Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Jód-PM -terhesség

aranyoss
Létrehozva: 2016. december 22. 17:26

Sziasztok!


Autoimmun PM alul működésem van, ami gyógyszerrel kezelve van. 5 hetes terhes vagyok. Elevit plusz mellé 100mcg jódod írtak elő, ami így összesen 320mcg lenne. Ez nagyon sok. A nőgyógyász is nézett, a gyógyszerész is nézett, az endokrinológus pedig váltig  állítja hogy ez kell, mert nem gyulladásom van.  A körzeti orvos azt mondta, hogy szerinte is elég az Elevit plusz. Közben meg rémeket olvasok kretenizmusokról, ha nem szedem a plusz jódot. Van valaki szintén így?

  1. 2020. július 28. 13:029.

    Szia!


    Nagyon régi már ez a hozzászólás, de a neten keresgélve jutottam el, ehhez a bejegyzéshez. Autoimmun pajzsmirigy gyulladásom van, jelenleg 5 hetes várandós.Az endokrinológusom szintén azt javasolta, hogy a szervetlen jódot pl. betadine kerüljem, és jódmentes terhesvitamint szedjek. Azonban most mindenki megijesztett a jódhiánnyal, viszont Balázs Csaba professzor nekem is ugyanezt mondta, hogy a Letrox-szal viszek be jódot. Tehát csak jódmentes vitamin, D3 3200 valamint Letrox 75, 100 van felírva. Ugyanakkor a nőgyógyász kifejezetten jód tablettát akar velem szedetni.


    Tudom, hogy ez egy nagyon régi bejegyzés, de talán van esély, hogy elolvasod. Semmilyen formában nem pótoltad a jódot, csak amit az étkezéssel bevittél? Gyógyszerek csak az, amit Balázs professzor javasolt?


     

    előzmény:
    Newlife (2)
    2016-12-22  17:45
  2. 2016. december 25. 13:108.

    Szia!


    Köszi! Nem is szedem a plusz jódot. Csak ugye ez nem nyugtat meg. A dokit nem értem utol. Így marad az Elevit plusz. Hát majd meglátjuk az eredményeket....

    előzmény:
    antironia (7)
    2016-12-23  14:48
  3. 2016. december 23. 14:487.

    Ez a doki is ezt mondja:


     


    http://www.endokrinkozpont.hu/hirek/nem-mindig-jo-ha-jodo t-szed-pajzsmirigyzavarra


     


    Valamikor csak ront az állapoton a jód plusz bevitele

    Amennyiben valakinél jódhiány okozta pajzsmirigyzavart diagnosztizálnak, úgy gyakran ajánlják nekik a jódtartalmú táplálékkiegészítők fogyasztását, ám fontos, hogy ez nem minden esetben vezet eredményre, sőt, van, hogy csak ront az állapoton. Ilyen például az autoimmun pajzsmirigygyulladás, mivel fokozott jódbevitel hatására a gyulladás is fokozódhat, és ez az autoimmun reakciót súlyosbíthatja. Ráadásul sok pajzsmirigyproblémát nem is a jódhiány okoz, így külön bevitelük táplálékkiegészítő formában nem indokolt, sőt egyes esetekben akár a pajzsmirigy túlműködését is generálhatja.

    előzmény:
    antironia (6)
    2016-12-23  14:45
  4. 2016. december 23. 14:456.

    A helyedben megkérdeznék egy másik orvost is.


    Én ugyan már jóval túlvagyok a gyermekvállaláson, de autoimmun pajzsmirigy-gyulladásom van (HAshimoto), és kifejezetten előírta az orvos, hogy jódmentes sót vegyek, és ha esetleg bármilyen étrendkiegészítőt fogyasztanék (akármilyen okból kifolyólag), figyeljek arra, hogy NE legyen benne jjód.


     


    Itt is ezt íírják: http://www.webbeteg.hu/cikkek/endokrin/3066/jodhiany





    Az autoimmun eredetű pajzsmirigygyulladásban adott jód fokozhatja a gyulladásos folyamat aktivitását, így ilyen betegekben a jód adása ellenjavallt. Erre a beteget gondozó orvos felhívja a figyelmet.



    Az autoimmun eredetű pajzsmirigygyulladásban adott jód fokozhatja a gyulladásos folyamat aktivitását, így ilyen betegekben a jód adása ellenjavallt. Erre a beteget gondozó orvos felhívja a figyelmet.

    Részletek: http://www.webbeteg.hu/cikkek/endokr in/3066/jodhiany
    Az autoimmun eredetű pajzsmirigygyulladásban adott jód fokozhatja a gyulladásos folyamat aktivitását, így ilyen betegekben a jód adása ellenjavallt. Erre a beteget gondozó orvos felhívja a figyelmet.

    Részletek: http://www.webbeteg.hu/cikkek/endokr in/3066/jodhiany
  5. 2016. december 22. 22:305.

    Köszönöm szépen! Neked pedig örömteli, problémamentes várandósságot kívánok!


    Remélem mihamarabb megoldódik a kérdés! Néha az orvosok ellentmondásos véleményen vannak, csak bírjunk rajtuk kiigazodni!

    előzmény:
    aranyoss (4)
    2016-12-22  17:59
  6. 2016. december 22. 17:594.

    Én is Letroxot szedek. Sok boldogságot a babádhoz!:)

    előzmény:
    Newlife (2)
    2016-12-22  17:45
  7. 2016. december 22. 17:573.

    Én ezt akkor végkép nem értem!


    A sima Elevitben semmi jód nincsen. Én az Elevit pluszt szedem, amiben 220 van alapból....Most akkor holnap felhívom az endokrinológust, de tartok tőle, hogy kitart majd a plusz jód mellett

    előzmény:
    Newlife (2)
    2016-12-22  17:45
  8. 2016. december 22. 17:452.

    Szia!


    2016.12.01-jén született a kisfiam, szintén autoimmun pajzsmirigy alulműködésem van, nekem az endokrinológus (prof. Dr. Balázs Csaba) csak a sima, jódmentes Elevitet engedélyezte, Letroxot szedek, azt mondta, abban is van jód (szerves), úgyhogy nem lesz semmi baja a babának. A szervetlen jóddal kell vigyaznunk. Az utolsó trimeszteri leletemre pedig ráírta, hogy Betadint sem kaphatok. A szülészorvosom, aki szintén endokrinológus, végig ugyanazt mondta, mint a professzor.


    A fiam 10/10-es Apgar-ral született, érdeklődő kisbaba.


    Nem megijeszteni akartalak, csak pont így voltam, mint te, végigrettegtem a terhességet. Emellett glutén és cukormentes diétán voltam. Nem volt könnyű, de megérte. 

Címlap

top