Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Korona vírus alatti szülés

Aloevera4
Létrehozva: 2020. augusztus 28. 08:23

Sziasztok.


5 hét van még a szülésig és nagyon félek attól, hogy senki nem lehet bent velem a kórházba ,illetve nem jöhetnek be hozzám a család tagjaim ha újra lezárják a kórházakat.


Vannak köztetek olyanok akik az "első koronavírus hullám" alatt szültek?


Mire számíthatok?


Én Nyíregyházán fogok szülni és a saját orvosomhoz is ragaszkodnék, de úgy tudom a kórház lezárása alatt csak az az orvos lehet bent aki épp ügyeletes.


Talán kicsit megnyugodnék ha néhány információval segítenétek, és nem tudatlanul mennék be a kórházba,tele  félelmekkel! 


Előre is köszönöm kismamák 🙂


 
  1. 2020. október 13. 07:475.

    Jelen !


    Semmi extra, látogató nem jöhetett, vizitkor és folyosóra menetelkor kellett a maszk, császár alatt is, de utána a pihenőben csak akkor kellett felhúzni, ha jött valaki.


    Sétálni nem mehettünk ki, se kávét venni, nem. Csomagot a portán keresztül küldhettek fel, nekem nem kellett, 1 hétig voltam, ki lehet bírni, a baba úgyis lefoglalja az embert, a dolgozók még örültek is, hogy az anyukák nem a rokonsághoz szaladgáltak, hanem babáztak.

  2. 2020. szeptember 11. 19:144.

     




    When you need to cope with an assignment , just start doing it. As you see, we have a lot of various opportunities to do so, and some of them work!



  3. 2020. szeptember 11. 16:243.

    Én ugyan nem vagyok kismama, de ami a kórházakban folyik, az több, mint fájdalom.


     


    Nem akarom elvenni a kedveded és minden jót kívánok neked azzal, hogy azt a kis időt próbáld meg kibírni.


     


    Sajnos én sem tudok sok jót mondani az orvosokról, és lassan már mindegy, hogy fizet - e az ember, avagy sem. 


     


    Sok szakrendelőt leváltottam magánra, de ha 10 %-al többet értek, akkor sokat mondok.


     


    Arról nem beszélve, hogy szinte szó szerint kiveszik az ember kezéből a pénztárcáját és egy árva jó szót nem szólnak.


     


    Elegem van nekem is mindenből, bocsi, hogy ide írom, de ami sok, az sok.


     


    Mi egyik rokonommal megbeszéltük - odáig fajult a dolog - hogy többé szűrésekre sem megyünk be kórházakba, mert úgy beszélnek az emberrel, mint a kutyával.


     


    Majd kijön a mentő, ennyi. 


     


    Olvastam orvostudományegyetemi tankönyvekben egyébként hogy még egy emlőrákot sem lehet megelőzni szűréssel, szóval fölösleges.


     


    Csak a bánat marad, meg a miért.


     


    Az a baj, hogy az orvosok is és asszisztensek is projektálnak -"kivetítenk"- azaz kivetítik a problémájukat másra és pszichológiai "áttéttekkel" élnek.


     


    Ez azt jelenti, hogy aki bennük szomorúságot/dühöt/kárt okozott, annak nem mernek bezzeg egy szót sem szólni, hanem máson verik le a saját nyomorúságukat.


     


    Hát talán ez a baj.


     


    Ott és akkor meg kell mondeni mindent, amikor az embert sérelem éri. 


     


    Kész.


     


    A gyereknek is a büntetés akkor hatásos, ha időbeli. 


     


    Később már nem érti...


     


    Mi meg a lelépést választottuk.


     


    Te meg nyugodj meg.


     


    Kívánok neked boldogságot és beszélgess a kismamákkal a kórházban.


     


    Próbáld meg kibírni. 


     

  4. 2020. augusztus 28. 10:072.

    Hivd a korházadat . Ennyi .

Címlap

top