Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Fogak

Torolt_felhasznalo_437976
Torolt_felhasznalo_437976
Létrehozva: 2003. augusztus 28. 22:21
Amiért elsődlegesen indítom ezt a topicot, az az, hogy megkérdezzem, ti használtok, használtatok DENTOCAR tablettát.
Én egy dobozzal adtam a lányomnak, az italába keverve, amit hol kiborított, hol otthagyott, így sosem tudtam, mennyi adag ment a gyerekbe. Aztán szépen lassan elhagytuk. Ezek után nem adtam újra, mert amikor felírták, akkor elmondták, hogy ha kihagyunk 1-2 hónapot és újra elkezdjük adni, akkor foltos lehet afoga tőle.
Tegnap, meg azt hallottam, hogy nagyobb korában meg rossz lehet, ha ilyen tablettát adok neki, többet ér, ha elmex fogkrémet használunk.
ti, mit tudtok erről?
Hogy ártalmas-e nem tudom, mert én is kaptam anno, és nagyon jó típusú fogaim vannak- hála az égnek. Vagy a Dentocarnak?
  1. Torolt_felhasznalo_490663
    Torolt_felhasznalo_490663
    2004. december 26. 21:0415.
    Sziasztok!
    Engem az érdekelne, hogy hogyan lehet rávenni a gyereket a fogmosásra. Az én fiam 28 hónapos, és fogkrémmel szinte egyáltalán nem hajlandó fogat mosni. Már mindenféle fogkrémet kipróbáltunk, de ha fogkrémmel mossuk, akkor elkezd öklendezni, meg üvölteni. Fogkrém nélkül még csak-csak, de fogkrémmel életveszély. Mi is elkezdtük neki "mosni" 6 hónapos kora körül, amikor az első fog kibújt. Akkor még élvezte, de amikor elkezdtük a fogkrémet, teljesen ellenállt. A böcsibe naponta egyszer meg tudják mosni a fogát, de ha egész nap otthon van, nem tudunk mit csinálni. Meséltünk már neki a fognyűvő manókról, sztem elég türelmesek vagyunk, de most azért már néha eszik csokit, de fogmosás nélkül nem szívesen adok neki. . .
    Van valakinek ilyen tapasztalata????
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2004. december 25. 14:5614.
    Sziasztok!

    Én azt gondolom, hogy a fogak állóképessége, és az állpota igazából a genetikai felépítésünktől függ. Ezt az örökséget lehet javítani, vagy rontani a megfelelő életmóddal, tisztítással, kezeléssel.
    Dentocar neve ismerős, lehet, hogy kaptak a gyerekeim. . . .
    Mindkét gyerekemnek olyan a fogsora, mint a gyöngysor, az apjuké katasztrófa. . . az enyém közepes. . Nem tudni, hogy kinek a génjet örökölték.
    Amit én tudok tenni: rendszeres mosás/mosatás, félévente fogászati kontroccl, ha kell kezelés, és fogkőleszedetés. Nekem 2 hónap alatt lerakódik, a fimanak is a lányom meg azt sem tudja, hogy mi az a fogkő. . .
    Egyébként pici korban onnantól fogva mosták a fogukat, ahogy kibújtak. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2004. december 25. 14:3113.
    Kedves Nagymanó!
    Remélem él még a címed, a fórumon találtam rád, és mint fogászati asszisztens, talán tudsz nekem segíteni. A fiam egy éves, egy hónapja bújtak ki a felső középső fogai. Az egyiken barnás elszínezősdét vettem észre. Mitől lehet? Köszi előre is.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_548790 (8)
     
  4. 2003. augusztus 29. 09:0812.
    Szerintetek ezt csak kismanók szedhetik? Felnőttek nem?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2003. augusztus 29. 09:0511.
    Szia!
    Szakértő véleményét olvashatod a témáról, itt:
    http://www. babanet. hu/szak/fog02. htm
    Üdv:
    Szinya
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. Torolt_felhasznalo_402022
    Torolt_felhasznalo_402022
    2003. augusztus 29. 09:0010.
    Akkor ő még messze van azért. Igen, a hatos maradandó.
    Azért szükséges a felnőtt fogkrém, mert a gyerekek fogkrémje nem tartalmaz annyi fluoridot (vagy semennyit? ezt nem tudom) és a tejfogaknak nem is kell, de a hatosnak már igen. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_437976 (4)
     
  7. Torolt_felhasznalo_161418
    Torolt_felhasznalo_161418
    2003. augusztus 29. 08:539.
    Igen a hatos fogak már maradandó fogak.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_437976 (4)
     
  8. Torolt_felhasznalo_548790
    Torolt_felhasznalo_548790
    2003. augusztus 29. 08:528.
    Sziasztok
    Én fogászati asszisztens vagyok 13 éve. alányom most 18 éves az oviban már nem kapott Dentocart mert az ovónő a szülőkre hárította a felelősséget. Ugyanis a fluor nem ürül ki a szervezetből és a mai napig nem tudják hogy hol raktározodik el , az én főnököm sem ajánlja senkinek inkább a fogmosás már pöttöm kortól.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2003. augusztus 29. 08:457.
    Én nem adtam a fiamnak (most négy éves) semmilyen készítményt a fogai épségének megőrzése érdekében. Mi "csak" mostuk a fogait már 6-7 hónapos korától. Persze akkor még csak gumifogkefével, kb. 1, 5 éves kora óta használ fogkrémet is. Egyenlőre még én is segítek neki a fogmosásnál, mert ő maga még nem annyira alapos. Szépek a fogai, egészségesek.
    A férjem sem kapott semmilyen tablettát gyermekkorában mégsincs egyetlen rossz foga sem (34 éves).
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2003. augusztus 29. 07:026.
    Én is kaptam még Ált. -ba, de akkor azt sem tudtam, hogy az a fogaknak kell. Mi nekünk mindig reggel az első óra elején adták oda. Legalább ezzel is telt az idő. :)
    Komolyan az a fogaknak jó? Nekem is jók a fogaim. 21 éves koromra lett meg az első lukas fogam, de az is minimális luk volt és azóta semmi problémám nincs velük.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_437976 (1)
     
  11. Torolt_felhasznalo_657931
    Torolt_felhasznalo_657931
    2003. augusztus 29. 04:255.
    Hello
    __nekem is van egy fiam , ki kiskoraban szedte a Dentocar tablettat, En ugy erzem sokat hasznalt. talan csak ennyit.
    es erdemes beszedni:))

    udvozlettel:Devan
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_437976 (1)
     
  12. Torolt_felhasznalo_437976
    Torolt_felhasznalo_437976
    2003. augusztus 28. 22:584.
    Szia!
    Felnőtt fogrémmel?
    Elmexet használukn gyereknek is és felnőttnek is, és a gyerekfogrémre z van írva, hogy 6 éves korig, a maradó fogakig. .
    A lányom pedig 22 hónapos, de már csak 3 hátsó örlő hiányzik a sorból.
    El vagyok mindig keveredve ezekkel a fog-számokkal. A hatosok azok maradandó fogak már, nem?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_402022 (3)
     
  13. Torolt_felhasznalo_402022
    Torolt_felhasznalo_402022
    2003. augusztus 28. 22:543.
    Kedves annese!
    Gyerekekkel foglalkozom, óvodásokkal, ezért, amit tutira tudok, az az, hogyha már a hatos fogak valamelyike kibújt, akkor egy nap egyszer rendes, felnőtt, fluoridos fogkrémmel kell megmosatni a gyerek fogát, mert a hatosoknak már nem elegendő a gyerekfogkrém. Nem tudom mennyi idős lehet a lányod, de remélem e kis infoval valamit segítettem. Szia!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_437976 (2)
     
  14. Torolt_felhasznalo_437976
    Torolt_felhasznalo_437976
    2003. augusztus 28. 22:402.
    Ezek mellett magdöbbenésssel hallottam, hogy van olyan gyerekorvos, aki azt tanácsolja a hozzáforduló szülőnek, hogy csak akkor kell elkezdeni fogat mosni, mikor kibújt az összes foga! a másik véglet meg az, hogy akkkor, mikor az első kibújt- bár ez az állláspont szimpatikusabb nekem, ha választani kell.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top