Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Tetszetős webdesign

kozina
Létrehozva: 2010. augusztus 31. 20:36

Sziasztok!

 

Némi felmérést szeretnék végezni. 

 

Melyek azok a weboldalak amik nektek nőknek tetszenek? Van -e olyan weboldal amit a designja, a menüje miatt kedveltek? Mi az ami számotokra könnyen használhatóvá teszi a weboldalt?

 

Gondolok itt arra, hogy szeretitek -e az 

- intrókat

- a flashes weboldalakat

- a zenét 

 

Jobban vonz -e egy finom, színeiben is visszafogott weboldal, mint egy csicsás, sokszínű?

 

Mit vártok el egy weboldaltól? Milyen az a weboldal amiről azonnal elnavigáltok?

 

Tudom, hogy sok a kérdés, de számomra nagy segítség lenne most, ha válaszolnátok.

 

Köszönöm, szép estét!

  1. 2011. május 17. 08:1060.

    Sziasztok!

     

    Ha megfogadtok egy jótanácsot, ne rontsa el senki sem a weboldalát fölösleges intrókkal, mert ez az, ami a látogatót egyáltalán nem érdekli, ez csak a honlap tulajdonosának nagy szám, amúgy a kutya nem kíváncsi rá.

     

    Az emberek problémákra keresnek megoldást a neten és ha rákattintanak a Te weboldaladra, rögtön a megoldást akarják látni, nem az introt. Kifejezetten idegesítő és zavaró az intró. 

     

    A flash jó is, szép is, de csak mértékkel. Tisztán flash alapú weboldalt ne csináljon senki, mert a keresőrobotok nem tudják értelmezni és a Google találati listában nincs esélye megjelenni, jó pozíciót elérni.

     

    Zene kinek hogyan, engem zavar. Főleg akkor lehet kellemetlen, ha otthon este a gép elé ülsz, kis család már alszik és egy weboldal látogatása közben egetverő zenebona töri meg a csendet... Én nem tennék zenét a weboldalba.

     

    És mi az, amitől azonnal elnavigálok?

     

    1. "Cégünk ezerklinecszáz...." kezdetű bemutatkozó oldalak - kutyát nem érdekli, hihetelen, hogy még mindig vannak ilyenek...

     

    2. Ha nem találom meg max. 2-3 kattintással, ami megoldást jelenthet a problémámra, választ adhat a kérdésemre, amiért oda látogattam. 

     

    Én, mint webdesigner amondó vagyok, hogy a színharmónia mellett a megfelelő kontraszt egy oldalon elengedhetetlen, különben nincs, ami felhívja a figyelmet, unalmas és egyhangú legy a weboldal.

     

    És egyértelműen azt várom el egy honlaptól, ha oda tévedek, hogy megtaláljam rajta azt, amiért odamentem, azaz választ a kérdésemre, megoldást a problémámra.  

    előzmény:
    kozina (1)
    2010-08-31  20:36
  2. 2010. szeptember 1. 20:4959.
    Szerintem a zene nagyon zavaró tud lenni... a flash-ek pedig akkor jók, ha nem zavarnak bele a "kattintgatásba"
    előzmény:
    kozina (1)
    2010-08-31  20:36
  3. 2010. szeptember 1. 20:3358.

    Igen, igazad van. A reklám és valós kattintók, abból pedig a potenciális megrendelők elérése lesz a legnehezebb része tán az egésznek.

     

    Nagyon fontos, hogy a célcsoport figyelmét felkeltsük és elérjük őket.

     

    előzmény:
    doo-doo (57)
    2010-09-01  20:13
  4. 2010. szeptember 1. 20:1357.

    Bevallom jelen esetben (is) én inkább a flash-t áldoznám be és inkább az optimalizálásra helyezném a hangsúlyt!

     

    Szerintem jobb egy "szimplán" szép, modern oldal sok látogatóval, mint egy extrán ütős, egyedi oldal megjelenés és nulla látogató.

     

    Arról nem beszélve, hogy ha nincs látogató, akkor nincs mese, reklámozni kell, méghozzá kemény pénzekért.De ezt Neked nyilván kár magyarázni.

    előzmény:
    kozina (52)
    2010-09-01  19:04
  5. Torolt_felhasznalo_667249
    Torolt_felhasznalo_667249
    2010. szeptember 1. 19:3956.

    Szia !

     

    Szerintem nézd meg ezt az oldalt http://www.wix.com .

    Én is most csináltam meg a weblapot, itt nagyon könnyen ment, mert hihetetlenül egyszerű a kezelőfelület és annyira nem vészes a havi 4 dollár amit fizetek érte. Amúgy van ingyenes website lehetőség is, akkor is használhatod, csak akkor nem saját domain alatt.

    Ha nem is rajtuk keresztül csinálod, de akkor is sok jó ötletet lehet begyűjteni innen a szerkesztéshez. Profi, szép oldalak vannak rajta.

     

     

    előzmény:
    kozina (1)
    2010-08-31  20:36
  6. 2010. szeptember 1. 19:1555.
    Ha sötét hátteret szeretnél, szerintem jobb a fekete helyett a nagyon sötét szürke (kedvencem a #111111 ), az kevésbé bántja a szemet :)
    előzmény:
    kozina (53)
    2010-09-01  19:06
  7. 2010. szeptember 1. 19:0754.
    :o))))))))
    előzmény:
    savagee (47)
    2010-09-01  07:21
  8. 2010. szeptember 1. 19:0653.

    Köszönöm!

    Fotós oldalaknál általános a fekete háttér. Most egy kicsit elbizonytalanodtam, mert többen írták itt, hogy az zavarja őket.

    Színvilágában mindenképp a referencia fotókra akarunk nagy hangsúlyt fektetni. 

    előzmény:
    maiju (46)
    2010-09-01  01:21
  9. 2010. szeptember 1. 19:0452.

    Keresőoptimalizálással foglalkozom, úgyhogy ez a része menni fog ingyen, hál istennek. És igaz, hogy a flashes oldalakat ezesetben semmit nem érnek. Viszont ez egy olyan téma, aminél vagy a reklámot vagy a nagyon, nagyon hatásos, designt kell beáldozni. Fontos, hogy a célcsoport - fent is írták - a nők adott korosztálya. Kíváncsi vagyok, hogy őket mi fogja meg, mert az én véleményem ugye kevés.

     

    Megjegyzem kicsit meglepett az eredmény, mert azt hittem ám, hogy a nőket jobban érdekli a képi megjelenés, és most itt szembesültem azzal, hogy sokkal praktikusabban gondolkodnak. Ez tetszik!

    előzmény:
    cicamica8201 (44)
    2010-08-31  22:38
  10. 2010. szeptember 1. 18:5951.
    ez a szerzői jogvédelem, ez jó! Erre se gondoltam! Köszönöm, ezt is és a részletes válaszadást is.
    előzmény:
    doo-doo (34)
    2010-08-31  22:01
  11. 2010. szeptember 1. 18:5750.
    no glittert azt semmiképp. Férfi fotós oldala lenne, tehát kizárva. De nőként is totál abnormálisnak tartom aki akár egy ilyet is kihelyez az oldalára.
    előzmény:
    ayrabell6 (33)
    2010-08-31  21:57
  12. 2010. szeptember 1. 09:1449.
    Ezt nem igazán értem.
    előzmény:
    savagee (47)
    2010-09-01  07:21
  13. 2010. szeptember 1. 08:0948.

    Ha már esküvői fotós, én itt kezdtem el keresni, mert itt többtől tudtam egyszerre ajánlatot kérni, és nem kellett órákig guglizni. Meg az oldal is jól néz ki.

    http://ajanlatguru.hu/

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  14. 2010. szeptember 1. 07:2147.
    "

    Hol keresnék esküvői fotóst?

    - Google (szakmai ártalom)

    "

     

    Prdig a szakmabeliek tudják, hogy nem a barátod. (a  g o o g l e)

    előzmény:
    doo-doo (37)
    2010-08-31  22:11
  15. 2010. szeptember 1. 01:2146.

    Szia!

     

    Flash szerintem mehet nyugodtan, főleg, hogy fotók lesznek, ezt érdemes egy flash alapú nézegetőmegoldással megcsinálni. A lopkodásgátló megoldások úgyse érnek semmit, azzal nem kell törődni, aki a netre feltesz valamit, az fogadja el, hogy osztódni fog a műve...

    Intro ne, annyira felesleges :)

    Zene ne, itt átkötök a "honnan navigáltok el azonnal"-kérdésre: én az olyan oldalakról, ahol háttérzene van. Azonnal. Az a halálom :D Főleg, ha olyan helyre teszik a leállítógombot, ahol nem látszik elsőre.

     

    Mivel említetted, hogy esküvői és egyéb képek lesznek fent, a színvilág szerintem mindenképpen legyen visszafogott, a hangsúly a fotókon kell, hogy legyen. Semmi csicsás, csillogós, mozgós borzalom, az a gportal-os "honlapokat" idézi Egyszerű, de elegáns kinézetet tudok elképzelni, néhány színnel.

     

    Legyen referenciaanyag bőven, elvégre az alapján tudnak dönteni a nézelődők. Elérhetőség, árlista, ilyesmi a menübe.  Szerintem.

    előzmény:
    kozina (1)
    2010-08-31  20:36
  16. 2010. augusztus 31. 22:4645.

    Hirtelen ezeket találtam...

     

    Ez pl. flash-es:

    http://www.minervapark.hu

     

    Ez pedig egy intro oldal:

    http://www.rendezvenyszervezes.info

     

    Még valami: nem minden "mozgós" oldal flash-es és nem mindegyik zavaró szerintem (pl. http://opticnet.hu).

     

    Miért kell belépni vagy kattintani még egyszer ahhoz, hogy lássam a tartalmat, mikor már eljutottam a főoldalra? Ez egy jó kérdés! Nos, ezért nem jó az intró. Vagyis ezért sem.

    előzmény:
    nyugger (43)
    2010-08-31  22:37
  17. 2010. augusztus 31. 22:3844.

    Ismerősök között, illetve neten, és még egy jó lelőhely van, az esküvő kiállítás. Ha mindhárom fronton találkozom aza dott fotós nevével, biztos megkersem.

     

    Amúgy ha ilyesmiben gondolkodsz, hiába írtad hogy szted nagyon szép dolgokat lehet flashes megoldásokkal létrehozni, nagyon sokat ront az oldal kereshetőségén. Ha ilyen szolgáltatást kínáló oldalt akarsz készíteni, aminek a funkciója tulajdonképpen értékesítés is (hogy lássák, milyen szépen dolgozol, eredeti beállításaid vannak, stb stb) akkor érdemes az oldalt azonnal a keresési szempontokat figyelmbe véve elkészíteni. Ehhez érdemes egy szakember segítségét kérni, egyszer kell kifizetni, és sokáig tart, sok százezres reklámokat tud helyettesíteni.

    előzmény:
    kozina (16)
    2010-08-31  21:28
  18. 2010. augusztus 31. 22:3743.

    Köszi, most már értem.

     

    Szóval: akkor az intró fölösleges. Miért kell külön belépni, mikor már egyszer rajta vagyok az oldalon?

     

    A mozgó effektek legtöbbször zavaróak, és többnyire lassúk is.

     

    A zene csak akkor zavarna, ha nem tudnám lekapcsolni. De nálam be sincs dugva a hangszóró a konnektorba, csak ritkán, ha meg akarok hallgatni valamit.

    előzmény:
    doo-doo (39)
    2010-08-31  22:13
  19. 2010. augusztus 31. 22:3142.
    Na igen, ez tény...!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_750339 (41)
    2010-08-31  22:23
  20. Torolt_felhasznalo_750339
    Torolt_felhasznalo_750339
    2010. augusztus 31. 22:2341.
    Tudom: printscreen például. De mezei felhasználónak nem szokott eszébe jutni. Legalábbis a nők lapja fórumát olvasva...
    előzmény:
    doo-doo (40)
    2010-08-31  22:15
  21. 2010. augusztus 31. 22:1540.
    El kell, hogy keserítselek. Nem igazán van olyan kép, amit ne lehetne lementeni! Persze megnehezíteni lehet, hogy lelopják, vannak erre különféle technikák, de azt, amit egyszer felteszel a netre, azt el is fogják lopni. Ez a net már csak ilyen. Vagyis mi, felhasználók vagyunk ilyenek...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_750339 (15)
    2010-08-31  21:28
  22. 2010. augusztus 31. 22:1339.

    Intró: egy olyan köszöntő oldal, amin gyakorlatilag semmi érdemi tartalom nincs, csak valami animáció, pár kép vagy felirat, meg többynire az, hogy "Belépéshez kattintson ide"

     

    Flash: ez egyfajta technika, amelynek segítségével pl. "mozgó" effekteket lehet kreálni egy honlapra. De ez már megoldható sok más módon is.

    előzmény:
    nyugger (30)
    2010-08-31  21:52
  23. 2010. augusztus 31. 22:1238.

    Bár használtam ékezeteket, attól még félreérthető (utalva fórumozok másik topikban tett megjegyzésére). :)

     

    Az a hang, ami az intróban van, ahogy "forog a szalag", az olyan, mintha gépfegyver szólna.

    előzmény:
    Glacier (35)
    2010-08-31  22:02
  24. 2010. augusztus 31. 22:1137.

    Ja és ahonnan én szinte azonnal kilépek:

     

    - ízléstelen, gagyi, "a szomszéd kissrác csinálta ingyen, mert informatikusnak tanul" típusú oldalak

    - olyan lapok, ahol borzasztó a helyesírás

    - lassan betöltődő oldalak (pedig gyors a netem... )

    - ahol túl sok "feltöltés folyamatban" felirat található a valódi tartalom helyett

    - ahol ócskák (rossz felbontásúak) a képek, és bántja a szemem a csúnya betűtípus ill. színösszeállítás

     

    Hol keresnék esküvői fotóst?

    - Google (szakmai ártalom)

    - linkgyűjteményekben

    - esküvős portálokon

    - nyomtatott magazinok, amelyek kifejezetten házasulandó pároknak szólnak, pl. a házasságkötőkben is szokott lenni ilyen

    előzmény:
    kozina (1)
    2010-08-31  20:36

Címlap

top