyél főtt krumplit, félig főzve. Sültet, pürét ki kell hagyni. 

    előzmény:
    picicicc (8)
    2010-04-03  20:55
  10. 2010. Április 4. 09:1225.

    Üdv

    elnézést,hogy bele kottttyyy....Szénhidrátmentes diéta?Nem veszélyes egy kicsit?cukorbeteg vagyok....mikor kiderült,150 grammos diétát "rendelt" a diabetológus dokim...késöbb felemelte napi 220 grammra...a fizikai munkavégzés miatt....de azt mondta,hogy 150 gramm alá nem jó menni mert csak az agynak napi 120 gramm szénhidrátra van szüksége....

    előzmény:
    picicicc (1)
    2010-04-03  20:09
  11. 2010. Április 4. 09:0424.
    reggelire egyél zabpehelyből zabkását joghurttal vagy gyümölccsel. jót tesz az emésztésnek, jó szénhidrát, vagyis nem emeli meg a vércukor szintedet hiretlen  így nem is hízlal. ebédre egyél nyers zöldséget köretnek. vacsira igyál egy doboz kefirt. abban is van valamennyi szénhidrátami hasznos. 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_936343 (22)
    2010-04-04  08:09
  12. 2010. Április 4. 08:1823.
    Pedig igaza van, reggel kell enni szénhidrátot. Mondjuk 6-7 dkg teljes kiörlésű kenyér sonkával, retekkel, paradicsommal. Ez olyan 30 gramm. És a többi étkezéshez is kell enni. Ha összesen mondjuk 150 grammot eszel egész nap, attól fogyni fogsz, ha nincs anyagcsere betegséged, de nem vágod tönkre az egészségedet. Hidd el, ez nagyon kevés szénhidrát az átlag étkezéshez képest.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_936343 (22)
    2010-04-04  08:09
  13. Torolt_felhasznalo_936343
    Torolt_felhasznalo_936343
    2010. Április 4. 08:0922.

    Egy szóval nem mondtam, hogy teljesen meg szeretném vonni a ch-t...

     

    Csak egy kérdést tettem fel, hogy aki csinálja, hogy csinálja, úgy érdeklődésképpen... 

     

    Azért köszi, hogy lehülyéztél.

    előzmény:
    Nadi84 (18)
    2010-04-03  22:50
  14. 2010. Április 4. 07:4921.
    Szénhidrát is sok van a hüvelyesekben.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_584334 (20)
    2010-04-04  05:34
  15. Torolt_felhasznalo_584334
    Torolt_felhasznalo_584334
    2010. Április 4. 05:3420.
    Mondjuk a paradicsomban és a sárgarépában is van, ha jól tudom, elég sok szénhidrát, a gyümölcsökben meg pláne... csak fehérjéken élni meg nem túl egészséges. A saláta félékben, meg a magas víztartalmú zöldségekben kevesebb van....szakértek ... Hüvelyeseknek a fehérje tartalma magas....vagy nem...? A hüvelyeseket sose értem...
    előzmény:
    picicicc (1)
    2010-04-03  20:09
  16. ibr
    ibr
    2010. Április 4. 03:1419.

    Gratulálok!

     

    Én sem eszem kenyeret, pékárut nagyon, nagyon ritkán. Krumplit sem, tésztát sem....Igazából szinte kizárólag hús, tejtermék, zöldség és gyümölcs...néha persze becsúszik valami más.

    Így fogytam 8 kilót ebben az évben.

    Ha megszokod, nem is hiányzik az a sok szénhidrát

    előzmény:
    Panda26 (6)
    2010-04-03  20:29
  17. 2010. Április 3. 22:5018.

    Nem ajánlom a teljesen szénhidrátmentes diétát. A szénhidrát gyakorlatilag a test üzemanyaga. Ha abszolút nem eszel semmi, akkor fáradékony és ingerlékeny leszel. Én olyan voltam egy hónap után mint egy élő halott. Hozzám se lehetett szólni. Csak a legszükségesebb dolgokat csináltam meg, semmihez sem volt kedvem. Amint elkezdtem szénhidrátot enni, visszajött az életkedvem is. És én sohasem csináltam olyat hogy teljesen megvontam magamtól a CH-t. Reggelire mindig ettem zabpelyhet, de ígysem volt elég.

    Olyat a testépítők sem csinálnak hogy teljesen megvonják a CH_t még egy verseny előtt sem.

    Szerintem ez egy nagyon hülye ötlet egyébként, de ahogy gondolod... 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_936343 (16)
    2010-04-03  22:26
  18. 2010. Április 3. 22:2917.
    Túró, protein por, husi, hal, tojásrántotta fehérből.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_936343 (16)
    2010-04-03  22:26
  19. Torolt_felhasznalo_936343
    Torolt_felhasznalo_936343
    2010. Április 3. 22:2616.

    Bocsi az offért, egy kérdésem lenne, hátha tudtok segíteni. Ch mentes diéta alatt reggelire mit esztek? Mert az ebéd, vacsi ok, de azt nem tudom, hogy mit tudnék enni reggelire, ami ad elegendő energiát, és nincs benne ch.

     

    Köszi előre is a válaszokat!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  20. 2010. Április 3. 22:1015.
    Majd kiderül, hogy fogom bírni, még nem csináltam. Ha nagyon nem megy, emelek. de 100 fölé akkor sem megyek majd, mert akkor semmi értelme... Fehérjét lehet enni bőven, akkor meg csak ki lehet bekkelni azt a 4-6 hetet valahogy... Az elején tuti durva lesz, de majd megszokom.
    előzmény:
    nurfür (14)
    2010-04-03  22:06
  21. 2010. Április 3. 22:0614.

    Jaj, az kevés. De van, aki bírja. Én már a 120-at sem bírtam, vérben forogtak a szemeim.

    Nekem pl. az Atkins-féle diéta sem menne. 

    előzmény:
    Timcccs (12)
    2010-04-03  22:02
  22. 2010. Április 3. 22:0413.
    60 gramm ch az durván 8 deka tészta, nem azt kell enni nyilván, csak hogy érthetőbb legyen... 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  23. 2010. Április 3. 22:0212.
    én is kb. 150 gramm CH-t eszem egy nap... Diétakor meg 55-60 lesz, attól függ, hogy bírom majd... De nem tartósan, csak egy darabig, utána fokozatosan emelek... És a csökkentés is folyamatos lesz.
    előzmény:
    nurfür (11)
    2010-04-03  22:00
  24. 2010. Április 3. 22:0011.

    Na, ez jó. A köznyelvben általában az a jelentése a szénhidrátmentes diétának, hogy az illető nem eszik kenyérfélét, rizst, krumplit. Még a salátalevélben is van szénhidrát, a gyümölcsben is.

    Tartósan napi 100 g CH alatti diéta szívproblémákhoz, a hormonrendszer felborulásához vezethet. Ezt nem én találtam ki, hanem diabetológus mondta.

    Amúgy én napi 150 g-os CH-diétán vagyok. Mielőtt még valaki azt hinné, a 150 g királyi lakomákhoz elegendő, elárulom, hogy nem  

    előzmény:
    picicicc (1)
    2010-04-03  20:09

Címlap

top