Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Baranyhimlos heg kezelese

Sara
Létrehozva: 2010. augusztus 1. 17:54

Kisfiam nehany hete kapta el baranyhimlot. A betegseg alatt egyik nagyobb es melyebb sebe az orran sajnos ido elott leesett, ezzel egy kb 4 mm atmeroju es 1 mm mely sebhelyet hagyva maga utan.  Most contractubexet hasznalunk ra reggel es este, valamint tiszta E vitaminos kremet es olajat napkozben.

 

Van valakinek ilyenfajta sebgyogyulassal kapcsolatos tapasztalata? Hasznal erre egyaltalan a contractubex? Patikaban/orvosnal azt mondtak hogy artani nem arthat..

 

Leirnatok a velemenyeteket illetve tapasztalatotokat arcon (orron) levo baranyhimlos sebhelyekrol legyszi?Ezer koszonet.

  1. 2021. július 23. 16:2837.

    Szia! Már nagyon régi poszt, nem tudom látni fogod-e vagy nem, csak érdeklődnék hogy pár év elteltével hogyan változott a babád orron lévő hege?


     


    Mi ugyanígy jártunk a kismanómmal :( 


     


    Köszönöm előre is! 

    előzmény:
    Sara (34)
    2010-08-04  23:21
  2. 2010. augusztus 4. 23:3236.

    "anyukanak legszebbje" ..... meglatszik hogy total kivagyok... ezen is most itt konnyezek.

     

    Nem neheztelek egyaltalan, hiszen ugy altalanossagban nagyon igaz dolgokrol irtal. Tenyleg nagyon kell az embernek tartania magat a kicsi elott, ami lelkiallapottol fuggoen, sajnos nem mindig sikerul ugy ahogy szeretnem.  Raadasul egy borzalmasan kielezodott, erzekeny termeszettel van megaldva az en kis toportyum.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_940001 (32)
    2010-08-03  21:25
  3. 2010. augusztus 4. 23:2435.
    Koszi hogy leirtad ti mit hogyan csinaltok.  Tovabbi nagyon gyors gyogyulast kivanok !
    előzmény:
    reinedi (31)
    2010-08-03  08:23
  4. 2010. augusztus 4. 23:2134.

    Utanaolvasas alapjan, kraterek fokent ott keletkeznek ahol vastagabb zsirreteg van a bor alatt (arc, popsi, stb) mert azt a szervezet nem igazan kepes potolni.  A mi orron levo sebhelyunk meg nagyban piroslik, ami a doki szerint hosszu honapokon at is ilyen lehet, aztan idovel a felulso borreteg valszeg valamennyivel vilagosabb is lesz az eredeti borszintol.

     

    Engem legjobban az szomorit el, hogy ha nincs ez az egy darab sebhely, akkor nagyon siman meguszhattuk volna ezt a himlot minden kulonosebb "emlekezteto" nelkul.

     

    Most ajanlottak tobb helyrol is a csipkebogyo kremet, ez tartalmaz A es E vitamint is, sok-sok mas termeszetes dolog mellett....lehet a sima E vitaminos krem helyett most ezt fogjuk hasznalni. 

    előzmény:
    reinedi (31)
    2010-08-03  08:23
  5. 2010. augusztus 4. 23:0233.

    Jaj ez ismeros, nalunk mindket gyerkonek tele volt a fejbore (is) .  Koszi a biztato sorokat!

     

    Hat mar en is szeretnek minimum egy evvel kesobb lenni es meglatni hogy hogy alakult az az orrocska.  Bar van egy olyan erzesem, hogy ez ettol sokkal hosszabb folyamat lesz.  Sajnos sikerult a neten olyan fotokra bukkannom, ahol huszon-harmincanevesek "buszkelkednek" gyerekkori baranyhimlobol visszamaradt orron levo sebhellyel... igy aztan sikerult jooool elkesiretenem magam ujbol .

     

    előzmény:
    *Tiara (29)
    2010-08-03  03:28
  6. Torolt_felhasznalo_940001
    Torolt_felhasznalo_940001
    2010. augusztus 3. 21:2532.
    Szia, ne haragudj, amikor írtam, kissé nyers voltam. Sajnos a bárányhimlőről közismert (legalábbis annak gondoltam), hogy a helye megmarad,  ha elkaparják, nagyon szerencsés esetben hosszú idő után elsimul. Nekem 15 évesen volt, az arcomon 1-2 heg maradt, kb 30 éves koromra mondhattam el, hogy nem találom a nyomát. Gyerek bőre azért jobban regenerálódik. Tényleg az a fontos, hogy így is ugyanaz a klassz kiskölyök legyen a szemedben, anyukának mindig a legszebb :) Volt egy gyerekorvosom, fülész, akihez sokat kellett járnunk, ő szólította így a kis betegeket: "anyukának legszebbje".
    előzmény:
    Sara (18)
    2010-08-01  20:46
  7. 2010. augusztus 3. 08:2331.

    Szia!

    itt vagyok :-)

     

    Nekünk a doki azt mondta, naponta 1-szer, vékonyan kenjük este füri után. (sajnos néha elfelejtük... :-/ ) 

    Nem tudtam, hogy a direkt napot kerülni kell bárányhimlő után - asszem nem is tudnám kivitelezni :-) Ami a kislányom arcán maradt 2 kráter(ke) azok, mondom, már alig látszanak, vagyis színük már nincs, de a mélyedés ott van, és azért észre lehet venni, ha nézed... :-/ Ami nekünk durvább volt, az a mellkasán/pocakján 3 pötty, és a derekán 1 (ez volt a legcsúnyább kárter, mert pont fedte még a pelus, meg szerintem dörzsölte is néha :-( ) Ezek már sokat halványodtak ugyan, de még mindig rózsaszínűek, és persze kráteresek... :-( Jah, és a legrosszabb, amivel gyakorlatilag nem is tudok mit kezdeni: szegénykémnek az első 2 pöttye a popsiján jelent meg, sajnos nagyon rossz helyen; vagyis az nagyon sokáig nem is tudott behegesedni sem, és ott nyilván megmarad élete végéig a kráter... :-( Sebaj, ez legyen a legnagyobb gondja egész életére! Az elhelyezkedése miatt senki sem látja, akkor sem, ha meztelen van... :-/ 

    A nyaralásnál egyébként a fürdőruci pont eltakarta a testén az " átmeneti szépséghibákat" :-)

     

    Szép napot :D

    előzmény:
    Sara (28)
    2010-08-03  01:51
  8. 2010. augusztus 3. 03:2930.
    Most latom Sara hsz-at! A fiam kimondottan feherboru tipus:) Szoval nemcsak soteteknek all a vilag:)
    előzmény:
    *Tiara (29)
    2010-08-03  03:28
  9. 2010. augusztus 3. 03:2829.
    Szia, nem tudom hany eves  alegenyke, de nalnk a lanyom uta kapta el a fiam es "millio" potty volt rajta, meg a hajas fejboron is (A lanyom szerencsesebb volt). En is el voltam keseredve, hogy szegenykemnek a szep kis pofija most milyen marad, de nagy oromomre, kb. egy ev alatt ugy latom, teljesen regeneralodott magatol! Most mult 2 eves!
    előzmény:
    Sara (1)
    2010-08-01  17:54
  10. 2010. augusztus 3. 01:5128.

    Igazad van, hogy megbizol az orvosodban!

     

    Orulok annak is hogy mukodik a krem!  Ha erre jarsz meg es van idod valaszolni, ird mar meg legyszi hogy ti hanyszor hasznaljatok naponta es milyen mennyisegben?  Azt olvastam, hogy a nappal nagyon kell vigyazni kremhasznalat kozben (bar baranyamhimlo utan ugy altalaban kerulni kell a direkt napot).  Ti ezt hogyan oldjatok meg igy a nyar kellos kozepen? 

     

    Amugy szerintem maguktol is biztosan nagyon sokat halvanyultak volna mar a pottyok kremhasznalat nelkul is.  Nekem ugy mondtak, hogy sok fugg a gyermek bortipusatol.  Nalunk nagyon kulonbozo a ket gyerek, es en ugy veszem eszre hogy a sotetebb borarnyalaton gyorsabban gyogyulnak a foltok.

     

    Udv neked, S

     

     

     

     

    előzmény:
    reinedi (27)
    2010-08-02  07:52
  11. 2010. augusztus 2. 07:5227.

    :-)

     

    annyira nem aggódom emiatt, hogy csak 3 éves kor felett adható.... (lehet, hogy kellene...?  ) Feltételezem a gyerekorvos is tisztában van ezzel, és a gyerekem korával is :-) Ő ilyenkor csak legyint egyet, hogy mindenre ráírnak mindent :-) (jó, ez nyilván túlzás, de ha ő megengedi sőt javasolja, akkor én hiszek neki, bízom benne. ) A dokink egyébként szerintem elég jó orvos, rutinos, tapasztalt, és elismert szaktekintél, meg én azt gondolom, hogy ha mér kikérem az orvosunk véleményét, akkor kövessem a tanácsait, különben mi alapján reklamáljak, ha mégsem jön be? :-)

    Nekünk nagyon sokat halványodtak a hegek, már 1 hónap után is - nem tudom, hogy a krém hatására, vagy egyébként is halványodott volna...  Nekünk eleinte olyan "csúnya" volt, hogymár régen "gyógyultak" voltunk, mikor én még nem mertem vele elhagyni a társasház udvarát, mert én nem akartam minden anyukának "magyarázkodni" hogy jaaaaj, ezek már csak hegek, nem fertőznek!

    Valaki írta, és teljesen igaza volt , hogy az elvakarásnak vajmi kevés köze van a mély hegekhez. Még mi sem vakartuk, eszébe sem jutott szerencsére, mégis maradtak hegek! 

    előzmény:
    Sara (23)
    2010-08-01  21:30
  12. 2010. augusztus 1. 23:2926.

    Igen, ezt en is hallottam, hogy a felnottkori baranyhimlo nem tul szerencses.  Ami szamomra hihetetlen, hogy viszont milyen surun elofordul.  Nehez elkepzelni, hogy le lehet ugy elni 20-30-40 evet is, hogy nem kerulsz kapcsolatba a virussal .

     

    Hat per pillanat, ha nem is 27 evvel kesobb, de azert 1 evvel kesobb mar nagyon szeretnek lenni, hogy lassam merre alakult az a sebhely.  Mert jelenleg olyan oriasinak tunik az a piroslo 4 mm-es heg azon az aprocska orrocskan...

     

    előzmény:
    csutak51 (25)
    2010-08-01  21:54
  13. 2010. augusztus 1. 21:5425.

    Nekem felnőtt koromban, harmincon túl lett bárányhimlőm, hát ne tudd meg, iszonyú volt! Szinte csak kiütés voltam, szenvedtem rendesen!

    Így annak örülj, a kicsid időben átesett rajta, a többi nem számít!

     

    A gyerekeim közül csak az egyik volt bárányhimlős, de nem hinném, hogy vannak rajta hegek! Már 30 elmúlt a "kicsim" .

     

    Ha megmarad is valami, biztosan alig látható lesz, hiszen gyerekkorban stb de ezt már leírtam!

    előzmény:
    Sara (19)
    2010-08-01  20:56
  14. 2010. augusztus 1. 21:4224.

    Koszi Kitty,

     

    Egyetertek, hiszen mi meg nem is vakartuk!  Sot, ugy de uuuugy vigyaztunk a sebfejekre, hogy ido elott le ne verodjenek.  De ez sajnos nagyon kenyes es fokent sajnos domboru feluleten volt, igy 10 nappal himlo kezdete utan "leugrott" egy bohockodas alkalmaval.

     

    Igazan sajnalom hogy (eddig) ti sem usztatok meg nyomtalanul ezt a himlot.  De nalatok is olyan nagyon pici meg a kislanyotok, hogy minden eselye megvan arra hogy mire szamitana, mar hult helyuk lesz az "emlekeztetoknek".

     

    Mi aloe zselet (99.99%) hasznaltunk a lanyunknal (aki elsokent kapta el a himlot)  az segitett kozvetlenul a himlo utan, bar neki nem volt olyan szornyu.  De a fiunknal a hegekre mar inkabb E vitaminos olajat es kremet ajanlottak.  Nalatok nem szaritja a kicsi boret az aloe?

     

     

    előzmény:
    polgarkitty (22)
    2010-08-01  21:18
  15. 2010. augusztus 1. 21:3023.

    Huu, ezt majdnem szem elol tevesztettem...koszi, koszi, koszi.  Akkor nem csak mi vagyunk az egyetlenek akik baranyhimlo utan contractubexeznek!!

     

    Ez most masnak biztos butan hangzik, de ahol elunk ott sajnos nincs forgalomban ez a kenocs (otthonrol kuldettuk hazai orvos/patikus tanacsara), igy csak egy ilyen forumon tudok konkret infohoz jutni a hasznalataval kapcsolatban.

     

    1 eves a kicsitek?  Jaj, most banni fogom hogy ezt leirom, mert kozel sem all szandekomban elbizonytalanitani, de en ugy olvastam hogy 3 eves kortol ajanlott ez a krem.

    Es eszlelheto barmi valtozas a sebhelyeken?  Bar meg ti is az elejen vagytok, adni kell neki jopar honapot...

     

    előzmény:
    reinedi (14)
    2010-08-01  20:24
  16. 2010. augusztus 1. 21:1822.

    Szia Sara!

     

    16 hónapos kislányom június közepén lett bárányhimlős. Mi meghallgattuk mindenkitől a "jaj, csak ne vakarja" hisztit, de mára már rájöttem, a vakarásnak semmi köze a sebhelyhez. A bárányhimlő egyszerűen ilyen, a befelé gömbölyű heg kiesik, és lyuk marad utána, nem tudod megakadályozni. Természetes, hogy aggódsz ezen, én is szeretném, ha nem maradna meg a helye a kislányom arcán. 

     

    Mi Aloe First-tel kentük, nem tudom, hogy attól-e, de sokat javultak a sebhelyek. Neki nagyon mélyek voltak, főleg ez javult sokat. Remélem, hogy még jobb lesz, mert mikor regenerálódna még a bőrük jól, ha nem ilyen kicsiként. 

     

    Minden jót nektek!

     

    Kitty

    előzmény:
    Sara (1)
    2010-08-01  17:54
  17. Torolt_felhasznalo_908105
    Torolt_felhasznalo_908105
    2010. augusztus 1. 21:1321.

    nagyon szívesen, remélem segítettem egy kicsit

    Amúgy annyiból "szerencsés" a dolog, hogy kisfiú és nem kislány az érintett. Saját öcsémből kiindulva nemhogy nem fogja zavarni a dolog, de lehet hogy nem is tudatosul benne különösebben, hogy az "nem oda való" Tesóm sem sűrűn nézegeti magát a tükörben és mások véleménye is teljesen hidegen hagyja ilyesmivel kapcsolatban. Talán ha hirtelen csápok nőnének ki a fejéből, azt észrevenné, de egy pattanás vagy heg (neki is van) vagy anyajegy vagy bármi más hasonló apróság fel sem tűnik neki, egyszerűen nem érdekes számára.

    előzmény:
    Sara (20)
    2010-08-01  21:04
  18. 2010. augusztus 1. 21:0420.

    Szio,

     

    Orulok hogy megosztottad a sajat tapasztalataidat!!  Nagyon jol raereztel hogy mitol tartok a legjobban...

     

    Mar millioszor atgondoltam en is, es rajottem hogyha barhol masutt lenne az arcan a kicsinek ugyanez a himlohely es nem az orran, akkor szerintem sokkal kevesbe aggodnek en is.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_908105 (17)
    2010-08-01  20:46
  19. 2010. augusztus 1. 20:5619.

    Szia Csutak,

    Aranyos vagy, jol esnek a szavaid!  Mivel az ember nem naiv, azt tenyleg nem vartam barkitol is hogy azt mondja, nyomtalanul eltunik .  Lathatod az indito hsz-bol is hogy elsosorban kremekkel kapcsolatosan kerek tanacsot, mi segit es mennyire es hogyan...?!

     

    Mar himlos kora ota keszitjuk magunkat arra hogy ez az orron levo seb (mivel nagyon mely volt) valoszuni egy orok emlekeztetoje marad ennek a betegsegnek....aztan sikerult sajnos ido elott leverodnie is, ami aztan vegkepp nem segitett .

     

     

    előzmény:
    csutak51 (16)
    2010-08-01  20:37
  20. 2010. augusztus 1. 20:4618.

    Szia, igazandibol attol meg nagyon messze vagyunk h gatlast ebresztenek benne, es mint joerzesu anyukanak egyaltalan nem is az a szandekom.

     

    Mivel nem ismersz, ezt a kovetkeztetest gondolom csak abbol vontad le, amit eddig leirtam. Konkretan a sebhellyel kapcsolatosan csakis a borgyogyaszhoz mentunk el.  Haziorvos meg himlos koraban latta a kicsit ellenorzeskeppen mivel sajnos felulfertozodott par pottye es antibion volt.  Patikus es sebesz nagybacsi pedig latatlanba adott tanacsot.

    Annak pedig szinten nincs tudataban a picur hogy most publikusan kerek tanacsot...

     

    Azt pedig hogy biztatast, ill. tanacsot kerek igazan nem lehet a szememre vetni. Mivel semminemu tapasztalatunk nincsen baranyhimlovel kapcsolatban, gondoltam megragadom a mai modern vilag adta egyik lehetoseget, mint ahogy elottem mar millioan megtettek kulonbozo orszagok kulonbozo forumjaim, es itt erdeklodom a temaval kapcsolatban olyan szuloktol akik mar legalabb egyszer-ketszer-sokszor ateltek ezt a himlot a kicsinyeikkel.

     

    De igazad van, egy anyanak tenyleg nagyon konnyu tulparazni a gyerekkel kapcsolatos legaprobb problemat is.  Ezt en ugy veszem hogy a

    "hivatas" resze.  Es igen, elsosorban most (friss elmenykent) es fokent nekem okoz ez a jelenlegi "szepseghiba" lelki problemat, es igenis nagyon vigyaznunk kell, hogy ne ragasszuk at ra feleslegesen az aggodast!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_940001 (11)
    2010-08-01  19:43
  21. Torolt_felhasznalo_908105
    Torolt_felhasznalo_908105
    2010. augusztus 1. 20:4617.

    szia!

    Szerintem véglegesen nem tűnik el soha, de nem hiszem, hogy emiatt aggódni kéne, nem lesz különösebben befolyással az életére.. Bárányhimlő miatt a testemen több ilyen "heg" is van, talán 5-6 évesen lehettem bárányhimlős, ma 22 vagyok. Leginkább már csak nyáron venni észre, amikor lebarnulok, ez a néhány foltocska világosabb marad. A lényeg, hogy rengeteget javult az évek során, egyik-másikat már nem is látni szinte. A homlokomon is van 2 kisebb heg, bár ezek gyerekkori balesetek "emlékei", nem bárányhimlő Soha semmilyen problémát nem okozott számomra, nem érzem magam ettől kevesebbnek, nem érzem, hogy alapozóval takargatnom kéne, ha valaki megkérdezi mi ez, akkor elmesélem minden rossz emlék vagy érzés nélkül. Egyrészt szerintem nem feltűnő, másrészt nem hiszem, hogy bárki ezt bámulná vagy érdekelné, harmadrészt meg nagy ívből ....

    Szóval ne aggódj emiatt és a gyereked se lássa, hogy ezen rágod magad, mert azt fogja hinni, hogy ez valami rossz dolog és hogy nagy baj, hogy ottvan az a kis bibi.

    előzmény:
    Sara (1)
    2010-08-01  17:54
  22. 2010. augusztus 1. 20:3716.

    Egyébként, mint anya, értelek! Azt szeretnéd itt olvasni, hogy nyomtalanul elmúlik!

     

    Ami nem kizárt, mert miért ne? Megtörténhet, mert az emberi szervezet csodákra képes!

     

    De biztosat itt ugyan, ki tudna mondani? Hiszen minden bőr, minden seb más, és minden ember másként reagálhat kezelésekre!

     

    Ezért nem nagyon számít, más mit is tapasztalt, gondolom én!

    Ne csinálj ebből a pici szépséghibából gondot szerintem!

    előzmény:
    Sara (10)
    2010-08-01  19:20
  23. 2010. augusztus 1. 20:2815.

    Bocs, igazad van, hiszen laikusként írtam!

     

    De ezért írtam oda, kérd bőrgyógyász orvos tanácsát, mivel előtte nem írtad, orvos tanácsolta a krémet, kenegetést. (Vagy én nem láttam azt a hszt, ahol írod.)

     

    Így azt hittem, vettél egy krémet gyógyszertárban, ezért írtam, amit írtam.

    De ha több orvostól is tanácsot kaptál, hát hallgass rájuk!

    előzmény:
    Sara (10)
    2010-08-01  19:20
  24. 2010. augusztus 1. 20:2414.

    Szia! az én kislányom júniusban esett át a bárányhimlőn, és bár nagyon kevés pöttyel megúsztuk, azok elég nagyok voltak, és maradt pár nagyobb kráter a testén, és a homlokán (szerencsére a homlokán lévő csak nagyon halványan látszik már most, de a testén lévők eleinte úgy néztek ki, mint valami extrém szúnyogcsípések, és mára halványodtak ugyan, de nehéz nem észrevenni őket.) A mi gyerekorvosunk szintén a Contractubex-et javasolta, kenjük is napi egyszer, és mivel az én kislányom még kicsi (alig múlt 1 éves) a doki azzal vígasztal, hogy a legtöbb nyomtalanul el fog múlni! A Contractubex pedig - ahogy olvastam - direkt az ilyen hegek "finomítására" való, vagyis én erősen remélem, hogy segít :-)

    előzmény:
    Sara (1)
    2010-08-01  17:54

Címlap

top