Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Szülés előtti depresszió

Torolt_felhasznalo_501341
Torolt_felhasznalo_501341
Létrehozva: 2006. február 27. 10:40

Sziasztok!

Talán más is járt már hasonló cipőben, mint én, és tudtok okos tanácsokat adni, mit kezdjek magammal. Van egy gyönyörű, értelmes, egészséges gyermekem, most várom a másodikat. Nagyon nehezen viseltem az otthonlétet, mindentől elszakítva éreztem magam. Alig vártam, hogy a fiam ovis legyen. Teljesen le voltam törve, mikor megtudtam, hogy újra babát várok  

(Utánajártam az abortusz lehetőségének, de végül elálltam tőle.) Korábban, ha valaki csak megemlítette az abortuszt, tiltakoztam, és gyilkosnak tartottam azt is, aki egyáltalán engedélyezte. Most viszont másként láttam. Mindegy, már a 6. hónapban járunk, és ahogy közeleg a szülés időpontja, úgy nő a kétségbeesésem, hogy én ezt nem akarom!! Mellékesen jó körülmények közt élünk, de alig látom a férjemet, mert sokat van távol. Bébiszitter segít, de már rosszul vagyok a bezártságtól és a tudattól, hogy most megint éjszakázni, önmagamat "feláldozni" kell. Főleg, mert már az első gyermekemnél az a kettősség őrölt fel, hogy jó anya legyek, de magamra is gondoljak. Annyira megszenvedtem első gyermekemnél az egyedüllétet, és a felkészületlenségemet, hogy nem is akartam másik gyermeket, mert senki, SENKI nem volt, aki néha hozzám szólt, bátorított, felkarolt volna, pedig több helyen is kértem seítséget. Gyes-betegségnek titulálták, mondták, hogy találjak magamnak örömöket, kihívásokat. Köszi. A barátok sem jönnek már, mert nagyon messze lakunk, és csak a kiégettséget, elégedetlenséget látják rajtam.. Szóval, most gondolkodom, mi lenne a jó megoldás. Szerintetek?

Dyna

  1. 2006. február 27. 13:3583.
    Hát törökbálint közel van hozzánk, mi Budafokon.  Igaziból most jön el az idő, hogy nekivágjunk, mert eddig kicsi volt a programokhoz, de most aztán...először is egy Ringatóba megyünk, ami a XI. ker-ben van, nincs messze... www.ringato.hu aztán meg felfedezzük a környéket, mert itt nincs egy normális játszó se, se park, semmi szóval nekem is kell ám keresgélni, de inkább 20 perc a kocsiba oda vissza, mint itthon poshadjunk  .  úgyhogy most keresek.  de azért a barátok gyakran felugranak, mi is megyünk, anyukám szivesen bébiszittel, úgyhogy egy csomót megyünk el kettesben is, mozi, színház, stb.  a férjed valami trendi manager lehet, mi?  
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_501341 (82)
    2006-02-27  13:26
  2. Torolt_felhasznalo_501341
    Torolt_felhasznalo_501341
    2006. február 27. 13:2682.

    Szia!

    Köszi a bátorítást! Mi Törökbálinton lakunk. És Ti? Hova jártok? Milyen programotok van? Mekkorák a gyerkőcök?

    Puszi: Dyna

    előzmény:
    dzsien (81)
    2006-02-27  13:15
  3. 2006. február 27. 13:1581.
    Hülye vagyok!!! Addig is, amíg pocakos vagy  .  Mekkora is a másik pocok? Az enyém 6 hós  
    előzmény:
    dzsien (80)
    2006-02-27  13:12
  4. 2006. február 27. 13:1280.
    Ja! és a szülés után, ha már mozognál én szivesen programozok veled.  Jön a jó idő, ki kell mozdulni, emberek közé, gyerekcsoportba menni, stb. írd meg privibe, hogy pontosan hol laksz...
    előzmény:
    dzsien (79)
    2006-02-27  13:10
  5. 2006. február 27. 13:1079.
    Húúú, nem könnyű, hogy a férjed nem támogatja az elképzeléseidet.  Én is visszamegyek dolgozni az 1. szülinap után.  Nekem fontos.  A gyerekemet pedig a nagyira bízom addig.  De ebben a férjem mellettem áll, mert tudja milyen vagyok és mi jó nekem.  A gyereknek se jó egy depressziós anyuka.  De végülis akkor megfejtettük, hogy mi a problémád.  Egy öröknyüzsgő anyuka a világvégén egyedül még jó hogy depressziós lesz.  Muszáj valahogy a férjedet meggyőznöd.  ANyósékkal jóban vagy?  Talán ők segíthetnek.   
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_501341 (76)
    2006-02-27  13:03
  6. 2006. február 27. 13:0778.
    A férjed miért nem akarna költözni? Ő ott dolgozik valahol?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_501341 (76)
    2006-02-27  13:03
  7. Torolt_felhasznalo_432508
    Torolt_felhasznalo_432508
    2006. február 27. 13:0777.
    Hát ilyen helyen tényleg elég unalmas lehet, pláne hogy a férjed sem siet haza hozzátok... Úgy érzem, sokkal inkább ő itt a baj, nem a következő gyerek...egy férj sok mindenen át tud segíteni. Elsősorban vele kellene megbeszélni ezt a problémát, ugyanis az általad írtak alapján ő itt a hibás a kialakult lelkiállapotodért. Átmenetileg megoldást jelent legalább az, hogy itt a net, ismerkedni lehet hozzád hasonló kismamákkal. Aztán ha úgy érzed, itt az ideje, visszamehetsz dolgozni. De ez még mindig csak "tüneti kezelés" mert ha a férjed élményszegénynek tartja a lakhelyét és nem érdekelt abban, hogy sokat itthon legyen, őt kell elővenni. Miért nem siet haza, miért nem foglalkozik a gyerekkel, mi a problémája, tudtok-e változtatni, van-e megoldás...stb. Egy házasságban az ilyesmiket meg kell tudni beszélni és meg kell oldani, mert ha halogatod, csak rosszabb lesz. Remélem, azért annyira nem elutasító, hogy meg sem hallgat...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_501341 (71)
    2006-02-27  12:09
  8. Torolt_felhasznalo_501341
    Torolt_felhasznalo_501341
    2006. február 27. 13:0376.
    Most tettünk lépéseket ennek érdekében. Mert már azon is gondolkodtam, hogy elköltözöm - egyedül - innen. Akkor talán elég motiváció lesz a családnak is, hogy segítsen. Mert most úgy gondolják, jó dolgomban nyavalygok. Holott nagyon jó munkahelyem van, vezetőként dolgoztam, de mivel a férjem is jól keres, egy fizetésből is megélünk, bár nincs takarítónőm, se kertészem, a bébiszitter az egyetlen luxusom. Javasoltam, hogy dolgozzon kevesebbet, én is dolgozom részmunkaidőben. Csakhogy a munkahelyem autóval is másfél óra oda, ugyanannyi vissza. Ez már majdnem teljes munkaidő mennyisége. Ha közelebb laknánk a civilizációhoz, tudnék dolgozni, a gyerekekre addig esetleg bébiszitter vigyázna, de csak 4-5 órát lennék távol, mert sokmindent otthon is meg tudok csinálni, és lenne annyi jövedelmem, hogy eltartsam magunkat. Erről persze a férjem hallani sem akar. Szóval nem jutunk dűlőre, a munkahelyem meg nem fog rám várni még 3 évet, az biztos. Ezért vagyok most kétségek között.
    előzmény:
    dzsien (75)
    2006-02-27  12:34
  9. 2006. február 27. 12:3475.
    De Dyna, miért ne költöztök el?  Úgy látom az anyagiak nem tartanak vissza semmitől, miért pont ott laktok az isten háta mögött??? ez senkinek sem jó hosszútávon, te már kikészültél.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_501341 (71)
    2006-02-27  12:09
  10. 2006. február 27. 12:1674.
    Van ilyen szülés-felkészítő!! Az én orvosom tartja, a Szt. Imrében, Dr. Bálint Sándor hipno-pszichoterapeuta. (www.imreszul.itx.hu - csoport relaxációs foglalkozások szerdánként 9-től).
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_582470 (68)
    2006-02-27  12:05
  11. 2006. február 27. 12:1573.
    Egy gyerektől is lehet bocsánatot kérni. Lehet, h. most még nem érti igazán (pedig dehogynem), de egyszer majd lesz annyira értelmes, hogy felfogja, az embernek vannak jobb és rosszabb időszakai. Ez így normális. Ha megjátszod magad előtte, mosolyogsz, miközben szét tudnál robbanni, csak jobban összezavarod. Neki is meg kell tanulnia, hogyan kell az érzéseit kimutatni. És kitől fogja ezt megtanulni, ha nem a szüleitől? Én pl. már sírtam is a gyerek előtt.. Akkor ő is depressziós lesz?
    És az sem igaz, hogy "nem szabad önfeláldozásnak érezni, ami természetes", mármint az anyaságot. Miért ne szabadna? Egyszerűen van, akinek időbe telik, mire megérti, hogy a "ráfordítás többszörösen megtérül". Nem lehet mindenki mindenben tökéletes (nő, anya, kolléga etc.). Attól még a gyerekei imádhatják.
    Az elfojtás előbb-utőbb agresszióvá alakul. Sokkal jobb, ha őszintén bevalljuk, nekünk ez így nem megy. Akkor változtatni kell, színt vinni a dolgokba. Észrevenni, hogy másban viszont nagyon jók vagyunk, és ennek örülni...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2006. február 27. 12:1272.

    Jut eszembe:

    a kibeszélés is jót tesz!Eljárni nem igen tudsz,akkor fórumozz!!!A neten mindig lesz hallgatóság.Szerintem ez is jót tenne!

    Ha szeretnéd én szivesen meghallgatlak bármikor!

    Egyébként pedig minden tiszteletem,mert jól döntöttél az abortusszal kapcsolatban!

    Sok sikert,szép-boldog napokat!Könnyű szülést!

     

    előzmény:
    bévé (69)
    2006-02-27  12:05
  13. Torolt_felhasznalo_501341
    Torolt_felhasznalo_501341
    2006. február 27. 12:0971.

    Kedves Viki!

    Egy Pest környéki falu utolsó utcájának utolsó előtti házában lakunk. A legközelebbi bolt 10 perc kocsival. Se játszótér, se kismama, se kismama klub. Ha egy lakótelepen, Budapesten laknánk, egy szavam sem lehetne. Esetleg a sarkon állna meg 2 percenként a busz. De itt még busz sincs. A szüleim 200 km-re laknak, anyósomék 70 év felett, Budapest szívében laknak. Kéthetente eljutunk hozzájuk, természetesen kettesben. Alig találtam ide bébiszittert, fiztem az utazását és a kaját is, teljesen ki vagyok szolgáltatva neki. Mi kimaradtunk a tücsökzenéből, babatornából, stb., mert itt olyan nincs. A férjem hasonlóan élményszegénynek tartja a helyet, tehát nem érdekelt abban, hogy sokat itthon legyen, pedig sokszor teszem szóvá.. Remélem, érted, hogy miről beszélek. 

    előzmény:
    Viki_27 (41)
    2006-02-27  11:13
  14. 2006. február 27. 12:0970.
    Az én tanácsom is:az abszolút leterhelés,én egyetem mellett szültem két gyereket,meghalni nem volt időm,nemhogy depizni.Két szoptatás között vizsgák tömkelege-jogi karon.
    A gyerekek meg szépek,okosak,kiskamaszok.
    előzmény:
    bévé (65)
    2006-02-27  11:59
  15. 2006. február 27. 12:0569.

    Látom már mi a baj!Tényleg a helyzettel van gond!A Te helyzeteddel a családotokban.

    Tudod ezen senki(sem segítség,sem szakember,sem mi....)nem tudunk segíteni.

    Párod cseppet sem hajlandó apaként viselkedni?Egyáltalán vele már megbeszélted a gondjaidat?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_501341 (36)
    2006-02-27  11:10
  16. Torolt_felhasznalo_582470
    Torolt_felhasznalo_582470
    2006. február 27. 12:0568.
    Tényleg jó lenne,ha lennének lelki szülés-felkészítők.Ahol nemcsak azt mondják el,hogy kell megszülni,levegőt venni,milyeneka szülési fájdalmak stb.
    Valamikor-talán most is van-aZeneakadémián kismamakoncert.az is jó dolog ám
    előzmény:
    vakcina (39)
    2006-02-27  11:11
  17. 2006. február 27. 12:0267.
    Pont az ilyen hülyeségekre van most szüksége! Miért szegény az a gyerek?? Mert az anyja megszüli és hagyja élni - saját őrlődése, kétségei ellenére? Ha minden gyereket elvetetnének, akit eleinte "nem akarnak", csak mert "szegény lelki sérült lesz", gyors kihalás lenne a vége. Egy gyerek is ember, ugyanúgy meg lehet majd beszélni egyszer vele, hogy mi történt - ŐSZINTÉN - és akkor ő majd nagyon boldog lesz, és nagyra fogja tartani az édesanyját. Így kell a dolgokat nézni. Nem lehet valakit azért szeretni,mert muszáj. Nagyon sok anya csak hónapokkal a szülés után válik lélekben is anyává, sőt, elárulom, hogy ez nekem csak a második gyerekem születése után sikerült. Addig én is tipródtam, nem tudtam, vajon mi a fontos az életemben: a gyerek? a munka? a bulizás? a család? stb... Amíg az emberben ki nem kristályosodik ez az értékrend, amíg elég bátor nem lesz ahhoz, hogy bevallja magának, h. esetleg neki a munka fontosabb (v. a tanulás, v. a férje stb.), addig őrlődni fog, és igen, van, akinél ez súlyos depressziót is okoz. Én gyógyszert is szedtem. Emiatt is lelkiismeret-furdalásom volt (mert közben lettem várandós, és nem tudtam biztosan, ezzel ártottam-e a gyerekemnek), meg amiatt is, mert nem voltam benne biztos, hogy akarom őt. De megszültem, mert az ösztöneim azt súgták, ez a dolgom. Aztán egyszer csak megláttam az anyaság örömeit , és mostmár 3 gyerekem van. És már vállalnám is a következőt! De közben vágyom arra is, hogy néha elmenjek egyet táncolni, vacsizni, mozizni stb., szóval hogy nő is legyek, ne csak anya. Nekem egyébként anno ez a fórum is nagyon sokat segített.
    előzmény:
    meggi (50)
    2006-02-27  11:17
  18. Torolt_felhasznalo_457712
    Torolt_felhasznalo_457712
    2006. február 27. 12:0166.
    Nem, ő egyke, nincs tesója. (36. hsz-ban ő maga írja.)
    előzmény:
    rupcsi (64)
    2006-02-27  11:48
  19. 2006. február 27. 11:5965.

    Ne haragudj,hogy nem tudok konkrét tanáccsal szolgálni...pedig ugye ezért indítottad ezt a topic-ot.

    Bevallom felkaptam a fejem...Nekem is vannak gyerekeim,és soha nem volt időm az önkínzásra.Energiám meg pláne nem volt.Annyi időt emésztett fel a gondozásuk,a játék,a séta,a házimunka...máig nem értem hogyan is lehet mindezt glattul megoldani.Pedig teljesen átlagos gyrkőcök.

    Ettől függetlenül megértem,hogy bajod van.Azt hiszem inkább kicsit rendet kéne rakni a fejedben!Nekem nagyon úgy tűnik,hogy magaddal nem vagy összhangban!!!Én a helyedben (ha ennyire van időd és programokat keresnél) lényegesen több időt szakítanék befeléfordulásra.Nem magányba menekülésre,hanem lelki építésre.V.mi hasonló tréningről nem hallottál?Talán jót tenne!

    Csodálatos dolog előtt állsz.Óriási ajándék,ha gyermeked lehet!!!Ezt ne felejtsd el!A születendő baba és meglévő gyermeked is megérzi megsínyli,ha így állsz hozzájuk.

    Az élet nagyon szép!Hozzád kegyes is.Azt írod jól élsz.Azt írod anyuka vagy.Gondok mindenhol akadnak.A megoldás nem ez!Nem szabad utálatba süllyedni.Önfeláldozásnak tekinteni azt,ami teljesen természetes.

    Szerintem próbálj minden nap keresni v.mi pozitívumot az életedben.Találnod kell,mert bizony vannak.Erre koncentrálj!Godolj a picikére,akit képes vagy kihordani.Gondolj a gyerekeidre,akik rád vannak bízva.Nem sokára két szép egészséges értelmes gyerekell dicskedhetsz nekünk!Gondolj a testi egészségedre.Az ételre,amit megvehetsz.A net-re amit fizetni tudsz.A párodra,aki keres rátok.Talán túl fapadosan hangzik,de ezek óriási dolgok...és irtó mulandóak.

    Igyekezz előre tekinteni.Tudod az élet csalóka ám!Amit most nagy tehernek érzel egyszerre szép emlék lehet.Az a sok felkelés és kínlódás a babával egész másként zajlik,ha elfogadod.A baba sokkkkkal nyugodtabb lesz ha elfogadást érez.Ne generálj magadnak még több bajt a negatívsággal ellenkezéssel!!

    Most az itthonlétnek a gyerekezésnek,a leli feltöltődésnek,a szülésre készülésnek van itt az ideje!Ne szalaszd el ezt az időszakot.Sokat veszítesz!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_501341 (1)
    2006-02-27  10:40
  20. 2006. február 27. 11:4864.

    Nem olvastam vissza,de FORDULJ pszihológushoz. Lehet,hogy nem vagy/voltál érett az anyaságra,de mivel nyakig benne vagy,segítséggel megoldhatod.

    Nem voltál a legidősebb testvér?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_501341 (1)
    2006-02-27  10:40
  21. 2006. február 27. 11:4563.
    Dinadoll nem ismerlek, de belegondoltam mit irtal.

    Egy ferj aki hazajon es megy a teve ele? Ajjajjj.

    Rendben hogy dolgozik, rendben hogy pihennie kell. De te is dolgozol, csak nem fizetnek neked, a gyest kiveve, es neked is kell a pihenes.

    Nagycsalad hianyaban pedig a ferjnek kell fokozottabban reszt venni a csaladi eletben.

    Aki teged gyes-betegnek titulal, elkuldheted a francba es mondhatod neki hogy viszont elkiserhet teged delutan bevasarolni, meg johet es kivasalhat.
    En is tapasztalom hogy a kisgyerekeseket messzirol elkerulik, mert segiteni nekik munka es ahhoz nincs kedvuk.

    Tenyleg erdemes vegiggondolni mitol lenne jobb kedved. Pl. a kicsi 6 honapos koratol elmenni 4 oraban dolgozni, hiszen van bebiszitter? Ez felvillanyoz?Kimennel a hazbol, lehetne szepen feloltozni, emberekkel beszelgetni mindennap a hirekrol stb.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_501341 (1)
    2006-02-27  10:40
  22. Torolt_felhasznalo_788721
    Torolt_felhasznalo_788721
    2006. február 27. 11:4462.
    Ne haragudj, nem úgy értettem. Pontositok.
    A babysitternek túl sok köze van a családhoz. És neki mégsem fogod elmondani, hogy mennyire eleged van. Bár babysittere válogatja.

    Azt akartam ezzel mondani, hogy nem mindegy kivel beszél az ember ilyenkor. Mert nem felszines beszélgetések kellenek, az időjárásról, gyerekről, egyebek, hanem igazi lelkizősek. Szerintem segithet egy pszichologus, aki meghallgat és kérdez.

    Ebből nem a szomszéd fog kirángatni, akivel pletykálsz a postásról.

    Én igy látom. Nem zárom ki, hogy egy babysitterrel nem lehet megtalálni a hangot. Bocs ha igy jött le. De a toipcinditónak nem sikerült, bár ha jól értem nem is volt babysitter, csak lehetőség rá.

    Én élnék a lehetőséggel. Első pár alkalommal nehéz lesz, mert bántó hogy vagy olyan önző hogy másra hagyod a gyereked, hogy te kikapcsolj. De egyre jobban fog menni, ha meglátod magadon a változást. Ne akarj tökéletes anyuka lenni, szerintem nincs is olyan Na jó leszámitva a nagynénémet
    előzmény:
    meggi (60)
    2006-02-27  11:35
  23. Torolt_felhasznalo_457712
    Torolt_felhasznalo_457712
    2006. február 27. 11:4261.
    Sajnálom, hogy párkapcsolati problémák is nehezítik a helyzeted, ez nem könnyű. Valahogy meg kell oldanod ezeket, felül kell emelkedni a sérelmeken. Ha gondolod, írj privit, mi a párommal szintén nem vagyunk egymásnak elsők, egyik részről sem, hátha tudok néhány dologban segíteni. Vannak bizonyos buktatók, amik megnehezítik, de nem lehetetlen kiegyensúlyozott, boldog életet kezdeni egy másik, sokkal inkább hozzánk illő emberrel. Nem biztos, de lehet. A károgókra ne hallgass, mindenkinek vannak problémái, még nekik is.

    Kívánom, hogy megoldódjanak a problémáid!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_501341 (36)
    2006-02-27  11:10
  24. 2006. február 27. 11:3560.
    a bebisitter is ember....elhiszed nekem hogy nem minden gondolata a gyerek korul forog?
    en voltam bebisitter es szoba allt velem a munkaadom...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_788721 (59)
    2006-02-27  11:33

Címlap

top