Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Hematoma terhesseg alatt

Aemit71
Létrehozva: 2011. január 27. 12:50

Sziasztok!

Várva várt terhessegem 11-íik hetében járok, de sajnos többszőr is előfordult komolyabb huvelyi vérzés, amelynek okát pár napja sikerült az orvosoknak diagnosztizálniuk, ami sajnos egy eleg nagy hematoma. 

Szeretnék érdeklődni, volt e valakinek ilyen es a legfontosabb mi történt?

 

  1. 2019. október 11. 16:5847.

    Sziasztok! 


    Bár régi topic, de hátha valakinek ez is segítséget jelent.


    Terhességem 9.-hetében erő görccsel-vérzéssel rohantunk a kórházba. Kiderült hogy a baba jobb oldalánál egy 5,6cm-es hematóma található. Szigorú fekvésre ítélték. NOSPÁT, utrogestant kellett szednem. Mire mentem a 12.heti ultrahangra nyoma sem volt! 1-2heti barnázással kiürül.


    Most a 17.-hétben járok ismét fekszek mert a méhlepény érinti a méhszájat. A méhszáj tölcsér alakban 1cmre nyitva van, mivel apró hematoma alakult ki a méhszáj felett.


    Az orvosok szerint azért is van nyitva a méhszáj, hogy az a hematóma távozni tudjon, illetve ahogy a baba nől eltávolodik a méhlepény és a méhszáj, úgy fog majd össgezáródni az az 1cm nyitott méhszáj! 


    Sokat pihenjetek, próbáljatok pozitívak lenni!


    Boldog babavárást mindenkinek! 

  2. 2018. december 28. 19:3846.

    Sziasztok! Igaz ,hogy ez a topic annyira már nem aktív, de megosztom a történetem hŕtha reményt adhatok vele.12 hetes ultrahangon minden rendben volt,de másnap este görcsölni kezdett a hasam és barna váladék is követte.Nagyon megijedtem mert már volt előtte egy vetélésem meg egy tökéletes terhességem azelőtt.Egyből a kórhŕzba rohantam ahol nem tudtak mondani semmit ,de másnap az orvosom hematómát diagnosztizált. Nagyon féltem az orvos se tudta mi fog történni progeszteront írt fel és nospát és több pihenést.Hát ez kevés volt, egyik este hirtelen romlott a helyzet több váladék ürül a szokásosnál ,újabb pánik.A kórházból sem engedtek már haza ,addigra 14 hetes voltam .Ott napi 2x1 progeszteront és 2x1 cordaflexet kaptam meg amikor szükség volt rá görcsoldót.Ott is azt mondták szigorú fekvés és nem ígérnek semmit (öröm az ilyet hallani).Egy hétig nem tudtam semmit mert azt mondták nincs értelme nézegetni.Mikor letellt a hét megnčzték, teljesen felszívódott és a babával is minden rendben volt hála az égnek. Azóta 3 hét telt el és egyenlőre minden rendben, remélem már így is marad!Mindenkinek aki ebben a helyzetben van épp kitartást!

  3. 2018. június 9. 18:0445.

    Sziasztok ! Én jellenleg 8 hetes terhes vagyok a 6.terhessčgi hčtben enyhe hüvelyi včrzčsem volt.Korházba mentem ott közöltčk hogy szivhangot nem láttnak vagy megmarad vagy nem.Rutascorbint magneB6 - ot čs gravida terhes vitamint kaptam.Majd másnap elmentem a lakhelYünkhöz közeli nőgyogyászatra ahol azt mondta az orvos hogy tčnyleg nem lát szivhangot de ráadásul van egy 30 mm es haematomám egy hčt múlva kontrol.Egy hčt múlva látták a szivhangot a haematomám 28 mm most csütörtökön az uh-on člő embrio látható a bavával minden rendben a haematómám 35mm  nagyon fčlek kčrlek aki volt ,ilyen cipőben írjon nekem köszőnöm


     

  4. 2017. július 23. 15:2644.

    Sziasztok! Sajnos 7. Héten én is tapasztaltam kis vérzést, aztán megnyugtattak, hogy van szivhang. Most egy hét múlva megint tapasztaltam kis vérzést. Nagyon feszült vagyok, próbálok nyugodt maradni. Nekem is hematoma miatt van ez, de félek, hogy elveszítem. :(

  5. 2017. május 29. 16:0343.

    Szia! Én most leszek hat hetes terhes. Szombaton Bevereztem bementem a kórházba és egy nagyon bunkó orvos csinált uht és azt mondta h menses nincs baba. Persze tíz mp sem volt. Az én dokum majd fel óráig nézte mire megtalálta a 7x7mm petezsakot. Most akkor van baba vagy nincs. Most szedtem cseppet és nem verzek. Holnap megyek az én dokimhoz. Remenykedek h megmaradt a baba.

    előzmény:
    FB#193480497721547 (42)
    2016-07-13  13:15
  6. 2016. július 13. 13:1542.

    Szia :) 
    Igaz regen kerdeztel mar, azota biztosan mar nem szenvedsz ezzel a gonddal. 
    En januar vegen kerultem be korhazba mert hirtelen elonott a ver. Akkor voltam 7 hetes. Elso baba. Nagyon megijedtem. Azt hittem elveteltem olyan brutalis vermennyisegtol. Kiderult hogy egy 3X2 centis hematoma okozta a problemat. 5 napig voltam korhazban, kaptam utrogestant es infuzion voltam. Mikor kijottem a korhazbol ra 1 hetre kontrolra kellett mennem. Ott mar nem is talaltak semmit sem. felszivodott. 
    szigoru fekves volt hetekig. talan marcius korul mertem kimenni a hazbol setalni. 
    azota 33 hetes kismama vagyok, ejjel nappal labon, nem birok magammal, mindig van valami elintezni valom. azota se verzes se gorcs semmi nem volt. az okat meg mindig nem tudjak miert lehetett ez, most pajzsmirigyemet vizsgaljak ki, lehet attol tortent ez, illetve azota folyamatosan romlik a verkepem. de a babaval semmi problema, szepen novekszik. 30 hetesen volt 1300 gramm.
    Kitartast :) 

    előzmény:
    FB#1034051013358045 (41)
    2016-05-19  16:34
  7. 2016. május 19. 16:3441.

    Szia utána mi történt Én most 20 hetes terhes vagyok 6 cm hematómám van. Érdekelne hogy Azóta mi lett a babával vagy volt e töle bajotok? 

    előzmény:
    Alexa1112 (40)
    2016-02-08  12:44
  8. 2016. február 8. 12:4440.

    sziasztok.20 hétben járok.kb 4 hete verezgetek ebből 9napot kórházba töltöttem ahol is végül kiderült,hogy hematomam van.azóta szedem a rutascorbint,b6 és diaphyllint...most 2 naponta verezgetek..hallottam egy gyógyszerről esetleg valaki véleményt?  Arnica montana 

  9. 2015. január 18. 14:4239.

    Sziasztok! Látom már régen írtak a fórumba, de én most pont hasonló problémával küzdök, egy elég nagy haematomám van a baba alatt a belső méhszájamon. Most vagyok 15 hetes terhes, 4 hete fekszek, kórházban is voltam. Nagyon aggódok, félek, hogy mi lesz mert az orvos nem mond semmit, persze ő sem jós tudom. Van vki aki hasonló problémával küzd vagy épp elmúlott neki? Mennyi idő lehet mire felszívódik? Olvastam, hogy van akinél végig ott marad. 

  10. 2014. szeptember 29. 01:5338.

    Kedves lara405!


    A hematóma akkor veszélyes, ha még nem tapadt meg rendesen a baba, és a vérzés esetleg kimoshatja a magzatot. Ha már túl vagy a 12. héten, akkor úgy tudom, hogy már akkora a magzat, hogy nem árthat neki a hematóma. Nekem is volt, a 9. héten sajnos elhalt miatta a babám, mert nagyon nagyra megnőtt a hematóma és elnyomta a magzatot. A következő terhességemnél is volt hematómám (pedig minden orvos azt mondta, hogy még egyszer nem fog előfordulni), akkor is az elején, a 6. héten, de ez már szerencsére felszívódott, három hét múlva már nem lehetett látni, azóta már megszületett a kislányom. :) Azért merem mondani, hogy ne aggódj túlságosan, mert nekem azt mondta az orvos, hogy ha a 12. hétig megmarad a terhesség, akkor valószínűleg túléli a baba, mert addigra már megtapad és elég nagy lesz. A hematóma egy vérömleny a méhen belül, ezért ha vérzel vagy barna folyásod van, az attól is lehet, hogy ürül a hematóma és ez a vérzés nem feltétlenül jelent rosszat, ha nem túl erős. Ha menstruáció szerű vérzésed van vagy görcsölsz akkor mindenképp menj orvoshoz. Mikor nekem elhalt a magzatom, nekem nagyon sűrű és sok sötétbarna, menstruáció mennyiségű folyásom volt. Ha bármi baj lenne akkor biztosan nem hagyta volna az orvos, hogy csak úgy elmenj. Szerintem ne izgulj. Remélem, minden rendben lesz veled!

    előzmény:
    lara405 (37)
    2014-08-28  08:33
  11. 2014. augusztus 28. 08:3337.

    Segítsetek ! 13 hetes terhes vagyok! Másfél héttel ezelőtt pecsételő vérzésem volt! A kórházba nem mondtak semmit uh nélkül közölték nincs baj.majd a barnás folyás miatt  felkerestem a dokim aki megállapította hogy a méhlepényen hematóma van! Nem adott semmit és azt mondta majd csak október végén szeretne látni! Azóta is barnás folyás volt ami állítólag természetes de a reggel ujra pecsételő friss vérzésem volt! Most ez akor rosszat jelent? Vagy vele jár? 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (0)
     
  12. Torolt_felhasznalo_147650
    Torolt_felhasznalo_147650
    2013. október 28. 18:0736.
    Szia, egy 2011-es hozzászólásodhoz kapcsolódóan kérnčm a segítséged, ha nem gond. 9 hetesen volt egy vérzésem haematoma miatt. A kórházban nem adtak vagy írtak fel Utrogestant (progeszteront), viszont a szakrendelői nőgyógyász azt mondta, hogy szedjem, amikor 11hetesen kontrollea mentem. A magán nőgyógyászom viszont azt mondta, hogy ilyenkor már nem sok értelmčt látja a gyógyszer szedésének. Neked két gyermeked is született úgy, hogy volt harmatómád - gratulálok hozzájuk !!! - , ezért érdeklődnék nálad, hogy szedtčl e Utrogestant...?
    Köszönöm
    előzmény:
    Papagena79 (5)
    2011-01-27  13:00
  13. Torolt_felhasznalo_147650
    Torolt_felhasznalo_147650
    2013. október 28. 17:5635.
    Kedves hozzászóló, tudom, hogy 2 évvel ezelőtti hozzászólásodról van szó, de a segítsčgedet kérném, ha esetleg kompetens vagy a tčmában. Volt egy haematomŕm 3 hete 9 hetesen, derült ki mivelhogy véreztem. A kňrhŕzban nem mondták, hogy szedjek Utrogestant, viszont amikor 11 hetesen kontrollon voltam, felírt a szakrendelői nőgyógyász Ultrogestant. Csak azt nem értem, hogy ha ez a gyógyszer tényleg szükséges, miért nem adták, vagy írták fel már a kórházban? (Se itt, se ott nem vizsgálták, hogy van e hormonhiányom) mem tudom azt sem, hogy egyáltalán van e összefüggés a progrszteron és a haematoma között?
    előzmény:
    212121 (13)
    2011-01-27  13:31
  14. Ery
    Ery
    2013. május 18. 09:3734.

    Szia!

    Én most az 5. héten járok, és szerdán volt egy hirtelen vérzésem... nagyon megijedtem, egyből mentem a nődokimhoz... csinált egy ultrahangot, és most először lehetett látni a pici szívverését. én persze pityeregtem végig. azt mondta a doki, hogy kár lenne elveszíteni ezt a csöppséget... 3 mm-es a bébi, a haematomát em mondta, hogy mekkora. utroggestant írt fel, napi 3x2, mellette a magne b6-ot szedem. szerencsére csak egy napig véreztem, de azért a fekvést és a szexmentességet betartom.

    Nagyon remélem, hogy mkor visszamegyek a dokihooz (2 hét múlva) minden ok lesz, mert ápolási asszisztens tanfolyamra járok, amit be szeretnék fejezni a pocaklakómmal... :)

    Jó egészséget kívánok nektek!

     

    előzmény:
    Aemit71 (1)
    2011-01-27  12:50
  15. 2011. december 10. 08:2633.

    Szép jó reggelt mindenkinek!

    Segítséget kérek!Tegnap voltam dokinál aki megállapította hogy 5hetes terhes vagyok!hurrááá!de......van egy hematóma a petezsák mellett. :( Akinek volt már kérem írjon,mennyire kell aggodnom.Kaptam kupot meg rutascorbint.Remélem nem lesz baj!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  16. 2011. május 8. 17:2832.

    Hahoka!

    Annak irom, aki ratalalt erre a topikra es vegigolvasta.

    Szoval:

    A hematoma eltunt, de nagyon sokaig ott volt es a progeszteron hormont (utrogestan) a 22 ik hetig szednem (dugnom kellett a huvelybe) kellett, folyamatosan csokkentettek az adagot, kaptam hozza egy excel tablazatot milyen mertekben. A barnas verzes szinte csak a 20 ik het korul mult el.

    Most vagyok 26 hetes, nagyon vigyaz ram a dokim, nem tornazhatok, sokat kell piheznem, de egyebkent mindne rendben jol vagyok.

    Jah, egyebkent a hematoma utan jott az alulfekvo mehlepeny problema, aztan az is a helyere kerult......:)))))))))))

    Most epp minden oke velunk. :))

    Ha barkinek kerdese van, irjon nyugodtan.

     

    előzmény:
    Aemit71 (31)
    2011-01-27  21:39
  17. 2011. január 27. 21:3931.

    Kedves, aranyos Lányok!

     

    Nagyon köszönöm mindannyiotoknak a vígasztaló szavakat. Nagyon megnyugodtam és nagyon bízom abban, hogy én is hasonlóan járok majd ezzel a hematomaval, mint Ti.

     

    Tavaszfun, utrot én is kapok, meg magne b 6 ot is. 

     

    Még azt mondják, hogy a magyarok nem tartanak össze.

    Akkor ez a fórum mi?

    előzmény:
    tavaszfun (30)
    2011-01-27  17:10
  18. 2011. január 27. 17:1030.

    Szia,

     

    sajnos nem tudok visszaolvasni, mert kevés az időm a babám mellett, aki mellett annó nekünk is volt egy hematóma. (nagy volt, jóval nagyobb mint a petezsák)

     

    Kb 7 hetesen találták mellett, volt vérzés is, pihennem kellett, és kaptam utrogestant. Ez fontos! 

    A 12. hétre kb felszívódott, és minden rendben is volt utána. Egészséges szép babám született. 

     

    Drukkolok, kitartás, és ne aggódj. Pihenj sokat, és kérj utrogestant. Bár ezt általában adnak is. 

     

    Remélem picit tudtam segíteni. 

    előzmény:
    Aemit71 (1)
    2011-01-27  12:50
  19. 2011. január 27. 15:2229.

    Szia!

     

    Nekem is volt, 15 hetesen, egy elég nagy, nagyon véreztem. Nagyon sokat kellett pihennem, eleinte nem is nagyon kelhettem fel, de végül minden rendben volt, ma már 13 éves a lányom  :)

    előzmény:
    Aemit71 (1)
    2011-01-27  12:50
  20. 2011. január 27. 15:2128.

    igen, ezzel én is így voltam, amikor pár napra abba maradt, hogy nem tudtam, örüljek-e, vagy ne :)))

     

    nekem azt mondta a dokim, hogy nem kell 24 órában feküdnöm, csak pihenjek sokat, és ne emeljek.

    igyekeztem is betartani, de Bence mivel csak 15-16 hónapos volt akkor, ezért elkerülhetetlen volt.

     

    és nyugodj meg, tényleg, tudom ,hogy nem könnyű, de én azzal nyugtattam magam, hogy ha a babám meg akar maradni, akkor egy kis hematóma nem okozhat gondot.

     

    ja, és azt nem is mondtam, hogy amikor 6 hetesen elkezdtem rendesen vérezni, az pont az esküvőnk napja volt..... végig csináltam az egész esküvőt, abban a hiszemben, hogy beindult a vetélés, hajnali 4-ig, táncoltam is, meg minden, és másnap az ügyeleten mondták, hogy a baba jól van.

    szóval úgy voltam vele, hogy ha ezt kibírtuk, akkor ez a baba tényleg nagyon akar jönni :)))

    és most éppen ezerrel rugdos, és jól van :)))

     

     

    szóval csak pihenj, a sok folyadék nagyon fontos, és ennyi! ezzel mindent megteszel, amit tudsz :))))

    előzmény:
    Aemit71 (25)
    2011-01-27  14:03
  21. 2011. január 27. 14:0927.
    Az jót jelent.
    előzmény:
    Aemit71 (25)
    2011-01-27  14:03
  22. 2011. január 27. 14:0726.

     Amikor véreztem, az nagyon sok vér volt, nadrágot, fűrdőszoba szőnyeget kellett mosni utana.

     

    Tudom nem akartalak evvel megijeszteni, de most egy a lényeg, ne idegeld magad, gyógyszereket sem kell szedned, csak amit a doki mondott......

     

    Min.2 nap vérzésmentessé kell, hogy egy kicsit felkelhess..

    előzmény:
    Aemit71 (22)
    2011-01-27  13:54
  23. 2011. január 27. 14:0325.
    Ezt jó, hogy írod, mert épp azon filoztam, hogy total megszünt a vérzesem mar mult hét óta és komolyan nem tudtam, hogy ez most vajon jó vagy rossz. Akkor elvileg ha alul nem jön ki, akkor talán elkezd felszívódni.
    előzmény:
    BViki (24)
    2011-01-27  13:57
  24. 2011. január 27. 13:5724.

    ez butaság, és egyszer véreztem rendesen, a 6. héten, és utána a 11. hétig folyamatosan barnáztam, úgy ürült ki a hematoma...

     

    és az is butaság, hogy nem "durran" ki, mert a hematóma 2 féle képpen távozhat, vagy (szerencsésebb esetben) felszívódik, vagy pedig kifakad. és az a veszélyesebb, ha kifakad, mert ha még nem elég nagy a baba, akkor elsodorhatja....

    előzmény:
    212121 (15)
    2011-01-27  13:34

Címlap

top