Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Problémás bőr

culifuli
Létrehozva: 2005. december 15. 18:33
Sziasztok!Bárki írjon aki problémás börrel küszködik.Írjatok tippeket,kinek mi vált be.Konkrétan itt a problémás bőrön,a vegyes,zsíros bőrt értem,ami néha vízhiányos is és gyakran vannak rajta miteszerek,pattik.Tehát várom a hozzászólásokat.Ja, és mi a véleményetek a Fito Fruit termékekről?Erröl is feltétlen írjatok.Ja, és írjatok arról is milyen alapozót ajánlotok erre a bőrtípusra.Kösziiiiiiiike! 
  1. Torolt_felhasznalo_825689
    Torolt_felhasznalo_825689
    2006. július 9. 13:0021.
    A Collagen Beauty Exclusive egy gél formájú készítmény, magas kollagén-koncentrációval. Különleges regeneráló hatással rendelkezik.
    - Segít az akné, pattanásos bőr és a rosacea gyógyításában
    - Segít az allergiára hajlamos bőr gyógyításában
    - Kisimítja, kivilágosítja a sebhelyeket, segít a bőr gyógyulásában napégés és túlzott szoláriumhasználat után is. A hatékonxsága 81-95%-os.
    Ellenjavalt a halfehérje érzékenység!www.collagenweb.eu/termek_arc.php
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_615058 (20)
    2006-07-07  20:53
  2. Torolt_felhasznalo_615058
    Torolt_felhasznalo_615058
    2006. július 7. 20:5320.

    Sziasztok.

    Ma lett 4 éves a lányom, és születésnapjára bárányhimlőt kapott.  Mivel atópiás a bőre (ekcémára hajlamos) elég csúnya és sok kiütése van. Nem vakarja, és szépen pörkösödik is, de az orvos szerint meg fog látszani a helye. Ismertek valamilyen módszert, vagy szert mely a bárányhimlő kiütéseineka helyét elmulasztja?

    köszi. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2006. március 31. 11:0519.
    .. 3-4 nap hogy nem.. nehezen megy a pötyögés..
    előzmény:
    greee (18)
    2006-03-31  10:57
  4. 2006. március 31. 10:5718.

    Szisztok!

    Én is ilyen problémás bőrű leány vagyok-már nem igazán tini, szóval kicsit kétségbeejtő a dolog.. Régen mikor 15-16-17 voltam csodaszép volt a bőröm, soha nem használtam alapozót, de spec. tisztítókat se.

    Most meg..  Tele van a homlokom ilyen kis sz@rokkal..

    Na de képzeljétek el, most 3-4 napihóg nem festettem magam, a tej-tonik-krém procedúrát se csináltam, csak egy olyat(egyszer!!), hogy leradíroztam, és tettem fel 10 perce uborkaszeleteket. És ma olyan bőrrel ébredtem mint 16 évesen!!!! Na jó van 1 patim, de mi az nekem 21hez képest(annyi szokott lenni)

    Szóval lehet hogy a titok a kíméletességben rejlik.. Nem azt mondom hogy legyünk igénytelenek, de ha állandóan 5 féle készítménnyel nyúzzuk, teljesen felborítjuk az egyensúlyt.

    Szóval én ezt tapasztaltam, helló mindenki

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. Torolt_felhasznalo_385202
    Torolt_felhasznalo_385202
    2006. január 6. 11:3017.

    Szióka!

    Nekm egy olyan kérdésem lenne, hogy próbálta-e már valaki a Vichy Normaderm arckrémet, merthogy ilyet szándékozok venni a tág pórusú, és kissé mitesszeres arcomra. Vagy az is jó lenne, ha valaki megosztaná, hogy neki mi jött be erre a problémára.

    Köszike!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. Torolt_felhasznalo_201877
    Torolt_felhasznalo_201877
    2005. december 29. 21:5916.
    Köszi a választ!

    Szimpi ez az Aktív Árpa, a Gigire meg majd rákérdezek a kozmetikusomnál, ha arra járok
    Újabban egyre inkább odafigyelek arra, hogy mit eszek. Igyekszem elsősorban elkerülni a gyári kajákat, amikben tutti nem lehet tudni, hogy mit tettek bele. A következő lépés a csokievés mérséklése lesz. Tutti az sem tesz jót a szervezetemnek/bőrömnek.
    Régen csináltam léböjt napokat, jó böngészni az ilyen méregtelenítés.hu-féle oldalakat, az embernek eszébe jut, hogy mi mindennel segíthet magán

    Boldog új Esztendőt Mindenkinek!!!
    barack
    előzmény:
    Kicsiboszi (15)
    2005-12-20  16:16
  7. 2005. december 20. 16:1615.

    Sziasztok!

    Már elég régóta szenvedek én is a zsíros bőrtől és természetesen időnként kísérő jelenségként megjelennek a pattanások is. Igazából még nem találtam olyan nappali krémet, ami meggátolta volna a csillogást  , de a remény hal meg utoljára... 

    Szóval ami viszont használ és csökkenti a gyulladást, azok a teafa olajat tartalmazó készítmények. Én is egyetértek az előttem szólóval, miszerint csak minőségi készítményt érdemes használni annak, aki tartós javulást szeretne. Ezek a készítmények leginkább kozmetikusnál szerezhetőek be (pl. GIGI termékek), illetve az Yves Rocher termékek is nagyon jók. A Holt-tengeri készítmények is hatásosak, de ezek is drágák és csak néhány üzletben lehet beszerezni a minőségi készítményeket.

    Nagyon hasznos lehet egy méregtelenítő kúra, és ma már rengeteg típus közül lehet választani (www.meregtelenites.lap.hu) oldalon mindenki talál magának megfelelő terméket. Az Aktív Árpa pedig egy olyan étrend kiegészítő, mely hatásosnak bizonyult problémás bőr esetén. Ebből egy doboz kb. 5.000,- Ft-ba kerül, de aki rendszeresen eszi, tartós javulásra számíthat (természetesen nem rögtön, mint mindenhez, ehhez is kell időt hagyni). Ezen kívül nagy mennyiségű (kb. napi 100-150 mg) B-komplex kapszulát, (szintén nagy mennyiségű, kb. napi 2000 mg C-vitaminnal) normál mennyiségű A-vitamint és cinket is érdemes szedni, mert ezek mind a bőr sejtmegújítását segítik elő (www.freechoice.hu, valamint Dr. Lenkei Gábor: Cenzúrázott egészség c. könyvét is érdemes kipróbálni)

    Érdemes kipróbálni a vércsoport diétát is, mert akik próbálták azt mondták, hogy rendbe jött teljesen a bőrük...

    Szóval érdemes próbálkozni, hiszen nem vagyunk egyformák... 

    Üdv,

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. Torolt_felhasznalo_201877
    Torolt_felhasznalo_201877
    2005. december 15. 21:2514.
    Rákerestem a Sebocare kémre, s Gigi honlapra találtam. Külön ilyen krémet azon belül nem. Milyen névre hallgat? Ára? A kozmetikusomnál valszeg be tudnám szerezni, ill. rajta keresztül? Vagy nem minden kozmetikus ismeri? http://www.gigicosmetic.hu/03termek.php
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
    2005-12-15  21:01
  9. 2005. december 15. 21:2313.

    Az Alexandersalz nevű? Olyat láttam bioboltban.

    előzmény:
    banana (12)
    2005-12-15  20:57
  10. 2005. december 15. 20:5712.
    soszappan, keress ra!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. Torolt_felhasznalo_773596
    Torolt_felhasznalo_773596
    2005. december 15. 20:4111.

    Szia!  A becenevek nagyon jópofán hangzanak ezekre a sokszor kellemetlen "vendégekre" az arcunkon.   

    Tippnek tudnám ajánlani a Garniertöl a mélytisztitó arcszappant.(kék flakonban van, pumpás mintha folyékony szappan lenne; van tonik is, de azt nem nagyon jó szerintem...) Elöbbi azért is jótékony hatásu, mert cinket és kevés mentolt is tartalmaz, ami mindenképpen pozitiv hatással van a problémás arcbörre. Èn reggel, este szoktam megmosni vele az arcomat és azt már kb. 3 éve. Nagyon meg vagyok vele elégedve és tényleg segít alaposan kitisztitania a bört, túlzott szárítás nélkül. 1000 Ft-ba kerül és nekem kb. 2 hónapig elég, szóval elég gazdaságos, mert nem kell sok belöle. Szerintem pobáld ki! 

    előzmény:
    culifuli (1)
    2005-12-15  18:33
  12. 2005. december 15. 20:1010.
    Szia!

    Vettem tavaly Fito Fruit Grapefruitos arckrémet, nagyon jó vizes krém, de már nem tudom miért nem használtam.

    Most Estée Lauder Clear Difference lotion-t használok, ez szépen mattít egész nap(és nagyon szép lett tőle a bőröm), de éjszakára kell egy jobban hidratáló krém(az EL Future Perfectből kaptam hozzá mintát, az nagyon jól kiegészíti ezt a krémet, csak most nincs rá pénzem).

    Arclemosónak nagyon szeretem a gyógyszertári nemionis hidrofil kenőcsöt.

    Most Loreal Accord Parfait alapozót használok, vizes szivaccsal viszem fel, nekem jó. De szeretnék majd venni EL Ideal Matte alapozót, nagyon megtetszett.
    előzmény:
    culifuli (1)
    2005-12-15  18:33
  13. 2005. december 15. 20:089.
    Olcsóbb kategóriában pl. Yves Rocherben, azt hiszem nincs ásványi olaj (Paraffinum...). Azon viszont megdöbbentem, hogy a Vichy Thermal Fix 1-2-ben van  
    előzmény:
    Kettler (4)
    2005-12-15  19:07
  14. 2005. december 15. 19:448.

    a zseles kremekhez kepest zsirosabbat,tehat nem zsirosat,hanem kb normal borre valot.Es kb heti egyszer-ketszer,nem tobbszor.Tejes-krémes lemosó ugyanezt a celt szolgalja,de nekem azoktol begyulladnak a pattik

    bocs,ha felreertheto voltam!

    előzmény:
    Gúvi (6)
    2005-12-15  19:22
  15. 2005. december 15. 19:357.

    Szióka,

    nekem is sokáig pattanásaim voltak, és néha még most is elő akar jönni egy-egy.

    Az én házidokim bőrgyógyász és nekem tuti szert adott.

     

    A pattanást és a pattanás kezdeményeket napi 2szer aknemicin oldattal kell lekenni, és utána differin géllel kell bekenni.

    Csodát művelnek, a piros dudorból nem lesz pattanás, és ha hetente egyszer az arcod problémás részét lemosod, és bekened vele, akkor képes a zsíros bőrt átbillneteni normállá.

    Én azt tanácsolom, ezt próbáljátok ki, ne a drogériában kapható vackokat, azok  egy idő után hatástalanok.

    Mondjuk egy szépség hibája van a dolognak, hogy mind a kettő receptköteles, de a háziorvos simán kiírja. És ha alaptámogatást ad rá akkor nem is olyan drága.

     

    További szép napot!

     

    előzmény:
    culifuli (1)
    2005-12-15  18:33
  16. 2005. december 15. 19:226.
    Nem értek egyet azzal ,hogy kenjünk zsírosabb krémet a bőrre.Ez csak eltömíti a már igy is zsíros bört.És nem is szabad szerintem reggel este zselés lemosókat használni, mert csak kiszáritja a bört tapasztalat.Inkább tejes-krémes lemosó.
    előzmény:
    Kettler (4)
    2005-12-15  19:07
  17. Torolt_felhasznalo_941777
    Torolt_felhasznalo_941777
    2005. december 15. 19:185.

    ha kijön a pattanás, és már nem bííírom ki és kinyomom, akkor teszek rá utána egy icipici tetrán kenőcsöt, akkor nem gyullad be!

    Tisztítani svédcseppel szoktam

    este pedig bekenem  magam vichy normadennel...

    tizenvalahány év kísérlete után ez vált be

    nekem mensi előtt jönnek ki egy hétre mindenhol  pattanások

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2005. december 15. 19:074.

    Kerulni kell a kommersz kremeket erdemesebb a dragabb kategoriabol valasztani amikben nincsen koolaj szarmazek,nekem attol rogton rengeteg miteszerem es pattim lesz.

    Erre a bortipusra legjobbak a tartos alapozok,mert ezek erosebben fednek,a puderre alakulo alapozokat kerulni kell,mert konnyen pattikat csinal a tag porusokba beleulve.Viszont nem art egy jo mattito puder meg az alapozora.(kyrolan-t ajanlom)

    Fontos,hogy a tisztitas alapos legyen es rendszeres,legjobb a szappan,esetleg tonikkal kombinalva,de nagyon ne szaritsuk ki a bort.Van akinek mar sok a tonik.Aki ragaszkodik a tonikhoz valasszon normal borre valot!

    Eros hidratas kell,akar plussz hidratalo szerummal a hidratalo krem ala.

    Agyagos pakolasok nagyon jo gyulladascsokkentok,a lehuzhatoak pedig nagyon erossen hidratalnak.A kremes pakolasokbol csak jo minosegut szabad valasztani.

    En mostanaban szivesen hasznalom a Garnier maszkokat a kovetkezo sorrendben:

    uborkas-melegitos ezt leoblitem es johet a ranctalanito cseresznyes amikor ez megszarad nem mosom le hanem rakenem a C-vitaminosat es amikor ez megszarad lehuzom egyben(fontrol lefele kell!!!!)

    Arckrembol ajanlom:Lancome Aqua Fusion fluid,Estee Lauder Advanced Night Repair,Clinique Advanced Stop Signs,Shiseido Pureness Moisturizing Gel Cream.

    Nekem a mattito szemcses kremek nem jottek be begyulladtak tole a porusaim,pedig a sima arcpudertol nem szoktak.

    Ha olcsobb kremet veszel olyat valassz ami nem szarit,konnyu zseles allagu,mert ezekben kevesebb a koolajszarmazek.

    A kifejezetten pattanasra ajanlott arckremek(Pure,Clean&Clear stb) atmenetileg okozhat javulast,de hosszu tavon meg jobban termeli a faggyut az arcbor toluk,ezenkivul az antibakterialis anyagok eltuntetnek egy csomo hasznos bacit is,es borul az egyensuly,meg tobb patti lesz csak tole.

    Ha nem szaritod a borod nem zsirosodik meg jobban.Ha kicsit zsirosabb kremet hasznalsz neha,az hasznos lehet,mert a bor megerzi,hogy nem is kell annyi zsirt termelnie es csokkenti.

    A zsiros bor kesobb oregszik   

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. Torolt_felhasznalo_103405
    Torolt_felhasznalo_103405
    2005. december 15. 19:073.

    Szia!

    Anno nekem is rendbetette a bőröm a Diane 35, de fél évnél tovább nem szabad szedni!!!! Én erről nem tudtam, és kaptam egy jó kis májgyulladást.

    Nem tudom Te hogy vagy vele, de ha nekem a pattikra bejön valamilyen készítmény, akkor két hónapig jó, utána megint nem. Na szóval, először nagyon jó volt az Acnesol folyadék, gyógyszertárban lehet kapni. Utána jó volt a Clean and Clear arcszappanja. Most épp - és eddig ez a legjobb - az Avon Pure Pore-Fection arclemosó habja és pólusösszehúzó maszkja és hidratálója a jó. Tényleg szuper. Ha sok pénzed van, akkor tudom ajánlani a Wichy Normaderm-jét, nekem csak mintám volt belőle, de nagyon jó volt az is. Amit írtál, azt nem ismerem. 

    előzmény:
    culifuli (1)
    2005-12-15  18:33
  20. 2005. december 15. 18:462.
    nekem anno a Diane 35 nevű fogigátló tette rendbe a bőrömet. Amióta nem szedem, azóta sajnos visszajöttek a pattik, bár szerencsére nem olyan durvák, mint kamaszkoromban (jól is nézne ki, így harmincasként...)
    előzmény:
    culifuli (1)
    2005-12-15  18:33

Címlap

top