Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Edzők és edzőtanoncok ide!

kvinna.mann
Létrehozva: 2010. szeptember 2. 09:31

Sziasztok!

 

Szeretnék egy kis társaságot kialakítani, hogy kíváncsiságomat kielégíthessem illetve egymás segítségére lehessünk tippekkel, ötletekkel, ha lehet :)

 

Szeretnék érdeklődni, hogy ki hol végzett tanfolyamot, mennyire volt megelégedve vele, ajánlaná-e másnak - mi volt benne a jó, mi  a rossz és hasonlók.

Oké, hogy van a három nagyobb suli (Fitness Company, Fitness Akadémia, IWI), de hol lehet még tanulni máshol is? Például az AFPA-Europe-nál tanult valaki? Vagy a Szinergiában vagy egyéb, vidéki helyszíneken?

 

Pár napos továbbképzéseket hol végeztetek? És melyek voltak a legjobbak, melyekkel mentetek a legtöbbre? Mire vágytok még?

Akinek nem OKJ-s papírja van, hol és hogyan tud elhelyezkedni? Mire jó a fittness-wellness asszisztens képzés?

 

Miket érdemes szem előtt tartani, ha az ember ilyen pályára készül?

 

Majd menet közben biztos lesz majd még egy csomó kérdésem, de egyelőre ennyi!

 

Tehát akkor gyertek, kérdezzetek ti is, beszélgessünk, hátha kisül belőle valami jó ;) 

  1. 2019. szeptember 16. 15:0371.

    Sziasztok! Úgy látom, a nagyobb sulikat mindenki ismeri és az általuk kínált népszerű képzéseket. Szóval én most egy kicsit más kategóriában szeretnék hozzászólni a témához. Ezek kisebb tanfolyamok, elérhető árakon, de ezek is sokat hozzá tudnak tenni egy edzői karrier felépítéséhez, vagy akkor is nagyon jól jönnek, ha csak tanulni szeretnénk, ezáltal magunknak is minőségi edzéseket összerakni. Szóval vannak a GaraSportnak edzői kiegészítői képzései, amik nagyon jók, ha már megvan egy alapképzésetek. Sok akkreditált is közük. Nézzetek utána, itt a link, (https://garasport.com/kepzesek) hogy milyen képzések lesznek a közeljövőben.

  2. 2012. június 12. 16:4870.

    Mivel az istennek sem sikerül új topicot nyitnom, írok ide, hátha.

     

    Szóval friss infókat várnék, ha esetleg lenne valaki...

     

    köszi :)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  3. 2010. szeptember 20. 09:3769.
    esetleg valaki még a friss hétfői reggelen, aki eddig nem szólt hozzá és hagyta, hogy Kameo teljesen egy irányban befolyásoljon és rávegyen a Fitness Companyra? 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  4. 2010. szeptember 14. 21:5168.

    LOL

    előzmény:
    kvinna.mann (67)
    2010-09-14  17:16
  5. 2010. szeptember 14. 17:1667.
    izé, passz.... sokat toporzékoltam csöndben, mire sikerült. Indához is be kellett regisztrálni és oda feltölteni a képet. Aztán nekem ott is scak harmadjára sikerült, amikor már káromkodtam is. De hogy pontosan hol, azt már nem tudom, mert minden lehetséges verziót végigpróbáltam és nem emlékszem, melyik jött be. Én tutira ezzel az avatarral fogok kihalni a blog.hu-ról 
    előzmény:
    Kameo (65)
    2010-09-14  06:54
  6. 2010. szeptember 14. 17:1566.

    aham... az durvább, ha a jegyzetek minősége ennyire gáz... 

    tény, hogy vékony a határ az őrmesterstílus és a parasztság között Lehet, hogy kicsit túllőtt a célon és átugrott a határon :D

     

    Még azon is filóztam, hogy vajon a külföldi elismertsége hogyan van ezeknek a suliknak... az IWI neve alapján nemzetközi, plusz írja is valahol, de hogy ezért még pluszba is kell-e fizetni vagy sem.

     

    Csak mert a pasim mindenáron akar majd külföldön próbálkozni, és jó lenne, ha én is tudnék valamit dolgozni ha esteleg rászánom magam egy egyéves kiruccanásra. De ez még messze van... (és én amúgyis bátortalan vagyok a külföldre utazással kapcsolatban, tehát ez csak egy icipici vonal, ami motivál)

    előzmény:
    Scarlett21 (63)
    2010-09-13  18:14
  7. 2010. szeptember 14. 06:5465.
    Off: Hogy / hol tudok a blog.hu-n avatár képet feltölteni???
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  8. 2010. szeptember 13. 18:2064.
    szóval én alig várom, hogy vége legyen a sulinak...és nem azért mert megbuktam volna vagy valami...minden teszten elsőre és jó eredménnyel mentem át...mondom az elméleti oktatás jó...ellenben az biztos, hogyha megcsinálom a személyi edzőit fix, hogy nem az fc-nél...remek marketingje van és jól tukmál de ezért a pénzért nem ad sem rendes jegyzet (tele van hibával) sem rendes gyakorlati hátteret...én az iwiről csak jót hallottam következőre egész biztos oda megyek...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  9. 2010. szeptember 13. 18:1463.
    Gáspár Katának nem őrmster stílusa van hanem taj paraszt...hihetetlen kezelelő és bunkó...ez nem őrmester stílus...a többiek jók...de változatlanul tartom, hogy emellett a jegyzetek pocsékok és a gyakorlati órák is mind tudásanyagilag mind a terem felszereltsége...ez van...az elmélet jó volt...
    előzmény:
    Kameo (51)
    2010-09-13  10:44
  10. 2010. szeptember 13. 16:0262.
    rep3 = három térhúzás
    előzmény:
    kvinna.mann (60)
    2010-09-13  15:01
  11. 2010. szeptember 13. 15:0361.

    oké, nem veszem én rábeszélésnek :) De különbenis tök szép rózsaszínes prospektust küldött a FC, ami pozitív nálam :) A lelkemben nagyon kislány vagyok :)

     

    Akkor most szuggerálok mindenkit, hogy mások is idejussanak a topikra és jöjjenek iwi-ről, fitness akadémiáról vagy arról a suliról áradozni, amelyikről kedvük támad :D 

    előzmény:
    Kameo (59)
    2010-09-13  13:07
  12. 2010. szeptember 13. 15:0160.

    nem, jól értelmezted. Csak én eleve rád kalibráltam a számokat ;) 

    Viszont ha személyi edző akarok lenni, akkor előtte mindenképpen kell egy OKJ-s alap. Mert próbálkoztam ilyen irányban is érdeklődni, mert a leírás alapján (FC) nekem úgy tűnt, hogy a személyi edző végzéshez az előképzetteknek x óra tanulás kell, előképzettség nélkül pedig x + 100 vagy akármennyi. Aztán írtam e-mailt, hogy hogy én ilyet szeretnék és hogy is menne a dolog és azt írták vissza, hogy úgy érvényes ez az ár, hogy kedvezményes csomagban árulják az okj-t és a személyi edzőit, ezért ennyi.

     

    Tehát bármit csinálok, kell egy alap :)

     

    vizsgaszintről... oké, ennyi talán még menne kis gyakorlással :) mondjuk a repeater 3-t nem tudom, mi, de cserébe a grapewine gond nélkül megy :)

    előzmény:
    Kameo (58)
    2010-09-13  13:03
  13. 2010. szeptember 13. 13:0759.
    Sajnos most itt nincs egyensúly, mert szinte csak én szólok hozzá, és én reklámozom itt neked a FC aerobikot. Szóval ne halgass rám! Nagyon jól teszed, hogy sok véleményt meghallgatsz!!! Vedd úgy, hogy elmesélem a tapasztalatomat. Én nem szeretnélek rábeszélni, mert csak Te tudod, hogy mire vágysz.
    előzmény:
    Kameo (58)
    2010-09-13  13:03
  14. 2010. szeptember 13. 13:0358.

    Öööö... Az FC szem.edző csak akkor 150E, ha van előzetes sportvégzettséged.

    Tehát ha én pl. el szeretném végezni az aerobikos okj-s végzettségemmel, akkor nekem 150 lenne, de ha nincs semmilyen okj-s, akkor 290E. (Vagy rosszul értelmezem?) A testépítő edző (ami szerintem ugyanaz ami régen, amikor én voltam tanuló, akkor szem.edzőnek hívták) az 199E, ahhoz nem kell sportvégzettség.

    VISZONT én biztos vagyok abban, hogy ami az FC-nél szem.edző, az tuti arra megy rá, ami konkrétan a szem.edzés, hogy hogyan edz egy darab embert, állapotfelméréssel, edzésttervvel, stb. Tartalmazza szerintem a konditermi edzéseket, vagy mi van ha házhoz mész, szabadtéri edzések stb. Hogyan építs fel klientúrát, vedd meg a szem.edző szoftvert, stb... Nagyon gyakorlatiasak szerintem. Nem biztos, hogy  te erre vágysz, mert te csoportos órákat szeretnél tartani. IWI-nél nem tudom mi helyzet.

     

    +1: Ha nem megy a koreográfia, nem fognak miatta lenézni, b***gatni, nem fogsz megbukni miatta. Amennyire elég, hogy átmenj, meg hogy legyen némi tapasztalatod, annyira meg úgyis menni fog, hiszen már most jársz koreografált órákra. Tudom, hogy egyszerű, de az bőven elég. A "vizsgaszint" FC-nél (ahogy emlékeszem) 1x32 ütem koreo betanítása pl.

    1-8 leg curl

    1-8 V step

    1-8 mambo

    1-8 repeater 3 

     Esetleg egy grapevine és beszúrás. Ennyi.  Na ez szerintem már most is menne.

    előzmény:
    kvinna.mann (56)
    2010-09-13  12:06
  15. 2010. szeptember 13. 12:2757.
    tényleg, te anno miért az iwi mellett döntöttél - gondolom, már akkor is drágább volt. Jókat hallottál róla? Csak mert a személyi edző képzés azért lényegesen drágább... 
    előzmény:
    egérkés (53)
    2010-09-13  11:05
  16. 2010. szeptember 13. 12:0656.

    oké, akkor jó :) (csak én meg már paracsaj lettem, mert online módon már megbántottam pár embert, merthogy nem jött át az arckifejezésem és nem tudták, hogy viccelek - azóta kicsit túlaggódom, hogy mikor kit bántok meg)

     

    Aerobik képzés most:

    IWI: 170.000 + 37.000 (vizsgadíj)

    Fitness Company: 199.000

     

    Személyi edző képzés most:

    IWI: 168.000 + OKJ-s vizsgadíj (ami az aerobiknál 37e, gondolom itt sem kevesebb)

    Fitness Comopany: 150e

     

    Tehát az FC kicsit olcsóbb is - bár szerintem ekkora összegeknél, meg hosszútávú terveknél olyan mindegy ez a pár ezer forint különbség ;)

     

    Viszont talán kiszámíthatóbbak a költségek a FC-nál... 

    előzmény:
    Kameo (54)
    2010-09-13  11:17
  17. 2010. szeptember 13. 12:0155.

    naigen, azt hallottam, hogy személyi edzésben az IWI a legjobb :)

     

    előzmény:
    egérkés (53)
    2010-09-13  11:05
  18. 2010. szeptember 13. 11:1754.

    Tudom én (hogy nem erőszak)... csak egy magas labda... (néha szeretek "piszkálódni"). De ez csak szeretetből van.

     

    Hát, ahogy látom nehéz döntés lesz, hogy IWI vagy FC, mindenhonnan jön a pozitív kritika.

     

    Mennyibe kerül most a szem.edző az IWI-nél?

    előzmény:
    kvinna.mann (52)
    2010-09-13  11:01
  19. 2010. szeptember 13. 11:0553.
    Az aerobik edzőit a TF-en végeztem, a személyi edzőit pedig az IWInél :) Mindkettőről csak jót mondhatok...
    előzmény:
    kvinna.mann (45)
    2010-09-11  10:52
  20. 2010. szeptember 13. 11:0152.

    nem erőszakosságból szántam a fejecskét és nem neked címeztem, na  csak azért, hogy fent legyen, hátha másnak is szemet szúr - több szem többet lát ;)

     

    AFPA - már van pár éve, de akivel kommunikáltam ezügyben, azt mondta, hogy régen jó volt, de most már nem annyira az, mert szervezetlen. És egy vélemény alapján nem tudok ítélkezni, mert mi van, ha csak túl igényes, akitől kérdeztem? Én pedig az egyetemen hozzászoktam ahhoz, hogy szervezetlen valami, úgyhogy ilyesmin én már nem akadnék fenn (régen kiakadtam volna, de sajnos már hozzászoktam, különben idegroncs lettem volna minden évben - pl.: amikor kitereltek vizsga előtt minket a hóba az udvarra és 1-2-3 fejreszámolással szétosztották a csoportokat, hogy ki melyik épületbe menjen a tervezett vizsgakezdés után másfél órával az adott vizsgára. Szóval ilyesmin már nem akadok fenn).

     

     IWI - rendes OKJ-s, most ő szállt be még a nagy versenybe a FC és FA mellé :)

     

    FC: én perverz módon pont edzéselméletre és anatómiára vágyom :)

    Az örmester stílus nekem bejön - ismét perverz vagyok, azt hiszem :)

    Köszi, ha utánaérdeklődsz - ha tényleg csak szervezetlenségben  vannak gondok, az marhára nem érdekel :)

    előzmény:
    Kameo (51)
    2010-09-13  10:44
  21. 2010. szeptember 13. 10:4451.

    Jól van jól van válaszolok.

     

    Szóval.

    1. AFPA. Megnéztem a honlapjukat. Ez egy új dolog, nem? Nem láttam, hogy mikor indultak volna... Tehát gondolom, hogy friss a dolog. Aminek sok hátránya lehet. Az első ami eszembe jutott, hogy még nem gyakorlottak szervezésben, oktatásban. Még nincs meg a kialakult "rutin", nem kipróbált a módszer, tehát sok gyerekbetegségük lehet. Egy régóta működő iskolánál ez nincs, mert ott már a bejáratott dolgok vannak, nincsenek alapvető bakik, mert már sok-sok emberen kipróbálták a módszerüket. Én nem lennék egy új suli próbababája. Tudod mióta van ez a suli? Találkoztál már olyannal aki ott végzett?

    2. IWI. Mivel én nem tanultam ott, ezért nem tudom milyen. Borsodi Balázs és Lencsés Rita viszont nagy nevek a szakmában, biztos rengeteget lehet tőlük tanulni. Mármint az aerobik szakmában nagy nevek. És ez is rendes okj-s ugye? Mert szerintem mindenképp kellenek az alapok. Nagy felelősség más emberekkel dolgozni. Bejön az órádra bárki, semmilyen előéletét nem ismered, nem kéred el a kórtörténetét. Bármi baja lehet óra közben, fáj a dereka térde stb. tudnod kell, hogy milyen gyakorlatot csináltass vele, mit mivel helyettesítsen. Tőled (az edzőtől) kérnek majd tanácsot, nem mondhatsz nekik butatságokat.


    3. FC. Mivel én náluk tanultam és meg voltam velük elégedve, nem fogok mást mondani csak azt, hogy ajánlom. Viszont a többi hsz alapján el tudom képzelni, hogy romlottak az elmúlt 5 évben, mióta én ott végeztem. Viszont a tanárgárda ugyanaz nagyjából: Fí Emi, Gáspár Kata, Horváth Gréta. Szerintem jó tanárok. (Gáspár Katának mondjuk megvan a stílusa amit sokan nem szeretnek. De ha valaki bírja, vagy el tud vonatkoztatni a kiképző őrmester stílustól és nem veszi magára, akkor nagyon sokat lehet tőle tanulni.) Igen, néha nincsenek topon szervezésben. Nagyon sok edzéselméletet és anatómiát tanítottak nekünk, ez a két legfontosabb a szakmához, és számon is kérték. Úgyhogy nekem nagyon jó alapot adtak. Van egy lány aki jár hozzám edzésekre. Asszem mostanában végzett a FC-nál, megkérdezem mi a véleménye. Remélem jön majd.

     

     

     

    előzmény:
    kvinna.mann (50)
    2010-09-13  09:28
  22. 2010. szeptember 13. 09:2850.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  23. 2010. szeptember 12. 16:2649.

    közzéteszem az egyik priviben tett gondolatsoromat, hátha másnak is van hozzáfűznivalója :)

     

    IWI vs. Fitness Company: na, én meg úgy vagyok, hogy először itt a fórumon érdeklődtem körbe és kaptam válaszokat és a leginkább segítőkész és lelkesítő lány az iwi-re járt és jókat mesélt róla, tehát kábé az első pozitív benyomásom az iwiről lett. Utána meg a Fitness Company vágódott be nálam, mert tök profi tájékoztatót küldtek postán is a regisztrációm után (ahol további infót kértem a képzésekről). Tehát 1:1 lett az állás. Ezután viszont erősen a testépítős rész felé orientálódtam és érdeklődő íméleket írtam és ott az iwi gyorsan válaszolt, a FC lassan plusz az IWI-nél olyan pluszt nyújtanak számomra, hogy nem kell x súlyt emelni, hanem a kivitelezésen van a lényeg. Az FC-n viszont úgy rémlik, hogy a testsúly x %-ával kell dolgozni... Szóval emiatt én kicsit talán az IWI felé hajlottam.

     

    De most meg hogy kezdetek rávenni az aerobikos alapképzésre (méghozzá észérvekkel), megint tanácstalan vagyok. Sehogy sem egyszerű az élet.

     

    Aztán pedig nemrég találtam rá az AFPA képzéseire, amik jók lennének mert van kifejezetten gyerekfitnesz meg kismama meg mindenféle és nem kell előtte semmi extra suli. AMi egyrészt jó lenne, másrészt meg elbizonytalanít, hogy hogy a csudában lehetne ilyen rövid idő alatt megtanulni mindenfélét, amire szükség van a megfelelő szintű felkészültséghez. Tehát erősen konfjúzd vagyok idebenn :)

     

    Intimfitnessz pedig... kezdem úgy érezni, hogy "hiszem, ha látom" - bár tényleg, talán másfél év múlva, mire elvégzek egy sulit, addigra pont beindulna az egész :)

     

    meg arra is gondoltam, hogy talán az AFPA + az intimfitnes-es suli együtt már adna valami használhatót (értsd: felkészülten lehetne jó órákat tartani megfelelő tudással a háttérben). Illetve még elméletileg majd valamikor Kriston Andi is indít képzést Testreform témakörben... Majd valamikor... 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  24. 2010. szeptember 11. 11:0148.

    naigen... durva helyzet...

    Hát, szerintem eléggé mellőzi a blogját már, de ha gondolod, szólok neki fészbukkon, hogy kommentelnél hozzá ;) Nem is engedi a kommentet vagy csak nincs blog.hu-s accountod? Mert ha ez a gond, megírod itt priviben és írok neki kommentet :) Mondjuk a regisztráció sem tart túl sokáig és akkor Szöszkeboszinál is tudsz kommentelni :) 

    előzmény:
    Kameo (44)
    2010-09-11  09:01

Címlap

top