Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Dr. Pálfalvi László - Szt.

Szilvi79
Létrehozva: 2007. június 26. 14:58

Sziasztok Lányok, Asszonyok!

Ha valaki ismeri Dr. Pálfalvi László szülész-nőgyógyászt, esetleg valaki szült is nála, akkor kérem ossza meg velem a tapasztalatait. Holnap leszek 6 hetes terhes és a régi orvosom a Nyírőben dolgozik, ahol ugyebár megszűnt a szülészet. Most kénytelen vagyok új orvos után nézni, Pálfalvi doktort egy babás oldalon ajánlották. Nincsenek rossz érzéseim, csak kíváncsi vagyok, ki milyennek tartja őt!

Előre is nagyon köszönöm!!!!

  1. kla
    kla
    2019. június 18. 14:5019.

    sziasztok keresek valakit akit palfalvi doktor úr műtőt!

  2. 2018. július 25. 20:5918.

    Sziasztok érdeklődni szeretnék hogy valakinek volt e már tüsző gyulladása meg hormon zavar ez a betegség ez mire vezethet

  3. Torolt_felhasznalo_311434
    Torolt_felhasznalo_311434
    2009. május 15. 10:0717.

    Szia!

     

    Én Pásfalvi doktornál szültem két szép kisfiút.

    A dr. már nem foglalkozik szülészettel , csak nőgyógyászattal. de ajánlani biztos tud vkit neked.

    Hívd fel a magánrendelőjébe!

    Sajnos én nem tudom a számát. Régen a Hold utcában volt, de onnan elköltözött.

     Szia:Mariann

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. Torolt_felhasznalo_369512
    Torolt_felhasznalo_369512
    2008. december 18. 21:5816.

    Menyit kell neki fizetni egy műtétért, vagy ő mond egy öszeget ,mert én elő vagyok nála jegyzve de nem túdom a tarifákat.Van sejtésem de nem vagyuk benne biztos.

     

     

    szia  Era

    előzmény:
    Angel37 (11)
    2007-07-09  16:58
  5. Torolt_felhasznalo_369512
    Torolt_felhasznalo_369512
    2008. december 18. 21:4715.

    Sziasztok  ha valakinek van tapasztalata mélyeltávolitásal kapcsolatban .Esetleg más lehetőséget a megtartására, mert kb 2 honapja közölték hogy ki kell venni a méhemet.De én nem szeretném. Egy nagy de jó indulatu daganatom van.Van má 5 gyerekem de akkor is úgy érzem hogy az  az én részem.

     

    sziasztok

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2007. július 12. 16:2214.

    Szilvi,

    gratulálok a picidhez!  

    Szerintem bármit, ha vizsgál, ennyit kér... Csúszás sajna szinte mindig van...

    Mi ez, hogy szakmát vált? Ezt komolyan mondta?   

    Békaporonty,

    nem szültem nála, sajnos még terhes sem vagyok. Az árról sem tudok hallottam semmit.

    előzmény:
    Szilvi79 (13)
    2007-07-12  16:13
  7. 2007. július 12. 16:1313.

    Sziasztok!

    Mostmár kétszeres tapasztalatom is van Pálfalvi doktorral kapcsolatban. Szimpatikus, normális. De! Az első UH-omon üres petezsákot látott és egyáltalán nem tett meg mindent azért, hogy keresgélje a kicsit. Ezek után tegnap voltam nála újra, a babuci már ott figyelt épen, egészségesen. Ami még furcsa, hogy az első alkalommal csinált rákszűrést, rendes vizsgálatot, plusz UH-t. Kért 10 ezret. Tegnap csak UH volt, megint kért 10 ezret. Ez nem tetszett.

    Mindezek ellenére mostmár maradok nála, de nem túlzottan meggyőző, ráadásul több órás csúszások vannak a rendelőjében, pedig időpontra mentem.

    Összességében azért nagyon jó orvosnak tartom. Tegnap azt mondta, hogy elképzelhető, hogy hamarosan szakmát vált... Ezt nem értem, hogy mi lehet egy orvosból... No mindegy. Lehet, hogy a szülés már nem nála lesz. De ősszel még pontosít.

    előzmény:
    Szilvi79 (1)
    2007-06-26  14:58
  8. Torolt_felhasznalo_433023
    Torolt_felhasznalo_433023
    2007. július 12. 13:3112.

    Igen, kaptam időpontot, két hét múlva kell mennem, ami nem gond, hiszen két hete még jártam terhesgondozáson az előző dokinál.

    Az árak vidéken is e körül mozognak.

    Ha megtudok valamit a kórháznak fizetedndőkről megírom majd.

    Szülésznőt tud valaki ajánlani a Szt. Istvánban? Bár nem tudom érdemes-e választani, mivel sajnos igen kicsi az esélye a természetes szülésnek (előző császáros szülés volt, túl vagyok a bűvös 35 éven, stb.).

    Angel37, köszi a biztatást. Egyébként te a szülésért mennyit fizettél neki? Vagy mit hallottál, mennyit szoktak?

    Békaporonty

    előzmény:
    Angel37 (11)
    2007-07-09  16:58
  9. 2007. július 9. 16:5811.

    Soha egy fillért nem fizettem neki a magánrendelésén kívül - pedig jártam jópárszor a kórházban is. Valóban nem a legolcsóbb, de vannak ennél drágábbak is.

    A sítílusa sem jöhet be mindenkinek, persze. Ahogy egy dokié sem  

    Békaporonty,

    biztos kapsz időpontot!  

    A kérdéseidre sajnos nem tudom a választ...

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_709917 (10)
    2007-07-09  15:25
  10. 2007. július 9. 15:2510.

    Szia!

    Az én édesanyámat ő operálta - mellrákkal - 2001-ben. Utána egy ideig mindketten hozzá jártunk nőgyógyászatra.

    Nekem nem tetszett a stílisa se a modora és iszonyú drágán dolgozik. Számomra nagyon pénzéhes orvosnak tünt, ott is hagytuk mind a ketten!

    előzmény:
    Szilvi79 (1)
    2007-06-26  14:58
  11. Torolt_felhasznalo_433023
    Torolt_felhasznalo_433023
    2007. július 9. 15:189.

    Sziasztok!

    Még kezdő vagyok a listán, de gondolom, ezt mindenki észre is veszi. Meg amúgy is kezdő...

    Első gyermekemt Kecskeméten szültem, nem untatlak benneteket a részletekkel, rémálmaimban jön vissza. Azóta foglalkoztat, hogy a Szt. Istvánba kellene menni a következő babával. De az új törvénymódosítások visszatartottak, illetve találtam egy dokit helyben, aki sok mindent megígért. Közben 31. hetes lettem a doki elmegy szabira szeptember 4.-ig, én 10.-re vagyok kiírva. Megkaptam az utolsó lökést a döntéshez. Csak közben az idő elszaladt...

    Megtetszett amit Pálfalvi dr.-ról írtatok. Kukacné nagyon aranyos volt és segített nekem az anyagiakra vonatkozó információkkal és elérhatőséggel (ma fogok telefonálni, nagyon izgulok, remélem vállalni fog).

    Arról szertnék még infókat gyűjteni, hogy mennyit kell a kórháznak fizetni. Azt értem, hogy max. 100e Ft. De ez tényleg ennyi és ebben benne van a napidíj, ctg, meg a többi? Ez biztos másokat is érdekelne, akik nem a Szt. Istvánhoz tartoznak, de oda mennének szülni.

    Előre is köszi!

    Békaporonty

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. Torolt_felhasznalo_223616
    Torolt_felhasznalo_223616
    2007. július 2. 08:178.

    Szia Szilvi!

    Én teljes szívemből tudom ajánlani Neked Pálfalvi főorvosurat. 10 éve járok hozzá, és mondhatom, hogy a férjemen kívül hozzá vagyok a leghűségesebb. 2-szer szültem nála, azt hiszem bármelyik kórházba menne, én mennék utána, hiszen annyira megnyugtat a jelenléte. Még tervezünk egy harmadik babát, és nem kérdés, hogy nála szeretnék szülni.

    Szerintem hihetetlenül kedves, egy percig nem érzem magam kiszolgáltatottan nála. Bátran merek kérdezni tőle bármi apróságot, mert tudom, hogy szívesen válaszol bármire. Nem paráztat feleslegesen, inkább megnyugtat.

    Sok sikert a holnapi vizsgálathoz.

    Vikimami

     

     

     

    előzmény:
    Szilvi79 (1)
    2007-06-26  14:58
  13. 2007. június 27. 15:517.

    Szia Angel!

    Nagyon köszi a segítséget! Jövő hét keddre kaptam időpontot. Kíváncsi vagyok nagyon! Majd beszámolok!

    előzmény:
    Angel37 (6)
    2007-06-27  11:32
  14. 2007. június 27. 11:326.

    Szia Szilvi!

    3 éve az orvosom, szívesen ajánlom én is.

    Sajnos még nem szültem nála, egyelőre még csak mint sebészt ismerem, annak nagyon jó!  

    Ha van kérdésed priviben (is) válaszolok!

    előzmény:
    Szilvi79 (1)
    2007-06-26  14:58
  15. Torolt_felhasznalo_569155
    Torolt_felhasznalo_569155
    2007. június 27. 10:405.
    privi ment
    előzmény:
    Szilvi79 (3)
    2007-06-26  18:39
  16. 2007. június 26. 18:404.
    És még valami eszembe jutott. Nekem is nagyon bejön az István Kórház, mostmár, hogy utána néztem a dolgoknak én is eléggé ragaszkodnék hozzá. De mégis, mi volt, ami nem tetszett benne?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_569155 (2)
    2007-06-26  15:35
  17. 2007. június 26. 18:393.

    Kedves Kukacné!

    Nagyon köszönöm, hogy ilyen sok mindent írtál! Mostmár még inkább hozzá szeretnék menni. Megtennéd, hogy priviben adsz a dokihoz elérhetőséget? Telefonszámot és címet, ahol rendel? Illetve érdekelnének a piszkos anyagiak is. Pl. a szülésért kért konkrét összeget, vagy rátok bízta? vagy nem is kért? Mennyi nála egy vizsgálat? A magánrendelőjében milyen vizsgálatokat tud elvégezni? Annak én is kifejezetten örülök, hogy sebész is egyben. Ki tudja, mi történik... Nővérem, mikor az első gyermekét szülte elég sok komplikáció fellépett. Szerencsére az ő dokija is sebész is volt egyben és hipp-hopp mindent megoldott egy személyben.

     

    Köszönöm mégegyszer és várom válaszodat!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_569155 (2)
    2007-06-26  15:35
  18. Torolt_felhasznalo_569155
    Torolt_felhasznalo_569155
    2007. június 26. 15:352.
    Helo. én már nagyon régen hozzá járok, a fiam nála szültem 2005ben és most a Kistesót is vele tervezem. Szerintem nagyon jó, korrekt doki, a szülésnél is amikor bejött-mert ugye legtöbbet a szülésznő van veled- totál tudtam hogy most akkor minden rendben lesz, olyan megnyugtató volt a "stílusa"-ha lehet így írni
    A terhesrendelésen ill amikor csak vizsgálatra mentem persze elmond dolgokat, de főleg inkább kérdezni kell-bármi lükeségnek is tűnik neked - nagyon korrekt. Nem a régi típusú doki, azaz ok nélkül nem rémisztgeti és ad ósdi tanácsokat a kismamáknak, teljesen nyitott mindenre.
    Megbeszéltük hogy bár előre tudtuk nagy a gyerkőc- végül 3900 lett és izsonyú fejmérettel én meg nem vagyok túl nagy- császárt csak végszükség esetén-mert ugye van doki aki időnként ok nélkül császároz-, meg a fájdalomcsillapítást, gátmetszést stb..szeretnék, nem stb. (J aigen nomrál úton született meg minden fájd csillap. nélkül, pci gátmetszéssel-ami a fejmérete miatt mondjuk szükséges is volt)
    A magánrendelőjébe járok-sajna már elég húzós- de az előzmények miatt inkább úgy döntöttem kiperkálom. Mondjuk mindig sokan vannak és gyakran kell rá várni a rendelőben is- van hogy egy órát csúszik- de azért van mert sebész is-nekem biztonságot ad, hogy más nagyon gázos esetekben is őt hívják műteni-.
    Meg a Szt Istvánhoz is ragaszkodom-van persze ami nem tetszett, de a többi kórházzal összehasonlítva még mindig ez jöt be nekem a legjobban-
    Mi érdekel még?
    előzmény:
    Szilvi79 (1)
    2007-06-26  14:58

Címlap

top