Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Petevezeték átjárhatóvá?

seabound
Létrehozva: 2009. február 20. 17:20

Sziasztok,

 

Van valakinek tapasztalata, hogy ha a petevezeték elzáródott, valamivel lehet javítani a helyzeten, aviva torna, bármi keleti módszer....?

 

A napokban voltam HSG-n, és teljesen hidegzuhanyként ért, hogy az egyik petevezetékem teljesen zárt, amásik kb 90%osan. Soha nem volt Chlamydiám sem bakteriális fertőzésem, felfázva is életemben ha kétszer voltam, és kicsit elkeseredtem, hogy már csak a lombik lehet :(

Egyáltalán nem erre számítottam, azon izgultam csak, hogy kibírjam a fájdalmat, de hát ez az eredmény még rosszabb...

 

A doki azt mondta, műtögetni felesleges, többet árt, mint használ, de talán van valaki, akinek valamilyen módon javult.

 

 

Köszönöm szépen a válaszokat!

  1. 2022. Április 11. 17:4733.

    Szia! Fel tudnam venni veled a kapcsolatot valahogy? Külföldön elek es nem találom az Aviva tornát . 38 eves vagyok, 3 éve sikertelen baba váró :( köszönöm! 

    előzmény:
    fille (25)
    2015-06-24  08:15
  2. 2021. július 28. 20:0832.

    Szia eltudnád nekem küldeni  a szódabikarbonást nekem is mind a 2 petevezetékem elvan  zárodva előre is köszönöm 

    előzmény:
    fille (25)
    2015-06-24  08:15
  3. 2020. május 29. 10:3131.

    Szia! 


    Az lenne a kérdésem, hogy voltak külön Aviva órák vagy részt vettél egy tanfolyamon? Debreceni vagyok és én is szeretném, de nem tudom, hogy mi alapján csináljam a gyakorlatokat (van esetleg link vagy videó?).


    Köszönöm a segítséget előre is!

    előzmény:
    fille (25)
    2015-06-24  08:15
  4. 2020. Április 22. 22:2030.

    szia megmondod nekem az oldalt hogy hol végezted a gyakorlatokat mert nekem is mindkét oldal el van száradva műteni nem akarnak nyolc vetélésem vagyok túl És áram sikertelen lombik on nagyon szépen köszönöm

    előzmény:
    fille (25)
    2015-06-24  08:15
  5. 2020. Április 22. 22:1929.

    Szia engemet is érdekelne szódabikarbóna kezelés sajnos mind kettő vezeték el.van zarodva 8 veztelesem.volr 3.sikertelen lombik 

    előzmény:
    FB#1134441629962478 (27)
    2016-07-08  22:19
  6. 2018. június 14. 19:2728.

    Szia leírnád nekem a szódabikarbóna kúrát?

    előzmény:
    fille (25)
    2015-06-24  08:15
  7. 2016. július 8. 22:1927.

    Szia.Én is elvagyok mind a két oldalt záródva. Letudnád írni mi az a szódabikarbónás kúra? Adok még egy esélyt a dolognak.


     

    előzmény:
    fille (25)
    2015-06-24  08:15
  8. 2015. december 12. 18:1226.

    Szia! Nekem is sajnos ez a problemam mar evek ota. Megvan mindket Aviva konyvem de tanfolyamra nem tudok eljutni.Megirnad privatban milyen gyakorlatokat kell vegezni? Nagyon koszonom elore is!

    előzmény:
    seabound (1)
    2009-02-20  17:20
  9. 2015. június 24. 08:1525.

    Sziasztok!Én 38 éves vagyok. Tavaly két oldali petevezető elzáródást diagnosztizáltak, és azt mondták, hogy csak  lombik jöhet szóba. Én nem nyugodtam bele, és így megtaláltam az Avivát, ami 4 hónap alatt mind a két petevezetéket megnyitotta, és most 8 hetes kismama vagyok:-) és teljesen természetesen jött a baba.:-) Ami nagyon fontos, hogy a házi feladatot is szigorúan kell csinálni ( napi 10 perc) Az Aviva pedig heti 2 alkalom. Többször nem is szabad csinálni.


    Szóval én mindenkinek ajánlom még mielőtt belekezdene a hormonkezelésekbe. 4 hónap még 38 évesen sem a világ:-)És lám megérte, mert jött a csoda:-)


    Külön köszönet Csehné Marikának, Aviva tanáromnak, aki sok jó tanáccsal ellátott a tornák alkalmával ( 21 napos szódabikarbóna kúra például:-))


    Ha van kérdésetek szívesen válaszolok.


     


    Kitartás mindenkinek!


     

  10. ebu
    ebu
    2009. február 27. 12:0224.

    Seabound!

    Nem csak Anonimuska elmondásából, de én mástól is úgy tudom, hogy ha a HSG alatt sikerült megnyitni és átjárhatóvá tenni - ugyan csak átmenetileg - valamelyik petevezetéket, akkor az elkövetkező hónapokban megnő a teherbeesés esélye.

    Szóval érdemes talán még egy esélyt adni magatoknak.

     

    Anonimuska sikertörténete nem egyedi - sokak szerencséjére. ;-)

     

    előzmény:
    seabound (1)
    2009-02-20  17:20
  11. ebu
    ebu
    2009. február 27. 11:5623.

    Több ismerősömnek is csináltak HSG-t és az általuk meséltekből nekem úgy tűnik, hogy a probléma mértékétől függően kinek jobban, kinek kevésbé fájhat a vizsgálat.

     

    Egyik ismerősöm - átjárható: alig fájt, de kellemetlen volt.

    Másik ismerősömnek nagyon erős fájdalmai voltak, és nála elzáródást állapítottak meg. Sajnos kétoldalit.

     

    Lehet, hogy ha fáj, az egyúttal azt is jelzi, hogy gond van????

    előzmény:
    anonimuska (21)
    2009-02-20  22:25
  12. 2009. február 21. 07:3122.

    KÖszönöm szépen mindenkinek a választ. 

    Sajnos úgy veszem észre, nem nagyon éri meg próbálkozni tágul van men tágul, főleg ha az ember lánya már közelebb van a 40hez mint a 30hoz :) 

    előzmény:
    seabound (1)
    2009-02-20  17:20
  13. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. február 20. 22:2521.

    Szia.

     

    Én évekig próbálkoztam a másodikkal , szedtem mindenféle tabit , mire magamtól is rájöttem , elzáródhatott a petevezetékem....

    Az orvost nagy nehezen rábeszéltem , hogy csinálja meg/kérje  az átfújást.

    Nem kértem fájdalom csillapítót/kábítást, gondoltam hipp-hopp !

    KÉRJETEK...De azért annyira nem vészes...:))

    A hüvelybe toltak egy cső féleséget és nyomták a kontraszt anyagot.

    Nem fájt , de nagyon kellemetlen volt.Feszített és éreztem , hogy megakadt az anyag. Na akkor fájt....Kicsit még nyomták, aztán mondta a doktornő  aki csinálta , hogy átment, kitisztult.

    Na persze addigra a Káli-ban már több 10.000 ft-nál tartottunk.

    Megcsináltak ujra minden vizsgálatot pénzért , amit a tb-re  ingyen a kórházban , de azokat a leleteket  persze nem fogadták el....

    Az átfújás után 1 hónappal teherbe estem....

    Májusban lesz 6 éves a fiam... :))

    előzmény:
    seabound (1)
    2009-02-20  17:20
  14. ebu
    ebu
    2009. február 20. 22:0420.

    Kedves Seabound! 

    Mindenképpen érdemes megpróbálni többféle - sokféle - természetes módszert, mielőtt radikális lépésre, lombikra szánnád magad.

     

    Aviva torna érdekes, és szerintem sok nőnek segít, de nekem nagyon leegyszerűsítettnek tűnt: a 28napos ciklus  a tuti, és más nem. Mit kezdjen az ezzel az infoval, akinek világ életében 30 naposak voltak a ciklusai? Beteg? - Nem!

     

    Több féle úton és irányba indulj el, az egészséges életmódtól kezdve a lelki egészségen át stb.

    Lehet, hogy az is segít, hogy elkezdesz rendszeresen sportolni, ha eddig nem tetted.

     

    Egyetértek azokkal, amiket a többiek is felsoroltak, bármelyiket is választod, a lényeg, hogy érezd magadénak, és higgy benne.

     

    Felfázás is okozhat elzáródást, letapadást, hát még ha kettő is volt belőle. Sajnos nagyon veszélyes és alattomos tud lenni.

    előzmény:
    seabound (1)
    2009-02-20  17:20
  15. 2009. február 20. 19:2119.

    Szia Seabound!

     

    Nekem ugyanilyen eredményem volt, még 2003-ban, egyből lombikprogramra küldtek, ami 3.-nak sikerült, most volt 3 éves a nagyfiam, és van egy 3 hónapos kisfiam is, aki spontán fogant, nem tudom mi történt, a mai napig csodaként élem meg az egészet. Kitartást, sok sikert!

    előzmény:
    seabound (1)
    2009-02-20  17:20
  16. 2009. február 20. 19:1318.
    (mármint akinek így sikerült több év próbálkozás után)
    előzmény:
    mesezöld (17)
    2009-02-20  19:12
  17. 2009. február 20. 19:1217.

    és egy jó talpmasszőr, reflexológus, aki még segíhet, ismerek nem egyet ilyet a környezetemben

    Sok szerencsét

    előzmény:
    mesezöld (16)
    2009-02-20  19:11
  18. 2009. február 20. 19:1116.
    Szia, nekem mindkettő el volt záródva, laparral sikerült mindkettőt átjárhatóvá tenni! (nekem sajna most a kapcsolatommal lett a baj, ezért nem szerepel első helyen a baba)
    előzmény:
    seabound (1)
    2009-02-20  17:20
  19. 2009. február 20. 19:1015.

    Én is sok olyan esetet hallottam, hogy igenis megnyílnak maguktól is azok a vezetők. itt vagyok pl. jómagam..2005-ben több vizsgálat is mindkét petevezetős elzáródást diagnosztizált nálam. nekem is ezt mondták az orvosok, hogy nem érdemes műtögetni, többet árt, mint használ. és ebben is van igazság sztem. aztán két sikertelen lombik után lett egy spontán fiam, aki most másfél éves..én aviva tornáztam és pszichológushoz is jártam a lombik kapcsán, ez utóbbiban érzem egyébként a megoldást, bármilyen fura is. Bár a lobikcentrumban azt mondták anno, hogy valszeg a petesejt leszívásakor a beavatkozásnak köszönhetően nyílt meg. Az is igaz viszont, hogy az így megnyílt vezetők már nem ugyanúgy működnek, a csillók sem úgy terelgetnek-ősszel volt is egy méhen kívüli terhességem sajnos. Szóval erre nagyon kell figyelni, egyébként meg simán lehet bízni a dologban.  a Kaáliban is azt mondták nekem, hogy az átjárhatóságit többször is megcsinálják, mert az sok esetben változik, sokszor csak a feszültség miatt van görcsbe a női szervezet és a petevezetők is...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_150856 (14)
    2009-02-20  18:47
  20. Torolt_felhasznalo_150856
    Torolt_felhasznalo_150856
    2009. február 20. 18:4714.

    Kedves Eidothea,

    a helyzet az, hogy valójában LEHET ezen segíteni.

     

    Értem én, hogy a jószándék vezérel,ezért másokkal szemben nem is heveskedem.

    (Bármily lehangoló is volt olvasni a hozzászólást - mert  mintha a fórum megnyitásával nem a kategórikus kijelentések, és minden más megoldás kizárása lenne a cél... és igen, joggal tart a lombikprogram nehézségeitől, még akkor is, ha ez elérhető cél nagyszerű. Csak hát minek, ha megoldja valami könnyebb...S ha van rá esély, miért kezdjük mindjárt a legdurvább megoldással?(hogy butácska példával éljek...- Inhalálás helyett intubálás...?)

     

    Azért írok hát, hogy teret engedjek azon tapasztalatoknak, amelyekre kíváncsi volt a fórum gazdája.

     

    Hogy hogyan kell értelmezni a hozzászólásodat - nos te magad írtad le: SZERINTED nem lehet, hogy az ember saját magát gyógyítse ilyen szinten.

     Hozzátesze, megfontolásra ajánla az én véleményem:

    Szerintem igen. Azon túl, hogy immár 1:1 re állunk :-) felhívnám a figyelmet az eredményekre.

     

    Az aviva torna pl. nagy segítség. Emellett nem öngyógyítás, hanem ugyanolyan gyakorlatsor, mint egy gyógytornsz gyakorlatsora.  A gyógytornára sem hiszem, hogy azt mondanánk: pusztán önmagamat gyógyítom.  (Pedig részben igen :)

     

    A lombikprogrammal az a gond, hogy nagyon nagy pszichés és fizikai terhelés, emellett a környezetemben ezen keresztülment nők fogcsikorgatva küzdöttek (én drukklok nekik, és persze lehet, hogy véletlen, hogy az aviva tornászós ismerősnek jött össze eddig)

     

    Tóth Lívia az aviva torna tanfolyamon egyébként sok érdekes információt is mond a helyes testtartásról  és egyéb kicsinységnek tűnő dolgokról - amelyek aztén elképesztően hasznosnak bizonyulnak.

     

    Emellett azonban szíves figyelmébe ajánlanám a kineziológiát mindazoknak, akik halk esélyt is adnak azon elméletnekm hogy e probléma lehet részben lelki hátterű is. Olyan az eredménye kicsiben, személyre szabottan és gyorsan, mimnt egy nagy csoporterápia másfél-két éves eredménye...

     

     

    Hozzáteszem, sem kineziológus, sem tornász nem vagyok, egész egyszerűen  e két dolog többször segített nekem kemény női problémákban (ciszta és hasonlók) s ennek során találkozam olyanokkal is, akiknek a fórum témája szerinti problémája volt.

     

    Sok sikert kívánok,  saját tapasztalaotm szerint amíg nincs  meg a tökéletes megoldás, és nincs életveszély, addig igen hasznos, haaz enyhébb megoldásoktól haladunk a komolyabbakig. (És az ezekkel kapcsolatos várakozási idők aggasztanának valakit - most nem évekről , hanem hetekről és hónapokról beszélek. Annyit még biztosan kibír mindenkki- küélönösenm hogy a lombikprogram - elnevetzés csalóka. végül a mama a lombik, és keméyn elhatráozás és lélekerő kell. nem is beszélve a felbolydult hormonokról.

     

    Szóval, jobbulást kívánok, hajrá, és csak nyitottan és kíváncsian! ezek nem ördöngösségek, sem feleeslegesek. Ha a lombik mellett maradsz, akkor is segítenek.

     

    Üdv

    Lorean

    előzmény:
    Eidothea (4)
    2009-02-20  17:44
  21. 2009. február 20. 18:3313.

    Úristen! Most olvastam végig... Jól Rád ijesztettek!

    Szerintem igenis érdemes megpróbálni megnyittatni, ha lehetséges. És azt sem árt tudni, hogy mitől záródott el... Nem feltétlen a lombik a megoldás, de ha úgy alakul, attól sem kell ám megijedned! Sőt, tök jó, hogy most  már komolyabb problémák mellett is lehet az embernek saját babája!

    előzmény:
    Zsuci76 (12)
    2009-02-20  18:27
  22. 2009. február 20. 18:2712.
    Szia! Nekem is a hsg-n derült ki, hogy egyik sem átjárható. Aztán következő hónapban volt egy lapar, ahol az egyiket átjárhatóvá tudták tenni, és az is kiderült, hogy endometriózis okozta az elzáródást. Aztán másfél év múlva a másikat is átjárhatóvá tették újabb lapar alkalmával. Most pedig már van egy kisfiam, aki tegnap volt féléves és spontán fogant!!!
    előzmény:
    seabound (1)
    2009-02-20  17:20
  23. 2009. február 20. 18:2411.

    Én is kipróbáltam egy csomó természetgyógyász izét.

    Nagyon hatékonyan megszabadultam egy rakás pénztől, másra nem volt jó. Még a csakrákon, meg az energiáimon is látták, hogy velem most már minden ok. Aztán kimérettem a hormonrendszeremet, és huncutul nem volt ok. Meg az elzáródás is huncutul nem volt ok.

    Amúgy az avíva torna tuti jó dolog, a lombiknál is nagyon fontos a jó kismedencei vérellátás, ártani biztos nem árt. De hogy ettől megnyílna az összenőtt petevezeték??? Hát, kötve hiszem...

     

    A csontkovács is tök jó dolog, de végképp nem tudom hogyan segíthetne egy elzáródott petvezetéken ?!

     

    Az átfújás ok, de ez gyakorlatilag megtörténik az átjárhatósági vizsgálat során, ha ott nem tudták megnyitni, akkor fújogathatja napestig, nem lesz belőle semmi. 

     

    Szerintem kár hiú reményeket táplálni, bele kell fogni a lombikba. 

    Kemény várólista van, gyakorlatilag 8 havonta lehet jó esetben sorra kerülni, és egyáltalán nem lehet tudni, hogy hányadikra sikerül. 

    Kár pazarolni az időt, mert minél idősebb az ember, annál rosszabbak az esélyei. 

    előzmény:
    seabound (1)
    2009-02-20  17:20
  24. 2009. február 20. 18:0910.
    Neked meg mi bajod van?
    előzmény:
    yasinkaterina (7)
    2009-02-20  18:01

Címlap

top