Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kereső optimatizálás

Torolt_felhasznalo_464887
Torolt_felhasznalo_464887
Létrehozva: 2006. augusztus 3. 10:42
Segítséget, véleményt szeretnék kérni a következőkhöz. Kis cégünk szeretne nyitni a környező országok felé termékeivel, ezért több nyelvű, bankártyás fizetési lehetőséggel ellátott honlapot csináltattunk. A cég, aki ezt elkészített, megígérte, a weboldalt regisztrálja adott nyelvű keresőkbe is, főleg a google, a yahoo lett volna érdekes, hisz ezt használják a legtöbben. Nem kevés pénzt fizettünk a szolgáltatásaikért, és még sem vagyunk ott a kívánt helyeken. Minden nyelven megadtuk a kulcsszavakat, de nem történt semmi. Így, nem sokat ér az egész, nem értünk célt a honlap bővítéssel. Van-e valakinek ötlete, ismer-e olyan valakit, céget, aki ezt meg tudja nekünk csinálni? Mi már két céggel próbálkoztun sikertelenül, és tanácstalanok vagyunk, és félünk is kicsit az újabb pénzkidobós kudarctól!  
  1. 2020. január 2. 22:2918.

    Sziasztok.


     


    A vállalkozásom kapacitásának bővítéséhez,weblapra lett szükségem. Körűlnéztem profi honlapkészítőknél,  de túl drágának sőt megfizethetetlennek találtam Őket.Sok rejtett költség csak az ajánlattétel után derűl ki.  (Amelyek akár százezrek is lehetnek.) Ezt nem tudtam vállalni. Egy ismerősöm ajánlott egy egyetemista fiatalembert,aki szintén profi,de korrekt áron elkészítette.Azóta folyamatosan Ő kezeli a webáruházat is.Havi online marketingterv, hirdetések összeállítása és reklámozása,szinte barátilag.


     


    Azóta vállalkozásom bevétele és megrendelőim száma megsokszorozódott.Merem Őt ajánlani! Erre az e-mail címre lehet neki írni: startweb@citromail.hu

  2. Torolt_felhasznalo_754488
    Torolt_felhasznalo_754488
    2006. augusztus 3. 12:5017.

    Ráadásul minden oldalon (!!!!!)  :

    A Meta leírás mindössze: "saxmed"

    A kulcsszavak helyén pedig: "bioptron, stb..."

    Persze, a fejlesztők mellett szól az, hogy tudták egyáltalán, hogy ide írni szoktak.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_130572 (16)
    2006-08-03  12:32
  3. Torolt_felhasznalo_130572
    Torolt_felhasznalo_130572
    2006. augusztus 3. 12:3216.

    Hááát, megnéztem az oldalt, van pár megjegyzésem.

    Google-ben esélytelen előrekerülnötök, mert a cégnév nem szerepel az oldalon kiemelt helyen szövegként (csak képként). A google már rájött, hogy nem érdemes a kulcsszavakban megadott szavak alapján értékelni az oldalt, mert abba mindenki beír minden hülyeséget, csak hogy előre jusson a rangsorban. 
    Helyette a googlebot-ok formailag elemzik az oldalt, beazonosítják a címsorokat és a kiemelt helyeket, és az alapján döntik el, hogy miről szól az oldal. Tehát nálatok az oldal lényegi tartalma "Bemutatkozunk:". A cégnevet pedig nem is látja, mert csak képként jelenik meg.

    A másik, hogy az oldalatok megrendeléskor az adatokat titkosítás nélkül (nem https-en, hanem http-n) küldi el, tehát aki egy kicsit is ért hozzá, az nem fogja használni. Még a rendőrség honalpon is kint van a figyelmeztetés, hogy az interneten ne küldjünk érzékeny adatokat titkosítás nélkül, mert nagyon könnyű velük visszaélni (bárki elolvashatja és módosíthatja az így küldött adatokat, aki egy kicsit is ért hozz&aacute.

    Szóval szerintem elég rendesen átvertek titeket. Nézzétek meg, hogy a honlapkészítő céggel kötött szerződésben és a kapcsolódó rendszerspecifikációban ez hogy szerepel! Lehet, hogy meg lehet őket fogni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_464887 (1)
    2006-08-03  10:42
  4. Torolt_felhasznalo_754488
    Torolt_felhasznalo_754488
    2006. augusztus 3. 12:2315.
    Mennyibe került a honlapotok?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_464887 (1)
    2006-08-03  10:42
  5. 2006. augusztus 3. 11:5614.

    Megnéztem a honlapot, és őszintén szólva nem tűnik profi oldalnak, a német szöveg pedig ...hááát....itt-ott érthetetlen és nehezen követhető. Ezen kívül van (a német oldalon) angol nyelvű menüpont, amire ráklikkelve magyar nyelvű menü jön be, amiben nincs semmi. (Újdonságok)

    Bocs a kritikáért, de azt hiszem nem véletlen, hogy külfölfön nem keresik annyira.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_464887 (1)
    2006-08-03  10:42
  6. Torolt_felhasznalo_464887
    Torolt_felhasznalo_464887
    2006. augusztus 3. 11:5413.
    Nem is az élen levésről lenne szó, hanem arról, hogy az adott nyelvű keresőben legyünk benne, de nem vagyunk!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_131132 (12)
    2006-08-03  11:49
  7. 2006. augusztus 3. 11:4912.
    Annyira profi nem vagyok, de azt hiszem, hogy attól, hogy beregisztráltak titeket a keresőkbe még nem lesztek ott automatikusan az élen. A helyetek ugyanis attól is függ, hogy hány külső link mutat rá más oldalakról. Egy weblap bevezetése a piacra nem egy hét...Persze lehet azt is, de nem hinném, hogy ahhoz elég annyi, hogy csak beregisztrálják.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_464887 (10)
    2006-08-03  11:05
  8. Torolt_felhasznalo_464887
    Torolt_felhasznalo_464887
    2006. augusztus 3. 11:0911.
    Ezek jópofa ötletek, de attól még a gondunk nem oldódik meg! Nagyrészt normális a cég, azokhoz viszonyítva akiket megismertem eddig, és a békés megoldás híve vagyok inkább! Azt gondolom, megoldjuk másképp, mert biztos találunk megoldást erre is, annélkül, hogy kenyértörésre vinnénk a dolgot!Amiért fizettünk, azt végül is megcsinálták, ezt más módon kell megvalósítani!  
    előzmény:
    Venice (8)
    2006-08-03  11:00
  9. Torolt_felhasznalo_464887
    Torolt_felhasznalo_464887
    2006. augusztus 3. 11:0510.

    Szia, Köszönöm hogy írtál! A lap www.saxmed.hu. A lapot az Abblende csinálta részben, mert egy már meglévő honlapunk volt, és azt alakították át! Eléggé be voltunk szorítva a kártyás fizetés miatt, az bank ajánlotta őket. Ők eleve a 2. nekifutás voltak, szörnyű mennyi a saját szakmájában nímand cég létezik! Nekünk az idegennyelveken lenne érdekes a felkerülés, mert a magyar oldalakon már ott vagyunk régen, és mivel egyediek a termékeink, ezért mindíg jó helyen. Nem is szoktunk költeni optimatizálásra, mert szerintem sincs értelme! Ha van jó ötleted szívesen veszem, megköszönöm!

    szia, Ági 

    előzmény:
    emvé2 (6)
    2006-08-03  10:58
  10. Torolt_felhasznalo_754488
    Torolt_felhasznalo_754488
    2006. augusztus 3. 11:049.

    Áááááá...

    Tudod, hány ilyen van???

    Az egyik ismerősöm saját bevallása szerint már a tizedik fejlesztő céggel bontott szerződést, a honlapjuk persze nincs és nem is lesz kész mostanában...

    előzmény:
    Venice (8)
    2006-08-03  11:00
  11. 2006. augusztus 3. 11:008.

    Szerintem írj az ügyvezetőnek egy levelet, hogy szerződésszegés címen eljárást kezdeményezel, azaz bepereled, ha a szerződésben foglalt - mert gondolom beleírtátok - garanciaidőket nem tartják be. Márpedig ez garanciális hiba.

    A levél utolsó mondata : Egyben tájékoztatjuk, hogy levelünket egyidejűleg megküldtük a Fogyasztóvédelmi Főfelügyelőség, az Informatikai és Hírközlési Minisztérium, a Versenyhivatal, valamint az Informatikai Rendszerbiztonsági Hivatal részére is.

    Állítom neked, 24 órán belül ott lesznek.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. Torolt_felhasznalo_464887
    Torolt_felhasznalo_464887
    2006. augusztus 3. 10:587.
    Ezt már lerendeztük velük, de ennyit tudtak tenni, és ezzel a probléma nincs megoldva! A bankkártyás fizetés különben is az ő rendszerükön keresztül történik,  így a megegyezést választottuk, de a kérdés ettől még nyitott.
    előzmény:
    tmelinda (4)
    2006-08-03  10:53
  13. Torolt_felhasznalo_754488
    Torolt_felhasznalo_754488
    2006. augusztus 3. 10:586.

    Ha írsz privit és megadod a konkrét cégneveteket, és fel tudjuk venni a kapcsolatot, esetleg ajánlok céget aki megcsinálja úgy, hogy én először megnézem a honlapotokat és javaslok néhány dolgot, hogy  mit érdemes változtatni.

    Kíváncsi lennék, ki csinálta a honlapotokat - természetesen priviben.

    De legjobban tennétek, ha ti magatok tanulnátok meg a keresőmarketing alapjait, priviben megírom, ha érdekel, hogy kit érdemes keresni ezügyben. Onnantól, hogy ti tudjátok, mit akartok,  bármelyik mezei rendszergazda gatyába rázza a szájtot.

    A keresőbe regisztrálás és az úgynevezett "optimalizálás" egyébként többnyire egy hatalmas kamu.

    Azért nem fog egy ilyesmit ígérő cég sem rendes munkát végezni, mert a ti cégeteket ti ismeritek a legjobban, rendesen meg úgy lehet optimalizálni, ha ti, a ti igényeitek szerint rendelitek meg azt, amire nektek szükségetek van. Sablonok nincsenek. De ahhoz, hogy rendelni tudjatok, ismernetek kell az elveket és a szabályokat.

    Egyetlen titka van mindennek: bizonyos szakmai szempontok szerint korrekt módon kell a szájtot megcsinálni és bizonyos elvek szerint kell a tartalmat kezelni és frissíteni.

    Mi a honlapunkkal az élesítés után 3 nappal már benn voltunk a Google adatbázisában a nyitóoldallal, folyamatosan indexeli a többit, ma néztem az egyik kulcsszavunkat, 1.160.000 találatból voltunk a 6. helyen, a többire általában jobbak vagyunk.

    Hát ennyi, röviden.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_464887 (1)
    2006-08-03  10:42
  14. 2006. augusztus 3. 10:565.

    szia!

    keresőkben nem vagyok annyira otthon...de asszem a google is úgy működik,hogy időnként úgynevezet kereső botok végigpásztázzák az internetet és felveszik a talált új oldalakat az adatbázisba.aztán ha valaki beír egy olyan kulcsszót ami az adott honlapra jellemző akkor az adatbázisban rátalálhat a keresett lapra.

    szóval szerintem egyszerűen csak annyi van,hogy a kereső botok még nem találták meg a lapotokat,ehhez idő kell.

    egy példa: biztos veled is előforult már,hogy találatként adott valamit a google,rákattintottál a címre és kiírta,hogy az adott cím nem létezik,vagy nincs ez a lap,stb. na ez pont azért van,mert nem real time-ban frissül az adatbázis,hanem időnként frissítik csak.ezért fordulhat elő,hogy a már megszünt honlap még benne szerepel és egy új meg még nem.

    szóval szerintem türelem és benne lesztek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_464887 (1)
    2006-08-03  10:42
  15. 2006. augusztus 3. 10:534.
    És nem tettek semmit, hogy javítsák a hibákat, vagy megoldják a problémákat? Én simán nem fizetnék nekik. Ha savanyú tejet veszek a boltban azt is visszaviszem, mert nem savanyút akarok venni a jó tej árán
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_464887 (3)
    2006-08-03  10:51
  16. Torolt_felhasznalo_464887
    Torolt_felhasznalo_464887
    2006. augusztus 3. 10:513.
    Nagyon aranyos vagy, de ezt már magunktól is megtettük! Csak ezzel még nem jutottunk előbbre!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_464887 (1)
    2006-08-03  10:42
  17. 2006. augusztus 3. 10:482.
    TAlán a megbízott cég vezetőivel kellene tárgyalni, hogy nem azt kaptátok amit megrendeltetek. Ha jól sejtem itt nem 10-20 ezer Forintról van szó.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_464887 (1)
    2006-08-03  10:42

Címlap

top