Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

letapadás megszünte után

Torolt_felhasznalo_608169
Torolt_felhasznalo_608169
Létrehozva: 2009. november 12. 13:39

Sziasztok!

Tapasztalatokat, tanácsokat kérek Tőletek a következőkkel kapcsolatban.

Kisfiam 4 éves, s tegnap voltunk urológusnál, mert a fitymája letapadt, s az orvos leválasztotta azt a makkról. Mondanom sem kell, mennyi fájt s fáj neki azóta is. Az orvos azt mondta, hogy naponta akár 100-szor is fel kell húzni, különben újra letapad. A gyerekorvos s a védőnő is ezt mondta. De szegénykének annyira fáj, hogy szinte az egész fütyijét visszahúzza, s nemhogy teljesen , de szinte félig sem tudom felhúzni. Ráadásul ma láttam rajta egy kis berepedést, s attól is félek, hogy ha erőltetem, hegesedés lesz a vége. Ha nem húzom, akkor meg visszatapadhat, s a doki szerint akkor elválasztani sokal fájdalmasabb. ma eddig kétszer ült kamillás vízben, ott próbálkozunk, meg ott is pisil. Az előbb bekentem neki-ahogy lehetett-Sudocremmel. Mit tehetnék még, hogy gyorsan helyrejöjjön??

 

Tudom, hogy húzogatás s fityma kérdésben nagyon megoszlanak a vélemények. De nálunk most ez a helyzet, ezt szeretném megoldani, ezért kérek mindenkit, csak az írjon, aki tanáccsal tud szolgálni a jelen helyzetre, s nem az írja, mit kellett volna tenni-nem tenni.

köszönöm a válaszokat!

üdv. m.

  1. 2021. június 19. 15:0346.

    Mi is gyereksebészhez vittük el felrántotta neki aztán aztán azt mondta kenegessük. Mi kenegettük is aztán amikor letelt a két hét  és abbahagytuk a kenegetést pár nap múlva visszatapadt neki most hat éves és megint visszatapadt már 8 szorra nem tudom mit csináljunk vele. Szegény gyereknek nem akarok több fájdalmat. Attól félek szegény gyerekben megmaradnak a rossz emlékek.

  2. 2009. november 13. 13:1745.
    Csak a bort iktatjak ki nem az egesz kukiveget.....
    előzmény:
    Miacida (44)
    2009-11-12  22:57
  3. 2009. november 12. 22:5744.
    És akkor hogy pisil?
    előzmény:
    PirosAlma (31)
    2009-11-12  14:55
  4. 2009. november 12. 22:5143.

    Én csecsemő és gyermekszakápoló vagyok, a 2 kisfiamat vittem csak megmutatni egy olyan gyereksebészhez, akiben maximálisan megbízom.

     

    Ő mondta, hogy a legújabb "trend" szerint iskoláskorig BÉKÉN KELL HAGYNI, ha nem jön hátra a fityma, és nem okoz panaszt.

    Az idő előtti húzogatással két dolgot lehet elérni: 1. a normális sejtes letapadást feltépkedjük, abból váladék lesz, ami összegyűlik és gyulladást okoz. 2. mikrorepedéseket okozunk, amiből tényleges szűkület lesz.

     

    Logikus módon az életteni letapadás miatt a fityma alatt nem gyűlik váladék, mivel nincs rés. Ráncigálástól lesz.

    Max. annyit szabad tenni, hogy néha óvatosan megnézzük, hogy a letapadás már oldódik-e, mert onnantól kell alatta tisztítani.

     

    A szerencsésebbek megússzák, aki nem, az megy a sebészhez, mert akkor már TÉNYLEG szűkülete van.

     

    TOPICINDÍTÓ!

    Ne legyen lelkiismeret furdalásod! Minél többet tájékozódik az ember, annál több eltérő véleményt olvas, aztán legyen okos!

    Ezen is túllesztek, nem lesz maradandó élmény a fiadnak!

    Addig is kitartás!!!!

    előzmény:
    Jeles (42)
    2009-11-12  16:53
  5. 2009. november 12. 16:5342.

    Olvasd mar el a gyerekorvos-sebesz linkjet, amit belinkeltem, mielott nekem esel.

    Ha nem okoz vizelet-uritesi nehezseget, akkor szepen tisztithato, amilyen mertekben kell, es be sem gyullad emiatt.Persze extrem esetben, mint nalatok, mindenkeppen orvos.

     

    Mi az, hogy a vedono, vagy gyerekorvos nem nezi el???Egy termeszetes folyamatot.2 evesen elkezdik nekik felcibalni, es eljatszak veluk minden evben, kb. 6-7 eves korukra rendezodik, pont amire rendezodott volna magatol is...Erdekes nem?

     

    Ezt nem az ujjambol szopom, a  magyarorszagi kozeli korhaz gyerekosztalyanak a foorvosa kedves baratunk, o is hevesen ellenzi 5-6 eves kor alatt ezeket a dolgokat, ha nincs semmi egyeb problema, megis sok anyuka elviszi akkor mashoz, aki elintezi az 1-2 eves csoppsegeknek ezt a kinzast, majd minden evben...

     

    Ezt is o meselte, meg meg sok mindent.

     

     

     

     

    előzmény:
    Krida (39)
    2009-11-12  16:26
  6. Torolt_felhasznalo_438541
    Torolt_felhasznalo_438541
    2009. november 12. 16:4541.

      Nekem mindkét fiamnak szűk volt a fitymája. Már egészen kiskorukban megtanulták, hogy este fürdés közben játszogassanak vele, húzzák le, mossák meg alatta.Amikor a meleg víztól felázik, könnyebb húzogatni. Az időssebbé egyszer  kicsit berepedt, utána két napig sírt pisiléskor aztán ez is elmút, többé nem volt szűk.

      Mielőtt valaki megkérdezné, nincs és nem is volt semmi gond a fiúkkal. Nem kaptak rá a mindig kéznél lévő játékszerre, csak a rendszeres fütyimosásra.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_608169 (1)
    2009-11-12  13:39
  7. 2009. november 12. 16:2940.

    Ott a pont, nem mindegy milyen mértékű a letapadás!

    Mert ha tud tisztulni akkor oké a 6 év.. 

    Bár nem tudom mi a jobb? Érzéstelenítővel lefejteni - amit elfelejt vagy megműttetni 6 évesen, amire már emlékszik..?

    Mert a természet se old meg mindent... 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_853431 (38)
    2009-11-12  16:22
  8. 2009. november 12. 16:2639.

    2 évesen azért vittem el a gyerkőcöt, mert begyulladt!!!

    szó szerint épp hogy a pisilő lyukica volt látható,   annyira le volt tapadva, holott finoman minden fürdésnél "húztuk (- volna, ha negedte volna magát) "...

    Egyik este nagyon sírt... piros  volt és elindult egy kis részen.. De ugye addig ami begyűlt... hát.. szépen begyulladt!!

     

    Nem ok nélkül visszük őket, ha visszük!!

     

    Nagyobbik fiamnál semmi probléma nem volt, szépen engedett és óvatosan felcsúszott 2 éves korára..! Jelenleg 7 éves.. 

     

    Egyiküknek sem tapadt vissza, mert minden fürdésnél én magam ellenőrzöm őket!

     

     

    5-6 éves kor?  Örülhetsz ha 2 évesig elnézi a védőnő és a gyerekorvos!

    Pláne ha ilyen mértékű a letapadás mint ami nálunk volt, mert bizony ott vannak a mirigyek amit váladékot termelnek.... És nagyon nem mindegy!

     

    előzmény:
    Jeles (9)
    2009-11-12  14:16
  9. Torolt_felhasznalo_853431
    Torolt_felhasznalo_853431
    2009. november 12. 16:2238.
    Senki nem írta,hogy 100x kell húzogatni,egy nap 3x elég ,reggel ,délben,este.Szerintem szükségszerű főlhuzogatni,ezt az orvos és védőnő is javasolta.Nekem ,jó tapasztalatom van ,mert 3 évesen lett a fiamnak főltépve és 1-2 nap volt fájdalmasneki(gondolom)utánna már csak az emlék,hogy nem volt jó érzés stb.Szerintem  ,hamar visszatapad, ha nem huzogatja  ,ahogy azt neki javasolta az orvos.Pl .amikor a lányom fülbevalóját lötték be 3 hónaposan  a fülbevalót is gyakran kellett mozgatni a fülben,nehogy beleforjon,meg  higított alkoollal kezelni,szóval az ilyen dolgokat szerintem annyira nem kell tul dramatizálni...,A tópikindító ezzel szerintem gondosabb szülőnek számínt ,mintha nem vitte volna el....,írta,hogy gondjaik voltak előtte a letapadás miatt.És mi van akkor ,ha nem tud tisztulni rendesen magától ,mert jól le van tapadva!?ott pang benne a minden!?Szóval jöhetnek a kövek... én azt is tiszteletben tartom,ha valaki másképp dönt a gyerekéről és 6  évesen viszi el a gyerekét vagy megvárja a természetet.De azért ,a természet sem old meg minden helyzetett.........szóval ,szerintem,ha nem húzogatja most,megvárja míg begyógyul magától,...kezheti előről az egésszett....visszafor ,mert egy hegnek az a dolga ,de nem ez a cél ugye!?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_952030 (34)
    2009-11-12  15:41
  10. Torolt_felhasznalo_608169
    Torolt_felhasznalo_608169
    2009. november 12. 16:1737.

    Nagyon köszönöm mindenkinek a válaszokat, tanácsokat. Azt hiszem, most egy kicsit hagyjuk pihenni szegény fütyit meg kisfiamat, s csak este óvatosan fogjuk húzni neki. Aztán ha már jobban lesz, akkor persze gyakrabban. Az már jó jel, hogy pisilt a WC-be, s nem fájt neki, s ettől nagyon boldog volt. Amikor nem nyúlok hozzá, akkor nem fáj, nem érzékeny-legalábbis ezt mondja.

    Mégegyszer köszönöm a válaszokat!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_608169 (1)
    2009-11-12  13:39
  11. 2009. november 12. 16:1236.
    Nekünk is ezt mondta a gyermekorvos és én is így tanultam!!  és mi is így cselekszünk csak addig húzzuk amíg megy nem erőltetjük!!!!
    előzmény:
    Jeles (9)
    2009-11-12  14:16
  12. 2009. november 12. 16:0635.

    Szia!

     

    Ha nagyon ronda a berepedés, akkor vidd el egy hozzáértő gyereksebészhez! Igazából ezt a sebészeten szokták csinálni, nem is értem miért urológushoz irányítottak. Ha gondolod priviben megadom egy kedves doktorbácsi nevét, aki az én fiamnak csinálta érzéstelenítéssel, ráncigálás nélkül, mosolyogva jött ki utána a rendelőből.  Nem szabadott volna berepednie! Nekem ott azt mondták, hogy ha jól van megcsinálva, akkor max. pisinél fájhat. Esténként 1-szer kellett felhúznunk neki teljesen, nem kellett semmivel kenegetni. Fürdést nem javasolta, max gyors zuhanyzást egy hétig. 1 hét után el is felejtettük az egészet, pedig nem kicsit volt letapadva neki sem.

     

    Remélem a kisfiad gyorsan meggyógyul és gyorsan elfelejti ezt a traumát . Ha esetleg nem vagy nyugodt, nehogy ide vidd vissza, mert ez az urológus nem értett hozzá. A sebészek nem tépik, hanem egy kis gombostűszerű eszközzel szépen alányúlnak és így szedik le a bőrt, ezért nem reped be a kukijuk. 

    Legközelebb olvasgasd a netet, vagy itt is nyílt már egy csomó topic jobbnál jobb orvosok nevével, sajnálom, hogy most találtál csak ide.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_608169 (1)
    2009-11-12  13:39
  13. Torolt_felhasznalo_952030
    Torolt_felhasznalo_952030
    2009. november 12. 15:4134.

    Szia!

     

    Én azt javaslom hogy ha fáj neki nem kell erőltetni nem kell 100-szor huzogatni mert nem tud meggyógyulni rendesen.Hagyni kell had javuljon magától,esténként fürdés után nézd meg egyszer de nem kell többször piszkálni.Olyan gyorsan nem vog visszatapadni  ha pihenteted.Majd ha enyhül a fájdalom akkor ismét lehet vele próbálkozni.Az én fiam 2,5 éves még csak a fele jött fel a bőrének fájlalta ő is de nem bántottuk.Jó piros is volt.Elég szépen haladunk vele.Az igaz hogy mozgatni kell a bőrt hogy ne tapadjon le,de  kétszer-háromszor elég.Csak akkor ha már nem fájlaja.Nem kell kínozni.Szerintem a kamilla fürdő jónem ártasz vele.

    Nekünk a  körömvirág krémet ajánlotta a doktornő ahhoz hogy fel tudjon válni a bőre.

    Remélem valamit tudtam segíteni.

    Üdv:Szné Szilvi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_853431 (32)
    2009-11-12  15:22
  14. Torolt_felhasznalo_853431
    Torolt_felhasznalo_853431
    2009. november 12. 15:3733.
     Nekünk a gyerekorvosunk tépte fől...,még vérzet is egy kicsit....,akkor ő,ott ezzel az Azulenol kenőccsel megmutatta,hogy milyen vastagon és,hogy -hogy csináljam...szóval ezzel biztos jól járnál ,vagyis a kisfiad.Nekünk is voltak kisebb korban gondjaink,de azt mondta ,inkább korábban,mint később,de attól a perctől gondosan tisztogassuk,hogy ne nőljőn rá vissza.Szóval szerintem ,nem volt korai.Ez is az élet velejároja sajnos...a picifiamnak ,meg a nyelve volt enyhén letapadva ,azt is 1 hónaposan elintézte ...,szóval az ilyenek szükségesek akár mennyire nem szeretnénk nekik fájdalmat okozni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_853431 (32)
    2009-11-12  15:22
  15. Torolt_felhasznalo_853431
    Torolt_felhasznalo_853431
    2009. november 12. 15:2232.
    Szia!Még nem olvastam vissza teljesen...,nem tudom,hogy ajálták e neked már a lányok ,az Azulenol kenőcsőt!?Mi ,ezt kaptuk a kukifeltépésnél....A fiam is 4  éves...,neki tán 3 évesen volt az akció ,azóta sem tapadt vissza.Ezt a krémet, nekünk a gyerekorvos írta fől,gyúlladáscsökkentő,hámosító égési,fagyási és egyéb sebek helyi kezelésére.Szóval én ezt ajálom neked.Amikor teljesen felhúzod,a makkra kell kenni jó vastagon körbe,majd visszahuzodrá szépen ,mivel zsíros jellegű,tutti nem fog visszaragadni.Időnként ,tán havonta kéthavonta ,még mindig rá kenek egyszer vékonyan.Amúgy,akkor a kis makk része úgy nézett ki,mint egy égés utánni nyílt seb ,olyan eleven piros volt neki.Ajálom,mert pillanatok alatt begyógyult és azóta is minden ok.Fürdésnél ,azóta,minden este ott is megmossuk,ahogy a negylegények szokták.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_608169 (1)
    2009-11-12  13:39
  16. 2009. november 12. 14:5531.
    Mi is tervezuk, de nem a meteltetest hanem annak kevesbe veres modjat. Miszerint elkotik a bor azon reszet ami "folosleges" es par nap mulva mint a koldokcsonk magatol leesik.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_657192 (23)
    2009-11-12  14:38
  17. 2009. november 12. 14:5430.

    Szivesen, de azert annak is utananezhettel volna,meg az urologus is, hogy letezik erzestelenites is.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_608169 (28)
    2009-11-12  14:50
  18. Torolt_felhasznalo_608169
    Torolt_felhasznalo_608169
    2009. november 12. 14:5129.
    Köszönöm:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_604429 (18)
    2009-11-12  14:29
  19. Torolt_felhasznalo_608169
    Torolt_felhasznalo_608169
    2009. november 12. 14:5028.

    Szia!

    Hidd el, utánanéztem a dolognak, s nem csak úgy odadobtam a gyerekemet merő rosszindulatból az orvosnak. Már 4 évet vártunk, hogy ez az anatómiai jelenség normálissá váljon. Amiket eddig olvastam, ezt az életkort írták vízválasztónak. Nyilván mindent én sem láttam.

    A gyerekorvosom s a védőnőm-akikben teljesen megbízom- küldtek az urológushoz. Egyébként szörnyen érzem magam az egész miatt, s vádolom magam, amiért ide jutottunk, s ezért  nem kritikát kértem, hanem tanácsot. De köszönöm a válaszod.

    előzmény:
    Jeles (9)
    2009-11-12  14:16
  20. 2009. november 12. 14:4427.

    Lehet, hogy neked keson van a 6, de a termeszetnek nem...

    Orvosok is az 5-6 eves kort irjak, az en fiamnak is kb. 6 eves korara jott fel teljesen.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_657192 (25)
    2009-11-12  14:39
  21. 2009. november 12. 14:4326.

    Erre a problémára a legjobb kenőcs /gyerek orvos írja fel!!!!/ a Ftorocort!A bnőm fiát már műteni akarták, én a Kismama magazinban olvastam róla és kirpóbálták a gyereknél,Bevált!Azóta érdekes módon nem akarják a dokik vágóasztalra tenni a gyereket!!!!

    Amúgy patikában kb 800forint szóval nem egy drága cucc!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. november 12. 14:3925.
    van igazság abbana mit mondasz, csak én azzal módosítanám hogy mindez 3 éves korig és nem 6. Nekem a 6 kicsit már későn van.
    előzmény:
    Jeles (22)
    2009-11-12  14:35
  23. Torolt_felhasznalo_604429
    Torolt_felhasznalo_604429
    2009. november 12. 14:3824.

    DE! TUDJUK! Csak szeretjük szadizni a gyereket. Most oké?:)))

     

    (Csak halkan merem megkérdezni: olyat hallottál már, hogy MÉGIS visszatapadt? Mert van ám olyan, elárulom. )

     

    előzmény:
    Jeles (22)
    2009-11-12  14:35
  24. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. november 12. 14:3823.

    hát ez a szöveg is kész

     

    egyébként a körülmetélés nekem is egyre "szimpibb". Egyenlőre mi várunk mert az én fiamnak még bőven van ideje (10hós) ill nemrég vettem észre h ahogy nőtt a kukaca picikét már sokkal előrébb jön, tehát reménykedem hoyg egyszecsak kidugja a fejét a kigyócska és nem kell semmi. Addig is minden fürdésnél finoman picikét húzzuk h ki lehessen lötykölni.

    Ismétlem:

    PICIKÉT és FINOMAN!

    egyébként sajna tényleg szomorú h még az URULÓGUSOK között is más a vélemény-tanács..

     

    topikindító: sztem sudocrem nem jó az hámosít, a fertőtlenítés meg nem tudom, sztem is csípne a betadin, a kamillás fürdővel kapcs-ban pedig pont azt mondta egy másik ismerősöm h nekik sós vízben kellett mmint a gyereknek ülni m az fertőtlenítette és húzta össze a sebet.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_604429 (18)
    2009-11-12  14:29

Címlap

top