Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gyermek néváltoztatása

Torolt_felhasznalo_752228
Torolt_felhasznalo_752228
Létrehozva: 2012. október 2. 23:19
Van egy 4 éves lányom, a (vérszerinti) apjával és annak családjával semmilyen kapcsolatunk nincs, a gyerek után több mint egy éve nem érdeklődtek, gyerektartást nem fizet; a lányom annó az ő nevére lett anyakönyvezve. A párom szeretné a nevére venni, de eddig nem sok konkrétumot találtam, hogy hogyan is megy ez az egész?! Annyit sikerült megtudnom, hogy első körben a bíróságra kell menni ahol megszüntetik a vérszerinti apa gyerekfelügyeleti jogát, azaz nem lesz a törvényes képviselője. Ha valaki jártas ebben, vagy személyesen érintett kérem irja meg, hogy hogyan zajlik, hová kell menni, egyáltalán mire számítsunk. Még nem vagyunk házasok a párommal, ez feltétel lehet, vagy elég egy nyilatkozat is részéről?
  1. 2020. július 28. 16:4222.

    Annyira tudatlan vagy !!! :D Mi jogon mersz te beleszólni más dolgába és ráadásul ha tanácsot adsz akkor normálisan tedd te senkiházi!!! Igen is vannak szar alakok akiket nem érdekel a saját gyereke , és igen is vannak normális emberek akik elfogadják és szeretik más gyermekét de te nagyon szégyelld el magad!!!! A hölgy tanácsot kért nem alpári sílust!! 

    előzmény:
    Olasimbo (20)
    2012-10-04  08:43
  2. Torolt_felhasznalo_752228
    Torolt_felhasznalo_752228
    2012. október 4. 11:4121.

    Nem "pasim", a leendő férjemről van szó. Akitől a gyerek van 6 évig voltunk együtt. Mitől lenne jobb a helyzet ha az utolsó 1 évben mondjuk házasok vagyunk, vagy akár végig? Egyébként ma már intézkedtem, a bíróságon elmondtam az vérszerinti apáról ami oka lehet a szülői felügyelet megszüntetéséhez. Azt mondták ilyen esetekben nem kell az Ő lemondó nyilatkozata, mert ha a bíróság úgy ítéli meg, hogy alkalmatlan az életvitele, hozzáállása stb. akkor megszüntetik. Így már csak Én leszek a törvényes képviselő.

    Azért hagytam el, m se anyagilag sem érzelmileg nem foglalkozott velünk, pedig közösen vállaltuk a gyereket. Utánna amik történtek vele, hát, hogy is mondjam, szégyenlem, hogy ehhez az emberhez közöm volt, és még gyerek is van. Egy egyetemet végzett emberről van szó, akinek 2 év alatt mindenféle rendőrségi ügye, felfüggesztettje, pszichiátria kezelése volt, se munkahely, se vagyon semmije nincs. Ennyit megtudtam róla, és ez elég. Nem hiszem, hogy engem kellene hibáztatni, nem én vagyok az első meg az utolsó akinek rossz kapcsolatból lett gyereke, én inkább megpróbáltam találni valakit aki szeret minket és elfogadja őt is és engem, hogy a lányom is normális családban nőhessen fel a történtek ellenére. És igen, szeretném,hogy akkor papíron is az legyen az apja aki szeretettel neveli.

    előzmény:
    Olasimbo (20)
    2012-10-04  08:43
  3. 2012. október 4. 08:4320.

    Azert az nem mukodik ilyen egyszeruen, hogy Ti gondoltok egyet, es akkor megvaltozatatjatok a gyerek vezeteknevet!

    Vannak magyar torvenyek, jogszabalyok, amiket be kell tartani.

    Elso korben a verszerinti apa irasbeli lemondo nyilatkozata szukseges.Szerinted siman lemond a gyerekerol?

    Azt irod, majd elmeseled az illetekeseknek, hogy milyen rossz, nemtorodom apa, stb. Ez nem eleg. Nagyon nem. Bizonyitanod kell, kokemenyen, dokumentumokkal, tanukkal, hivatalos papirokkal, hogy miert nem alkalmas az apai szerepre. De csak ugy bemondasra nem fogjak elvenni tole a gyereket.

    Az elozo pasidtol szuletett egy gyereked, a mostani pasid pedig szivesen a nevere venne. Azert a magyar torveny CSALADOKBAN gondolkodik, nem ilyen-olyan futo kapcsolatokban.

    Szerintem az, hogy most egyutt elsz valakivel, aki szivesen a nevere veszi a gyerekedet, az nem eleg a hivatalos orokbefogadashoz.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_752228 (1)
    2012-10-02  23:19
  4. 2012. október 3. 23:0019.
    Te csak a hozzászólásom elejét olvastad el? 
    előzmény:
    asztanaviszta (3)
    2012-10-03  07:28
  5. Torolt_felhasznalo_752228
    Torolt_felhasznalo_752228
    2012. október 3. 15:1818.

    Szóval akkor első körben le kell mondania a gyerekről, ugye?

    A védőnőt megkérdeztem, ő azt mondta, hogy először az okmányiroda anyakönyvezetőjéhez menjünk. 

    Szerencsére nem tudja melyik oviba jár, sőt a lakcímünket se, nem is egy városba lakunk :) 

    Nem hiszem, hogy ennyi idő után eszébe jutna keresni minket, de sosem lehet tudni, épp ezért szeretném, hogy ne legyen ennyi köze sem a gyerekhez amennyi még maradt.

    Azért is irtam ki a kérdést,m mások véleményére is kiváncsi vagyok, m azért ez mégsem egy mindennapi dolog. A bíróságon, elmondom majd nyilván a valódi okokat is, épp ezért abba nem kételkedem egy kicsit se, hogy a gyerekhez való jogát elveszik. Azt gondoltam, hogy ez nem egyszerű dolog. Amúgy a saját nevemre akartam először, aztán mondta a párom, hogy ő is a nevére venné.Az első variáció könnyebben menne azért, gondolom.

    előzmény:
    Gillie (17)
    2012-10-03  14:00
  6. 2012. október 3. 14:0017.

    Én ezt elhiszem, de amit most elmondasz, azt momentán senki nem tudja, főleg nem olyanok, akik a gyereked ügyében döntést hoznának.

     

    Jelen állapot szerint holnap odamegy az oviba, elviszi és még csak nem is szólhatsz egy szót se, hiszen nincs a gyermekelhelyezés kérdése közöttetek rögzítve.  

     

    Az, hogy foglalkozol a kérdéssel a párod örökbefogadási szándéka miatt jó. De ha az nem jön össze, akkor is tisztázd a gyerek sorait. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_752228 (16)
    2012-10-03  13:49
  7. Torolt_felhasznalo_752228
    Torolt_felhasznalo_752228
    2012. október 3. 13:4916.
    Csak elég elkeserítő, hogy ugyanolyan jogokról beszélnek majd a bíróságon, mikor a másik fél semmit nem tud róla és nem is érdekli. Biztos, hogy meg sem itélnék neki a gyereket, ha velem történne valami, abba nem szeretnék belemenni, hogy miért, és ,hogy miért szeretném levenni a nevéről, de itt többről van szó, mint csupán tönkrement kapcsolatról vagy rossz apaságról.
    előzmény:
    Gillie (13)
    2012-10-03  13:30
  8. Torolt_felhasznalo_752228
    Torolt_felhasznalo_752228
    2012. október 3. 13:3515.
    Nem voltunk házasok. Különmentünk 2 éve, azóta párszor jött de nem a gyerek miatt, inkább kölcsönkérni(persze nem kapott). Szóval nem volt gyermekelhelyezés meg ilyesmi.
    előzmény:
    Gillie (13)
    2012-10-03  13:30
  9. Torolt_felhasznalo_752228
    Torolt_felhasznalo_752228
    2012. október 3. 13:3314.

    Nálunk jobban örülnék ha egy idegen nevét viselni, mint a vérszerinti apjáét. De ha a nevére vette a férj, é akkor gondolom lányaként nevelte, mégsem lehet idegen. Pláne nem értem miért nem mehet nyaralni.

    Épp ez a baj, hogy a vérszerinti apa nevét viseli, mert nem is ismeri, akkor meg miért, mikor mást hív apának? Anyagilag nem fog támogatni, mert munkahelye nincs, semmije nincs.  Igazából nem tudom mi van vele.

    előzmény:
    csucsori (7)
    2012-10-03  09:04
  10. 2012. október 3. 13:3013.

    Sajnálom, de jelen helyzetben még ugyanolyan jogai vannak, illetve annyi joga van, amit a gyermekelhelyezés során megállapítottak. Törvény szerint mindenképpen több, mint a nevelőapjának.

     

    De ha nem akar utána fizetni, talán azzal meg tudod fogni, hogy mentesül a gyermektartási kötelezettség alól, ha a nevelőapja örökbe fogadja. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_752228 (12)
    2012-10-03  13:21
  11. Torolt_felhasznalo_752228
    Torolt_felhasznalo_752228
    2012. október 3. 13:2112.
    Tény, hogy elvileg van joga beleszólni, de azt ne mondja senki, hogy ugyanolyan jogai vannak csak azért, mert megcsinálta, (holott amúgy közösen vállaltuk) évek óta az én párom, akit apjának tekint és ő is a lányának tekinti, ő vásárol neki, ruházza stb. Szal, apjaként neveli, és biztos vagyok benne, hogy mehetne hozzá nyaralni ha 20 év múlva elválnánk. Nem hiszem, hogy gond lenne lemondania róla, miért ne mondana le ha nem is érdekli? Mikor elhagytam, megfenyegetett, nehogy gyerektartást merjek kérni, m akkor agyonver. Na, hát megspórolhatja megának emiatt az "idegeskedést".
    előzmény:
    semiramis (4)
    2012-10-03  08:43
  12. 2012. október 3. 11:5811.
    Ebben az a szép, hogy a jogi képviselő nélkül eljáró felet a bírónak kötelessége "kioktatni", a szónak nem abban az értelmében, amit ő adott elő, hanem tényleg kiokosítani, vagyis konkrétan ismertetni velük a jogszabályokat, azt értelmezni, jogait, kötelességeit elmondani stb. A bírótokkal nem volt szerencséd, nem a szakma csúcsa volt, és azt hiszem, még nagyon szépen fogalmaztam.
    előzmény:
    TJ1117 (10)
    2012-10-03  10:14
  13. 2012. október 3. 10:1410.
    Mi kész megegyezéssel mentünk az exemmel bíróságra, és semmi olyasmit nem kértünk hogy mondjon le a gyerekről vagy vegye le a nevéről, csupán abban egyeztünk meg, hogy nálam találkozzanak, és milyen gyakran, és menniy legyen a gyerektartás. Ismétlem, kész megegyezéssel, és nem voltunk házasok! A bírónő olyan kritikán aluli hangnemben okítgatott egész tárgyalás alatt, és elmondta 3x ezt meg ezt a bíróság nem fogadja el, akkor nincs közös megegyezés (hiába akartuk mindeketten ugyanazt) és amikor mondtuk, hogy jó akkor mondja meg ő hogyan legyen, akkor közölte ő nem jogsegélyszolgált. Na nagy nehezen végül sikerült kicsikarni egy határozatot ami mindekettőnknek jó volt. És ez az egész hercehurca úgy 8 hónapig tartott. Igaz, nem fogadtam ügyvédet, mert úgy gondoltam egyk özös megegyezés beadásához nem kellene. tévedtem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_752228 (1)
    2012-10-02  23:19
  14. 2012. október 3. 10:099.
    Ha abból indulok ki, hogy bürokratikus kis rendszerünkben élettársak nem fogadhatnak örökbe, csak házaspárok , ill. vagy egyedülállóak, ahhoz hogy a párod a nevére vehesse a gyermeked minden bizonnyal össze kell házasodnotok. Egyrészt. Másrészt arra is mérget vehetsz, hogy az apai beleegyezés kell. Harmadrészt, kb. 2 év lesz mire hatóságtól hatóságig vándorolva minden szükséges papírt beszereztek és számíthatsz arra is hogy annyi akadályt gördítenek majd utadba amiről most még nem is álmodsz. Sajnos.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_752228 (1)
    2012-10-02  23:19
  15. 2012. október 3. 09:068.
    Névváltoztatáshoz is kell az édesapa hozzájárulása.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_144923 (5)
    2012-10-03  08:58
  16. 2012. október 3. 09:047.

    Csak elgondolkodtatónak mesélem:

    Ismerősünk lánya elvált, amikor pici volt a lánya.Más más országban éltek később. Férjhez ment újra, jött két kistesó, és az új férj a nevére vette az első gyermeket is. Ő talán azt sem tudja, hogy él az apja.

    Anyuka ismét elvált. A nagylány nemrég itthon volt Mon, és nagyon szomorúan mesélte, milyen jó a tesóinak, hogy mehetnek az apjukhoz nyaralni. Neki nincs apja (van), és egy idegen nevét viseli, aki nem az.Már két apa dobta el.

    Miért gond az, hogy az édesapa nevét viseli egy gyerek? A szerető család a lényeg. Ha felnő, eldöntheti, hogy megkérdezi az apját, miért nem törődött vele, és akár rendbe is jöhet a kapcsolatuk. Az, hogy anyagilag nem támogat, szintén változhat. Meg kellene ezt fontolni alaposan. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_752228 (1)
    2012-10-02  23:19
  17. 2012. október 3. 09:036.

    Így van.

     

    Egyébként mennyi ideje vagytok együtt a pároddal, mióta neveli a gyereket, hogy a nevére venné? Illetve csak a nevére venné vagy örökbefogadná? 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_144923 (5)
    2012-10-03  08:58
  18. Torolt_felhasznalo_144923
    Torolt_felhasznalo_144923
    2012. október 3. 08:585.

    Nem muszáj örökbefogadnia, a nevére is veheti. Csak azt tudni kell, hogy örökbefogadásnál a gyerek a vérszerintitől nem örököl semmit, míg ha csak nevére veszi, akkor örököse marad.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_752228 (1)
    2012-10-02  23:19
  19. 2012. október 3. 08:434.

    attol, hogy ti ezt szeretnetek, a birosag nem szünteti meg az apasagot. ebbe az apanak legalabb ugyanannyi beleszolasa van, mint neked. a parodnak viszont semmi.

     

    ha az apa hozzajarul, OK, ha nem, nem tehetsz semmit. akkor sem, ha nem latogatja (ha nem fizet, akkor igen, de ennyi).

     

    egyebkent hivd fel a birosagot, ahol döntöttek a gyerek elhelyezeseröl. vgagy a gyamügyet. pontos utbaigazitast fogsz kapni. :-) 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_752228 (1)
    2012-10-02  23:19
  20. 2012. október 3. 07:283.

    Nem kerül át automatikusan a nevére.

     

    A vér szerinti apának le kell mondania róla és hozzájárulni az örökbefogadáshoz.

    előzmény:
    Bibige (2)
    2012-10-03  01:23
  21. 2012. október 3. 01:232.

    Ez nem egyszerű névváltoztatás, hanem családi jogállás megváltoztatása. Véleményem szerint első körben az önkormányzat gyámügyi osztályán érdeklődjél. Csak tippelek, hogy nem kötelező összeházasodni a pároddal, elég, ha úgy nyilatkozik, hogy örökbe szeretné a gyermeket fogadni. (Ezzel automatikusan átkerül a nevére.) Azt hiszem, a gyámhatóság bírósági pert fog kezdeményezni, amelyen mindhármatoknak meg kell jelenni. (te, párod és volt párod) 

     

     

    Ha volt párod nem hajlandó lemondani a gyermekéről, az megbonyolíthatja a dolgokat. Persze, hogy 1 éve nem látogatja, és anyagilag sem támogatja, így nem tudom, mi a helyzet. 

     

     

    De majd biztos jön valaki hozzáértő, aki nyilatkozik. Vagy gépeld be a Google-ba a "családjogi törvény"-t. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_752228 (1)
    2012-10-02  23:19

Címlap

top