Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Miért szeretted az NLC-t?

butiIQ
Létrehozva: 2022. július 1. 13:40


Szétrugva , megsemmisitve...bezár a bolt


Itt öregedtünk meg .


Szerettük.


Te miért szeretted ?

  1. 2022. július 5. 20:229.

    En azert,mert voltak itt kedves,baratsagos kommentelok - mersekelt vagy epp szelsoseges ,megis atgondolt velemenyekkel,amiket finoman noiesen,diplomatikusan talaltak.
    A kezdeti design volt a legkedvesebb - nekem - , akkor anno talan alapvetoen meg az internet hasznalok is kulturaltabban nyilatkoztak. A forum pedig olyan volt,mint egy kis falu,a kerek erdo kozepen levo viragos ret kozepen. :)
    Aztan az idok soran,modern desing, modern kommentelo, egy szavas, gyorsan emesztheto, gyorsan feledheto. Nem jo fejlodesi ivet irt le a forum,dehat ez nem a fomoderator, vagy epp az nlc megalmodojanak a hibaja.

    Koszonom Szakaly Andreanak, es Racz Brigittanak,es a tobbieknek, hogy sok jo,kellemes elmenyt okozott az evek alatt.
    sziasztok!

  2. 2022. július 5. 19:418.

    Nincs ám igazad, de ezt már nem tudjuk megbeszélni. Tényleg eldurvult itt a hangnem és nem  volt rossz ötlet a kabalasziget, ami mellesleg -nem tudom miért- nem élt sokáig. Nagyon hiányos volt a nem tudom honnan szerzett listátok....)))


    Egyébként ha régi dolgokról beszélünk, vegyük figyelembe, hogy akit éppen szidunk, az lehet, hogy fent üldögél már egy bárányfelhőn....(((

    előzmény:
    Mozdonj (4)
    2022-07-05  13:36
  3. 2022. július 5. 14:537.

    Nevessunk : Idezet az alabb emlegetett Kabalaszigetrol






     
    Sirmi
     


    2009. február 2. 23:5032.
     




    Te figyu,


     


    az van, hogy én itt is akarok lenni, meg ott is. Ilyet ne akarjak? 


    Azért regisztráltam amoda az emide mellett, mert kíváncsi vagyok azokra is meg ezekre is. 


     


    Mellesleg meg frankón nem értem, mi ellen küzdötök. Én most piszok vagyok és egy lánglelkű kezdeményezést piszkítok be, de mit értetek ti olyan nagy szigorúság alatt? Szerintem semmi egyéb nincs abban az új szabályzatban, mint ami eddig is érvényes volt...


    Vagy nem?  


     


     Hat en is regisztraltam oda ..alneven   Sajna a teljesen banalis  alnevem megegyezett az egyik nick rendes nevevel /a katzilla nick rendes nevevel /... es rogton kapcsolatba akart lepni velem , mert ugye : drusza voltam 
    Mivel nem vagyok teljesen hazudozo es hamis nick , a foglalkozas-ba beirtam : Mav alkalmazott ..


    Nehany ido mulva : RIiiiAaaaDOOOOO a kabalaszigeten : Kusza vette eszre , ha jol emlekszem , ma a Klara-szuzsuzsoka topik tagja rajott , hogy a banalis nevu nick az valoszinuleg a Mozdonj   Erre bevezettek azt , hogy  bezart topikon dumaltak az nlc-rol es a destabilizacios akciokrol.. Mit vihogtam




    előzmény:
    Mozdonj (5)
    2022-07-05  13:42
  4. 2022. július 5. 14:226.

    Ha a regi kepeket akarja valaki latni : ra kell kattintani a vonalra ami a kep helyen megjelenik.
    Egy linket latunk icipici formatumban az oldal leges-legaljan.


    Le kell masolni a linket es bemasolni ---az https://  elhagyasaval !!! ---- legfelulre a gépeden , az URL-ek helyere . A kep megjelenik...


    Viszatenni a kepeket , ha mar csak olvasasramarad meg  / es ki tudja meddig , B+ / a Forum , egy ICIPICI , 2 perces , manipulacio lenne a code-okban , az Nlc -nek


     

  5. 2022. július 5. 13:425.

    ugyanaz a link , a "kabalaszigetre" huzott tagokkal , 2009 , csak step=3 - al , ami 100 adatos olvasast enged meg

    előzmény:
    Mozdonj (4)
    2022-07-05  13:36
  6. 2022. július 5. 13:364.

    Szerintem... is az Nlc idetlen ujabb es ujabb , "modernebb " valtoztatasai romboltakszet a forumot..


     


    De : A latogatottsag fejbe lett kolintva a Tunyacsap es bandaja altal... Tunyacsap kisasszony ugy talalta , hogy a "nivo" nem a regi es alapittatott egy "szigetet" , a Kabalaszigetet , ahova verbuvalt... Ekkor tortent az elso tores . 2008-ban 
    Aztan onnet , a Kabalaszigetrol ; jottel ide a kamikaz szarjankok , razni a "racsot"


    ha mar csak olvasni lehet , akkor ajanlom a " felsz a repulestol topikot...  " ezek kezdtek a rombolast

    előzmény:
    eda-1952 (3)
    2022-07-05  08:44
  7. 2022. július 5. 08:443.

    Hogy miért szerettük? Mert a legjobb magyar fórum volt! Főleg esténként akár többezren is fenn voltak, mutatta egy számláló.


    A Facebook-ra fogni a halálát, az  nem csak túlzás, hanem egyszerűen hazugság. Úgy kezdődött, hogy újítottak, modernizáltak. az első alkalommal még topikot is nyitottak  a szgépes fiúk, hogy hol, mi a gond. Aztán ha jól tudtuk, őket  lecserélték és jöttek az  újabb változtatások, mindig azt ígérve, hogy jobb lesz, pedig mi csak az eredeti állapotot szerettük volna visszakapni. Átalakítás közben elvesztették a fotóinkat, amiket felpakoltunk a bem.lapra, mert hogy ott megmaradnak... egy sem maradt meg. aztán eltűntek a privát beszélgetések is. Aztán azon kaptuk magunkat, hogy az nlc-re való regisztrálásunkkor  megadott adataink, névvel stb-vel együtt átkerült a Disqushoz, amitől csak pislogni lehetett, de a hsz-eket az kezelte, ha tetszett, ha nem.


    Rengeteg barátság szövődött, persze voltak ellenségek is, meg olyanok, akikkel jókat lehetett vitatkozni, sőt veszekedni is. Az biztos, hogy a tulajdonosoknak a fórummal kapcsolatban nem működött az üzleti érzéke.


    Nyugodj békében enelcé!

  8. 2022. július 3. 05:132.

    Mert alapvetően, eleinte a hozzászólások  jó szándékúak, pozitívak voltak.  De sajnos néhány renitens hozzászóló - neveket most nem említenék - óriási kárt okozott a nem megfelelő hangú és tartalmu reagálásával, ezzel pedig alapjaiban rendítette meg a jó szándékba vetett hitet. 


    Az a kisebb baj, ha valaki "kamu" hozzászólást indit, szerepelni akar, többször ugyanazt felveti stb. Sokkal nagyobb a baj, ha a probléma felvetését nem vesszük komolyan, és nem megfelelő tartalommal, rossz stílusban reagálunk. Senkinek nincs kedve megosztani a kudarcait, gondjait akkor, ha a reagálásokat olvasva esetenként sértő megjegyzéseket olvas. Ez szerintem vastagon hozzájárult az oldalak elnéptelenedéséhez...


    Ez van.


Címlap

top