Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Éjszakai nyöszörgés

kancsoka
Létrehozva: 2009. május 6. 18:38

Sziasztok!

 

2 hónapos a kisfiam... akit imádok

 

Van valakinek tippje arra vomnatkozóan, hogy miért kezd el minden hajnalban olyan 3 körül nyöszörögni, nyögni?

Gondoltam hasfájásra, de nem sír, és reggel 6-kor úgy van vége, mint amit elvágtak, anélkül, hogy bármi történne. Mindent próbáltam, hasfájásra való csodaszereket (bár szerintem nem az), szopiztatást függetlenül attól, hogy mondjuk egy órája evett, magamhoz ölelve alvást, de a nyöszörgés marad. És folyamatos, 3 órán keresztül, 1-2 perces szünetekkel.

Találkozott valaki ilyennel? A védőnő szerint nem hasfájás....

 

Köszi!

  1. 2019. október 15. 08:1814.

    Sziasztok,


    ma öt hetes a pici, és kb 2,5 hete kezdte ugyanezt az éjszakai nyöszörgést. külön ágyban alszik.
    Kezével lábával mocorog, aztán abbamarad. Ugyanazok a “tünetek”, mint amit leírtatok. 
    miért lehet ez? Orvos/védőnő nem mond semmit, fül orr gegesznel voltunk, hatha nem kap jól levegőt (?) elvileg minden ok. 


    Valaki felkelti enni? Vagy mivel lehet megnyugtatni őt? Szinte egész éjjel nyöszörög, mi meg nem alszunk - sajnos nincsen egyelőre külön szoba. 
    igazabol szerintem ő majdnem végigaludná az éjszakát, mert felsírni sosem sír fel... 


    valakinek valami tipp, vagy csak bírjuk cérnával? 

  2. 2013. november 1. 11:5613.

    Sziasztok!

     

    Az én kislányom is ezt csinálta. Kb. 3-4 hónapos korában múlt el. Elég sok változat volt, hogy miért csinálja, a legdurvább az volt, hogy álmában még az előző életét is látja, vagy a születését éli meg újra, és ezért van. 

     

    Végül nekünk a biogaia segített. Pocakfájásra van, egy próbát megér. 3500 Ft egy üveg, és majdnem egy hónapig elég. 

  3. Torolt_felhasznalo_652128
    Torolt_felhasznalo_652128
    2013. október 30. 09:2312.

    Az én fiam is szokott nyöszörögni, 4 és fél hónapos, de csak olyan 10 perceket. De mivel alszik közben nem gondolom, hogy komoly probléma lenne, ha ténylegesen fájdalmai lennének nem tudna aludni, mint, ahogy mi sem. Szerintem álmodik. :)

     

    Remélhetőleg nálad is egyre kevesebb lesz. 

     

    Még nagyon kicsik, nehezebb a kis idegrendszerüknek feldolgozni a sok ingert. 

     

    Zsuzsu, miket próbáltál? Nálunk bevált az infacol, van még a colieff, amit nagyon dícsérnek. Próbáltad,hogy evés közben is böfizteted és kaja után is hosszabb ideig, olyan 10-15 percig is akár? 

     

    Nálunk megnyugtatásra az óra járásával megegyező irányba történő hátsimogatás jött még be. Ne kérdezzétek miért kell pont ebbe az irányba simogatni. 

    előzmény:
    kancsoka (1)
    2009-05-06  18:38
  4. 2013. október 30. 08:5011.

    Sziasztok!

     

    Kisfiam 5 hetes és szinte a kezdetektől kb. hajnal 3-tól reggelig nyöszörög (sír)álmában elégkeservesen tekergeti magát, feszíti a pociját meg a végtagjait.

     Van valakinek ötlete mitől lehet? Az orvos szerint ez nem "tipikus hasfájós időszak"a hajnal, de attól még lehet elvileg hasfájás...

     

    napközben is csinálja néha, de az ritkább és enyhébb. A pocakjára mindenfélét  kipróbáltunk amit ajánlani szoktak.

    Láttam, hogy volt itt már ebben a témában fórum, de gondoltam hátha valaki jár most ugyanebben a cipőben, és van ötlete, hogy mit lehetne ellene tenni, vagy lehet nem kell semmit csinálni elmúlik majd?

     

    Amúgy nagyon sajnálom szegényt úgyhogy fel szoktam venni, akkor előbb utóbb felébred, de ha visszaalszik újra elkezdi.

     

     

    Köszönöm a válaszokat és a segítséget!

     

     

  5. 2009. május 8. 20:3310.

    Szia!

    Nálunk egy hónapos korában kezdôdött ez az alvás közben nyöszörgés/sírás -  én is próbáltam mindenfélét, szopiztatni, felébreszteni,  simogatni, semmi nem használt, de egy idô után (néhány hét) magától abbamaradt.

    Jól teszed, hogy alszol ez idô alatt, hiszen ô is azt teszi, úgyis észreveszed, ha másmilyen sírás következik.

    előzmény:
    kancsoka (1)
    2009-05-06  18:38
  6. 2009. május 8. 20:219.

    Szia!

     

    Hát én is így vagyok ezzel, hogy nem tudok aludni tőle. És ő is alszik közben..... sztem teljesen ugyanaz a szitu.....

    Annyit csinálok most, hogy kb hajnali 3-kor mikor elkezdi én átmegyek másik szobába, és így tudok valamennyit aludni..... bár az ajtaját nyitva hagyom, meg légzésfigyelő is van, így nyitott ajtón keresztül valamennyire hallom, de mégis jobb....

     

    Én is reménykedem, hogy elmúlik, hátha.... olyan 3 hós korára.

     

     

    előzmény:
    seresv (8)
    2009-05-08  16:29
  7. 2009. május 8. 16:298.

    Szia!

     

    "Végre" valaki :)

    Nálunk ugyanez a szitu, ő is kéthónapos.ill annak alapján, amit mondasz, nagyon hasonló.

    Álmában fel-fel sír, nyöszörög, de közben alszik!!! Csak én nem tudok tőle...én nem aggódom h vmi baja van, tudom h nincs, csak marhára idegesít mert én még aludnék, hiszen ő is azt teszi... :)

    Ébredése előtt fél-1-másfél órával elkezdi és majdnem mindig csak hajnalban,de volt már h az éjszakai kaja előtt is így nyomta...

    Szerintem annyi h ilyenkor már egyszerűen éberen alszik, más agy hullámokon és valamiért így jelentkezik nála, csak reménykedni tudok h minál hamarabb elmúlik, mert én így órákkal kevesebbet alszom, mint tehetném...

    Ha belegondolsz, mi is éberebbek vagyunk hajnalban, csak mi forgolódunk, visszaalszunk...

    De engem az őrületbe kerget, ha kitalálsz rá valamit, vagy vki tud vmi okosat, ne tartsa magában!!!! 

    előzmény:
    kancsoka (1)
    2009-05-06  18:38
  8. 2009. május 6. 20:237.

    http://www.szantal.hu/index.php?link=news%2Fnews.php&parentid=221&topic=5

     

    egyébként a kezén és a lábán is óvatosan próbálhatod simogatni annak a szervnek a területét, ami esetleg problémás lehet (illetve egy általnos szeretetmasszás is biztos kárt nem tesz benne).

    a babánal a kezén lehet,hogy jobb félálomban maszírozni (legtöbb könyvben a talp reflexzónái vannak, de a kézen is megtalálható mind.) legalább úgy érzed tettél valamit.

     

    jó babázást!

     

    (és persze a gyerekdokival konzultálj!)

    előzmény:
    kancsoka (6)
    2009-05-06  19:50
  9. 2009. május 6. 19:506.

    Igazából engem sem zavarna, ha legalább tudnám, hogy mi :) De így folyton hallgatózok, hogy mikor hagyja abba, meg figyelem, hogy mi lehet, mivel "kinlódik" ennyire szegény?

    Remélem, tényleg "csak" valami olyasmi, ami az aprócska kora miatt van, és hamar túllesz rajta.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2009. május 6. 19:045.

    Szia!

     

    Sajnos az okát nem tudom megmondani, de az én lányom is csinálta (csinálja) ezt időről időre. Most már két éves, de pl. most is csinálja kb 1 hónapja. Fogták már hasfájásra, fogra, rossz álmokra, de végülis nem derült ki mi okozza. Mivel mindíg elmúlt néhány hét alatt és csak éjszaka jelentkezett, nappal pedig teljesen jól volt, nem tulajdonítottunk nagy jelentőséget neki.

     

    Hálistennek amúgy semmi más jele, hogy valami baj lenne, úgyhogy remélem nálatok sem okoz gondot a továbbiakban.

    előzmény:
    kancsoka (1)
    2009-05-06  18:38
  11. Torolt_felhasznalo_468834
    Torolt_felhasznalo_468834
    2009. május 6. 18:594.
    Szerintem pedig az. 3-ból 2 gyerekemnél ebben az enyhe formában nyilvánult meg. Ők is hajnalban nyöszörögtek csak, kb.3 hónapos korukra elmaradt.
    előzmény:
    kancsoka (1)
    2009-05-06  18:38
  12. 2009. május 6. 18:493.

    Szia!

    Igen, szerintem is nehezére esik még a visszaalvás. De próbálgatja Majd belejön.

    előzmény:
    kancsoka (1)
    2009-05-06  18:38
  13. 2009. május 6. 18:402.
    nekem sem annak tűnik. sztem felébred, kialudta magát és nem képes egyedül visszaaludni. 
    előzmény:
    kancsoka (1)
    2009-05-06  18:38

Címlap

top