Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

40 felett szülni

Agika
Létrehozva: 2019. október 18. 07:04

Sziasztok! 40eves múltam, párom 43. Neki még nincsen gyereke, nekem 19 éves a lányom. Ő szeretne, en is vágyom rá, de a korunk miatt érdekelne mások tapasztalta. 

  1. 2019. október 23. 16:3960.

    Úgy tűnik tévedtem, mégis akadnak kivételek, akik erősitik a szabályt.


    Nézd, nem vitázom tovább, leirtam az álláspontomat és neked sikerült meggyőznöd arról hogy igen, létezik másféle család is. Akiknek sikerült, azoknak gratulálok. De látod te is, nem az az általános.

    előzmény:
    etilany (54)
    2019-10-23  10:10
  2. 2019. október 23. 16:2159.

    Szivesen. Nagyon nem tetszett amit ő művelt, főleg veled.


    Engem ne félts. A mamám szokta mondani és a párom is néha, ha valakinek helyén a szive akkor nagy baj nem éri.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_407541 (50)
    2019-10-22  20:05
  3. 2019. október 23. 12:0058.

    Ok,hogy mások tapasztalata is érdekel,de - mint írtam - mindenki más személyiség,más élethelyzet,ami nem adaptálható másokra,így rád sem. Ez a te életed,amit nem biztos,hogy úgy élsz meg,úgy fogsz megélni,mint mások.


    Ha esetleg sok negatívumot,vagy pozitívumot olvasol,az nem befolyásol? 


    Rengeteg régebbi topikot olvashatsz itt ebben a témában és már mindent kiveséztek,mindent leírtak,sok pozitívumot és sok negatívumot is. Most sem írtak új dolgokat.


    Halgass a szívedre,a párodra,az orvosra,az ézéseidre! 


     

    előzmény:
    Agika (57)
    2019-10-23  11:12
  4. 2019. október 23. 11:1257.

    Persze, a mi döntésünk lesz, itt csupán tapasztalatokat várok. 😊

    előzmény:
    Lédienn (56)
    2019-10-23  10:46
  5. 2019. október 23. 10:4656.

    Én sem 40 felett szültem,hanem 29 éves koromban. A 80-as években már "idős terhesnek" mondtak,ami kész röhej.


     


    Manapság 40 körül gondolkodnak a párok,hogy mégis szeretnének és vállalnak (még) gyermeket.


    Ha valóban szeretnél szülni,akkor mielőbb keress egy jó orvost,akiben megbízol és végeztesd el az összes vizsgálatot,amit ajánl!


    Itt az NLC-n rengeteg olyan régebbi topikot találsz,ahol mindenféle véleményt olvashatsz a témában. De soha ne feledd,ez a te életed,amit neked kell megélned,bárki,bármit ír és mond neked! Lehetnek hasonlóságok,de minden élethelyzet,minden ember más és amit mások negatívumnak értékelnek,élnek meg,azokat lehet,hogy te majd pozitívumként éled meg és ez fordítva is igaz.


    Soha ne mások véleménye befolyásoljon,mert ismeretlenül bárki,bármit írhat,ami vagy igaz,vagy nem. A gyermekvállalás kérdése (bármilyen életkorról is van szó) véleményem szerint csak a párodra,max. a családra tartozik és nem idegen emberekre.

  6. 2019. október 23. 10:4555.

    Mindkét férfi típusra van példa. Én most igy visszagondolva úgy érzem a gyerekvallalason csúszott meg a házasságom. Exem szereti a fiát, de valahogy nem tudott vele mit kezdeni. Most hogy nagyobb, már jobban elvannak, de pl 2 hétig nem tudna vele mit csinálni. Oviba/iskolába pl sosem vitte/hozta.


    Viszont ismerek olyan párokat is, ahol a gyerek érkezésével lett teljes a párkapcsolat es igazi család lettek. Ott a férfi teljes mértékig kiveszi a részét, a játéktól a kirándulásit, a pelenkázástól a játszóházas programokig. 


    Egyszóval nem tudhatja előre senki mit hoz a gyerekes jövő. Ezt a pároknak kell eldönteni. 

    előzmény:
    etilany (54)
    2019-10-23  10:10
  7. 2019. október 23. 10:1054.

    Hogy gyerekre vágyott, azt úgy értem, hogy tisztában volt azzal, hogy egy gyerek ordít, éjjel is, többször is. Szívesen foglalkozik velük, pici korukban is etette is, pelenkázta is, fürdette is őket és imád nekik megtanítani dolgokat. Természetesen vannak hobbijai, amiket nem velünk csinál, de nekem is vannak... Pl. edzeni természetesen egyedül járok nem a gyerekekkel. Ilyenkor ő van velük. Barátnőzni is szoktam, gyerekek és férj nélkül is. Ő is megy barátokhoz egyedül. Vagy  ha az ember vágyik egy kis énidőre (amire mellesleg mindenkinek szüksége van, az összes pszichológus, life coach és egyéb szakemberek szerint is- vagy lehet, hogy te ezt is jobban tudod?), akkor mindjárt azt jelenti, hogy utódra vágyott? Akkor én is nyilván utódra vágytam:))).


    Én is úgy gondolom, a balesetit két fiúval nem nagyon fogjuk megúszni, főleg, hogy elég mozgékonyak is és később lehet, hogy majd mindenféle sportokat is akarnak majd próbálni, de az sem mindegy, hogy egy 5-6+ évessel szobrozol a balesetiben, vagy egy kisebbel, akinek nincs türelme, akit nehezebb huzamosabb ideig lekötni. Ugyanez igaz egy egyszerű gyerekorvosi vizsgálat esetében is. 


    Egyébként nem nevettem rajtad, és sok szempontból egyet is értek. Én is láttam olyant, ahol a pasi ímmel-ámmal ment bele a gyerekvállalásba, és hát  a hozzáállása is olyan volt: a  nőé  a gyerek, csináljon vele amit akar, őt meg hagyják békén, de azért nem minden férfi ilyen... és jellemzően ez pont a fiatalabb pasikra igaz, hogy "még élni akarnak" és ebben zavarja őket a gyerek, főleg ha a haveroknak nincs még. Mi akkor vállaltuk a gyerekeke t, amikor mindketten akartuk. Volt, amikor csak én akartam, volt, amikor csak a férjem. Aztán egyszer összehangolódott a  kettő, és akkor kezdtünk próbálkozni. 

    előzmény:
    Nikita 666 (49)
    2019-10-22  19:51
  8. 2019. október 22. 20:4753.

    " a 19 eves lanyom szeretne en is vagyom ra ...." akkor jo lesz sietni mert ha szerencsetek van a nagyneni fiatalabb lesz mint az unokatestvere . A ferj elso hazassagabol is be tudnak majd a gyerekek segiteni ha ugy adodik . A csalad az nagy osszetarto ero es termeszetesen a pachwork csaladok .

    idézet:
    sabangela (52)
    2019-10-22 20:44:37

    pachwork = patchwork 

    előzmény:
    sabangela (52)
    2019-10-22  20:44
  9. 2019. október 22. 20:4452.

    " a 19 eves lanyom szeretne en is vagyom ra ...." akkor jo lesz sietni mert ha szerencsetek van a nagyneni fiatalabb lesz mint az unokatestvere . A ferj elso hazassagabol is be tudnak majd a gyerekek segiteni ha ugy adodik . A csalad az nagy osszetarto ero es termeszetesen a pachwork csaladok .

  10. 2019. október 22. 20:3651.

    Sajnalom, hogy privi mar nem mukodik.


    Igerem irok egy par  sort, de nem reszletezem. Most ebedet keszitek es 1:15  appointmentre kell mennem.


    Kanadaban elek. 37 ben szulettem.Gyerekeim 58,59 es 78 ban szulettek.


     


     

    idézet:
    margaret3711 (45)
    2019-10-22 18:06:49

    Na ezt en meg megvarom, bar a Te helyzetedet gondolom a tortenelem alakitotta  .

    előzmény:
    margaret3711 (45)
    2019-10-22  18:06
  11. Torolt_felhasznalo_407541
    Torolt_felhasznalo_407541
    2019. október 22. 20:0550.

    Bocsánat, hogy itt, de itt találtalak meg leggyorsabban.


    Csak annyit akarok mondani, hogy nagyon köszönöm és azért nem ott, mert kicsit besokalltam az ottaniaktól... na meg téged is kikiáltottak volna annak, aminek engem. Miattam, és ezt nem szeretném.


    Szóval köszönöm, és bocsánat a többiektől!

    előzmény:
    Nikita 666 (49)
    2019-10-22  19:51
  12. 2019. október 22. 19:5149.

    Neked már többször irtam, próbáld meg nem szó szerint érteni amit irok.


    Balesetire nem mentetek? Fiúk? Hát készülj fel rá. Messze még a kamaszkor, ujjtörés, kéztörés, lábtörés, ficamok, orrsérülés, vágás ... nem szeretnélek elkeseriteni, de egy belevaló fiúgyerekkel kamaszkorig legalább az egyik előfordul.


    Én értem, persze hogy értem hogy a sógornőd és a barátnőd köszöni jól van. A férjeik sem léptek még le. Épp erről beszéltem, ezt értsed meg. Mire a férfi lelép, az sok idő, próbálja menteni a családi egységet. A feleségek lesznek az utolsók, akik megtudják.


    Akkor most máshonnan közelitsük meg azt, hogy a férjed gyereket és nem utódot akart. Nincs semmilyen hobbyja? Nem vadászik, nem úszik, nem sakkozik, nem kártyázik, nem szeret filmet nézni, nem fejt rejtvényt, nem focizik, nem paintballozik, nem szeret szinházba és moziba járni, koncertekre sem. Egyedül a családnak él, őket szolgálja, csak és kizárólag veletek boldog, ti adjátok meg neki azt, amire szüksége van. Mert ez jelenti azt, hogy gyereket akart, és a babázás az álmai, vágyai netovábbja. De ha csak egyszer is kitört hogy ő most egyedül mást akar csinálni úgy, hogy közben ne zavarja a család, akkor már más a helyzet, utódot akart akikről természetesen gondoskodik hiszen az a cél hogy életben tartsa őket.


    Még valami. Nevethetsz, de erre az irásomra és a nevetésedre emlékezz majd amikor gond lesz náluk. Egy gyereket nem 18 éves koráig nevelünk és segitünk, látunk el, hanem kábé bő 25 éves korukig. Sok meglepetést okoz ez azoknak a nőknek, akik erre nem készülnek fel. 18 éves korukra csak testileg érettek.

    előzmény:
    etilany (39)
    2019-10-22  16:53
  13. 2019. október 22. 19:0048.

    Csak a párom kedvéért nem vállalnék,  én is vágyom ra, főleg, hogy a lányom már felnőtt szinte és már éli a saját életét. 

    előzmény:
    etilany (47)
    2019-10-22  18:42
  14. 2019. október 22. 18:4247.

    Így van! Sőt, manapság a legtöbb férfi 30 fölött jóval vállal már gyereket. Pont nézegetem az oviban az apukákat, sokan bőven 40-esek, de jól elvannak a gyerekeikkel. Amúgy meg, én azt mondom, egy db gyerekkel (a  lányod már felnőtt, nem mérvadó már), csaknem élhetitek a régi életeteket. Nyilván kevésbé önfeledten, de egy gyereket könnyű logisztikázni, könnyű rá felügyelni bárhol is vagytok, könnyű utaztatni. Az igazi hard core 2 gyerektől kezdődik (nyilván, amennyiben kicsi köztük a korkülönbség:D). Bár én még 35 vagyok, nem látom akadályát a 40 körüli gyerekvállalásnak,sokan vannak a  rokoni és ismerősi körben is, akik 40 évesen sazültek. Igazából a  sógornőm pl még könnyebben regenerálódott, mint 35 évesen, amikor az elsőt szülte...De elsősorban a saját érzéseidre hallgass és csak a párod kedvéért ne vállald be.

    előzmény:
    Agika (41)
    2019-10-22  17:35
  15. 2019. október 22. 18:3546.

    Mondjuk a nagylánynak pont semmi köze, hogy az anyja a  párjával vállalnak még egy gyereket. Ezt nem neki kell eldönteni és mellékes, hogy mit szól hozzá. Őszintén szólva, én nem is tudok mit kezdeni azzal, amikor egy gyereket, mindegy hány éves, arról faggatnak akar-e tesót. Ha akar, akkor sem az ő kedvéért kell vállalni, ha meg nem akar, akkor sem ő dönt, hogy ne legyen. Ugyanakkor az meg igazságtalan, hogy a nyakába varrják a kistesót egy 20 éves lánynak, mert nem az ő feladata felügyelni. Testvéri kapcsolat meg kb semmilyen nem lesz köztük, nem együtt nőnek fel és más generáció. De ettől még lehet nagyon jó kapcsolatuk is, de lehet, hogy  a nagytesó inkább amolyan pótanyuka lesz majd a kicsinek. 


    Példák vannak jók is rosszak is. Volt egy egyetemi évf. társam, 18 éves volt, amikor az öccse született. A csaj elment egyetemre egy másik városba, akkor látta az öccsét, amikor hazament. De még olyankor sem volt jellemző, hogy  a nyakába varrták a kicsit. Annyit foglalkozott vele, amennyit akart, amikor kedve volt hozzá. Persze köztük sem volt az az igazi tesókapcsolat,a  véd és dacszövetség, de alapvetően jól kijött a kicsivel. Amikor elballagtunk, már 5 éves volt a kicsi, nagyon édes volt, annyira büszke volt a nővérére:)).

    előzmény:
    Új élet (30)
    2019-10-22  13:13
  16. 2019. október 22. 18:0645.

    Sajnalom, hogy privi mar nem mukodik.


    Igerem irok egy par  sort, de nem reszletezem. Most ebedet keszitek es 1:15  appointmentre kell mennem.


    Kanadaban elek. 37 ben szulettem.Gyerekeim 58,59 es 78 ban szulettek.


     


     

    előzmény:
    Agika (44)
    2019-10-22  17:56
  17. 2019. október 22. 17:5644.

    Várom! 😊

    előzmény:
    margaret3711 (43)
    2019-10-22  17:43
  18. 2019. október 22. 17:4343.

    Szia Agika!


    Akkor en leszek az elso.


     

    előzmény:
    Agika (42)
    2019-10-22  17:36
  19. 2019. október 22. 17:3642.

    Na igen, sajnos még senki nem tévedt ide aki konkrétan 40 felett szült,. 😊

    előzmény:
    margaret3711 (40)
    2019-10-22  17:24
  20. 2019. október 22. 17:3541.

    Szerintem azert nem lehet minden pasit egy kalap alá venni, a te férjed is kivetel😊

    előzmény:
    etilany (39)
    2019-10-22  16:53
  21. 2019. október 22. 17:2440.

    A topik indito sajat tapasztalokrol szeretett volna hallani.


    Hanyan szultetek 40 felett?

  22. 2019. október 22. 16:5339.

    Kicsit drasztikus a kép és nem is igaz mindenkire. A férjem igenis gyereket akart, nem utódot. Sokkal jobban tolerálja azt az egy-két összetépett könyvet, vagy összetört poharat mint én, pedig 39 volt, amikor a  nagyobbik gyerek született, én 30. Tudta, hogy  a gyerek bőgni fog, és pisil-kakil, esetleg rombol stb. Viszont azért a  heti orvos az nagyon sok, amíg a fiúk nem jártak közösségbe, kb évi 2 volt. Éjjeli ügyeletre egyszer kellett a naggyal menni 4 év alatt, mert kruppos rohama volt, a kicsivel soha. Balesetire, sürgősségire sem kellett mennünk még soha. Most, mióta oviznak, igaz, kéthavonta egy-egy orvosi látogatás beesik, de ez sem azért, mintha olyan nagy volna  baj, hanem mert az oviba nem vihetem taknyosan, köhögősen, viszont ha hiányzik, igazolni kell, és gyakorlatilag a papírért kell orvoshoz menni. Egyébként érdekes kérdés ez a  türelem dolog is, van olyan nő aki szült a húszas éveiben és aztán negyvenpár évesen is. Ők azt mondják, most 40-esen több türelmük van a  gyerekhez. A sógornőm meg egyik barátnőm is pont 40 évesen szültéka  második, illetve harmadik gyereküket. Köszönik jól vannak s a férjeik sem léptek még olajra:))).

    előzmény:
    Nikita 666 (16)
    2019-10-21  11:26
  23. 2019. október 22. 14:5338.

    Világos, vele is együtt terveztünk nyilvan. Ami változót, hogy a mai eszem el nem váltam volna el tőle, talán érettebb vagyok, és nem adnám fel az első akadálynál. 

    előzmény:
    Új élet (37)
    2019-10-22  14:48
  24. 2019. október 22. 14:4837.

    Ne haragudj, nem akarok destruktív lenni, de valószínűleg az első férjeddel is úgy indultál neki anno a gyerek projektnek, hogy együtt nevelitek majd fel a szerelmetek gyümölcsét, nem? 


    Az anyaság valóban a legjobb dolog az életben (szerintem is), de nem biztos, hogy ezt a filmet többször is be lehet fűzni és le lehet játszani az elejétől fogva....

    előzmény:
    Agika (33)
    2019-10-22  13:58

Címlap

top