Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Dostinex

Dianella
Létrehozva: 2009. november 12. 15:00

Sziasztok!

Prolaktintermelő hypophysis mikroadenomám van. Szedtem Bromocriptint, aztán intolerancia miatt Norprolacot. De ezt sem birom, folyton hányingerem van, hányok tőle. Azt olvastam, hogy külföldről be lehet hozatni egy másik gyógyszert, a Dostinexet. Szedi valaki ezt a gyógyszert? És ha igen, megkérdezhetem melyik orvos írta fel? Én több orvosnál is próbálkoztam már, de mindenki csak az első kettőt ismerte.

  1. 2021. augusztus 27. 01:5311.

    Kedves barabasnadin,


     


    esetleg megkérdezhetem, hogy ki az endokrinológusod? Eddig nekem egy orvos sem volt hajlandó Dostinex-et felírni. 


     


    Köszi!

    előzmény:
    barabasnadin (10)
    2021-06-01  14:20
  2. 2021. június 1. 14:2010.

    Kedves Feri!


    Én az endokrinologusom által nyújtottam be egy pályázatot gyógyszertámogatásról a NEAK-nak akik elkészítik az engedélyt, így 3000 forint/doboz áron kapom meg a gyógyszert a kijelölt gyógyszertárban.


    Remelem tudtam segíteni !


    Üdv

  3. 2021. március 20. 20:339.

    Kedves Júlia!


    Légyszíves tájékoztass, hogyan lehet ennyire olcsón hozzájutni a Dostinexhez. Én a Mikszáth téren található patikábankapom 20ezer Ft/ doboz áron.


    Köszi a segítséget!


    Üdv:


    Feri

    előzmény:
    Julia77 (5)
    2015-04-05  17:04
  4. 2021. március 20. 20:338.

    Kedves Júlia!


    Légyszíves tájékoztass, hogyan lehet ennyire olcsón hozzájutni a Dostinexhez. Én a Mikszáth téren található patikábankapom 20ezer Ft/ doboz áron.


    Köszi a segítséget!


    Üdv:


    Feri

    előzmény:
    Julia77 (5)
    2015-04-05  17:04
  5. 2016. március 19. 00:037.

    Kedves Julia77, írtam neked privát üzenetet a Dostinex-szel kapcsolatban, kérlek szépen, ha időd engedi válaszolj! 


    Ha esetleg valaki tudja, hogy mi módon szerezhetném be a Dostinexet, a lehető legalacsonyabb áron, hálás lennék az infoért.

    előzmény:
    Julia77 (5)
    2015-04-05  17:04
  6. 2016. február 21. 13:506.

    Sziasztok!Nekem is microadenomám van így nekem is  a prolaktin szinttel van a baj.Én végig jártam az összes protokolt és csak a Dostinex javított a helyzetemen amit heti 2  szedek és nincs tőle semmi bajom csak a mellékhatásai.Prolaktin szint is  a helyén van...csak a baba  nem sikerült még  


     

    előzmény:
    Dianella (1)
    2009-11-12  15:00
  7. 2015. Április 5. 17:045.

    Énis szedem a Dostinexet.  Ausztriából kapom a gyógyszertáron keresztül.Kb 800 ft receptre!Endrokrinológus írtam fel microadenómára .Előtte nemis menstruáltam,most az is rendben van!

    előzmény:
    Marcollia (3)
    2009-11-15  01:02
  8. 2009. november 17. 05:554.

    Még csak annyit, hogy betegtárs tapasztalata nem számít semmit se ilyen esetben, mivel az érintettek hipofízis betegsége nem egyforma (daganat mérete és elhelyezkedése, látóideg érintettsége, hormontúltermelés mértéke, esetleges társbetegségek.) Ezenkívül más a betegek életmódja, az őket ért stressz mértéke és eltérő az emberek gyógyszerekre adott reakciója is. Az is meghatározó a kezelésnél akar-e a páciens hamarosan gyermeket vagy nem.

     

    Az orvos a kezelés során sok egyedi tényezőt is figyelembe vesz, ami csak arra a betegre jellemző. Hiába szed két beteg azonos készítményt akár a gyógyszereik adagolása is teljesen más-más lehet. A tünetekszámá és mértéke is más-más, a hipofízis betegségeket ezért külföldön "ezerarcúnak" hívják.

     

    Felírják neked a gyógyszert, mert orvosi megfigyelés, hogy jobban tollerálható és hat. Azonban ez nem garancia arra, hogy ugyanakkor gyógyulsz meg mint más ilyen szert szedő beteg. Eltérőek az emberek gyógyszerreakciói...

     

    http://www.hipofizis.hu/betegforum.php

    előzmény:
    Dianella (1)
    2009-11-12  15:00
  9. 2009. november 15. 01:023.

    Endokrinológus orvos írja fel OEP támogatással, külföldről szerzik be. Reméljük hatni fog, sokaknak segített már!

     

    http://www.hipofizis.hu/prolaktin.php

    előzmény:
    Dianella (1)
    2009-11-12  15:00
  10. 2009. november 12. 19:172.

    Szia Liandra!

    Nagyon-nagyon köszönöm, hogy válaszoltál!! :) Nagyon kedves vagy!

    Kérlek mesélj erről a gyógyszerről! Neked nincs mellékhatása? Úgy olvastam ezt elég heti 2-szer szedni. És neked hatott? Csökkentette a prolaktinszintedet? Én a Norprolacot 2007 nyarán kedztem el szedni. Szedtem egy évig, de egyszerűen nem bírtam a végén, hogy minden reggel hányással inditok. És úgy gondolom ez nem normális, tönkreteszi az egész gyomromat, nyelőcsövemet, stb. Ráadásul nem csökkent a prolaktinszintem. Most új orvost váltottam, és ő újra felírta nekem, de ujból jelentkeztek a tünetek. Én már mondogattam neki, hogy valószínű nem fogom bírni, de azért megpróbálom szedni. Ő neki viszont az volt a válasza, hogy muszáj lesz, mert csak ez a 2 gyógyszer létezik hyperprolactinaemiára...

    Sajnos csak januárban megyek vissza hozzá. Megpróbálom megkérni, hogy írja fel nekem a Dostinexet, de nem sok reményt fűzök hozzá, elég mogorva nő. Éppen milyen hangulata van, attól függ. 

    Megkérdezhetem, hogy te kihez jársz endokrinológushoz? Kivel irattad fel? (Nem muszáj itt válaszolni, priviben is jó) Csak úgy érdekel, hátha én is elmehetnék hozzá. 

    Az ára kicsit húzos, de ha ezen múlik, hogy csökkenjen az adenómám, előteremtem a pénzt. :) Nincs rá semmi támogatás?

Címlap

top