Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

A tánc nem szexualizál?

Diolen Mobi
Létrehozva: 2019. június 5. 16:09

Vannak ilyen tánccsoportok, sportegyesületek, amelyekben 9-10 éves kislányok mutatják be a profi tánctudásukat.


Nagyon ügyesek...de helyes ez?


Ezek a táncok kimondottan kidomborítják a nőiességet, egyszerűen olyan a koreográfia, meg a ruha is. Ellentmondásos, hogy ezt serdületlen lánykák teszik.


A mazsorett is hasonló.


Mi a véleményetek?


 

  1. 2019. június 20. 08:4992.

    OK

    előzmény:
    Nikita 666 (91)
    2019-06-19  19:39
  2. 2019. június 19. 19:3991.

    Legyél oly kedves és ne emelj ki egyetlen mondatot a környezetéből, mert az akkor már más értelmet nyer.


     

    előzmény:
    Diolen Mobi (89)
    2019-06-19  15:41
  3. 2019. június 19. 15:4690.

    Rendben, nálad sport. Ezzel nem tudok vitatkozni.


    De ugye nem muszáj, hogy mindenkinél az legyen?

    előzmény:
    Kövesdiági (80)
    2019-06-11  20:08
  4. 2019. június 19. 15:4189.

    Tudom, hogy bennem van a hiba.


    Ezt hogy érted?


    "ha valaki szexualitást lát a táncban, az már egyenlő a gyerek lelki fejlődésének a veszélyeztetésével"


    Ha szexualitást látok a táncban, akkor hogyan veszélyeztetek egy gyereket?

    előzmény:
    Nikita 666 (83)
    2019-06-11  21:18
  5. 2019. június 13. 22:3588.

    előzmény:
    Nikita 666 (87)
    2019-06-12  19:46
  6. 2019. június 12. 19:4687.

    Ööö ... én egyáltalán nem vágyom arra hogy az az illető beszéljen velem. Én sem mondom neki hogy álljon székre, hogy elérjen bizonyos magaslatokat.

    előzmény:
    nidda (86)
    2019-06-12  19:43
  7. 2019. június 12. 19:4386.

    Ö sapkát tesz fel, ha arra vágyik, hogy normálisan beszéljenek vele....

    előzmény:
    Nikita 666 (77)
    2019-06-11  18:39
  8. 2019. június 11. 22:5785.

    igen,anyaknak joga van majmot csinalni a gyerekebol,de en dolgoztam arra,es a kislany zokogott.hogy ne,a forro sutesvas megegette, szemebe ment a szemlilla ragaszto,szegebnykebej verzett a laba,kicsi volt a cipo]de anyuka csak nyomta,,,hat ez rosszabb  a veresnel,a gyerek majdnem ehenhalt,de csak energiagbart kapott


    van so kislany aki evezi a felhajtast,akkor rendben,


    az emberek itelkeznek,ha kell ha nem;agdelina joli lanyara ramondtak,hogy kis buzi,mert oltonyben jar,na en az o korabban 4 centis hajjal,a batyam cuccaiban jartam,megsem lettem.

    előzmény:
    Nikita 666 (83)
    2019-06-11  21:18
  9. 2019. június 11. 21:2884.

    Pszichológiát tanultál? Szépen kielemezted.


    Valóban, ezért utál engem és még néhányunkat. Nincs bűntudatom idegenekkel szemben, nem érdekel mások erkölcsi alapja, nem vagyok az a kimondottan haj de szociális emberfajta. csináljon mindenki amit akar, ahogyan jól érzi magát, csinálja mindaddig amig nem árt vele embertársainak. Ennyi. Én soha nem fogom Mancikának megszabni hogy mit tegyen, de Mancika se vegye a lelkére azt ahogyan én élek.


    Ez kábé a "szexuális tartalmú" táncra is igaz. Hát nem mindegy hogy hogyan és miben táncolnak azok a kislányok, amig az én "jólétemet és boldogságomat" nem veszélyeztetik? Hogy is mondjam finoman, senkinek semmi köze hozzá, amig a gyerekek testileg, szellemileg és lelkileg rendesen el vannak látva a szüleik által. Én miféle jogon feltételezném, hogy a szüleik helytelenül nevelik őket, hogy esetleg nem veszik észre a táncban az erotikát? Ki vagyok én, hogy felülbiráljam őket? Vagy bárki mást esetleg?

    előzmény:
    sabangela (81)
    2019-06-11  21:01
  10. 2019. június 11. 21:1883.

    Szerintem ha valakit túlságosan zavar a kislányok nemiségének a kiemelése, esetleg szexizmussal vádol olyan embereket, akik nőként kezelik a nőket, azoknak a saját nemiségük megélésével valami gond lehet. Egyetlen ártatlan kislányra sem mondhatja senki azt, hogy lotyó lesz belőle, ha billegeti magát vagy utánozza az anyukáját, kifesti magát, anyuka ruháit próbálgatja. Normális családban minden kislánynál eljön ez a korszak, amikor anyukát akarja utánozni.


    Az pedig hogy némely anyuka a saját vágyait ráruházza a lányára és táncolni, szépségversenyre küldi, az az ő joga és felelőssége. Kritizálni lehet, de senki idegen nem szabhatja meg, hogy egy anyuka miként nevelje azt a gyereket, akit ő hozott létre a saját testéből. A gyermekvédelem is elengedte magát, a szülőket akarják helyettesiteni. Egy gyereket ha nincs életveszélyben, nem lenne szabad elszakitani a családjától. A verés életveszély. A szegénység nem az.


    Ez mondjuk nem érinti a topic témáját, de ha valaki szexualitást lát a táncban, az már egyenlő a gyerek lelki fejlődésének a veszélyeztetésével. Tehát óvatosan a birálatokkal.


     

    előzmény:
    sabangela (78)
    2019-06-11  18:53
  11. 2019. június 11. 21:1282.

    Kulonben felveteseddel nem vagy egyedul. Raketestem a temara es igen sok es jo tanulmany , kutatas  szuletett e temaban .van akik jonak itelik meg  es nem talalnak ebben semmi kivetnivalot ,vannak  akik semlegesek, masok a feleloseget haritjak a  koreografus  fele ,vannak akik  ugy ertekelik hogy ez egyfajta utanzas es jol jon a noiesseg  kialakitasanal idovel es vannak akik azt mondjak , ha valaki ezt erzi a hiba az O fejeben van .es vannak akik azt mondjak ez a fogyasztoipar termeke  / -kereslet kinalat az alapja   /.

  12. 2019. június 11. 21:0181.

    Akadnak olyan idős emberek, akikkel szépen el lehet beszélgetni, jó fejek, és nem azt nézik hogy hol lehet belerugni a fiatalabba. Nem azzal van a baj hogy mennyi idős, hanem hogy képtelen másokat elfogadni. kissé mintha beszűkült volna.


    A másik topicban pedig az a Feltámadás másképp nevezetű nick ... ááá Valami olyasmit magyarázott, hogy ha lecserélem a nickemet, leveszem a 666-ot, akkor majd normálisan fog velem beszélni.


    Én ezt kétlem. Már a kérés sem vall ép elmére.

    idézet:
    Nikita 666 (78)
    2019-06-11 18:39:11

    OFF: nem a koron van a hangsuly hanem az hogy "buntudatot " akar kelteni ott es olyanoknal akik nagyivben leszarjak az o  szabalyait .Es boldogan elnek a sajatjaikban = jol erzik magukat a borukben . Ezert is gondoltam hogy gyerekkorra vezetheto lehet a "buntudat " keltese: ilyenkor mondjuk roviden :"anyad tehet rola! " 

    előzmény:
    Nikita 666 (77)
    2019-06-11  18:39
  13. 2019. június 11. 20:0880.

    A téma felvető nem jelentkezik?   


    Nálam még minid SPORT  a  színpadi tánc....

  14. 2019. június 11. 18:5879.

    Kulonben van benne valami de nem igy .


    Ez egyoldalu folyamat , a nezoben keletkezo kepek .


    Mindenesetre sokat jelent a koreografus munkaja hogy a tancos ne erezze hogy


     


    micsoda nagy dolog hogy felnott nok mozgasat  kell csinalnia es meg veletlenul se alakulhasson ki a nezoben szexualis erzes.

  15. 2019. június 11. 18:5378.

    OFF: mondtuk mar nem egyszer nem 2x nem kell minden kesztyut felvenni amit elenk dobnakaki pedig kutyaval jatszik annak ostor legyen a kezebenMaradj a temanal es lepd at ha szemetkedik .


     


     


    https://a.te.ervelesi.hibad.hu/


     


     

    előzmény:
    Nikita 666 (77)
    2019-06-11  18:39
  16. 2019. június 11. 18:3977.

    Akadnak olyan idős emberek, akikkel szépen el lehet beszélgetni, jó fejek, és nem azt nézik hogy hol lehet belerugni a fiatalabba. Nem azzal van a baj hogy mennyi idős, hanem hogy képtelen másokat elfogadni. kissé mintha beszűkült volna.


    A másik topicban pedig az a Feltámadás másképp nevezetű nick ... ááá Valami olyasmit magyarázott, hogy ha lecserélem a nickemet, leveszem a 666-ot, akkor majd normálisan fog velem beszélni.


    Én ezt kétlem. Már a kérés sem vall ép elmére.

    előzmény:
    sabangela (74)
    2019-06-11  14:43
  17. Torolt_felhasznalo_265455
    Torolt_felhasznalo_265455
    2019. június 11. 16:4576.
  18. 2019. június 11. 14:4975.

    En sem talalok semmi erotikusat a mazsolettek mozgasaban oltozezeben sem. A pompom lanyok mozgasa oltozeke meg kulonosen elvezetes

    előzmény:
    etilany (68)
    2019-06-09  19:48
  19. 2019. június 11. 14:4374.

    OFF; nem nem mozdonj te nem ezert hoztad ezt a peldat maga a TI is irta hogy hogy kerul ez ide ?, te kozel 70 evesen paranoiasan igyekszel felnott embereket megszegyeniteni , ugy dirigalsz nekik mint a48 eves fiadnak . aztan haelfogy korulotted a levego , mintha ,mi sem tortent volna igyekszel ugyanazokkal baratkozni . Vizsgaltsd mar ki mi lehet az oka ? Anyad tehet rola vagy ...?mozdonj most vagy 70 eves ez csak rosszabbodni fog higyj nekem .

    előzmény:
    Mozdonj (54)
    2019-06-08  22:46
  20. 2019. június 11. 14:3273.

    OFF: hanysor vagott mar szajba ?

  21. 2019. június 10. 10:1672.

    Elbűvölően fogalmaztad meg azt, hogy nem vagy intelligens.


    Le a kalappal előtted, ahhoz hogy egy ilyen hozzászólást leirj anélkül hogy értenéd mit irtál, nagyon butának kell lenned.


    Az hogy te egy fórumozóval szimpatizálsz, nem jelenti azt hogy illető fórumozó intelligens. Öt éve még elfogadható volt, de mostanra már csak elvétve képes egy-egy adekvát mondatot kipréselnie magából. Nálam leszerepelt, nem éri el az általam állitott mérce alját. Gondolom a te mércéd valahol nagyon mélyen van.


    Tapsolj neki, örülj vele, megérdemli.


    És még valami hogy tisztában legyél dolgokkal, ha már azt képtelen vagy megtanulni hogy a muzulmán nem moslem/muzlem/moslim. Ez itt nem magazin. Ez itt egy fórum. Nem tetszik a tartalma? Elég szegényes lehet az elvárásod, ha egy fórumtól várod a boldogságod beteljesülését.

  22. 2019. június 10. 09:3171.

    A ruhazatot a mindenkori tancmester irja elo .Az ir tancokkal nincs semmi bajod ? Ott a tortenelmi tradicio miatt is dominal a derektol lefele mozgas . majorette ? En ugy de ugy szerettem volna egy noi skotdudas felvonulas tagja lenni es vegig menni az angolok valamelyik tortenelmi varosanak fo utcajan .Meg a duda hasznalatot is megtanultam volna .Sajnos ez  mar ugy nez ki kimarad az eletembol .

    előzmény:
    Diolen Mobi (62)
    2019-06-08  23:29
  23. 2019. június 9. 22:5470.

    sport   mind minden mas,ha te ebben erotikat lasz a hiba a te keszulekedben van....


    nudista helyen 5 percig voltam,a sok ronda alaku no,es aki a hatan szetett labbbal napozik,-ha beleakarok latni a mehebe,nogyogyasznak megyek-nem beszelve a sok aszott logo toku pasikrol,ahogy labdaznak br,,,,,,,,,

    előzmény:
    Diolen Mobi (58)
    2019-06-08  23:05
  24. 2019. június 9. 22:4169.

    nem mindegyiken,a 4-eves unoka hugommal voltam,melletunk egy meztelen[a gyerek tobbszor be is pisilt a medencebe,anyuka csak nezte, kisfiu,olyan 2 eves,es eppen felfedezte a futyijet,ott jatszadozott vele,megkertuk tobben,hogy adjon gatyat a gyerekre,mondta csak nem fogom a fiamat itt vives bugyiban jaratni.mondtuk;de nezdd mit csinal,mire o az egeszseges,tobben a hanyas szelen voltunk...aztan kivezettek,persze gyerek uvoltott ,nem tudta mi a baj.

    előzmény:
    Diolen Mobi (65)
    2019-06-08  23:34

Címlap

top