Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Legfrissebb baba projekt

mrit
Létrehozva: 2007. január 3. 12:46

Sziasztok!

Mivel még csak néhány napja vagyok jelen az nlc fórumozói között, igen nehéz a dolgom. Sokan tapasztaltátok már biztos, hogy a régóta futó beszélgetésekbe nagyon nehéz, vagy olykor lehetetlen bekapcsolódni... 

Így kénytelen vagyok indítani egy újat, ami nagyjából egyezik az eddigiekkel, tehát a téma itt is a "babára készülés", illetve a próbálkozás, várakozás, stb.

Mi már több, mint fél éve próblkozunk a párommal, eddig még sikertelenül. Mindenesetre szívesen venném, ha a hasonló cipőben járók megosztanák velem tapasztalataikat, hátha így könnyebb lenne mindenkinek... 

(Ha nem reagálnék túl hamar, azért van, mert közben azért tanulnom is kell...)

  1. 2013. augusztus 26. 17:4481231.

    Sziasztok!

    Szeretettel ajánlom a blogomat, aminek címe: gyerekkel otthon. Most egy kis cinkekendőt nyerhettek:

     

    http://gyerekkelotthon.hu/nyeremenyjatek/

    előzmény:
    mrit (1)
    2007-01-03  12:46
  2. 2013. augusztus 23. 14:0681230.
    Debreceni Kaáli, Tándor doktor, akupunktúra pedig Dr. Szabó András.
    előzmény:
    vargamon (81228)
    2013-08-22  14:34
  3. 2013. augusztus 23. 14:0581229.
    röviden és fél kézzel :-) akupunktúra, ciklusszelekció, és szerintem nagy szerencse is... és igen, kaptam fogamzásgátlót is, utána állítólag nagyobb a teherbeesés esélye. Amúgy szintén lombikos vagyok :-) sok szerencsét! :-)
    előzmény:
    vargamon (81228)
    2013-08-22  14:34
  4. 2013. augusztus 22. 14:3481228.

    Boriska, olvastam az előzmányeket és úgy áttam hogy 0,1 alatti AMH és 38-as FSH mellett sikerült szülnöd, ez hogyan és kinek a segítségével sikerült?

    Az AMH értékem azonos, az FSM 19 volt és tegnap nem tudtuk elkezdeni a lombikot, nálad a csökkentést fogamzásgátlóval érték el? Nekem ezt ajánlotta a lombikos orvos. Köszi minden segítséget!

    előzmény:
    *Boriska (81223)
    2013-01-08  23:54
  5. 2013. július 5. 10:1381227.

    Szia Mona, gratula a szepseges csemetekhez !!! 

     

    En sem jartam erre ezer eve, nem is tudom, hogy keveredtem ide. Aki Facebook-oznak, azok tudjak, hogy novemberre varom a 3. fiamat Bendo oktoberben lesz 5, Dani pedig szeptemberben lesz 3 eves. Nalunk nem jott ossze a nunis   

     

    Mona: gondolom, nem veletlenul szuletett otthon Aliz, minden okes volt?  

    előzmény:
    H.P.Mona (81226)
    2013-06-22  09:37
  6. 2013. június 22. 09:3781226.

    Jelentem február 9-én otthonunkban megszületett Alíz lányunk is. 

     

    Köszönjük a gratulációkat, tényleg nem így terveztük. Mindig mikor ide jövök eszembe jut, hogy meddőnek mondtak 5 éve és még egy kicsi, most meg.......

     

    Teszek fotót.

     

    Pusz mindenkinek.  

  7. 2013. január 14. 13:4381225.

    Szia Mona!

     

    Nem semmi, azta... már a negyedik baba! Gratulálok! Megszületett már?

     

    Mi még csak most vettük tervbe a másodikat! 

    előzmény:
    H.P.Mona (81222)
    2013-01-08  22:54
  8. 2013. január 9. 08:4681224.

    Gratulálok Mona a szép nagy családhoz!

     

    Mindenkinek BÚÉK!

     

    Mi még egyszer átgondoljok, hogy legyen -e kistesó és beszélünk a dokival. Sajnos nem csak rajtam múlik.

    előzmény:
    H.P.Mona (81222)
    2013-01-08  22:54
  9. 2013. január 8. 23:5481223.

    Hűha, jól belehúztatok! Gratulálok! Akkor nem csodálom, hogy nem nagyon érsz rá netezni :-) mikorra várjátok a lánykát?

    Nálunk is 1:1 az arány, csak feleannyi a gyerek, mint nálatok :-D Réka 3,5 éves, Dénes 6 hónapos.

    előzmény:
    H.P.Mona (81222)
    2013-01-08  22:54
  10. 2013. január 8. 22:5481222.

    Láttam, pár oldalt vissza is olvastam....

     

    Újság?

    Az van, hogy pár napon belül megszületik a 4. gyermekünk is.

    A nagyfiam már 19, Nóri 5, Vilmos fiam másfél.....

    És egy nem tervezett, de boldogan fogadott kislánykánk érkezik nemsokára.  Két fiú és két lány. Sosem gondoltam volna........

     

    Szia Dzsina!!!!!!

    Jó látni, hogy többen írogattok még néha!

     

     

    Mindenkit üdvözlök,  a facen nem vagyok fent.

    előzmény:
    *Boriska (81219)
    2012-11-02  23:21
  11. 2012. december 26. 22:4781221.

    Én is kellemes ünnepeket és boldog új évet kívánok! :-)

    előzmény:
    kzsgina (81220)
    2012-12-22  09:03
  12. 2012. december 22. 09:0381220.

    Sziasztok!

     

    Látom még fut a topic és Mona is bejelentkezett!

     

    Mindenkinek Boldog Karácsonyt kívánok! 

  13. 2012. november 2. 23:2181219.

    Szia, Mona!

    Hűha! Láttad a legutolsó hozzászólás dátumát? :-O

    Mi újság felétek?

    előzmény:
    H.P.Mona (81218)
    2012-11-02  01:48
  14. 2012. november 2. 01:4881218.

    Jó hajnalt a hölgyeknek!!!

     

    Na ki van itt?

    Ezer éve nem jártam az nlcafe-n, épp itt volt az ideje!

     

    Örülök, hogy nem halt ki a  topik,hogy vagytok még lelkesek, akik tartjátok a frontot!

     

    Gratulálok az újabb babákhoz, látom, Panndi Ti nagyon belehúztatok!!!!

     

     

    Pusz

    Mona 

     

  15. 2012. augusztus 5. 17:2481217.
    Köszönjük!:-)
    előzmény:
    kzsgina (81216)
    2012-07-14  10:45
  16. 2012. július 14. 10:4581216.

    Gratulálok a kisfiad születéséhez!

     

    Én nem vagyok facebook-os, úgyhogy örülök, hogy ide is megírtad!

     

    Jó egészséget nektek! 

    előzmény:
    *Boriska (81215)
    2012-07-13  12:05
  17. 2012. július 13. 12:0581215.
    Úgy látom, kihalt a topic (pontosabban, dehogy halt ki, csak átköltözött a Facebook-ra), de azért megírom, hátha valaki jár még erre: megszületett Dénesem 2012. július 6-án 15 óra 2 perckor, 3600 g-mal és 50 cm-rel :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_337076 (0)
     
  18. 2012. május 15. 11:4481214.
    Panndi és Mathesz: nagyon-nagyon boldog névnapot kívánok a Zsófiknak!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  19. 2012. május 15. 11:4181213.

    Na, akkor az elkötés sem 100%? Nálam elzáródás van, de mi nem tervezünk védekezni a jövőben (igaz, nálunk egyéb probléma is van). 

     

    Próbálj azért vigyázni magadra, amennyire lehet, bár tudom, beszélni könnyű... anyósod elég gázés ha egyszerűen a kezébe adtad volna a vasalót? Én lehet, hogy lettem volna ilyen pofátlanaz enyém mondjuk akkor is vasal, ha nem kérem, meg főz, ezzel nincs is gond. Viszont mondott már olyat Réka füle hallatára, hogy "ha lesz kistesó, akkor te Rékát már nem is fogod szeretni? Réka akkor jön ki hozzánk". Kétszer is volt olyan, hogy ő vigyázott Rékára, és mikor visszakaptam a lányomat, ő üvöltött, ha csak a közelébe mentem, és ütött-vágott-harapott, pedig ez már kb. egy éve egyáltalán nem jellemző rá. Utána meg hirtelen elkezdett nagyon bújni. Amikor anyu vagy Peti voltak vele a távollétemben, nem csinálta, és a bölcsi után sem szokta, szóval nekem nagyon gyanús, hogy anyós megint mondott neki valami okosatemiatt nem szeretem, ha felügyelet nélkül van náluk. Mondtam Petinek, hogy jó lenne, ha bent tudna lenni a szülésnél, de ha nem pont bölcsi-időre esik, akkor inkább maradjon otthon, mert Rékának nagyobb szüksége lesz rá, mint nekem.

    Na, én tegnap nagytakarítottam (fáj is a hátam), most mindjárt megyek főzni, rántott sajt lesz meg répafőzelék újrépából.

     

    Holnap töltöm a 32. hetet

     

    Puszi, vigyázz magadra! 

    előzmény:
    esox (81212)
    2012-05-14  16:16
  20. 2012. május 14. 16:1681212.

    Hű, neked is szép kódod van már. Hát igen, marhára örülök, hogy pont most kell elmennie, de ez van, másfelől a zseton jól fog jönni (ilyenkor kap még a fizun felül némi eurót). Én sem örültem volna, ha pont nincs otthon Peti, amikor én is eltünök, persze vannak vészhelyzetek, de minek szenvedjenek a gyerekek, ha nem muszáj. Nálunk anyu van oda, hogy hát hadd menjenek ki x napra csak  a lányok, meg nem baj, ha sírnak kicsit... hát nekem baj, ne sírjanak már utánunk feleslegesen (értsd: nem létkérdés). Hát segítségem az nem sok van, mert bár anyósék itt vannak a közelben, de pl. kértük, hogy főzzön egy ideig, hát azt nem... nincs kedve. Amúgy egész nap semmit sem csinál, dolgozni sem jár már jóóóó ideje, szóval érdekes. Ma eljött "segíteni" (ezt mondta a telefonban) jött 11re, ücsörgött, végignézte ahogy vasaltam, teregettem stb. kicsit játszott a gyerekekkel és csá. Király. Mondjuk szerencsére jól vagyok, de a védőnő nagyon mondja, hogy pihi-pihi-pihi, nehogy szétváljon a seb, nyilván én sem szeretném, de főzni muszáj pl., mert enni kell valamit, úgyhogy ma is egy kis gyors sajtos csirkemell lesz krumplipürével.

    Hallod, akkor te sem unatkozol! :) Remélem hamar kész lesztek és akkor jut még egy kis nyugi is a picúr előtt :)

    Ja, elkötést megcsinálták, igen, jobb így, emellett is fogunk védekezni (megbeszéltük, hogy mi már csak úgy felhőtlenül sose fogunk merni szexelni Sárika óta :)

    előzmény:
    *Boriska (81211)
    2012-05-14  10:03
  21. 2012. május 14. 10:0381211.

    Sziasztok!

     

    Esox, jó volt olvasni a beszámolódat, mert ezek szerint Sárika már teljesen készen állt arra, hogy megszülessen, szóval egyetértettek a dokiddalés akkor az elkötést is megcsinálták egy füst alatt? Örülök, hogy tej is van bőven. Az viszont kemény, hogy Petinek egy hétre el kell utaznia... lesz segítséged arra az időre? Az én Petimnek június 20-án kellett volna elutaznia pár napra Londonba, de pont aznap töltöm a 37. hetet, így nem megy. Anyósék besegítenének, de szerintem Rékának túl nagy sokk lenne, hogy egyszerre mindketten eltűnünk, már, ha Dénes pont azokban a napokban szeretne megszületni. Hát még, ha anyósék is mondanának neki ezt-azt, mert voltak már érdekes megnyilvánulásaik kistesó-témában

    Hét császár????????? Jajjjjjjjjjjjjjj........ 

     

    Velünk minden oké, megy a lakásfelújítás, így hétvégenként feltöltődés helyett lemerülünk... tegnap este fél kilenckor sikerült végezni a konyhabútor felrakásával, úgyhogy most vissza kéne pakolnom és takarítanom, meg a mosogató is tele van, meg főzni is kellene valamit, de nem sok indíttatásom van, hogy őszinte legyek

     

     31+5 

    előzmény:
    esox (81210)
    2012-05-10  16:01
  22. 2012. május 10. 16:0181210.

    Sziasztok!

    Van egy kis nyugis időm (Sári alszik, Eszti és Dóri mamával és apával a kertet túrja), gondoltam leírom hogy is indult be Sáribaba.

    Én már tűkön ültem ugyebár napokkal (hetekkel??) előbb, hogy hát a vérnyomásom, de mivel a dokinőm irtó lazára vette (jó lesz ez, Judit) maradt a május 2-i programozott császár (ami amúgy a kisebbik húgom szülinapja is egyben). Május elsején délután aztán kezdtem kissé furán érezni magam, semmi komoly, enyhe menstruációs fájdalom, de mondtam is Petinek, hogy azért mérget ne vegyen rá, hogy éjjel nem kell mennünk. Estére már erősebb volt kicsit, de még mindig bőven kibírható. Szépen hajat mostam, pedikűröztem satöbbi, hogy tutira kész legyek. Aztán éjfélig elég jó aludtam, akkor felébredtem pisilni, már jobban fájt, de gondoltam még mindig semmi rendszerességgel, így aztán visszafeküdtem. 3kor aztán már felkeltem, mert azt vettem észre, hogy negyed óránként jött a fájás, szóval én mint kezdő szülő (Dórinál nem volt semmi, abszolút programozva volt, Esztinél meg ugye hiába voltak fájásaim a kórházban azt mondták, hogy ezek csak jóslófájások) bizonytalan voltam, de úgy gondoltam ez azért már valami. Aztán kicsit gépeztem, felnyomtam a fb-ra Esztiről egy videót a húgomnak, fájogattam, elmentem zuhanyozni és felkeltettem az uram, hogy hát én szerintem akár be is mehetnénk korábban (7re kellett mennem), mert itt ezek már szerintem fájások, el csak nem küldenek, ha már egyszer 7re úgyis ott kellene lennem. 5 előtt be is értünk a kórházba, szülésznő ctg-re tett, akkor én ilyen 10-12 perceseknek mondtam a fájást, de a ctg már 5 percesre. Ja, mondtam neki előtte, hogy hát nem tudom, szerintem beindult a szülés magától is, de mivel problémás vagyok (toxémiára gondoltam) bejöttem inkább előbb. Azt mondja: maga a hetedszeri? Én: hetedszeri mi? Ő: császár. Én: Jézusom, dehogy, 3.szori. Mert hogy mint kiderült én második voltam a programban, első egy 7-jére császáros csaj volt, akitől mindenki kivolt, hogy mennyire elvakultak, nagyon durván veszélyes már ennyi császár. Na, lényeg, hogy így szépen felborult a sorrend, én lettem az első. Ezt a branül izét alig bírták belém szúrni, anesztes aszisztenst kellett hívni, mert annyira vizes volt a karom (jó pár napig aztán a lábam is, iszonyat volt), hogy nem tudta megcsinálni a szülésznő. Kaptam katétert is (fúj, de útálom, nekem az egészben ez a legrosszabb rész) aztán pikk-pakk meglett Sári, egész pontosan 8.20kor, kicsit rövidebb, mint a csajok, de majdnem 4 kg volt ő is, így elég gömböcke. Peti a kis kutricából nézhette, utána kiment a Sárihoz, engem meg még foltozgattak jó darabig, mivel kértem a petevezeték lekötést is. Az örzőben egy darabig velem volt Peti, aztán Sárit is hozták, kicsit cicire tettük együttes erővel, aztán pihentem vagy 3ig, Peti is hazament a csajokhoz. A felkelés szokásos volt, se rosszabb, se jobb, mint szokott, a kórház elviselhető volt, a wc-helyzet gyalázatos. Ma már voltam varratszedésen is, ami jó, mert megkönnyebbült a hasam, igaz most viszket, gondolom ahogy gyógyulgat. Lányoknak tetszik a kicsi, főleg Esztinek, állandóan ott áll körülötte, Dóri inkább felkapja néha a fejét, hogy jé, baba, mondjuk mikor sír, de ennyi, néha odajön megsimizi, vagy felmászik a babaágyra és bekukkant hozzá. Velem Dóri elég hűvös volt eddig, nagyon apás lett, ami teljesen érthető is, de lassan összemelegszünk, igaz  még emelgetnem nem szabad őt, jövő héten viszont kiváncsi leszek mi lesz, mert apa már megy dolgozni :( Sőt, 24-én egy hétre le kell mennie Horvátországba is :( Ja, tejcsi van bőven, nagyon ügyesen eszik Sári, az éjszakák döcögtek eddig, most elég jó volt éjjel, végre aludtunk egy jót, Peti az 1órási etetésre fel sem ébredt, aminek örültem, mert annyira kész volt már ő is. "Röviden" ennyi, puszi mindenkinek!

    előzmény:
    mrit (1)
    2007-01-03  12:46
  23. 2012. május 10. 09:1781209.

    Nagyon boldog névnapot kívánok Árminnak!

     

    Rita, örülök, hogy sikerült családbarát munkahelyet találni, nagy kincs ez manapság (rám elég csúnyán néztek, amikor terhesen+úgy, hogy rohannom kellett Rékáért a bölcsibe, nem voltam hajlandó túlórázni, sőt, még olyat is kaptam egy főnöktől, hogy "amíg ez kész nincs, nem mész sehová, mert úgy látom, téged azzal lehet motiválni, hogy nem mehetsz a lányodért) mondjuk, a társaság jó volt.

    Szakdolgozatot halasztva adom be, így persze államvizsgázni sem mehetek, de az abszolutórium meglesz. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  24. 2012. május 2. 19:4281208.

    Sziasztok!

     

    Esox: Gratulálok és jó egészséget kívánok a családnak! 

    előzmény:
    szaboca (81205)
    2012-05-02  13:50

Címlap

top