Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gyermekkori önkielégítés

Fifó
Létrehozva: 2005. február 13. 18:02
Kedves Anyukák!

Kislányom négy éves. Kb.másfél éves kora óta élvezkedik így vagy úgy: a kis nuniját dörzsölgetve az ágy széléhez, vagy különböző játékokat ahhoz. Mostanság lefekvés előtt és után csinálja, előfordul ritkán, hogy napközben is.
Tudom, hogy ez nem számít túlzott önkielégítésnek, mégis aggódom, mert nem tudom, hogy mennyire számít ez normálisnak és amennyiben nem, miként lehetne ennek valamiként határt szabni, úgy, hogy a gyerek lelkileg ne sérüljön?

  1. Torolt_felhasznalo_734244
    Torolt_felhasznalo_734244
    2005. február 13. 21:5734.
    És akkor az még a jobbik eset. . . . :-DD
    előzmény:
    rebusbaba (32)
     
  2. Torolt_felhasznalo_784698
    Torolt_felhasznalo_784698
    2005. február 13. 21:5433.
    meg a focisták akik sorfalat állnak:)
    előzmény:
    rebusbaba (32)
     
  3. 2005. február 13. 21:5332.
    Amúgy, figyeljétek csak meg, ha egy felnőtt férfi bizonytalan, az is a nadrágjába kapaszkodik :)))
    előzmény:
    hilad (31)
     
  4. 2005. február 13. 20:5631.
    Én nem használtam és nem is szabad használni a Tilos szót.
    Ahogy már valaki írta előttem, hogy a legjobb eltereni a figyelmét. Sose szabad a gyereknekkel azt éreztetni , hogy csúnya, rossz dolgot csinál.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_734244 (30)
     
  5. Torolt_felhasznalo_734244
    Torolt_felhasznalo_734244
    2005. február 13. 20:4930.
    Ha úgy sikerül megfogalmazni, hogy az jön le neki: ez TILOS, ettől az emberek (szülők) idegesek lesznek, akkor van baj. Figyelmeztetni lehet, csak nem úgy, hogy ezt nem szabad, hanem úgy, hogy ezt inkább a szobában, egyedül, jó? Gondolom, te is így értetted. . :-)))
    előzmény:
    hilad (28)
     
  6. 2005. február 13. 20:4629.
    Most már egyértelmű, hogy mi is lehet a gond nálunk. Egy időre most eltűnök, de később mindenképpen visszatérek a fórumra. Nagyon köszönöm mindenkinek a hasznos információkat!
    előzmény:
    hilad (28)
     
  7. 2005. február 13. 20:4028.
    Az onaninázálás főleg óvodáskorban természetes. Felfedezik saját testüket. Rájönnek, hogyha dörzsölik magukat akkor kellemes élményhez jutnak. Legtöbb felnőtt is végez önkielégítést. Akkor van gond ha túlzásba viszi a gyerek. Ez akkor fordul elő pl. ha lelki problémái vannak(pl. kistestvér születik). Ha egészséges kiegyensúlyozott családban él a gyerek akkor ált. iskolás korban megszűnik és kamaszkorban fog újra megismétlődni.

    Az én fiam is ha ideges akkor a nadrágjában keres kapaszkodót.

    Óvatosan kell bánni a gyerek figyelmeztetésével. Ha rosszul érinti meg akkor felnőtkori szexuális problémákat(abberációkat)okozhat.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2005. február 13. 20:3627.
    Ajajaj. Nálunk most pár hónapon belül érkezik a kisöcsike. Ő lesz a második testvérkéje, van már egy hugicája. Most jól elgondolkodtattál. . . . . lehet, hogy tényleg ez van az egész hátterében??? Anyahiány? Pedig mi mindent megteszünk, hogy ne lássa kárát a kistesóknak. Most is már rettenetesen várja a kisöcsit és a másikat is imádja. Kétségtelen azonban, hogy nem jut rá annyi idő, mintha egyedüli gyerkőc volna. Próbálom őket bevonni közös foglalkozásokba. . . de nagyon jó, hogy beírtál, erre nagyon oda fogok figyelni!!!!
    előzmény:
    nickyh (26)
     
  9. 2005. február 13. 20:2226.
    SZia!
    Mi is pont ugyanebben a cipőben járunk. Nálunk ez akkor vált intenzívvé, amikor megszületett a kisöccse. Mi sem tudtunk vele mit kezdeni. Már az oviban is csinálta olyannyira, hogy nem tudtak tőle a gyerekek aludni, annyira zajos volt. Kiderült, hogy anyahiány miatt, amit sajnos én nem vettem észre, mert a pici körüli teendőim mellett azt gondoltam, eleget foglalkozom a "nagylányommal" is. Mióta jobban odafigyelek rá, azóta szinte teljesen megszünt ez a tevékenysége. Igaz, amikor "lazítok", akkor megint előjön, de már nem rendszeres, csak hébe-hóba, ha úgy érzi, hogy nem kap kellő figyelmet.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_927429 (1)
     
  10. 2005. február 13. 20:1825.
    köszi Norfolk. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_734244 (24)
     
  11. Torolt_felhasznalo_734244
    Torolt_felhasznalo_734244
    2005. február 13. 20:1524.
    Csak annyit kell megértenie, hogy ez csak rá tartozik, másra nem, nyilvánosan nem csináljuk, és ha túl gyakran vonulna el, akkor érdemes jobban megszervezni a napját, többet vinni ide-oda, leülni vele játszani, mesélni. Ha kérdez, válaszolni, de a kérdések szerintem majd úgy 1, 5-2, 5 év múlva jönnek. Ne aggódj, sok kisgyerek csinál ilyet, csak nem minden szülő ilyen nyílt, hogy felvállalja. . . :-)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_927429 (22)
     
  12. 2005. február 13. 20:1423.
    Azt hiszem félrenyomtad azt a gombot, nem nálunk van ilyen probléma. :) Amúgy én nem látok abban sem semmi rosszat, ha a lányom lát ruha nélkül (is), legalább van elképzelése dolgokról, és nem lesz szégyenlős, ha számára ez természetes. De ez a topic most nem rólam szól. :)
    előzmény:
    kis-mammy (15)
     
  13. 2005. február 13. 20:1022.
    Köszi Norfolk, sikerült érthetőbbé és ezáltal megnyugtatóbbá tenni ezt a dolgot. való igaz, hogy, arra a kérdésre, hogy mért csinálja, nem tud válaszolni a kislányom. Csak tudod, én meg szeretném ha úgy érezné, számíthat rám. De való igaz, ez nem az a kategória.
    Nem tabutémáról van szó, hiszen ő tényleg nem kérdez. Kezdem megérteni, hogy ez valóban egy természetes lefolyású dolog. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_734244 (17)
     
  14. 2005. február 13. 20:0121.
    Igen, én is azt olvastam, hogy ez egy természetes gyerekkori érdeklődés és cselekvés.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_734244 (18)
     
  15. 2005. február 13. 20:0020.
    Nem biztos, hogy nem tudja. . sejtése már lehet. . Ez még nem tabu téma állítás. Én jól el tudok/tam beszélgetni az anyukámmal a szexuális témákról, attól függetlenül, hogy akkor nem említették azt a dolgot nekem. Csak akkor érdemes beszélgetni a gyerekkel, ha már nagyon muszáj, mert annyira feltűnő, és vészesnek tűnik. Amúgy szeretethiány is valóban lehet az ok. (lehet, hogy nálam is ez volt. ) De nem biztos, hogy valós a szeretet hiány, csak a gyerek érzi úgy. . . kevesebb figyelem, v. szigor, ami érzékenyebben érinti v. igazságtalannak érzi, stb.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_927429 (12)
     
  16. 2005. február 13. 19:5719.
    a gyereknek teljesen természetesnek kellene lenni, ha meztelenül látja a szüleit.
    előzmény:
    kis-mammy (15)
     
  17. Torolt_felhasznalo_734244
    Torolt_felhasznalo_734244
    2005. február 13. 19:5418.
    A gyermekkori maszturbációnak (pláne ilyen kicsi korban) nincs szexuális töltete! Egyszerű örömforrás, olyan, mint az ujjszopás.
    előzmény:
    kis-mammy (15)
     
  18. Torolt_felhasznalo_734244
    Torolt_felhasznalo_734244
    2005. február 13. 19:5117.
    A gyerekek a pici antennáikkal azonnal megérzik a szülők vagy más felnőttek legapróbb zavarát is, ami óhatatlanul adódik ilyen szituációkban. Így alakul ki bennük a szégyenérzet, anélkül, hogy tudnák a valódi okot. Elbeszélgetni vele, úgy, hogy te kezdeményezed a beszélgetést? Mi értelme lenne? Ahogy írod, nem is tudja, mit csinál, csak azt, hogy jó. "Kislányom, miért csinálod ezt?" Erre nyilvánvalóan nem tud válaszolni. Szerintem sem kell reflektálni a dologra, illetve csak akkor, ha nyilvánosan (nem a szobájában, egyedül) foglalkozik ezzel.

    Tabutéma az, ami a gyereket érdekelné, amire rákérdez, de nem kap választ. Itt nem erről van szó, ugye? Persze ha ő kérdez erről, akkor válaszolni kell (a megfelelő szinten), de ezt nem nagyon tudom elképzelni. A gyerekek ennél szmérmesebbek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_927429 (12)
     
  19. 2005. február 13. 19:5016.
    estleg lehet hogy egy szobában alszotok, vagy vékonyak a falak és a gyerek önkéntelenül is tanúja a szexuális életeteknek. ?????előfordult már ilyen:
    előzmény:
    kis-mammy (15)
     
  20. 2005. február 13. 19:4815.
    nem, lehet hogy tul sok szexhatás éri a gyereket? úgy értem, a mai gyerekenk csak úgy csorog a tévé és a videó, ömlesztve kapját a médiát, és ma mr szinte kivédhetetlen, hogy a kora délutáni műsorokban is téma a szexualátiás, a maga pőre valóságában

    esetleg nem járkáltok meztelenül egymás előtt a lakásban????
    előzmény:
    Shatti (13)
     
  21. Torolt_felhasznalo_784698
    Torolt_felhasznalo_784698
    2005. február 13. 19:3514.
    ha nagyon kisgyerekkori, és ha nagyon gyakori, akkor az érzelmi hiányra is utal:)))Vekerdy ecs csomószor írt erről a Nők Lapjában
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_927429 (1)
     
  22. 2005. február 13. 19:3513.
    Sziasztok. Régebben én is olvastam a témával kapcsolatban egy cikket, ott azt írták, hogy rászólni nem szabad, mint itt is írták már egynéhányan, épp a szégyenérzet miatt (ez később, felnőtt korra is kihathat), és nem túlzott a dolog akkor, ha nem a játék, vagy egyéb tevékenységek rovására megy. Szerintem ne szólj rá. A figyelemelterelés viszont jó megoldás lehet. :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2005. február 13. 19:3312.
    Fura, hogy mért alakul ki a gyerekben szégyenérzet, mikor azt sem tudja, hogy miről van szó, mit is csinál valójában. Ha a szülő leszídja, érthető, de ha elbeszélgetnek vele róla, abban mi a rossz? Ha már kiskorban tabutémákat állítunk, fog-e bizalommal fordulni hozzánk a későbbiekben?
    előzmény:
    Lily23 (11)
     
  24. 2005. február 13. 19:2311.
    Szia! Szerintem jobb, ha nem beszél a szülő erről a gyerekkel, mert elég rizikós, és nem biztos, hogy jól sül el a dolog. Valószínűleg érzékenyen érintené. Én is csináltam, pl. mikor nem tudtam elaludni. Idővel tényleg kevésbé fogja csinálni az ember, tapasztalatom szerint. :)
    Rám sem szóltak a szüleim, így nem tudom, hogy észrevették-e, de remélem, nem. . . Még most is kicsit szégyenlem magam emiatt, de ha szóltak volna, akkor elsüllyedek szégyenemben. . . Szóval nem kell aggódni a gyerek miatt. Csak tényleg, talán elterelni a figyelmét, lekötni más fajta játékokkal/tevékenységekkel.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_927429 (9)
     

Címlap

top