Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Szülés-anyák szemszögéből

Torolt_felhasznalo_691076
Torolt_felhasznalo_691076
Létrehozva: 2004. január 22. 19:28
Kedves Anyuka!
Ha szeretnéd megosztani a világgal, hogy zajlott le a szülésed, írd meg nekünk. Mindent, ami jó és ami rossz volt (ha volt egyátalán rossz :-))! Várjuk a leveled!
  1. 2020. január 27. 21:23117.

    A szülésem rettenetes kínszenvedés volt. Ilyen borzalmat el sem tudtam képzelni. Akkora fájdalmaim voltak, amiket nem bírtam elviselni és hiába kértem fájdalomcsillapítót, nem adtak. Azóta sem bírom feldolgozni, pedig már 13 év eltelt. A vajúdás 13 órán át tartott és szinte szünet nélkül, 2 percenként jöttek a fájások. Alíg bírtam magamhoz térni közben. Maga a szülés 1 óra volt, de bármekkora nyomást fejtettem ki, nem bírtam megszülni. Bevérzett a szemem és csillagokat láttam közben. Ha nincs ott egy orvos, aki szétvágja a gátamat és egy másik félig a hasamon ülve segít kitolni, akkor nem lettem volna képes megszülni. Senki ne mondja nekem hogy ez egy normális folyamat, meg csodálatos, meg elfelejted...
    Erre senki nem készített föl, és ha tudom, soha nem szülök. Semmi csodálatosat nem éreztem és azóta sem múlt el a borzalmas emlék. Nekem nem kárpótolta a gyerek ezt a mérhetetlen fájdalmat. Senkinek nem lenne szabad ilyen fájdalmat átélnie. 

  2. Torolt_felhasznalo_691076
    Torolt_felhasznalo_691076
    2006. szeptember 10. 17:34116.

    Sziasztok!

    Mindenkinek köszönöm a hozzászólásokat!   És sok boldogságot a babákhoz!

    Üdv: Juci

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_196190
    Torolt_felhasznalo_196190
    2006. szeptember 9. 14:16115.

    Egy gyermekem van .egy kisfiú.Tulhordás miat(13nap)inditottak szülést.Nagyon féltem töle.felesleges volt.Olyan mint egy sima citologia levétel.Zselét hejeztek fel,ami meginditotta a fájásokat.A vajudás elég hosszúra sikeredett 13 óra volt.Reggel8.30-kor inditották .14.30-kor elment a magzatvízem.20.30-kor adtak fájás erösíttöt ,meg egy kis erösítött.kicsit felszívtam magam .a fájások erösödtek .mondta a dokim ,hogy sajnos müteni kell.10.05-kor lett meg a kisfiam császármetszéssel.

    Féltem a beöntéstöl,borotválástól,közbeni vizsgálatoktól.Ott minden természetesnek tünt.Kedvessek voltak a dadák.A dokim oda figyelt rám,nem vizsgált fájások közben.Pedig 8órát vajudtam kétpercesekkel.

    Utolag olvastam ,hogy az inditott szülések 70%-a császármetszéssel végzödik.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_756657 (108)
    2006-07-05  12:53
  4. 2006. szeptember 8. 14:55114.

    Sziasztok!

    Két gyermeket szültem már, most várom a harmadikat.

    Az elsőnél mindössze két órát "vajúdtam". A szokásos heti vizsgálat alkalmával kiderült, hogy 6 cm-re nyitva van a méhszájam, el is küldtek a szülőszobára. Burokrepesztés, oxitocin. Enyhe fájásaim voltak, a babát is úgy nyomták ki belőlem, hogy a hasamba könyököltek. Boldog voltam, és megkönnyebbültem, hogy csak ennyi az egész.

    A másodiknál szépen jöttek a fájások ahogyan kell, csak akkor mentünk kórházba, amikor erősebbek és sűrűbbek lettek a fájások. Így a szülőszobán most háromnegyed órát töltöttem.Fölösleges beavatkozások és gátmetszés nélkül megszületett második gyermekem.

    Összeségében elmondhatom, hogy szép emlék maradt a két szülés.Mindenkinek azt tanácsolom, hogy ne féljen tőle,mert ennek a fájdalomnak van értelme.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_691076 (1)
    2004-01-22  19:28
  5. Torolt_felhasznalo_715962
    Torolt_felhasznalo_715962
    2006. szeptember 4. 16:16113.
    sziasztok.Nem régen kőltőztem Pestre 33hetes terhes vagyok,magán dokihoz járok.Nem tudom hogy műkődik,a szűlésnek is van egy kűlőn ára ilyenkor vagy annyit adok amennyit gondolok.Előre is kőszi a segitséget.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. Torolt_felhasznalo_282336
    Torolt_felhasznalo_282336
    2006. augusztus 30. 14:22112.

    Sziasztok!

    Két gyermekem van.Kisfiamat 5 éve szültem,1 hét túlhordás után beinditották a szülést.Nem volt könnyű szülés,fájások nagyon intenzivek voltak,nagyon elfáradtam és kimerültem.Reggel 7-től du.1-ig tartott,de csodálatos élmény volt.Orvosom , szülésznő és a kórház is jó volt.Lányomat januárban szültem,az előzőhöz képest nagyon könnyü gyors lefolyású szülés volt.Orvosom ua.,szülésznő nagyon ügyes volt,de emberileg  ,szóval nem volt valami kedves....A kórház egyenesen szőrnyű volt.

    Számomra az inditott,nehezebb szülés kellemesebb emlék lett.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_756657 (108)
    2006-07-05  12:53
  7. 2006. augusztus 4. 23:05111.
    Az első szülésemre azt lehet mondani 24 órás vajúdás volt.Szombat estétől  Vasárnap hajnalig vajúdtam otthon, gyenge fájásokkal.Vasárnap hajnalba bementem a kórházba, szerencsére az orvosom ügyeletes volt.Jósló fájásoknak nyílvánította a fájásokat.
    Hétfőn reggel kaptam oxitocint, de már akkor olyan fájásaim voltak hogy mozdulni alig bírtam.8-kor kaptam az oxitocint,13-ra megszültem,56cm hosszú 4150g -os kisfiút.A másodiknál már könnyebb volt szülés, 13-kor elmentem a magzat vizem, és 15.35-kor megszületett a második fiam.Boldog voltam , nagyok velük.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_691076 (1)
    2004-01-22  19:28
  8. Torolt_felhasznalo_378081
    Torolt_felhasznalo_378081
    2006. július 15. 13:04110.
    Nekem az első szülésem Oxitocin infúzióval indított volt túlhordás miatt. Szerencsére a szervezetem jól reagált és egy infúzióval burokrepesztés után, 3,5 h alatt megszületett 4 kg 18 dkg-s kisfiam, aki ma már 5 éves. Most ismét gyermeket várok, ill. ikreket, és nagyon izgulok, hogy simán szülhessek, ne kelljen császározni. Gondolom ezúttal nem fogom a bébiket túlhordani. 23 hetes vagyok, 34 hetesen kell majd befeküdnöm, remélem nem lesz hosszú a kórházi benntfekvésem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_756657 (108)
    2006-07-05  12:53
  9. 2006. július 6. 13:08109.
    Nekem egyszerűen az elsőnél elfolyt a magzatvíz, a másodiknál  vérezni kezdtem. Mindkét szülésem igen gyors volt
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_756657 (108)
    2006-07-05  12:53
  10. Torolt_felhasznalo_756657
    Torolt_felhasznalo_756657
    2006. július 5. 12:53108.
    Sziasztok!

    Az lenne a kérdésem, hogy akinek indították a szülését, az milyen volt? Úgy értem, mit csinált a doki, meddig tartott a szülés, vajúdás, miért indították?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. Torolt_felhasznalo_375329
    Torolt_felhasznalo_375329
    2006. június 15. 21:50107.

    Sziasztok!

    Én ezekkel az otthoni vajúdásokkal kapcsolatban szeretnék egy pár sort írni. Nem biztos, hogy mindig jó az, ha kivárod az 5-6 perces fájásokat. Legalább is nekem nem lett volna jó. 39. hétben jártam, amikor hajnal fél 3-kor arra keltem, hogy jön egy "görcs" aztán elmúlik. Kicsit később megint és elmúlik. Gondoltam elkezdődött valami.( Első baba foglamam sem volt, hogy hogy zajlik, csak hallgattam a tanácsokat mindenfelől.) Elkezdük mérni az időt, 10-12 perc volt. Mondtam a páromnak ne menjünk sehova, nem akarok ügyeletre menni, különben is elég ha az 5 perces fájásoknál megyünk. Reggel 9-ig vártunk nem sűrűsödtek a fájások. Ekkor úgy döntöttem a dokim már bent van, menjünk..

    10:15-kor megszületett Kitti lányom sürgősségi császárral. A lepény már le volt válva, ami elzárta a méhszájat és a magzatvíz is el volt szineződve, mint utólag megtudtam. Szerencsénkre még időben bementünk a kórházba és egészségesen született meg Kitti.

    Amikor bementem a kórházba azt mondta az orvosom, hogy ez még csak jósló fájás és teljesen zárt a méhszájam, de azért megnézi ultahangon. Itt vették észre, hogy valami gond van.

    Utólag is köszönöm, hogy időben cselekdtek. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_691076 (1)
    2004-01-22  19:28
  12. Torolt_felhasznalo_953160
    Torolt_felhasznalo_953160
    2006. június 11. 19:53106.

    Szia Heö! Köszi, hogy írtál! szóval a főbb kérdéseim: Hogyan működik itt az egészségügy általában? Itt is magánrendelésre jársz - ha akarsz - és abban a kórházban szülsz, ahol az orvosod dolgozik? Otthon magánrendelésre járok, itt még orvosom sincsen, nem tudom, hogyan kezdjek hozzá a kereséshez. Kell itt hálapénzt fizetni vagy ez már csak Mo-on létezik? :-) Ha kell, mennyit számolhatsz egy szülésnél? Ti hogyan találtatok orvost? Ismerős átal vagy egyéb módon? Szerinted van arra remény, hogy magyarul beszélő dokit találjunk? Mi Linzben lakunk, ami sajnos nem a főváros, ahol talán nagyobb esély lenne rá... Nagyon köszi a segítséget előre is!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_800809 (104)
    2006-06-08  15:29
  13. Torolt_felhasznalo_510151
    Torolt_felhasznalo_510151
    2006. június 9. 20:01105.

    De talan meg is jobb itthon vajudni mint tenyleg a korhazban,de nagyon felek a szulestol talan azert is mert mikor szultem a fiam kisebb sokkot kaptam szules utan annyira megviselt,bar meg szinte gyerek voltam mikor szultem csak 17 eves.Igy felnott fejjel az ember maskent eli meg a szulest szerintem,foleg ha az apa is jelen van.

    előzmény:
    fatkó (102)
    2006-06-07  16:24
  14. Torolt_felhasznalo_800809
    Torolt_felhasznalo_800809
    2006. június 8. 15:29104.
    Szia,en itt szültem a kisfiamat 2004-ben,Eisenstadtban.Kerdezz,ha tudok,szivesen segitek!Heö
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_953160 (103)
    2006-06-08  15:13
  15. Torolt_felhasznalo_953160
    Torolt_felhasznalo_953160
    2006. június 8. 15:13103.

    Sziasztok! Én félidős terhes vagyok az első babánkkal és Ausztriában lakom. Itt tervezzük a szülést, bár most még hazajárok Magyarországra a régi doktor bácsimhoz. Ha valaki szült Ausztriában, kérem jelentkezzen, sok-sok kérdésem lenne.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2006. június 7. 16:24102.

    Szerintem ezen ne izgulj, tényleg jobb otthon vajudni de ha te mégis be szeretnél menni beszéld meg a dokival, biztos, hogy semmi akadálya nem lesz, hogy esetleg előbb bemehess.

    Nekem mindig a magzatviz ment el előszőr és megmondom őszintén, hogy szivesebben vajudtam volna otthon, mint a korház folyosóján fel alá sétálva.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_510151 (101)
    2006-06-02  10:21
  17. Torolt_felhasznalo_510151
    Torolt_felhasznalo_510151
    2006. június 2. 10:21101.

    Szia!

    Az elso gyermekem tiz eves ot otthon szultem,en csak egy eve elek itt.Igen csak abban az esetben kell azonnal korhazba menni ha elmegy a magzatviz,ha megsem igy tortenne,akkor ot-hat perces fajasokkal kell a korhazba indulni,de szerencsere nincs messze a korhaz tolunk.

    előzmény:
    fatkó (99)
    2006-06-01  18:33
  18. Torolt_felhasznalo_911327
    Torolt_felhasznalo_911327
    2006. június 1. 19:56100.

    Ha valaki Kanadaban lakik, es tortenetesen szult is itt, az kerem szepen, jelentkezzen!

    Koszi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2006. június 1. 18:3399.

    Szia

    Otthon kell vajudnod v. nem értettem tisztán?

    Az első baádat nem kint szülted?

    Itt elvileg ha elment amagzatviz rögtön be kell menni ha nem akkor , attól függően, hogy milyen messze laksz és milyen gyorsan jönnek a fájások.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_510151 (98)
    2006-05-29  20:39
  20. Torolt_felhasznalo_510151
    Torolt_felhasznalo_510151
    2006. május 29. 20:3998.

    Szia!

    En masodik gyermekemet varom,de eloszor szulok kulfoldon,amitol igazabol nagyon felek,de most ahogy elolvastam a rovatod megnyugodtam,remelem nem lessz gond,tartok attol,hogy itthon kell vajudnom,az elso gyermekem mikor szuletett a szules kezdetetol a korhazban voltam.Csak egy kicsit meglepett az itteni rendszer.

    előzmény:
    fatkó (96)
    2005-09-15  11:54
  21. 2005. szeptember 15. 21:0497.

      Sziasztok. Jó látni, hogy másnak is van sok gyereke. Én mostanáig azt hittem, akinek négy gyereke van, az nem egész normális. Hát most már én se vagyok akkor...

      Mindegyik szülésem gyors volt és fájdalomcsillapítás  nélküli. Az első kettőnél volt gátmetszés, bevallom, ez volt a legrosszabb, nem akkor, hanem utána, iszonyúan szenvedtem legalább két hétig. Nagyon boldog voltam, hogy a 3.-4. gyereknél megúsztam.

     A legutolsót mesélem el, mert az a legfrissebb. Délelőtt bementem a kórházba CTG-re, mert a dokim ügyeletes volt. Mivel mi az agglomerációban lakunk, vonattal mentem, elvileg még egy hetem lett volna, de néhány nappal előbb éreztem fájásokat, nagyon enyhén, amik el is múltak. A CTG semmit nem mutatott, a doki viszont egy ujjnyira nyitva találta a méhszájat. De azt mondta, menjek csak nyugodtan haza, ne fürödjek kádban, meg jöjjek inkább vissza, ha van valami. Már a villamoson éreztem összehúzódásokat, és a vonaton hazafelé egyre rendszeresebben, de ezek nem fájtak. Viszont felhívtam a férjemet, hogy készüljön, mert rögtön jöhetünk is vissza.

    Délután 3 körül értünk a kórházba, őrültekháza volt, 3 császár egymás után, engem beraktak az egyágyas szülőszobába CTG-re. Még mindig nem fájtak az össszehúzódások, de úgy 4 óra után megrepedt a burok és attól kezdve erősödtek és fájdalmassá váltak. Viszont még mindig csak két ujjnyi volt a méhszájam. A szülésznő azt mondta, a beöntéssel megvárja, míg végetér a császár, nehogy beleszüljek a közepébe. Ezt akkor még nem értettem... Jó sűrű rendes fájások jöttek, amikor végül megkaptam a beöntést, már kicsit vonaglottam a vizsgálóasztalon. Aztán bementem az egyágyasba, ahonnan elvileg el akartak később költöztetni. Kicsit hisztiztem, hogy disznóság, ilyen erős és gyakori fájásokkal semmi tágulás?! Aztán furcsa másfajta fájás jött, mintha valami a szeméremcsontomnál feszítene. A férjem kérdezte, ne hívja-e a szülésznőt. Nem akartam magamból hülyét csinálni, azt mondtam, ne.De a következő fájásnál már én is mondtam, hogy inkább hívja.. Jókor, mert mint megállapította, jött a baba. Pillanatok alatt kapkodta össze a kellékeket, telefonált a dokinak, és kért, hogy ne nyomjak, mert nem lenne ildomos megszülni orvos nélkül. Hát épp idejében érkezett, hogy elkapja a babát, mert az első tolófájásban a második nyomásra ki is röpült.  Csodás érzés, az a boldogság,amit az ember  ilyenkor érez! Aztán meg is kaptam a babát, szopizhatott ott a szülőszobán, miután összestoppolták az egy-két repedést. Szóval csodálatos volt, este 6-kor született meg. Nem tervezünk többet, de őszintén szólva nem bánnám, ha átélhetném még ezt az élményt!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2005. szeptember 15. 11:5496.

    Sziasztok!

    Nagyon érdekes volt, ahogy átböngésztem a történeteket, mert én még soha nem szültem otthon.

    Már elég régen külföldön élek, nem csak egy országban jártam, ezért nagyon jó, hogy végre az otthoni tapasztalatokat is elolvashattam. Lehet persze a rendszert szidni, de végül is az ember szül, ami /szerintem/ az élet legcsodálatosabb ajándéka, tehát végül is jó szivvel fogunk rá visszagondolni.

    Mindenhol vannak jó dolgok a rendszerben és rossz is.

    Én itt eléggé olyan körülmények között szültem, ami végül is nekem szimpatikus volt. Kórházban, minden kütyüvel ellátva, de én voltam a középpontban, mindent amire szükség volt nekem kellett eldöntenem, hogy akarom vagy nem. Alégkör nyugodt és a te saját tempód szerint halad minden. Itt orvos nincs veled, nem is kell találkoznod vele, csak ha valami gonbd van.

    Végig  a szülésznővel tartod a kapcsolatot, ő vezeti le a szülést, ő végzi a gátmetszést, mindent, az orvos csak a legvégén

    tart egy kontrollt,hogy minden rendben van-e.

    A babázás is rád van bizva, ha akarod mindenben segitenek, ami persze nagyon jól jön az első gyereknél, de ha akarod te csinálhatsz mindent. Itt teljesen természetes , hogy valaki bent van veled, nem csak a papára gondolok.Ahálapénz és a boriték itt nem létezik, sőt a terhesség egész idejére és a gyerek 4 éves

    koráig minden grátisz. A szülésznő gratulál, te megköszönöd neki a segitséget és kész.

    Persze itt is vannak olyan dolgok, ami nekem máshogy lett volna jó de ez inkább az itteni mentalitásból adódik, tehát nem csak a kórházi témában ilyen.

    Végül is az a lényeg,hogy te szülsz, a te gyerekedet, ami nem betegség, te tudod legjobban mire van szükséged.

    Nekem négy fiam van, mindegyiket itt szültem és csak azt tudom mondanni, hogy mindenkinek meg kell próbálni kihozni a dolgokból a legjobbat, mert egyszerüen ilyen a rendszer, te ugysem fogsz tudni rajta változtatni. Ha pedig mégsem minden ugy alakul ahogy elképzelted, akkor próbálj csak a végeredményre koncentrálni és arra, hogy az a kis csomag, hogy fog örülni ha meglátja a mamáját.

    Sok sikert és kitartást mindenkinek és egészséges kisbabákat.

    Fatkó

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. Torolt_felhasznalo_625520
    Torolt_felhasznalo_625520
    2005. augusztus 17. 11:2095.

    Sziasztok!

    Négy gyermek anyukájaként szeretnék a témához hozzá szólni.

    Én egy orvosnál szültem a gyermekeimet, ebbõl következik, hogy meg vagyok vele elégedve. Minden szülésemnél kaptam beöntést, borotválást, és amit kellet. Még sem érzrem ugy, hogy ez felesleges vagy fájdalmas lett volna. Mind a négyszer volt gátmetszés ami szerintem sokkal könnyebbé teszi a szülést és a késõbbiekben is kevesebb esélyem lesz a vizelet csepegésre. Lehet minden féle hangzatos beszédet mondani a természetes szülésrõl meg az otthon szülésrõl, nem biztos, hogy egyedül az az üdvözitõ. Úgy gondolom mindenkinek magába kell eldönteni, hogy neki mi a jó. Én igy éreztem magam biztonságban, és szültem könyen, gyorsan meg a gyerekeimet. Persze van valami amit mindenkinek ajánlok. Ha egy mód van rá, legyen ott az apuka vagy valaki aki közel áll hozánk mert az nagyon megkönnyití a fájdalom elviselését.

    A nagy lányom 12 éves a kisebb 9 éves, a nagyfiam 5 és a kisebb 2,5 éves. Szerencsére már a nagy lányom születésénél is ott lehetet a párom igy a hajnali 6 ora helyet amit mindenki mondott mikor megvizsgált, a lányom este háromnegyed 8-kor született meg. A szülésznõ mondta is késöbb, hogy ezt csak annak köszönhetem, hogy bejött a párom és ettõl megnyugodva pillanatok alatt kitágultam. És itt nem volt infuzió, se burok repesztés, mégis nagyon gyorsan meg lett.

    A többieknél burkot repesztetek és infuziot is kaptam, de mindez olyan magátol érthetõdõ volt, nem éreztem feleslegesnek. A párom mindig ott volt és ez számomra akkora segitség volt, hogy mindig azt mondom, nélküle nem tudtam volna szülni mert az a támogatás amit nyujtani tud az adja az energiát hozzá.

    Mindenkinek aki elõtte áll még a szülésnek sok sikert és boldogságot kivánok a leendõ babájához, és remélem probléma nélküli gyors szülésük lesz.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2005. augusztus 4. 12:0494.
    Mondtam aszülésznőmnek, hogy nem nagyon érzem az epidurált, mikor hat már, mert nagyon fáj, érzem, hogy jön a tolófájás.
    Egyszer csak éreztem hogy szétrepedek és akkor oda lett minden méltóságom, mert nem bírtam ki ordítás nélkül. És ezzel párhuzamosan olyan elemi erővel tört rám a tolófájás, hogy csak na. Dokim mondta, hogy ne toljak, még meg kell vizsgálnia. (tipikus, mintha nem tudnák, hogy ezt nem lehet visszatartani) "tudja mit, toljon, tényleg elrepedt"
    Már nyomtam is, és 3. nyomásra kint volt a lányom.
    Hihetetlenül hosszú időnek tűnt amíg felsírt, de akkor olyan boldog voltam, hogy nem lehet leírni. Végre, akiért annyit kellet küzdenem, keresztülmenni annyi mindennen itt van és ép, egészséges.
    12. 40 volt. A dokim viccesen meg is jegyezte, hogy én csak ebédidőben tudok szülni, mert az első lányom12. 30-kor született . ))

    És ha tanácsolhatok valamit: Ha van rá lehetőségetek vegyétek fel a szülést videóra. Én is nagyon ódzkodtam tőle, de a hugom volt ott, és úgy csinálta, hogy ne látszon premier plánban és így azokat a részeket is láthattam amit szülés közben nem. Pl hogyan tisztogatják le a babám.
    És ami még fontosabb, ha bármi balul sült volna ki, ott a bizonyíték, hogy mi történt.
    Az egyik barátnőmnek problémái voltak a babájával szülés közben, és az ő dokinője utána teljesen eltért a valóságtól a jegyzőkönyvben, csak hogy mossa a kezeit ha gond van. érdemes meggondolni.

    Ja, és mégvalami. a lányom, egy kiegyensúlyozott, mosolygós kis tündér:))
    Sziasztok
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top