Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Babaproject előtt állók, ide!

Asosan
Létrehozva: 2003. május 28. 17:17
Sziasztok!
Sajnos az "Előkészületek a babára" c. topicon már senki nem jár, pedig én szívesen leveleznék olyanokkal, akik épp a terhesség előtti stádiumban vannak.
Mindenki, aki idén nyáron/ősszel tervezi a babaprojectet, ill. aki friss terhes, és az ezt megelőző időszakról hasznos infóval rendelkezik, írjon!
Én az első "vigyázós" hónapban vagyok, nyár végén/ősz elején szeretnék "babázódni".
Várom a hozzászólásokat, infókat e témában!
Üdv. Asosan
  1. Torolt_felhasznalo_841302
    Torolt_felhasznalo_841302
    2009. december 28. 11:50151447.

     

    Sziasztok kedves Anyukák!

     

    Tudom hogy ez nem ilyen fórum, de minden lehetőséget megpróbálok, hátha valahol szerencsém lesz.

    7 éve lombikozunk, 10 lombikunk volt.

    Petesejt donort keresek, aki hozzásegítene minket egy gyermekhez, mivel kiderült hogy a petéim nem működnek, annak ellenére hogy minden más jól funkcionál nálam.

    Keresek egy olyan 35 év alatti anyukát aki vállalna egy újabb beavatkozást adományozás céllal. 

     

    Ha esetleg ismertek olyan anyukát, aki segítene, vagy köztetek van aki segítene egy 30-33 éves párnak, nagyon nagyon megköszönném.

     

    Boldog Békés Új Évet kívánok Nektek és sok boldogságot a gyermeketekhez.

     

    Manóó 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2009. december 9. 12:21151446.

    Sziasztok!

     

    Csak egy nagyon gyors bekukk, mert mh-en vagyok.

     

    Ricsi már 4,5 éves elmúlt. Jól vaunk, együtt újra a család, így sokkal jobb, mióta újra így élünk Ricsi ugrásszerűen fejlődött.  Rengeteget dumál, és olyan szövege van,h .... hú Nekem végre meg van az utolsó vizsgám is, már csak a papírt várom postán és megyek a jogsimért! hurrá! már erre sem kell többet költeni!  

     

    Mindenkinek szép napot és minden szépet és jót!

     

    Kiwi család

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_458813
    Torolt_felhasznalo_458813
    2009. augusztus 13. 00:54151445.

    Arwena...akire gondolok, azzal tuti hogy előbb utóbb összefutok :)

    sokat gondoltam rád mostanában.nyugi a testvérféltékenység az állandó dolog (nálunk), meg lehet szokni, kinevelni még nem sikerült.

    Hollandiában remélem sok sok pénzt fogunk keresni..:D és nem csak keresni, hanem találni is. sajna itthon nincs munka (ha valaki tud munkát, havi 100ezer forintért az szóljon!!!) férjem jelenleg kint van Belgiumban, és így nem család a család...6hét kint 2 itthon. nagyon nem jó így. ezért az nagy elhatározás. megyünk. ma kezdtem el tanulni a hollandot, elég érdekes nyelv, egy kis angol, egy kis német meg egy kis francia....saját fűszerezéssel....

    a kupihoz is hozzá lehet szokni, én már csak akkor próbálok meg igazán rendet rakni, ha nincsenek otthon a gyerekek. amíg otthon vannak csak felesleges időpocsékolás, mert én elfáradok a lakás meg romokban...

    sok sok puszi mindenkinek!!!

    Lilla (sissy)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_229553 (151444)
    2009-08-12  22:28
  4. Torolt_felhasznalo_229553
    Torolt_felhasznalo_229553
    2009. augusztus 12. 22:28151444.

    Szia, Sissy és a többiek!

     

    Sissy, nagyon nagyon már a gyerkőcök! Mit kerestek ti Hollandiában?

    Mint azt lejjebb Bodza megírta, újabban négyen vagyunk, kisfiunk mellé márciusban kishugi érkezett. Így a dackorszakot immáron a testvérféltékenység is színesíti!

    A két gyerek mellett szinte semmi időm sem marad számítógépezni, de sajnos a házimunkára sem nagyon. De nem baj, vidáman elvagyunk a kupiban :-)

    Puszi minden erre tévedőnek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_458813 (151443)
    2009-08-11  19:48
  5. Torolt_felhasznalo_458813
    Torolt_felhasznalo_458813
    2009. augusztus 11. 19:48151443.

    sziasztok, szép napokat mindenkinek!

     

    nagyon nagyon régen jártam erre, és hírtelen ötletből adódóan, beléptem az ajtón. de üres a szoba.....

    ritkán jár mindenki, én anno emlékszem termékenyebb korszakunkra is...na, majd csak lesz ez még úgy is...

     

    Rólunk: legnagyobb gyermekem, Gergő hamarosan kezdi a 4, osztályt, Panka megy iskola előkészítőbe, Lilike meg kezdi az oviban a középső csoportot. ha......

    hát igen.....nagy fába fejsze....költözünk Hollandiába....még csak tervben és fejben, de hamarosan a valóságban is, remélem.

    nagyon félek ettől, új ország, új kultúra, és mi több ÚJ NYELV. szerintem a gyerekek könnyebben megbírkóznak ezzel, mint mi.

     

    sok sok puszika az új babáknak és mamiknak. és mindenkinek aki erre jár....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. Torolt_felhasznalo_602200
    Torolt_felhasznalo_602200
    2009. május 11. 18:33151442.

    Sziasztok,

     

    szeretnék ajánlani egy honlapot nektek.

    Minden várandós anyának fontos lehet.

    www.jolerkezni.hu

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_327059
    Torolt_felhasznalo_327059
    2009. május 9. 09:01151441.
    Szavazzon Ön is a Szemem Fénye Alapítványra: 1771
    Legyen ez a közös „Ügyünk”! http://www.szememfenye.hu/hu/azugy.html
    A tét: 5 000 000 forint Magyarország első Gyermekhospice Házáért!

    A Magyar Telekom és a TV2 közös programjába „Az Ügy”-be a Szemem Fénye Alapítvány Dóri Ház pályázata is bekerült. Az ismétlést megtekintheti a http://webcast.tv2.hu/tv2/index.php?m=video&video_id=394908 illetve a http://www.szememfenye.hu/hu/azugy.html weboldalon.
    Az Ügy "dokumentum valóság show" formájában mutat meg társadalmi problémákat, és az azok megoldásáért dolgozó civil szervezetek munkáját, így a Szemem Fénye Alapítványét is, miközben telefonos szavazással a nézők dönthetnek arról, hogy a négy hét során bemutatott szereplők, célok közül ki, melyik kapja a Magyar Telekom által felajánlott adományokat. A legtöbb szavazatot szerzett film hőse 5 millió forint-, a többi három film szereplői 1-1 millió forint adományban részesülnek, valamint megkapják a plusz beérkező szavazatonkénti 200 forintot.
    Már május 6.-tól egy héten át hívható telefon és SMS szám: 1771 (hívást csak T-Mobile és T-Com hálózatból kezdeményezhet)
    Szavazzon- akár többször is – a Szemem Fénye Alapítványra május 5-én éjféltől május 12-én éjfélig!
    Segítse Ön is a Dóri Ház megnyitását azzal, hogy tárcsázza a 1771-es számot!
    Kérjük, továbbítsa ismerősei számára is felhívásunkat!

    Köszönjük szépen!
    Szemem Fénye Alapítvány
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. Torolt_felhasznalo_242354
    Torolt_felhasznalo_242354
    2009. március 18. 15:05151440.
    Sziasztok,  Nem tudom, hányan tudják a következőket:- évente átlagosan 100.000 gyermek születik Magyarországon- közülük kb. 160 Down-szindrómás- minden harmadik kisbabát otthagynak szülei a kórházban- ez évente 50 elhagyott újszülött. Ez az 50 kisbaba (ember!) nagy valószínűséggel állami gondozásban éli le az életét, azaz vegetál. Soha nem lesz belőle teljes értékű ember. Pedig lehetne. Korai fejlesztéssel a Down-szindrómás gyermekek olyan mértékben fejleszthetők, hogy felnőttként munkát is vállallhatnak, azaz be tudnak illeszkedni a társadalomba. Megtanulnak írni, olvasni, számolni és el tudják látni magukat. A Down Egyesület, amelyet sérült gyermekeket nevelő szülők hoztak létre, azért küzd, hogy a társadalom jobban elfogadja a Down-szindrómásokat és az ilyen gyermeket nevelő szülők kevesebb nehézséggel nézzenek szembe. Magyarul ne tekintsék őket megbélyegzettnek. Ugyancsak cél, hogy minél többen tudjanak a korai fejlesztés lehetőségéről, s talán így kevesebb szülő mond majd le a gyermekéről, illetve bővüljön azon központok száma, ahol elérhető a korai fejlesztés.  Ezért szervezi az Egyesület a jövő szombaton (március 21, 10:00 - 15:00), a Down Szindróma világnapján a Vígszínházban a gyermeknapot. Meg akarják mutatni a világnak, hogy a sérült és az ép gyermekek között nincs akkora különbség, ugyanúgy nevetnek, sírnak, örülnek, táncolnak. A társadalmi elfogadás és integráció elérhető.  www.0321.hu Ha érdekel, gyere el!  Várunk!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. Torolt_felhasznalo_356928
    Torolt_felhasznalo_356928
    2009. március 10. 09:32151439.
    Hali! Szerintetek van értelme egy olyan kismama ruhának, ami védi a babát a káros elektromágneses sugárzástól? A közelünkben van egy mobil-adó-torony és aggódom kicsit. Sokat hallani mostanában erről, olvastam egy cikket, miszerint a magzat nagyon érzékeny az ilyesmire.  www.mummywraps.hu szerintetek?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2009. március 7. 13:43151438.

    Bár itt már a madár sem jár, azért egy komment erejéig megtöröm a hallgatást, hátha vannak, akik olvasnak, és hátha vannak, akik örülnek majd az alábbinak:

     

    Kedves barátnőnk, Arwena tegnap életet adott második gyermekének, ezúttal egy édes kislánynak, a fényképek szerint nagyon szép. A szülés állítólag szép, könnyű (dúlás) szülés volt.

     

    Innen is gratula a kis családnak!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2008. november 21. 11:53151437.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. Torolt_felhasznalo_174457
    Torolt_felhasznalo_174457
    2008. október 4. 11:20151436.

    Sziasztok!

     

    Nagyon régen jelentkeztem, látom Ti is ritkán irogattok. Adok egy kis heylzetjelentést magunkról, a lányok elmúltak 4 évesek, oviznak. Júniusban megszületett a kisöcsi Ádám, szóval gyarapodtunk egy fővel. Nagyon aranyos kisfickó és a legviccesebb, hogy jobben lefoglal, mint anno a két csakszi együtt. Jól vagyunk, remélem ti is. Maj benézek még valamikor.

    Puszi a régi ismerősöknek!

     

    Szakinéni

    előzmény:
    Kiwi55 (151435)
    2008-09-25  16:20
  13. 2008. szeptember 25. 16:20151435.

    Sziasztok!

     

    Csak egy gyors bekukk... egyébként még dolgozom...

     

    Mi megvagyunk, Ricsi szeptember 1-től ovis. A beszéde ugrásszerűen változott. Már alig van halandzsa. A 80-90%-a teljesen érthető, ami nagy szó! Egyfolytában dumál! Sajnos, a szobatisztaság még mindig csak folyamatban van (az oviban sincs már pelus - csak alváshoz, de nem hajlandó a WC-re ülni). Azt sem értem,h panaszkodik az ovó nénikre,h bántják, ha a dolgok a kisgatyába csúsznak. Igazából nem tudom róluk elképzelni). Kérdeztem az egyiküket,h a "balesetek" miatt ne térjünk-e vissza a pelusra, de határozottan nemet mondott rá. Bevallom, egy kicsit meg is könnyebbültem tőle! Nagyon rendesek, mert mindenben partnerek!

    Az apjával viszonylag normális a kapcsolatunk (nincs veszekedés, telefonon rendszeresen beszélünk).

     

    Vigyázzatok magatokra! mindenkinek sok puszi!

     

    Kiwi és Ricsi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. Torolt_felhasznalo_229553
    Torolt_felhasznalo_229553
    2008. szeptember 17. 02:30151434.

    Nagyon érdekes ez a Kolos-Kadosa egybeesés!

    Valami dolgotok van egymással, nem?

     

    Nekem is van olyan ismerősöm, akivel fura körülmények között szoktunk összefutni, és érdekes, most ő is babát vár, mintegy 3 héttel van csak "lemaradva".  A sok egybeesés miatt is szívesen nyomonkövetjük egymás életét, és emiatt meg is éreztük egymás terhességét.

     

    Én is mindig jókat rötyögök a gyerexájszorijaidon, amiket emailben szoktál küldeni, továbbra is várom az ilyen aranyos beszólásokat!

     

    Most megint vannak újabb jó sztorijaim.

    1.) Éppen hányok a vécéban (elnézést...), a végén szeretném az arcom, szemem megtörölni, de nem klotyópapírba, hanem zsepibe. Kisfiam érdeklődve ott áll a sarkamban. Mondom (nyöszörgöm) neki: hozzál, légy szíves, egy zsebkendőt! Hallom, elindul, hallom a tipitopi lépteit, kisvártatva visszajön, és hozza a papírzsebkendőt.

     

    2.) Éppen vécére készülök (nahát, ma csupa vécés sztorim van, bocsánat!), beülök, kisfiam érdeklődve követ. Ajtót nyitva hagyom, mert nem bír nélkülem ellenni. Gondolom, letesztelem őt (néha csinálok ilyet), és megkérem: hozzál, légy szíves, valami olvasnivalót! Így, ezekkel a szavakkal mondtam direkt, nem mondtam ki az újság vagy könyv főnevet. Nos, elindult, és hamarosan visszatért egy Baba magazinnal, amit a nappaliban álló kisasztalról túrt ki az újsághalom közepéből! Nem ám a kupac tetején levő reklámújságokból válogatott, hanem megkereste a komolynak tűnő újságot!

    Okos kis manócskám!

    Én egyébként elég jól emlékszem, milyen voltam kétévesen, ehhez próbálom most a kisfiammal való bánásmódomat igazítani.

     

    előzmény:
    hangaszáll (151433)
    2008-09-16  08:34
  15. 2008. szeptember 16. 08:34151433.

    Arwena, mindig jót kuncogok Banderason, hogy miket művel, meg most már, hogy miket mond :-D

     

    Az én fiam meg most kezdett el szinte dadogni, annyira akarja mondani. egyszerűen megakad a tű, és ha a fene fenét eszik, akkor sem tudja tovább mondani 10-20 mp-ig. 

    Ez egyes esetekben nagyon vicces, pl. a paradicsom paradicsicsicsicsicsom lett, és még van jópár ilyesmi.

     

    Nem tudom meséltem-e neked kismami, hogy voltam most érettségi találkozón, és az osztályfőnököm kezdte ugye az osztályfőnöki órát, hogy van egy újabb fia, a nagyobbat már ismerük, 5 éve már megvolt, a neve Kolos, a második most lesz 3 télen, a neve KADOSA.

    hát mekkora volt erre az esély, hogy Kolos és Kadosa legyen az osztályfőnökömnek is?

    ráadásul Kadosa és Kolos Kadosa között csak bő 1 hónap van

     

    kivel mi újság egyébként? aki tud, írjon! (én is igyekezni fogok)

     

    és ha van kedvetek, továbbra is olvassatok.

    http://vesta.blog.hu

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. Torolt_felhasznalo_229553
    Torolt_felhasznalo_229553
    2008. szeptember 16. 04:15151432.

    Hogyne lennénk busy-k...

     

    Én már szavaztam!

     

    Bocs mindenkitől, hogy eddig nem jelentkeztem, az első trimesztert inkább az alvásnak szenteltem. Most viszont már buzog bennem az energia! 16 hetes vagyok.

     

    A múlt héten voltam UH-n, minden rendben. A baba neme még nem látszott, illetve azt mondta a doki, hogy mintha kicsit fiús lenne, de annyira kicsit, hogy akár még lány is lehet, szóval nem látja.

    A "nagyfiunk" meg az elmúlt egypár hétben nagyon beturbózott a beszédtanulásba. Úgy látszik, most úgy döntött, hogy "most már eleget értek a felnőttek beszédéből, akkor én is megpróbálkozhatok vele" . Pár dolgot már magától mond, szövegkörnyezetben: tehát ha inni kér, akkor azt mondja, hogy "inni", és nem azt, hogy "mmmm!!!" Az apját folyton hívja szerelmes hangú '"apúú" kiáltásokkal pl. Újabban az ilyen egyszótagú szavakat folyton ismétli, mint a csüccs, totty, hopp, hű - én ugye folyamatosan beszélek hozzá (bár igyekszem nem lyukat beszélni a hasába, mert az idegesítő lenne neki sztem), és ezeket szereti utánozni. De az utánzás csúcsát ma produkálta, amikor a kérésére elénekeltem a Mennyből az angyalt (a nyakláncomon lógó angyalkamedált nagyon szereti, és állandóan róla akar dalocskát hallgatni), és amikor odaértem, hogy "ő leszen néktek üdvözítőtök valóban, valóban", akkor lelkesen megismételte: "valóban". A köv. versszaknál meg a Mária - szent fia rímpárt ő "fia Mária"-ként mondta vissza  Nagyon jókat szórakozunk rajta!

    Ilyenkor mindig eszembe jut, hogy milyen jól tettük, hogy bátran belevágtunk a lombikba, és így megváltoztattuk a jövőnket!

    Puszi mindenkinek!

    előzmény:
    hangaszáll (151431)
    2008-09-12  10:01
  17. 2008. szeptember 12. 10:01151431.

    látom, mindenki nagyon "busy", én is mindenfelé vagyok, meg kicsit elhavazva, de közben becsúszott egy kis kreatív-verseny. ha nem sértelek meg benneteket, szavazzatok, íme:


    kéretik mindenkit, aki szeretne segíteni nekem egy kis pancsi-pancsiban, hogy szavazzon online a szegedi Ligetfürdő új névadó játékában, akár az én ötletemre (Napfényfürdő).
    köszi

    www.delmagyar.hu/jatek/nevado/

    ezer puszi mindenkinek 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. Torolt_felhasznalo_229553
    Torolt_felhasznalo_229553
    2008. augusztus 14. 01:51151430.

    Sziasztok!

    Hanga, te tényleg nagyon bölcsész vagy :-)

     

    Mostanában azárt nem jelentkeztem és jelentkezem, mert újabban folyton alszom, a kisbaba kiköveteli! Még a szükséges házimunkát sem tudom elvégezni, nemhogy leüljek netezni! Megyek is, folytatom az alvást, esetleg előtte hányok egy kicsit Puszi!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2008. augusztus 5. 22:00151429.

    Sziasztok lányok,

     

    nem szorosan ide tartozik, de ha véletlen van egy-egy percetek, nézzetek már rá a blogomra, ahol írogatok. KÉne visszajelzés, mert az asztalfiók nyikorgáson kívül semmit nem mond, a gaz!

     

    http://vesta.blog.hu

     

    köszikösziköszi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2008. augusztus 1. 03:29151428.
    Szia Pancsóka!Én ugyan nem fórumoztam még, mikor Te ide jártál, de nagyon örülök minden régi tagnak, aki benéz, úgyhogy üdv!A 28. hetet töltjük be ma. Most nagyon kíváncsi lennék egy UH-ra, mert úgy érzem, már nem keresztben fekszik a bébi - most nyaralunk, aztán egy hét múlva doki, szerintem meg fogja nézni, hogy fekszik. Igaz, Blanka is befordult a 30. hétre, de ő visszafordult. Most nagyon remélem, hogy befordul és úgy marad:-)))Hanga,Nagyon igazad van, tényleg dolgoznom kell a félelmeimen, ez már előttem is tiszta sor. Arwenával közben priviben egy kis workshopot tartottunk, segített sokat, hogy hogyan lehetne. Ősszel felveszem a kapcsolatot a dúlámmal, szerintem ő sokat tud ebben segíteni, meg a férjem mondta, hogy az orvosommal is hozzam elő a témát legközelebb, úgyhogy valszeg az is meglesz (ő nagyon természetes szülés párti, és már most is nagyon sokat segített, hogy minden egyes alkalommal valamilyen úton-módon előhozta, de már a legelső alkalommal is, mikor még csak egy petezsákot láttunk, hogy tudja, hogy mennyire szeretnék szülni, és hogy van rá remény).Most megyünk egy hétre nyaralni (szombat hajnalban indulunk), úgyhogy addig is mindenkinek a legjobbakat, és még egyszer köszi minden ötletet!Puszi:Bodza
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2008. július 30. 08:53151427.

    Bodza neked is boldog születésnapot, így utólagosan is

     

    Nos, nekem nem volt feltett szándékom, hogy "megfordítsák" Kolost, egyszerűen elmentem egy masszőrhöz, aki természetgyógyász is, mondtam, hogy már az ötödik (vagy hatodik? ) hónapban vagyok, így már lehet masszírozni. Annyira jól esett a tökinek a masszázs, hogy fejvégű lett, és nem is nagyon mozdult ki onnan a szülésig (az én nagy örömömre, mert "isteni" volt, amikor egyik lába a májamban, a másik a gyomromban volt, ő meg nyújtózkodott ).

    Aztán hallottam a Geréb Ágiékról, akik szintén gyengéden próbálják a babát ösztökélni. De tudni kell, amíg félsz, addig a baba bent akar maradni. Szerintem először te próbálj oldatni a félelmeiden (amik az előző esetet olvasván, nem kicsik lehetnek). A szomszéd asszonyom x éve így volt: fejvégű volt a gyerek, amikor bevitték a kórházba, és ott annyira megijedt, hogy a gyerek megfordult fél óra alatt és császár lett belőle.

    Én nagyon szerencsés vagyok, a huszonéves anyukák ősbizalmával álltam neki a dolognak. Valahogy olyan természetes volt, hogy minden jól fog elsülni, mert bízok a dokimban, a gyerekemben és magamban. A dokiban mondjuk annyira bíztam, hogy ha azt mondja, na, a szeméttelep közepén szülünk, akkor sem tettem volna fel egy árva kérdést sem, vakon mentem utána. A dúláddal lehet neked ilyen a kapcsolatod. 

    A megbeszélősdi is sokat segít egyébként: én Kolossal mindig dumcsiztam a tusolás alatt, hogy majd segítenie kell kibújáskor. Öregem, a mai napig nem hiszem el, ha nem én élem át: amikor erőm fogytán voltam, szóltam neki, hogy Kolos, most segíts anyádnak, erre éreztem a kis tappancsokat a rekeszizmomon, hogy tolta kifelé magát.

    Szóval ezek a minimanók jól működő kis lelkek

     

    Arwena, ne aggódj, mind a kettőtöknél adu ász van, szerintem senki nem fogja kiadni egyelőre

    Most tovább is billegek, Bodza nézz utána a dolgoknak, és próbáld oldatni magadban a félelmeket (sztem egy kineziológus is jól jöhet akár)!

    Puszi mindenkinek: hanga

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. Torolt_felhasznalo_255617
    Torolt_felhasznalo_255617
    2008. július 30. 00:39151426.

    Sziasztok!

     

     

    Nem haragudjatok, hogy csak így beesek ide, bár évekkel ezelőtt aktív tagja voltam a topiknak. Talán Arwena emlékszik rám.

     

    Nagy-nagy gratula a nagyfiadhoz Arwena, emlékszem még, hogy mennyire vágytál rá! És persze gratulálok a pici dobogó babaszívhez is a pocakodban!

     

     

    Igazából Hangaszáll hozzászólására figyeltem fel a következő szülésével kapcsolatban. Merthogy én is otthonszültem a második fiamat.

    Bodzavirág helyzetébe is nagyon bele tudom élni magam, hiszen az első szülésem nekem is császárral végződött és másodjára nagyon akartam természetes úton. A 28. heti uh-on még fönt volt a feje a babámnak, aztán a 32. héten már fejvégű volt. De végig nagyon aggódtam, hogy minden rendben legyen és én is rengeteget beszéltem a kisfiamhoz a pocakban. Olyan kis okos volt, hogy minden kérésemet teljesítette és még a szülés időpontját is megbeszéltük vele. 

     

    Hányadik héten tartasz most Bodzavirág? 

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. Torolt_felhasznalo_229553
    Torolt_felhasznalo_229553
    2008. július 30. 00:09151425.

    Ez a durva fordítgatás nagyon szörnyű lehetett! Nem csodálom, hogy az ettől való félelemed önkénteleneül is újfent egy keresztfekvést produkál!

     

    Hallottátok ma du. 4 után a nagy robajt?  Ez a nagy kő volt, ami a szívemről gördült le, amikor a UH-n megláttam, hogy Anyuci Pici Drágasága immáron 2,5 cm-re növekedett. Ez a korának abszolút megfelelő érték.

    Volt egy vicces eset is. Pont amikor befejeztük a vizsgálatot és bevonultam az öltözőfülkébe, az asszisztensnő egy másik fülkén keresztül hangosan szólított egy újabb pácienst a folyosóról. És egy olyan nevet mondott, ami nekem nagyon ismerős. Van egy pont ilyen nevű ismerősöm, a férjem kollégájának felesége, nagyon aranyosak mindketten, a lányuk kicsit idősebb a mi fiunknál, pár hónapja voltunk náluk vendégségben. Persze mást is hívhatnak így, de azért elgondolkodtam, vajon a kolléga felesége is gyereket vár-e... Aztán egy perc múlva bejött hozzám az asszisztensnő az előjegyzési naptárral, és adott nekem egy időpontot a 12 hetes UH-ra. Mindezt ha nem is kiabálva, de nem is suttogva beszéltük meg, szóval a szomszéd fülkében valszeg hallották... Lehet, hogy holnapra az egész gyár megtudja, hogy babánk lesz?Na de ez esetben vissza fog kérdezni a férjem, hogy a kolléga neje vajon nem várandós-e

    előzmény:
    Bodzavirág (151424)
    2008-07-29  06:28
  24. 2008. július 29. 06:28151424.
    Köszi a bíztatást! Hát remélem tényleg, hogy nem lesz semmi gond. Blankával Geréb Ágiékhoz nem jutottam el, elég béna, de nagyon későn derült ki, hogy rosszul fekszik Blani (37. héten), és valahogy későn tudtam meg, hogy ők ilyenekkel foglalkoznak. A bába válaszolban olvastam a módszert, de nem tudtam, hogy van, aki nálunk is csinál ilyet. A kórházi fordítással tisztában voltam, azt meg is próbáltuk, de ahogy utólag hallom, Ágiék egész mást csinálnak. Pár szóval leírhatnád, hogy milyen volt. A kórházi nagyon durva és brutális volt ám! Azt hittem, széttépnek, ott durva fizikai erővel megpróbálták a gyereket megfordítani. Mikor az orvosomnak és egy vékonykább dokinőnek nem sikerült, akkor behívták "a falu legerősebb bikáját", ahogy ők nevezték, egy kb. 190 centi és 130 kilós dokit, ő vette át a dokinő helyét, és ráncigálták ide-oda a gyereket, de hiába. Az volt, hogy a fenekét ki tudták mozdítani alulról, de a fejét egy centivel nem tudták föntről elmozdítani, semmilyen irányba. A fenekét mindkét irányba oldalra tudták húzni, de a feje mindkét esetben mintha be lett volna betonozódva. Lehet, hogy a szívverésemet akarta hallani a kis drága, ki tudja... Annyira durva volt, hogy azt hittem, hogy tele leszek véraláfutásokkal, napokig nagyon fájt a hasam (a felülete, nem bent), de kívülről nem volt nyoma. Viszont Anti D-t kellett kapnom (RH- vagyok), mert mondták, hogy lehetnek apróbb belső bevérzések.Na ezt most nem szeretném újra megpróbálni (nem a fájdalom miatt, hanem mert úgysem működött), de egy császározott méhhel nem is lehet. Ahogy utólag hallottam, Geréb Ágiék inkább a lassú víz partot mos technikával sokáig finoman símogatják a babát, hogy jó útra tereljék - de ezt csak áttételesen hallottam, tényleg érdekelne, Nálad hogy volt.Egyébként én is beszélek vele sokat. Idő előtt nem akarom rávenni a fordulóra, de azért beszélnék a dúlámmal (ő ismeri jól Geréb Ágiékat), hogy mikor lenne itt az ideje, ha mégsem megy magától a dolog.Puszi Nektek, különös tekintettel az ifiúrra!Ja, egyébként most tudtam meg Arwenától, hogy egy napon van a szülinapunk (bár nem egy évben). Vicces, nem? (És akkor még a keresztnevünkről nem beszéltem...) Úgyhogy utólag is Isten éltessen:)Bodza
    előzmény:
    hangaszáll (151423)
    2008-07-28  15:43
1 2 3 4 5

Címlap

top