Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Mononukleózis - meddig tar

Torolt_felhasznalo_679536
Torolt_felhasznalo_679536
Létrehozva: 2009. február 4. 13:23

Mononukleózis - meddig tart?

 

Sziasztok!

 

Pár érintett talán tud nekem választ adni ezzel a cudar betegséggel kapcsolatban.

December közepe táján állapították meg nálam a mononukleózist, azóta eltelt másfél hónap, még mindig erőtlen, gyenge, fáradt vagyok. A nyirokcsomóim is még mindig megvannak duzzadva és fájdogálnak. Meddig tart a felépülés? Mikor múlik el a betegség? Legyek türelmes, vagy menjek vissza dokihoz.

Hasonló sosrtársak beszámolóira lennék kíváncsi.

 

Köszönöm a válaszokat!

  1. 2021. Április 3. 12:3447.

    ...Gondoltam ezt a fotót megosztom okulásul...a különbség érzékelhető...A pangó nyirokrendszer miatt felpuffadt testem az elhagyott lisztes termékek, finomított cukrok (kristály,por, mokka), tojás, hús, tejtermékek (kaukázusi kefir is!), erjesztett ételek, nátrium-glutamáttal, nátrium-nitrittel teletömött feldolgozott termékek (mert még élelmiszereknek sem nevezhetőek azok a bánat tudja mik, amiket az üzletek polcain kínálnak, hisz sem eledelek, sem ételek, táplálékok meg főleg nem!) révén kezd meggyógyulni....Igen, kezd..közel 20 hónappal a tüneteim megjelenését követően...Majd szólok, amikor azt érzem, pont jó!


    (Vírusok, paraziták, rossz baktériumok és gombák ellen lúgosító, gyógyító táplálékokkal, gyógyfüvekkel, fűszerekkel lehet küzdeni..)

    előzmény:
    Sz.Z. (46)
    2020-11-22  18:37
  2. 2020. november 22. 18:3746.

    Üdvözlet Sera!


    Az imént már irtam, de valami oknál fogva nem jelent meg.Szóval az EBV sokfajta tünetet, és elváltozást okozhat, ezért nem árt a tüneteknek megfelelő orvosi kontroll, illetve időszakos laborlelet.A kordában tartására pedig a táplálkozás gyökeres változtatása, mert másként nem megy!!!!


    Figyelembe ajánlom Anthony William által közölt útmutatásokat, amelyek könyv formájában megjelentek, és amelyekből az interneten is találni részleteket.


    Jó egészséget mindenkinek! 

    előzmény:
    Sera (45)
    2020-11-13  13:38
  3. 2020. november 13. 13:3845.

    Sziasztok,


    Hova érdemes menni ezekkel az általatok is felaorolt tünetekkel? Ugyanezek a problémáim és 2019-es labor alapján EBV is van, de semmi többet nem mondott az orvosom akkor, azóta nem vizsgáltuk ezt. Többen a Szent László Kórházat ajánlották itt, de van esetleg más is?


    Köszönöm.

  4. 2020. január 1. 14:4044.

    Bocsánat, nem HPV...HERPESZ VÍRUSOKRA antibiotikumot beszedni felelőtlenség...én ezt nem tudtam, 49 évesen bíztam az orvosban!😔

    előzmény:
    Sz.Z. (42)
    2020-01-01  09:29
  5. 2020. január 1. 11:4643.

    A mono állapota az EBV-nek lehet, hogy elmúlik 2 hét alatt, de amikor reaktiválódik (Mivel az egyszer már a szervezetünkbe került vírus azt soha nem hagyja már el!), súlyos betegségeket tud okozni...csak ezt az orvos "társadalom" még nem ismeri el, be, és fel.Akkor sem, ha a saját bőrén tapasztalná!

    előzmény:
    baconman (40)
    2019-07-18  21:20
  6. 2020. január 1. 09:2942.

    Mihamarabbi jó egészséget mindenkinek!


    2019.aug.16.-án kezdődött a jobb fülltő alatti mirigy fájdalmával, majd azt követő három nap elteltével az állkapcsom alattiak is fájni kezdtek.Akkor már étvágyam sem volt, a felkeresett helyettes háziorvos antibiotikumot írt, bárminemű vizsgálat nélkül.NEM SZABAD HPV-vírusokra antibiotikumot szedni, pláne nem az EBV-re!


    A májam, lépem megdagadt, többszöri kérésemre előbb a Sz.László kórház infektológiájára utaltak, ahol megállapítást nyert, egészséges vagyok, a testszerte való fájdalmaim "csak" tünetek, majd elmúlnak.Október első heteiben az Endokrinológiáról jó egészségi állapotban engedtek otthonomba, pedig akkor már éjszakai rémálmaim, leizzadásaim, fáradékonysagom, stb. volt.De hát a vérkép az vérkép....


    Szerencsémre kórházból való távozásom után hamarosan (Isten segítségével) rátaláltam Anthony William könyvére, és kizártam az étkezésemből a rengeteg E- betűs élelmiszert, így okt. 18.-a óta nem eszem ilyeneket (sőt sokminden mást sem) amely biorezisztenciás vizsgálat szerint nálam Parkonson-kórt (vagy demenciát,Alzheimer-t,Skizofréniá-t) okozott volna..hamarosan, mivel éreztem, hogy nagyon a határán voltam.


    2020 jan.1. van, és még mindig nem vagyok szuperül.Nagyon szeretnék pedig!Ezalatt a bő négy hónap alatt 20 kg-ot fogytam.Viszont a 74 kilom sem tud erővel elárasztani.Ez az EBV negyedik fázisa (Anthony William!) utáni időszak...


    Mégegyszer, JÓ EGÉSZSÉGET MINDENKINEK!

  7. 2019. november 6. 22:0041.

    Sziasztok!


    Én 5 éve estem át a betegségen! Akkor engem egy nagyon jó doki kezelt és semmilyen gyógyszer szedését nem engedélyezte csak egy gyógymód volt: savanyú káposzta leöntve olívaolajjal!


    Nekem ez a gyógymód vált be a legjobban és legalább 1 hónapig próbáljátok meg betartani a folyamatos pihenést, mert különben évekig szenvedni fogtok! Nekem az is meg volt határozva, hogy egy nap összesen hányszor kelhetek ki az ágyból!


    Ezekkel a módszerekkel 1 hónap után sikerült meggyógyulnom és újra élettel teli voltam, viszont az immunrendszerem továbbra is rosszul működött! Rengetegszer estem át náthán és mindig lázas is voltam!


    Ami nekem ebben segített az a jutavit C-vitaminja! Ajánlani tudom mindenkinek! Mióta szedem, szerencsére a szervezetem  megtanulta legyőzni a betegségeket!


    Ha ezzel a kis írással valakinek tudtam segíteni, akkor már megérte!! :) 

  8. 2019. július 18. 21:2040.

    ilyet hol lehet csináltatni? privátban.


    hónapok óta járok az orvosokhoz de senki nem fogja fel hogy mi van velem, azt mondják hogy a mononukleózis 2 hét és elmúlik


    még mindig tele vagyok nyirokcsomókkal meg fáj mindenem.

    előzmény:
    kensington (39)
    2019-07-14  16:39
  9. 2019. július 14. 16:3939.

     Én most vagyok 8 hónapnál, de még mindig gyenge vagyok. Bár alapjában véve a hétköznapokat mar elég jól bírom, de minden vírust és bacit elkapok 😕 Azzal meg küzd a szervezetem. Egy egyszerű megfáás is levesz a lábamról. A mumkahelye már tök ciki, hogy ennyit hiányzom, de ilyenkor szinte alig állaok a lábamon ( mint most is) Már nagyon unom, de tényleg. Juniusi Epstein-barr elispot labor eredmenyem még mindig 3-as volt. (0-1 negatív) 😡

    előzmény:
    baconman (38)
    2019-06-28  10:56
  10. 2019. június 28. 10:5638.

    hogy vagytok? lassan fel ev nem sok javulas

    előzmény:
    kensington (37)
    2019-04-17  18:49
  11. 2019. Április 17. 18:4937.

    Hűha! Akkor türelmesnek kell lennem ( most tartok 5 és fél hónapnál) 😕


    A gyemgesęg tartott ilyen sokáig?


    (csak véletlenül láttam meg a váaszod, mert nem kaptam értesítőt róla)

    előzmény:
    Danasamba (36)
    2019-03-25  07:19
  12. 2019. március 25. 07:1936.

    Szia!


    Én 1 évig küszködtem vele

    előzmény:
    kensington (35)
    2019-03-22  14:12
  13. 2019. március 22. 14:1235.

    Szia EszesBence92!


    Sikerült végül hamar kiheverned a betegséget? Együtt tudtam veled érezni,mikor olvastalak. Én 4,5 hónapja lábadozom 😕

    előzmény:
    EszesBence92 (32)
    2011-11-16  14:48
  14. 2012. július 25. 10:5534.

    szerintem semmi gáz nem lesz belőle.

    nálam párom egyáltalán nem kapta el :)

    előzmény:
    Zsanna93 (33)
    2012-06-28  21:22
  15. 2012. június 28. 21:2233.

    Szia!!

    Ne haragudj a zavarásért, csak azt szeretném kérdezni,hogy a mononukleózis nevű betegségnek mikor van vége?

    Mikor nem fertőz már ez betegség?

    Ha elmúlnak már a tünetek? 

    Neked is volt,és gondoltam te több mindent modhatsz erről az egészről.

    Van egy barátom és neki is volt, 2012. február környékén.. elvileg megyógyult már, nincsenek tünetek, de én nem merném most sem megcsókolni. 

    Te mit mondasz? :S

    előzmény:
    Clio. (23)
    2009-02-04  14:25
  16. 2011. november 16. 14:4832.
    Képzeljétek, 7 hónap elteltével még mindig a fertőzéses szakaszban vagyok. 46 az ebv értékem az emlékező sejteké vagy miké meg 200(növekszik) Doki aztmondta még pár hónap mire kiemgy belőlem. Hát ha ezt túl élem, ráteszi a béllyegét az életemre az biztos. :S
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  17. 2011. október 25. 16:3631.
    Lilipipi írtam levelet, olvasd el kérlek. Jó lenne felvenni a kapcsolatot.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  18. Torolt_felhasznalo_969404
    Torolt_felhasznalo_969404
    2011. október 12. 14:0130.

    Nekem tavaly március közepén vették észre. bár szerencsém volt mert a háziorvosom nem rendelt épp ezért fül-orr-gégésztre mentem ahonnan egyből küldtek vérvételre,de már akkor mondta a doki hogy ez mononukleózis. másnap ultrahang..hasi és nyaki. ott is mondták hogy ez az. addigra már tényleg nagyon rosszul voltam. 6 hétig ki sem tudtam kelni az ágyból,bár azért henetne kelett ultrahangra mennem mert a lépem és a nyaki nyirokcsomóim vészesen megnagyobbodtak. naponta 1 krémtúrót tudtam úgy megenni hogy kaptam fájdalomcsillapító port(azt hiszem flectort) és még utána bevettem egy cataflamot. ezt napont 2-3szor vettem be mert máshogy nem bírtam(pedig nem kicsi a fájdalomküszöböm) utána is nagyon fáradékony voltam még kb 2hónapig..és az immunrendszerem is tönkrevágta(előtte évente kb egyszer fáztam meg de akkor sem voltam sosem lázas...azóta már túlvagyok sok lázas megfázáson és tüdőgyulladáson is)

    szóval kitartást és sok pihenést annak akit ez a betegség legyűrt :)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  19. 2011. október 12. 09:1529.

    Üdvözletem minden beteg társamnak, és egészségesnek.

    18 éves srác vagyok. Április óta betegvagyok.  Nyáron diagnosztizáltak streptococus beta haemolizálót és candidát a slájmba amit felköhögtem.
    A manduláim kissé gyulladtak voltak, nyirokcsomók duzzadtak. Senkinek nemtűnt fel hogy valójában mi a bajom. Az antibiotikumok hatástalanok voltak. Egyiktől még kiütéses is lettem és viszkedtem 3 napon átt folyamatosan. Ekkor vérvételből szerencsére hosszú hónapos szenvedések után kiderült hogy EBV, mononukleózisom van...
    FOggalmam nem volt hogy micsoda ez a betegség. Orvos annyit mondott hogy immunrendszert gyengíti és ezért felülfertőzéseket okoz...Aha. Gondoltam magamban soha nem gyógyulok meg. Folyton hőemelkedésem volt, és nem is ez a baj. Hanem olyan fáradt voltam hogy számítógépen sem bírtam csetelni barátaimmal. Nappal le kell feküdnöm többször 1-1 órára pihenni. És máskor is csak a tv előt bírok ülni. Az 41 az EBV értékem és az emlékező sejteké 180 (ami 1 hónap alatt 40 et növekedett)
    Még mindig fáradt vagyok pedig már októberben vagyunk jócskán.
    Ez a fáradtság szörnyűséges. A gondolkodásomat is megbénítja szinte. Szerintetek még lehetek ennyire rosszul az ebv től? A hőemelkedés 6-7 hónapja van. de a fáradtság csak 3 hónapja körülbelül.
    Kérem valaki aki ennyire bennevolt, válaszoljon
    UI: ezen kívül még reggelente , esténként váladékot krákogok fel. a torkom piros de nem fáj. ilyen kis dudorok vannak rajta.

    Kéremszépen aki szeretne velem beszélgetni hasonló baja van vagy valami.Segítsük meg egymást szenvedő betegek... 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  20. Torolt_felhasznalo_321728
    Torolt_felhasznalo_321728
    2011. február 9. 20:0428.

    upsz, újra megpróbálom

     

    26265  Epstein Barr Vírus IgM: 750 E/ml 2627W EBNA IgG:                   > 600 E/ml 2627W EBV Early Antigén IgG:  
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_321728 (27)
    2011-02-09  19:57
  21. Torolt_felhasznalo_321728
    Torolt_felhasznalo_321728
    2011. február 9. 19:5727.

    Elnézést a kérdésért, de 2 órát várt a barátnőm a háziorvosnál, aki aztán elküldte (!!!), aki ért hozzá, meg tudná mondani, hogy ez a lelet

     

    26265  Epstein Barr Vírus IgM: 750 E/ml2627W EBNA IgG:                   > 600 E/ml2627W EBV Early Antigén IgG:

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  22. 2010. február 24. 19:0726.

    Nálam pont most állapítottak meg Mononukleózist, 19 éves lány vagyok.

    2 hete 38-39 fokos láz, mostanra már "csak" állandó hőemelkedés. 

    (Azt hozzá kell tennem, hogy nem igazán szoktam belázasodni semmitől!)

    Jó pár nyirokcsomm be van duzzadva és fáj, iszonyatosan gyenge vagyok, a fejem szinte folyamatosan fáj. Az orvosom azt mondta, szedjek rá Algopyrin-t, de az sem mulassza el, néha szinte már sírok annyira fáj.

    Természetesen még 2-3 hét teljes ágynugalom, utána majd meglátjuk...

    Ezek az én tüneteim :(

    És a legrosszabb az egészben, hogy emiatt nem tudok bejárni egyetemre és kénytelen vagyok halasztani:(

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  23. 2009. február 4. 19:4725.
    Én is azt olvastam, hogy 5 éves kor alatta  gyerekek jó része átesik rajta, úgy, hogy ki sem derül. Mondjuk az hozzátartozik, hogy a lányom akkor egy kissé immunhiányos volt. de azért nem volt vészes, annyira semmiképp, mint itt sokaknál. Nem volt semmi komplikáció, és ennek már több mint kilenc éve. Egyébként mondta is akkor a doktornő, hogy a kicsiket nem viseli meg annyira. Neki a férje kapta el akkoriba, háááát, nagyon cudarul volt állítólag.
    előzmény:
    SzOnCe (24)
    2009-02-04  14:40
  24. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. február 4. 14:4024.

    Sziasztok!

     

    Nekem 2006.augusztusában kezdődött (21 voltam)és 2007. február volt mire "jól" lettem...2007 májusi kontroll szerint elmúlt....

    sosem voltam lázas... csak nem múlt el a tüszős mandulagyull.om, utána a vérképemen ledöbbent a doki, van vmi érték, ami azt mutatja, hogy van-e gyulladás a szervezetben...referenciaérték 0 és 0.6között durván...nekem 103 volt....

     

     

    Szilvi: normális esetben minden kisgyermek átesik rajta - TÜNETMENTESEN! ezek szerint ti megszenvediktek :( sajnálom

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top