Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Még mindig...PATTAN ÁS

dorilepke
Létrehozva: 2004. október 23. 16:53
Sziasztok!Még mindig magyarázatot, illetve okot keresek, hogy 23évesen mitől jöhetett ki millió ragya, kis apró pattanás szerűség az arcomon, és a hátamon? Hogy tudom az okot kivizsgáltatni? Jártam már akupunktúrán, kozmetikusnál, bőrgyógyásznál. Megoldás még sincs...
  1. 2019. október 26. 14:3633.

    Szerintem látatlanban ilyenről csak tippelni lehet. Legjobb lenne, ha megkeresnél egy bőrgyógyászt, aki mindent jól megvizsgálna. Ő biztosan tudna valami okosat mondani. Én Debrecenbe járok dr. Bálint Ágneshez. MOndjuk, ha messze vagy, akkor valaki mást kell keresned. 

  2. 2007. május 29. 17:4032.

    Több topicba is már megírtam a megoldást! Gracial fogamzásgátló tabletta...a 3 havi adag teljesen letisztította az arcom a hátam is...22 leszek hamarosan..4 hónappal az abbahagyás után sem jöttek vissza!

     

    előzmény:
    dorilepke (1)
    2004-10-23  16:53
  3. Torolt_felhasznalo_711911
    Torolt_felhasznalo_711911
    2007. május 29. 17:2831.

    Hát sziasztok!

    Én 21 vagyok és nagyon durván patis a bőröm. Rengeteg gyógyszert, krémet, mérget kipróbáltam, de mind hiába.

    Az antibiotikumok addig jók, amíg szeded őket, után visszajön minden.

    A roaccutan egy méreg. Hiába hoz javulást, nem az okot szünteti meg, csak a tünetet kezeli ezenkívül nagyon drasztikus, tudnék róla mesélni nálam milyen mellékhatásai voltak...

    A külsőleges krémek, főleg az orvosok által felírt szárító kencéktől semmit sem lehet várni, ha komoly ok van a háttérben. És sajnos a hazai orvostudomány itt is ki fújt. Vagyis sokan felírják még a hormontablettékat is, hogy ezektől szép lesz a bőröd. Hát ezzel sem értek egyet, főleg az olyan készítményeknél, mint a több országban betiltott Diane35....

    A TV-ben reklámozott arctisztítók, mélytisztítók, kencék, szárítók sem használnak azoknál, akiknél súlyos a gond. Számtalan nagy cég termékét kirpóbáltam, de meg is bántam. Ezek a szerek tele vannak szeméttel (kőolajszármazékkal, mérgező és rákkeltő vegyületekkel)...

    Csalódásaim következménye, hogy mára csak természetes szerekkel próbálkozok, de sajnos még nem találtam meg a megfelelő megoldást. Szerintem a pattanások hátterében valamilyen belső ok lehet, amit vhogy ki kell deríteni, de az orvosokra nem lehet számítani ez ügyben. Engem éppen ezért alternatív kivizsgálási módok és kezelések érdekelnének, mint a homeopátia, biorezonancia-vizsgálat, mert sajnos az otthoni kímélő próbálkozásaimmal e nélkül nem sokra megyek (gyógyteák, gyógynövényes borogatás, sörélesztő, cink, répa, lúgosítás, házi pakolások, Ilcsi krémek, jóga...).

    Ezzel kapcsolatban van vkinek tapasztalata, javaslata???

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. Torolt_felhasznalo_113059
    Torolt_felhasznalo_113059
    2007. május 28. 18:4930.

    Szia!

    Meg tudnàd mondani hàny mg Q10, és hàny mg E vitamin van 1 kapszulàban? és ki gyàrtja?

    köszi  

    előzmény:
    aveas (18)
    2004-10-24  11:35
  5. 2007. május 28. 16:2429.
     
    előzmény:
    dorilepke (1)
    2004-10-23  16:53
  6. Torolt_felhasznalo_735910
    Torolt_felhasznalo_735910
    2004. október 24. 22:3028.
    Szia!
    Az Effaclart én írtam, de nem a krémjét, csak a lemosót próbáltam. A krémet pont arra ajánlotta a doktornő, amit te is írtál, ha esetleg kiszáradna a bőr a kezeléstől. Nem próbáltam, mert van egy nagyon jó hidratáló krémem.
    Érdekes, amit írtál, nekem nem volt változás a fogamzásgátló elhagyásakor, meg az újrakezdéskor sem, a bőrgyógyász is azt mondta, ahhoz nincs köze. Persze embere válogatja! Meg gondolom a gyógyszertől is függ.
    Dorilepke: van egy Normaderm-topik valahol, talán még nem tűnt el, ott írtak a tapasztalatokról! A legjobb, ha előbb mintát kérsz. Nekem például nem vált be, és örülök, hogy nem vettem meg, csak kipróbáltam.
    Szóval mindenkinek sok sikert!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_204754 (27)
     
  7. Torolt_felhasznalo_204754
    Torolt_felhasznalo_204754
    2004. október 24. 18:1227.
    Szerintem elég drága helyet találtál. Én amiket olvastam itt a nlc-n (ha jól emlékszem) az mind 2-3 ezer Ft volt alkalmanként. Szerintem jó sok alkalommal kell részt venni ilyen kezeléseken, bár ez csak magánvélemény.
    Az én bőrgyogyim adott háromféle krémmintát (mind hidratáló) amiből az egyikre allergiás voltam (kicsit sok a baj a bőrömmel) de a másik, a Sensibio (Bioderma termék) nagyon jó. Gyógyszertárban lehet kapni, mint a Vichyt, csak olcsóbb. Nekem nagyon bejött, fogok is venni ha elfogyott a minta. Ennek a Biodermának van mindenféle bőrtípusra krémje, lemosója stb. , ha a gyógyszertárban érdeklődsz, biztos tudnak adni leírást, nekem is adott a bőrgyogyim (úgyhogy muszáj a patikában is lennie!!!). Ja, mindig kell hidratálni, mert ha csak szárítasz, akkor a pattanás feletti bőr beszáradt rétege csak ront az alatta lévő pattanáson (remélem érted miről írok)! A hidratáláskor is jön le szépen az a bőr, aminek le kell jönnie.
    Ja, a harmadik minta az Effaclar, amit már itt ajánlott valaki, de én még nem próbáltam ki, mivel már gyógyul az arcom és ha netán erre is allergiás lennék, nem bírnám ki ha újra visszaesnék. Bár lehet hogy egy kis felületen kipróbálom :)
    előzmény:
    dorilepke (26)
     
  8. 2004. október 24. 17:5526.
    Az első kezelés 3800. - (kezelés)+2500. -(diagnózis) volt, utána 3800. - kezelésenként. Hányszor kell menni, hogy hasson? Ha tényleg használ akkor kiadom érte a pénzt, de félek, hogy csak a kukába dobom a pénzt. Azt se tudom már, hogy milyen arckrémet használjak. A Vichy Normadermet ismeri valaki?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_204754 (25)
     
  9. Torolt_felhasznalo_204754
    Torolt_felhasznalo_204754
    2004. október 24. 17:1525.
    Mire adtad ki azt a 10000Ft-ot??? Ahol én érdeklődtem, ott 2000, - de gondolom van első-vizites díj plusszba. Amúgy két alkalom után még egyáltalán nem szabad egy ilyen problémánál csodát várni, legalábbi én azt olvastam (a google-n ha rákeresel egy csomó cikket kiad). Az akupunktúrás topicban kéne megkérdezni, hogy mennyi idő után érezték a változást azok, akik már kipróbálták. Bár ott a legtöbben a fogyásra alkalmazták, és a mi problémánk egészen más.
    Én most egy széles-spektrumú antibiotikumot szedek (sajnos - annyira nem vagyok oda ezekért a "mérgekért") és külsőleg is antibiotikumos kenőccsel kell kenegetni. De már jó lenne ha nem kéne, és ki tudnék próbálni egyéb gyógymódot is. Pl. nagyon dicsérik (a nlc-s gyógynövény-szakértő is) a Dr. Pál-féle szagtalan fokhagymazselét (nem a krém!!! - az állítólag másra jó), stb. Ezekről is olvashatsz a többi pattanásos topicban eleget.
    előzmény:
    dorilepke (24)
     
  10. 2004. október 24. 16:5424.
    Szia Dorri23! Kétszer voltam, de semmi változás. Most gondolkozom, hogy vajon elmenjek-e holnap, mert azért már így is kiadtam 10000. -ot, gyakorlatilag a semmire. Milyen gyógyszert szedsz most?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_204754 (23)
     
  11. Torolt_felhasznalo_204754
    Torolt_felhasznalo_204754
    2004. október 24. 16:2523.
    Én 23 vagyok, és nekem kb. másfél hónapja jöttek elő ezek a nem is pattanásnak nevezhető "göbök" az arcomon az állkapcsom vonalának a tájékán. Gyakran nincs is közepük, csak úgy vannak 2-3 hétig (!) és eltűnnek fokozatosan. Én már 3 hete antibiotikumot szedek rá, és ez kezdi visszahúzni szépen, na de hát még messze a gyógyulás.
    Amúgy januárban hagytam abba a fogigátló szedését, és márciustól jelentkeztek a tünetek, habár nem ennyire eldurvulva. Lehet, hogy a hormonok felborulása miatt történt? Az egyik nlc-s topicban ugyanis igen sokat panaszkodtak arról, hogy a fogigátló abbahagyása után borzalmas állapotba került a bőrük.
    A legrosszabb, hogy amikor fiatalabb voltam, alig volt pattanásom.
    Amúgy állítólag nagyon sokat segít a Bioptron lámpa használata. Én a jövő héttől fogom használni, remélem bejön.
    Viszont az akupunktúráról is csodákat mondanak, akinél érdeklődtem, aszerint hónapokig is eltarthat a pattanás belső kezelése ilyen módon.
    Dorilepke te mennyi ideig alkalmaztad az akupunktúrát?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2004. október 24. 14:3522.
    Én is elmúltam 25 és hasonló a bőröm, mint a tiétek. Nekem a gyógyszertárban kapható Hidrofil lemosókrém, valamint a Svédkeserű segített. A Hidrofilt esténként használom: azzal mosom az arcomat. Svédkeserűs vattával pedig reggel és este törlöm át az arcomat. (Vigyázz, mert "unikum-szagú" leszel tőle! Ha elmész otthonról, az áttörlés után mosd át az arcodat tiszta vízzel. Az a jó, ha minél több ideig a bőrödön van a svédkeserű. )

    Most éppen az én arcomon is díszleleg pár púp, mert kipróbáltam a körömvirágkrémet. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. Torolt_felhasznalo_735910
    Torolt_felhasznalo_735910
    2004. október 24. 12:2921.
    Ez igaz, nekem most a nővérem vár babát, és gyönyörű lett a bőre! Remélem, ez utána is így marad! :-) Mert ugye nem lehet állandóan terhesnek lenni :-)
    előzmény:
    edit-a (20)
     
  14. 2004. október 24. 11:5020.
    Mikor kismama voltam -2x-gyönyörű bőröm volt. Semmi bőrprobléma 9 hónapig. :)Ajánlom mindenkinek!:)Akkor gondolom a hormonváltozás segít.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2004. október 24. 11:4019.
    Sziasztok!

    Az Avon golyós pattanáseltűntetőjét használjavalaki? Azt hiszem, Pore Fection, vagy ilyesmi.
    A Tiszta bőr kapszulát használta valaki? És használt? :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2004. október 24. 11:3518.
    Nekem az államon voltak makacs pattanások (főle menzesz előtt) így 28 évesen is. Egészen más miatt kezdtem el szedni Q10 tartalmú kapszulát, amelyben van E-vitamin is. A pattanások eltüntek, bajuszgyanta után nem gyulladnak be a szőrtüszők. Szóval most már szedem rendszeresen, hiszen az eredeti problémámon, a fáradtságon is segített. És van még egy kellemes mellékhatása: nincs akkora étvágyam, mint korábban.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. Torolt_felhasznalo_735910
    Torolt_felhasznalo_735910
    2004. október 24. 11:1917.
    Sziasztok!
    Nekem a bőrgyógyászaton tudtak segíteni. A doktornő a La Roche Effaclar bőrtisztító géljét ajánlotta, ami kicsit szárítja a bőrt, de ha használsz hidratáló krémet, semmi gond. A probléma inkább az ára, 2500 Ft körül van (azt hiszem). De sokáig tart. Ja, és csak gyógyszertárban lehet kapni, ott sem mindegyikben. A másik, amit felírt, egy helyi kezelés, Zinerytnek hívják a gyógyszert. Ez végülis egy stift, ott használod, ahol kell, nem az egész arcon. Amikor felírta, és megvettem, éjszaka használtam, és már másnap (!) csodát láttam a tükörben. Csak receptre adják. Úgy emlékszem, a doktornő azt mondta, ez elég erős készítmény. Ezen kívül heti egy-kétszer azóta is teszek fel élesztős pakolást, a biztonság kedvéért. Nem tudom, másnak is segítenek-e ezek a gyógyszerek, érdemes lehet kipróbálni, vagy megkérdezni róla az orvost. Remélem, egy kicsit azért tudtam segíteni! Sziasztok!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2004. október 23. 18:5116.
    Igen, a Roacutan mellékhatása, ahogyan a szádat kiszárítja, úgy tulajdonképpen a nyálkahártyádat is, és a szemet is. . . de jó volt szemüvegesen pattanások nélkül.
    előzmény:
    isoagi (11)
     
  19. Torolt_felhasznalo_274612
    Torolt_felhasznalo_274612
    2004. október 23. 18:4515.
    Sajnos en is pattanasokkal kuszkodok pedig mar 25-is tulleptem. Az en helyzetemben a pattanasok a bor felszin alatt vannak, egy kemeny csomo, amire 4-5 napot kell varni mig eltunik. Valakinek volt mar hasonlo? En meg nem birtam rajonni mitol van! Lehet allergia. . ?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2004. október 23. 18:4314.
    Sajnos, ez így igaz.
    előzmény:
    isoagi (12)
     
  21. 2004. október 23. 18:3613.
    Halihó
    Nálam a feketebors hozza ki a pattanásokat már egészen minimális mennyiség elfogyasztása után is. A baj az, hogy szinte minden "sós" ételben van bors még ha nem is látszik, nem is beszélve az éttermi (gyorséttermi) ételekről. A felvágottak, a levesporok, a konzervek, a paradicsomlé, a sajtok mind mind borsban gazdag pattanásforrások. Nálam sem az orvosok találták meg az okot, hanem magam jöttem rá amikor egyszer annyi káposztás kockát föztem, hogy szinte egész nap csak azt ettem és másnap még az alsó felemen is volt pattanmás. Akkor elgondolkoztam és kezdtem figyelni a borsot. Persze a csokoládé és a kóla is kihozza, de azokból többet kell ennem hozzá. Mostanában aloe verát meg sztíviát használok a leszárításukra.
    előzmény:
    dorilepke (1)
     
  22. 2004. október 23. 18:3312.
    Szerintem semmi nem tünteti el véglegesen.
    előzmény:
    nyárlánya (10)
     
  23. 2004. október 23. 18:3311.
    Ennek a gyógyszernek az a mellékhatása, hogy egy éven át nem viselte el a szemem a kontaktlencsét.
    De amúgy okés, és nagyon hatásos.
    előzmény:
    isoagi (9)
     
  24. 2004. október 23. 18:3110.
    A Diane35 nem tünteti el véglegesen a pattanást, ha abbahagyod, visszajön.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top