Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Laborvizsgálat

vinnio
Létrehozva: 2006. február 8. 10:04

Nem tud valaki olyan labort, ami speciálisabb (immunológia) vizsgálatokat is elvégez. Persze gondolom ezek fizetősek, de az nem baj. Várok két leletre, az egyikre kb. 1 hónapja, a másikra két hete. Mindkettő nagyon fontos lenne, de sajnos a labornak amelyik ezt speciális vizsgálatot végzi nincs pénze (&nbsp, így ezért kell rá ilyen sokat várni.

Ha valaki tud valamit segítsen.

Köszi

Vinnio

  1. 2006. február 8. 14:4815.

    Dehogy haragszom,én nagyon szívesen segítek mindenkinek ha tudok,az ultrahang csak a már jól látható elváltozást mutatja ki,pl.mi is voltunk egy ultrahangon kb 1/2 évvel a lányom betegsége előtt,sokszor fájt a hasa,de akkor teljesen negatív volt.Amikor bekerültünk a kórházba,akkor már az ultrahang az egyik veséjén azt mutatta ki hogy a kéregállománya teljesen tönkrement,a másiknál pedig pár mm volt.1/2 év telt el a transzplant. óta azóta jól vagyunk.

    A gyerekorvosra nem akarok semmi rosszat mondani ,hiszen ő sem gondolt egy egyébként makkegészséges gyerekről hogy esetleg komoly baja lehet.Nekünk sem volt más tünetünk mint a fáradékonyság aluszékonyság ,néha hányás.

    előzmény:
    vinnio (14)
    2006-02-08  14:38
  2. 2006. február 8. 14:3814.

    Nagyon sajnálom a kislányodat, emlékszem  a történetére, hogy ti is voltatok körzetinél de nem foglalkozott vele, és mire más orvoshoz jutottatok, már megtámadta a veséjét. Ezek ti vagytok ugye?

    De az nagyon biztató hogy most jól van!   Mennyi idő telt el a transztplantáció óta?

    Igen az jó jel, hogy a rutin labor jó volt, de az az igazság, hogy amióta megszültem a kisfiamat, mindenféle bajom előjött. Lehet, hogy a hormonális változás miatt, nem tudom. Ami még nyugtalanít, hogy máskor is volt olyan, hogy egy vagy néhány napra úgy éreztem magam mintha beteg akarnék lenni, de aztán elmúlt, nem fájt semmim. Lehet, hogy valóban bújkált bennem akkor valami, nem tudom.

    Ilyenkor jár az ember agya és gondolkodik, hogy milyen tünetei voltak. Mostanában pld. a hátam és a mellkasom fáj. Máskor a derekam, máskor a kezem. Ha nem fáj semmim jó a közérzetem, ha fáj valamim akkor rossza  közérzetem.

    Ami a slusszpoén, hogy kb. 1 hete elkezdett fájni a vesém. Pont múlt héten hétfőn voltam ultrahangon ott azt mondták, hogy szép a vesém semmi látható baja. De nem szúr és fáj. Holnap el is megyek a dokihoz.

    Szerinted az ultrahang ki tudja mutatni, ha valami megtámadja a vesét?

    Ne haragudj, hogy ilyen kérdésekkel traktállak! 

    előzmény:
    Tigriske14 (13)
    2006-02-08  14:06
  3. 2006. február 8. 14:0613.
    Igen a lányomnak van egy nagyon ritka autoimmun betegsége,ami a veséjét támadta meg. Ha neked egy sima vérkép nem mutatott eltérést,akkor azért jó esélyed van rá hogy ez nem autoimmun ,bár kizáni sem lehet míg az eredményeid nincsenek készen.Azért ez nagyon jó hogy volt olyan orvos aki ennek alapján megcsináltatta ezt a vizsgálatot,mert azért ezeknek a tüneteknek az alapján sajnos bármi is lehet.Adrinak is voltak ilyen tünetei,de neki a sima labor is mindjárt kimutatta hogy nagy baj van.mi mostmár túl vagyunk a vesetranszplantáción,és jól vagyunk.De sajnos az autoimmun betegség egy életre velünk marad,csak kezelni lehet.
    előzmény:
    vinnio (11)
    2006-02-08  13:32
  4. 2006. február 8. 13:3812.
    Rátok emlékszem, mert végigolvastam egy csomó topicot, ami hasonló témával foglalkozik. A kislányod érintett, ugye?
    előzmény:
    Tigriske14 (10)
    2006-02-08  13:07
  5. 2006. február 8. 13:3211.

    Kb. 2 és fél hónapja kezdtem magam úgy érezni, mint aki beteg akar lenni, fáradtnak, gyengének éreztem magam. Aztán elkezdtek fájni az izmaim és az izületeim. Vannak olyan napok, amikor semmi bajom, aztán van amikor rosszabbul érzem magam.  Persze elmentem a körzeti orvoshoz (3X!!!), hogy rosszul érzem magam, és konkrétan rákérdeztem, hogy nem lehet-e ,hogy ez valami autoimmun dolog? Szinte kiröhögött. Azt mondta, hogy biztos valami vírusfertőzés, mert a kerületünkben többeknek van 2-3 hete tartó rosszulléte. Azért elkdüldött egy laborvizsgálatra, ott minden tökéletes volt.

    Aztán ennyi idő után megelégeltem a dolgot és kerestem egy professzort. A Szabolcs utcai kórházban, immunológus, ő küldött el vizsgálatokra. Azoknak az eredményét várom.

    Eddig chlamydiát találtak nálam, ami okozhat ilyen tüneteket, és nagyon-nagyon-nagyon remélem, hogy ez is okozza.

    Már teljes depi vagyok ez miatt a dolog miatt, ráment a karácsony a január, állandóan figyelgetem magam milyen tüneteim vannak.

    előzmény:
    Tigriske14 (10)
    2006-02-08  13:07
  6. 2006. február 8. 13:0710.

    három havonta csak ellenőrzésre megyünk,nekünk sajnos van autoimmun betegségünk,neked teljes szívemből kívánom hogy ne legyen. 

    Volt valami tüneted hogy arra gondolsz hogy esetleg van ???

    előzmény:
    vinnio (8)
    2006-02-08  12:57
  7. 2006. február 8. 12:589.
    Köszi bioinfo, felhívom őt.
    előzmény:
    bioinfo (4)
    2006-02-08  10:53
  8. 2006. február 8. 12:578.

    Hát ne is mondd ezt a három hónapot. Rettegek, hogy nehogy valami autoimmun bajom legyen.  Már lefogytam kb 4 kg-t az amúgy sem nagy súllyomból, mert mást sem csinálok már egy hónapja, csak várom, hogy megjöjjön az eredmény.

    No ezt egy kicsit drasztikusan írtam le, szóval sokat izgulok az eredmény miatt.

    előzmény:
    Tigriske14 (2)
    2006-02-08  10:13
  9. 2006. február 8. 12:537.
    Hát az első laborvizsgálat az nálunk is elhúzódott elég sokáig,és szakaszosan kaptunk eredményt ,mindig az adott dologról amit ki tudtak mutatni.Ez nálunk is elhúzódott több mint egy hónapig.Mostmár azért mivel egy bizonyos speciális immunbetegséget néznek,kb 3 hét.
    előzmény:
    Cicavirág* (3)
    2006-02-08  10:15
  10. 2006. február 8. 11:436.

    Szia!

    Nekem Győrbe volt immunológiai vizsgálatom a kórházba , de onnét is 3-4 hét volt mire erdményt kaptam. Igaz fizetni nem kellett érte.

    előzmény:
    vinnio (1)
    2006-02-08  10:04
  11. 2006. február 8. 11:335.

    Szia!

     

    Debrecenben van immunlabor, méghozzá nagyon jó. Nem tudom, milyen vizsgálatokra van szükséged, de szerintem nem feltétlen fizetősek (nyilván úgyis az immunol. szakrendelésen rendelik meg ekezet a laborokat). Egyébként tényleg vannak olyan vizsgálatok, aminek hosszabb az átfutási ideje, mert pl. összevárják a mintákat és egyszerre csinálják meg az egészet. Vagy egyszerűen csak sok idő, amíg eredményt tudnak produkálni.

    Ja, Db-ben a III. sz. Belgyógyászati Klinika nagyon spéci immun-ügyekben!

    detty
    előzmény:
    vinnio (1)
    2006-02-08  10:04
  12. Torolt_felhasznalo_776052
    Torolt_felhasznalo_776052
    2006. február 8. 10:534.

    Van egy ugynevezett vércsepp analízis vizsgálat amely rengeteg infot ad pl. antioxidáns szint stb.

    Dr.Kuklis Eszter orvos,életmód-tanácsadó és terepeuta

    06/1-242-3535

     

    előzmény:
    vinnio (1)
    2006-02-08  10:04
  13. 2006. február 8. 10:153.
    Mi egy magánklinikán csináltattunk immunológiai vizsgálatot, de ott is 1 hónapot kellett várni. Egészen egyszerűen azért, mert ezek a vizsgálatok ennyi idő alatt adnak eredményt.
    előzmény:
    Tigriske14 (2)
    2006-02-08  10:13
  14. 2006. február 8. 10:132.
    Nekünk 3 havonta Pécsett végeznek immunológiai laborvizsgálatot,de neked ez azért messze van.
    előzmény:
    vinnio (1)
    2006-02-08  10:04

Címlap

top