Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Fogorvos, implantátum

Scilla
Létrehozva: 2005. szeptember 10. 22:53

sziasztok!

Már biztos ezer fogorvosos topic van, de most olyanok segítségét szeretném kérni akiknek van valamilyen tapasztalata fogbeültetéssel kapcsolatban, mennyire fájdalmas, az ára és a kezelés/gyógyulás hosszúsága érdekelne!

Köszi

  1. 2005. szeptember 11. 19:2319.

    Úgy látom itt is sikeresen szapulja(bocsánat) a hozzászólókat a timixrated! 

    Csak azt nem értem mért lép ki és mért regisztrálja magát ismét!!!!!!!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2005. szeptember 11. 13:3318.

    ...bocsi, de nemtom mé' nem tudok privit küldeni.. 

    Köszi az infót, de mivel gőzöm nincs mit fecskendeztek belém, nem nyugodtam meg 100%-ig.

    Azért remélem minden renben lesz...

    előzmény:
    mercedes30 (14)
    2005-09-11  10:22
  3. 2005. szeptember 11. 13:2817.

    ...a páciensedtől??  

         

    előzmény:
    6tyu (15)
    2005-09-11  10:53
  4. 2005. szeptember 11. 13:2016.
    Aha!!!

    Így aztán minden érthető! Csak arra vigyázzatok, hogy a babák ne legyenek kísértetiesen egyformák!
    előzmény:
    6tyu (15)
    2005-09-11  10:53
  5. 2005. szeptember 11. 10:5315.

    Nekem számtalan páciensem volt, aki aztán kismama lett!      

    Sőt! A rendelőben is két alkalmazott már kismama!

    Ki érti ezt??? Egyébként van egy 4 hónapos gyönyörű nagy fiam.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2005. szeptember 11. 10:2214.
    Köszi!

    Csak most néztem vissza, és látom, hogy van egy új önjelölt orvosgyűlölő tudósunk... Te menj inkább ügyvédhez Timikém, az orvos ugyanis bizonyos dolgokon nem tud segíteni. Úgymint: rosszindulat, és ostobaság...

    Befejeztem, akinek kérdése van, priviben várom! Nagy szeretettel!

    Melmann!

    A helyi érzéstelenítő szerek, úgymint Lidocain, nem ártanak a babának. A benne lévő érszűkítő anyag egy kicsit felgyorsíthatja a keringését, ami hosszabb-rövidebb élénk ciklusokat produkál nála, de nem ártalmas. Ezt kikerülendő Ultracaint, vagy ún. sine tonogeno érzéstelenítőt adunk...
    Ne aggódj, számtalan kismama páciensem van/volt, és még sosem akadt probléma!
    előzmény:
    6tyu (10)
    2005-09-11  09:58
  7. Torolt_felhasznalo_297045
    Torolt_felhasznalo_297045
    2005. szeptember 11. 10:1613.
    Hú Timixrated akkora butaságokat írtál,hogy még az én hajam is égnek állt pedig nem vagyok fogdoki..De látom már fel lettél homályosítva.Amúgy apámnak van négy implantja egy éve csináltatta meg -65 éves,szóval ha nem lenne csontosodási folyamat akkor talán nem is csinálnák csak x életkorig.Amúgy nem fájt neki,pár hétig pépeset ehetett és most tutibb a foga mint nekem 
    előzmény:
    TimiXrated (8)
    2005-09-11  09:34
  8. 2005. szeptember 11. 10:0112.

    Sziasztok!

    Előre is bocs, hogy belekontárkodom a topicotokba de fontos kérdésem lenne az összes fogorvoshoz, aki itt van jelenleg.

    21 hetes terhes vagyok, és a héten végig fogorvoshoz jártam korona ügyben. Az előkészületek ugye nem fájdalom mentesek, ezért meg is kaptam a magam kis fájdalomcsillapítóját minden alkalommal.

    A kérdésem a következő: Bár minden nap megkérdeztem a dokimtól (szerintem falra is mászott tőlem) az érzéstelenítő nem ártott a babának?

    Az ember lánya kérdezés nélkül megkapja jó tanácsokat, hogy mit lehet egy kismamának és mit nem. Meg az "ugye nem kaptál érzéstelenítőt, mert az árt a babának" és hasonló nyalánkságokat. Én hittem a dokimnak, de most már nem tudom mi van...

    Segítsetek!!! Most mi van? 

    előzmény:
    mercedes30 (7)
    2005-09-11  09:24
  9. 2005. szeptember 11. 09:5911.
    Azért ne légy ilyen biztos a csontképzésben. Nekem a gerinc csontritkulásom (A vörös mező közepén álltam) javult a gyógyszer hatására. Most a sárga-vörös mező határán áll. :-)
    Vannak tisztességes (a többség az) ügyvédek/orvosok. :-)
    előzmény:
    TimiXrated (8)
    2005-09-11  09:34
  10. 2005. szeptember 11. 09:5810.

    Csont csontszövetből képződik újra. De akkor tisztázzuk az alapokat. Te akartad!

    A csontszövetben dinamikus egyensúly áll fenn. Egyszerre zajlik a csontbontás és a csontépítés. Ennek eredőjét a csontképződésre ható hormonok befolyásolják. (például a mellékpajzsmirigy un. parathormon-ja, a pajzsmirigy calcitoninja,ösztrogének, stb.) Az osteoporozis nem azért lesz mert az ember megöregszik, hanem mert a női nemi ciklus elmúltával és így az ösztrogének termelődésének elmúlásával ez az egyensúly a lebontás irányába tolódik el.

    Érdekes belegondolni, hogy a nyolcvanötéveseknek is összeforr a törött csontjuk. És az is új csontképződéssel történik meg.

    De nézzük a szájüreget, mert az egy speciális terület. Minden szövetnek megvan az úgynevezett turn-overe, ami azt jelenti, hogy a sejtek mennyi idő alatt cserélődnek le. A szájban a leggyorsabb a nyálkahártya, és a leglassabb a csont újraképződése. Ezért nagyon fontos, hogy a csont ne érintkezzen a nyálkahártyával. Erre van fiziológiás körülmények között a csonthártya (periosteum), ha azonban nagyfokú csontseb van a műtéti területen akkor jönnek a mesterséges membránok titánszegekkel rögzítve az ép csontfelszínre, és aztán erre varrjuk vissza a nyálkahártyalebenyt. És akkor még nem is beszéltem a szintetikus csontpótlókról, de asszem nem is fogok.

    Na ezzel vitatkozz.

    előzmény:
    TimiXrated (8)
    2005-09-11  09:34
  11. 2005. szeptember 11. 09:569.
    Nekem kiállt az implantátumom a fogínyből.Sőt mozgott is . (?) A műtét nem borzasztó.Nyilván nem kellemes . Utána fájt egy kicsit. Még fájdalomcsillapítót sem kellett bevennem. Nyilván mintkét eljárásnak megvan az előnye hátránya.
    A kivehető változatot jobban lehet tisztán tartani. A pótlása,meg nem olyan drága. A bentlévő fogakhoz nem kell hozzányulni.
    Az implantátumos variáció esztétikusabb. Nagyon alaposan kell fogat mosni,mert ugyebár azért itt ott hézagok lépnek fel. Továbbá ha valahol valamelyik fog orvoslásra szorul,akkor kezdhetjük újra.
    A korábban felragasztott hidam levételekor 5 fogamból 2 beleszakadt a hídba. Azért kellett levenni 2 után,mert két helyen lejött a porcelán,és ott begyulladt a fogínyem. :-(
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2005. szeptember 11. 09:348.
    Csont, egy bizonyos koron tul, NEM kepzodik ujra!!! Ha az ugy lenne, akkor noveszthetnel uj kezeket, labakat, stb.
    A seb begyogyul vagy betokosodik.

    Korral jon az osteoporosis, es ha te ki tudnal talalni valami ujat, vagyis valamit az UJ CSONT kepzodeshez, akkor, nemcsak hogy Nobel dijat kapnal, de milliomos is lennel.

    A napokban olvastam egy viccet---de milyen igaz:

    "Az ugyvedek es az orvosok mind tolvajok.
    De en inkabb menne'k ugyvedhez, mert az orvos miutan kirabol, meg is o"l. "


    előzmény:
    mercedes30 (7)
    2005-09-11  09:24
  13. 2005. szeptember 11. 09:247.
    Hihi!

    Véletlenül én is fogorvos vagyok.
    Azt azért én sem osztom, hogy nem fáj - nekem, a fogorvosnak tényleg nem - de egészen biztosan mondom, hogy egyénfüggőség ellenére nem rosszabb, mint egy nagyobb foghúzás.
    Helye válogatja, hogyan csinálják, de többnyire helyi érzéstelenítésben történik, amíg ugyebár nem érzel semmit. Utána lehet ún. posztoperatív fájdalom.

    A többit 6tyú férje pont úgy mondta, ahogy én is mondtam volna.

    Timixrated, a Te véleményedet azonban nem osztom. Magyarország élen jár implantológiai technológiában, a világon jelenleg vezető svéd Branemark system szinte minden implantológusnál hozzáférhető - megjegyzem horrorisztikus áron. Az alapanyag itthon is titán, és itthon is - mint ahogyan Nálatok is (amit nem tudok, hol van) csavar, és nem szög. Vékony, de menetes, hogy fixen a helyére menjen, és körül tudjon csontosodni.

    Ha valakinek két év múlva is fáj, az feltehetőleg a ritka szövődményes esetek egyike, neki viszont el kell távolítani, és a gyógyulás után újra meg lehet próbálni betenni.
    Az állkapocs nem marad lyukas, mert a csont ugyanúgy újraképződik, ahogyan egy foghúzás esetében.

    Na már nagyon belelovalltam magam, inkább be is fejezem!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2005. szeptember 11. 08:326.

    Nekem 1 van,de csak jókat tudok mondani .Sem a műtét,sem az utána való procedúra nem volt fájdalmas. 

    De szerintem ez mindenkinél más......... 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2005. szeptember 11. 05:535.
    arakhoz nem tudok hozza szolni de a mutethez igen nekem harmat tettek be tavaly jun-ban egyet dec-ben ki kellett venni mert kicsit begyulladt azota azt is vissza tettek es semmi de semmi bajom az elsonel hazudnek ha azt mondanam nem fajt Utana!! NEM EREZTEM SEMMIT A MUTETBOL MERT ELKABITOTTAK ARRA SEM EMLEKEZTEM HOGY NOVER MEG AFERJEM KISERT KI A KOCSIHOZ [BOCS BERAGADTAM ES NEM AKAROM UJRA KEZDENI AZ IRAST] na mar jo ugy gepelek hogy a betuket kukucskalom es 2 ujjal szoval amutet utan kb 3 hetig nem volt szabad erosen ragni inkabb puha eteleket kellett enni [de az ideiglenes fogsort mindjart betettek hogy ne viritsak fog nelkul[ja es 5-t huztak ez meg rontott ezert fajt meg jobban az atlagnal] 3 honap utan betettek a csavarba a tetejet [most per pillanat 2 van befejezve meg a harmadiknak egy par het es az is ok amikor a harmadikat vissza tettek az 15-perc volt es egy atlagos foghuzasi fajdalommal jart 2 nap mulva szinte semmi elotte mar adtak antibiotikumot es utana is egy kurat [5 nap] hogy nehogy megint be gyulladjon ez a 3 eleg ahhoz hogy stabilan tartsa az also fogsort mert a felso mindenkinek jo mert a szajpadlasra felfekszik a fogsor es nem igen mozog de az alsonal ha az iny lesorvadt nincs ami tartsa [azert van hogy sok embernek ugral vagy ha tusszent kiesik]vagy beleragad a kajaba. en eskuszom ra nekem nagyon bevalt meg se moccan a fogsorom [pedig irtam eddig 2 kesz] sokat en se rakatnek be mert tobb a lehetoseg hogy begyullad valamelyik es nem kis penz utana ujra csinaltatni mert nekem most ezt meg ingyen csinaltak ujra de par ev mulva ha baj van fizetni kell h a ujra kezdenem ujra megcsinaltatnam hallatlan biztonsagot ad hogy nem mozog az elotte levo fogsorom 5 fogam volt csak es kapcsos volt bizony az is lotyogott egy kicsit mertaz evek alatt a kihuzott fogak helyen nagyon lelaposodik a foginy es azon semmi es senki nem tud segiteni [20-eve huztak ki a tobbit] nem olcso itt sem egy implant 1500 $ plussz a fogsor stb szepen ossze jott nyogom is meg vagy 2 evig de megerte senki nem tudja megmondani hogy nem az en fogaim mindent esek almat ragok kolbaszt harapok semmi problema az meg ami az elejen volt hogy vigyaznom kellett mit eszek az nem olyan nagy dolog mert utana minden oken azt tudom mondani aki teheti vagjon bele megeri [egy ket fogert nem erdemes az biztos hacsk nem az elso 2 fog mertazt nehez poyolni azaz lehet hiddal de az nem olyan stabil { bocs hogy egybe irtam se nagy betu se vesszo pont de mint irtam a billentyuket lesem koca gepelo vagyok}
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2005. szeptember 11. 02:164.
    azt irod:
    "Mennyire fájdalmas? Nem nagyon."----

    ha, ha, ha,...
    Ugye Te vagy a fogorvos???

    NAGYON fajdalmas a dolog, es neha me'g 2 evig utana is faj.

    Ma mar "micro-implant"-ok itt nalunk a divat.
    Computer kepeket vesz fel a csontokrol, es pontosan mutatja, hol a legerosebb a csont, es hove ERDEMES a lyukakat tenni.
    aztan icipici lukakat furnak oda. titanium szogeket tesznek a lukakba, es azok tartjak aztan az uj mu-fogat.
    Persze, akarmilyen nagyobb trauma eltorjeti az illeto fragilis csontjait is.
    Egyik ismerosunk, (60 eves ferfi) elesett, beverte az arcat a padlon, es elrepedt vagy 100 helyen az also allkapcsa, mert mar olyan gyenge volt a sok belefurt lukaktol----

    En, ma megoregszem, csakis hamis fogsort csinaltatok.
    Majd akkor a hamut MAMUNAK mondom.....
    előzmény:
    6tyu (2)
    2005-09-10  23:24
  17. 2005. szeptember 10. 23:273.

    Bocs! Nem néztem meg, hogy 85-ös vagy!

    Valószínűleg több fogad van, mint amennyivel szoktam találkozni! 

    előzmény:
    Scilla (1)
    2005-09-10  22:53
  18. 2005. szeptember 10. 23:242.

    Véletlenül fogorvos vagyok!

    Az implantálással kapcsolatban, hát így nem egyszerű. Tudnom kéne, milyen a jelenlegi státusz, mikor volt utoljára foghúzás, milyen a még meglévő fogak állapota. Hány implantátumról van szó, milyen munka készülne az implantátum(ok)ra. A mi rendelőnkben évente több mint 1000 implantátum kerül be a pácienseknek. Ha több konkrétumot kapok, többet tudok segíteni.

    A meglévő pár kérdésre azonban így is tudok válaszolni. Egy implantátum ára valahol 90.000 és 150.000 ezer forint között van. (több típus van, ezért van a nagy különbség). De a több típus felhasználhatósága között nincs nagy különbség. (A németért többet fizetnek.) Ez azonban csak a műgyökér árát jelenti. A beültetést követi aztán egy gyógyulási fázis. Ez az állkapocsban három hónapot jelent, az állcsontban (felül) 6-ot. Eddig az implantátumok be vannak zárva az íny alá, nem látszik belőlük semmi. A várakozási idő leteltével aztán kibontható az implantátum, és ekkor már elkészülhet rá a felépítmény. Innentől már nem írok árakat, mert sokféle munka készülhet, ez már teljesen egyedi.

    Mennyire fájdalmas? Nem nagyon. Helyi érzéstelenítésben történik, (mint minden fogorvosi beavatkozás) kiterjeszteni bármilyen más narkózisra nincs szükség, és értelmetlen is. A műtét után egy kis feldagadás lehetséges, de egy kis jegeléssel rövid időn belül elmúlik. Antibiotikum szedése 5 napig javasolt!!!

    A 6tyu férje

    előzmény:
    Scilla (1)
    2005-09-10  22:53

Címlap

top