Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Csak a válás a megoldás?

Andieva
Létrehozva: 2019. július 24. 09:23

Az első gyermekünk megszakítás mellett fogant 6 éve. Mivel amúgy is akartunk gyereket, örültünk neki. Aztán a második óvszer mellett 3 éve. Kicsit később ugyan, de mindenképp akartunk még egy gyereket, így természetesen örömmel fogadtuk újra a hírt. Tudni kell, hogy nekem ez már a harmadik terhességem volt . Az első babánk elment 9 hetesen.


A probléma két hónapja kezdődött. Egy beszélgetés során a férjem azt mondta, hogy ha becsúszna egy harmadik gyerek, akkor nem tartanánk meg. Ez nekem nagyon rosszul esett, mert abortusz ellenes vagyok. Sosem lennék rá képes. Rettegek, hogy teherbe eshetek, egy hónapja nem is szeretkeztünk emiatt, amit a férjem nagyon nehezményez, mert korábban heti 3-4 alkalom általában volt. 


A másik ok, hogy bem tudok társként tekinteni rá, mert a szívem mélyén én vágyom egy harmadik gyerekre. És rettenetes belegondolni, hogy amint teljesülne a vágyam, ő azonnal el is pusztítaná. Néha ugy erzem, hogy ő az ellenségem, aki boldogtalanná akar tenni. 


Apaként sem tudok már felnézni rá. Ha a fiunkkal játszik, folyton az jut eszembe, hogy ha az első babánk megmaradt volna, akkor a kisfiamat a kórházi szemetesbe dobta volna. Ilyenkor megpróbálom szabotálni az együttlétüket. A kisfiam mindenféle ürüggyel magamhoz hívom, elviszem máshová. Úgy erzem, nem érdemli meg őt. Egyik gyereket sem.


Elmúlik ez vajon valaha? Vajon ha lenne harmadik gyedek, tudnék még rá úgy nézni mint korábban? Mint szerető társra és apára. 

  1. 2019. augusztus 8. 11:1521.

    Lelépett...

  2. 2019. augusztus 7. 14:0620.

    Téged nem érdekel, hogy a férjed MIÉRT nem akar 3. gyereket? Szerintem menj el valami dilidokihoz, mert az nagyon nem normális, hogy nem engeded a gyereket az apjával lenni, csak, mert nem akar 3.-at. Ez nagyon gáz. Meg úgy egyáltalán a szeretetmegvonás gáz.  Azt értem, hogy abortuszellenes vagy, és nem lennél hajlandó megölni egy magzatot, és erre a férjed nem is kötelezhet, emiatt rettegsz egy esetleges terhességtől, de ezt a férjeddel kell megbeszélni. Kérd meg, hogy sterilizáltassa magát, mert te nem bízol a védekezési módszerekben, lehet, hogy bevállalná annak érdekében, hogy biztonságosan élhessetek szexuális életet, de ehhez az kell, hogy elfogadd, nem lesz több gyerek.


    Ha ez nem megy, akkor nem is igazán szereted a férjedet, aki elvileg a társad, a családod része, nem pedig egy donor. Miért lenne jó neked egy olyan férfitól gyereket szülni, aki nem is akarta? Gondolsz a már meglévő gyerekeidre is, vagy csak a harmadik gyerek lebeg a szemed előtt? A válással szerinted kit szívatnál a legjobban? Elárulom, nem a férjedet, hanem a gyerekeidet. 


    Sajnálom szegény férjedet, de tényleg.

  3. 2019. augusztus 7. 04:2419.

    Velemenyem  szerint, a  Noklapja  nyitja  90 szazalekat  a  topikoknak.   Miert  mondom  ezt???   


    Szimplan  azert,  mert nem  hiszem,   hogy  a  mai  fiataloknak  idejuk  van  nap-nap  utan  itt  csucsulni,  es  "forumozni".


    Azonkivul,  unatkozo  haziasszianyok  is  kimentek  mar  a  "divatbol".

    előzmény:
    etilany (17)
    2019-07-27  09:19
  4. 2019. július 27. 10:3118.

      Kamu vagy nem kamu, biztosan sok nőben erős a szaporodási kényszer,  ami aztán rönkreteszi a házasságot. És mindenki rosszul jár. A meglévő gyerekek leginkább.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_153412 (2)
    2019-07-24  09:59
  5. 2019. július 27. 09:1917.

    Kérdés, hgoy akkor minek indít topikot? Van, akinek ez a  titkos perverziója? :))))

    előzmény:
    Lillaréka (16)
    2019-07-27  06:00
  6. 2019. július 27. 06:0016.

    A topikinditó, mindig eltünik


    Mindig


    már évek óta


     


     

    előzmény:
    Kövesdiági (14)
    2019-07-25  17:18
  7. 2019. július 26. 08:4715.

    Szeretném...

  8. 2019. július 25. 17:1814.

    Reagálhatnál....

  9. 2019. július 25. 17:1813.

    Nekem furi , hogy nem beszélnek meg egy ilyen fontos kérdést. 

    előzmény:
    etilany (12)
    2019-07-25  17:07
  10. 2019. július 25. 17:0712.

    Hát nagyon igazad van. Nem is értem komolyan, hogy lehet, hogy ennyire nem érti a  férje motivációit? Ide írkál, ahelyett  hogy a férjét kérdezné meg, miért is nem akarna még egy gyereket? Ha abortuszellenes a TI, rendben, akkor arra vigyázzon, hogy ne essen teherbe és akkor nincs abortusz sem. és ahelyett, hogy örülne, hogy a férje foglalkozik a gyerekekkel, még megzavarja  a játékukat és irigyli a férjétől a gyerekek szeretetét. Mellesleg, ha a gyerekek szeretik, akkor nyilván jó apa. 

    előzmény:
    Lillaréka (11)
    2019-07-25  06:20
  11. 2019. július 25. 06:2011.

    Egyetlen pillanatra sem gondoltál arra, hogy a férjed attól is félhet, hogy nem tud titeket eltartani?


    ill, hogy a 3 gyereket nem tudja eltartani -anyagiakban támogatni-felnevelni?


    A férfiak racionálisabbak. 
    Nekik még akkor is eszükbe jut ilyesmi, ha amugy imádják a gyerekeiket. 


    Lehet már most is ezen aggódik, miközben te szeretetmegvonással bünteted- ahelyett, hogy megkérdeznéd tőle miért gondolja így


    Borzasztóan önző nőszemély lehetsz akinek eszébe sem jut kommunikáljon a párjával, hogy beszéljen vele, ő mit érez.


    Helyette topikot inditasz...  és azt várod, hogy szidjuk a férjed, meg a válást fontolgatod


    Spermadonort  és  eltartót látsz a párodban vagy társat ?


     


     

  12. 2019. július 24. 17:3710.

    Nekem úgy tűnik, hogy a párod iránt érzett ragaszkodás, szeretet erősen megrendült. Te viszont vágysz a harmadik gyerekre, ezt meg tudom érteni. El kell azon gondolkodni, hogy megvannak-e a feltételek elvileg a harmadik baba felneveléséhez, illetve, hogy Te érzelmileg nem távolodtál-e el nagyon a párodtól. Ugyanis, ha nincs lehetőség újabb jövevény felnevelésére, akkor is szorongsz egy fogantatás elvi lehetőségétől, és ez nem jelent jót. Ha nincs bizalom a párunk iránt, a minimum, hogy szakemberrel kell a továbblépést  megbeszélni.

    előzmény:
    etilany (9)
    2019-07-24  16:03
  13. 2019. július 24. 16:039.

    Sajnos, a jelek szerint a férjednek elég két gyerek. Ez egy jogos érzés, ha úgy érzi, nincs érzelmi sem másmilyen kapacitása egy harmadik gyerekre. Attól a meglévő kettőnek lehet tökéletesen jó apukája... Ha így érez a  férjed, akkor arra vigyázz, hogy ne csússzon be egy gyerek. Illetve beszélgess a pároddal, miért nem akar harmadikat?

  14. 2019. július 24. 15:398.

    Megértem, hogy te szeretnél még egy 3.gyermeket, de ilyen "pár"-nak biztos nem szülnék. Ártatlan picurka semmiről nem tehet - nem ő döntött, hogy megszülessen - mégis nem kívánt gyermekként tengetné életét. Gondolom ezt te sem szeretnéd. Semmi garancia nincs rá, hogy változzon párod vėleménye..  Boldog gyermek  harmónikus, szerető családban nevelhető, ami szerintem pároddal nem megoldható!


     

  15. 2019. július 24. 14:297.

    Szerintem - nem kamu!   Van ilyen "  női rettegés!"


    Sajnállak -  próbálj  beszélni a férjeddel a témáról, mert bedilizel-   ha magadban kattogsz ezen....

  16. 2019. július 24. 10:176.

    Én erre nem írok semmit, mert szerintem ez kamu.

    idézet:
    Feltámadás másképp (2)
    2019-07-24 09:59:43

    kuldjuk el parterapiara ! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_153412 (2)
    2019-07-24  09:59
  17. 2019. július 24. 10:155.

    Én erre nem írok semmit, mert szerintem ez kamu.

    idézet:
    Feltámadás másképp (2)
    2019-07-24 09:59:43

    elkepzelheto de fogjuk fel ugy h ez egy problemamegoldo brainstorming  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_153412 (2)
    2019-07-24  09:59
  18. 2019. július 24. 10:124.

    Egy gyermek elvesztes , mindegy h abortalas vagy halal sokkos gyasz allapotot valt ki a szulokbol .A gyasznak fazisai vannak es feldolgozasi ideje .

  19. 2019. július 24. 10:093.

    "....Apakent sem tudok felnezni mar ra ......"most akkor ki ki ebben a tortenetben ? Nekem halalom ez a felnezni ra egy tarsaskapcsolatban .

  20. Torolt_felhasznalo_153412
    Torolt_felhasznalo_153412
    2019. július 24. 09:592.

    Én erre nem írok semmit, mert szerintem ez kamu.

Címlap

top