Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Babakocsik,baba boltok

Torolt_felhasznalo_111648
Torolt_felhasznalo_111648
Létrehozva: 2005. november 12. 20:47

 Segítsük egymást,mert nem könnyű a kiválasztás! Írjátok meg tapasztalataitokat!Milyen márkájú,típusú babakocsit használtok,használtatok,amelyik bevált,s jószívvel ajánlanátok!Bp-en hol találhatunk nagy választékú,jó bababoltot?

  1. 2019. augusztus 17. 20:2364.

    Mi egyelőre még az újszülött babakocsi kategóriánál tartunk. Egy középárkategóriás, multifunkciós Chipolino-nk van. 
    Könnyű, nagyon egyszerűen összecsukható. Szinte csak pozitívumot tudok mondani. 
    Esetleg a kerekei lehetnének kicsit vastagabbak, a rosszabb járdákon néha megküzdök velük. 

  2. 2019. február 1. 15:1263.

    Sziasztok. 


    Nekünk egy Janee Muum 2 az 1-ben babakocsink van. Teljesen bevált, a célnak megfelelő, nincs benne semmi nagyobb extra ami nagyon érdekes lenne, egy szimpla babakocsi, viszont szerintem nagyon jó árban van és nagyon jó minőséget kaptunk ennyiért. 


    Ami talán pozitív, hogy tényleg könnyen lehet átalakítani, legalábbis a miénket egy kézzel is sikerült állítani, arrébb rakni, bármit csinálni vele, ami nálam szempont volt,  mert ha kiveszem a gyerkőcöt a babakocsiból, az egyik kezem máris foglalt. 

  3. 2016. május 11. 10:2862.

    Sziasztok!


     


    most vettem egy mamakiddies babybird babakocsit.


    minden nagyon tetszik, teljesen rendben van, viszont most szembesültem vele, hogy ez egy puha falú mózeskosár.


    Mivel a lábrésze lesz majd később mikor sport üléssé alakítjuk a lábtartó, ezért ott van egy belső merevítés, viszont máshol nincs.


    Kivehető, hordozható, viszont nem tudom, hogy ha elmegyek vele mondjuk a védőnőhöz, kinthagyom a kocsit, leveszem róla a mózest babástul, nyugodtan le tudom bárhol tenni? a baba csaknem fordul ki belőle... :)


     


    köszönöm!

  4. 2014. Április 23. 15:5561.

    Csak a  PELIKÁN BABAboltban NEEEEEEE vásároljatok!!!!!!!

     

    Teljesen felháborodva írom ezeket a sorokat pedig megígértem h a baba érdekében lenyugszom!!!DE reggel óta nem sikerült! Én tudatlan ,kedves vásárló ,tel,érdeklődtem h van e egy bizonyos márkából a PELIKÁN BABABboltban , h azért mégsem vonyuljal ki Gyálig ha már nem vagyok Budapesti mert elég körülményes lett volna még autóval is kifurikázni.Tehát bátorkodtam őket tel. felhívni és egy bizonyos márka után érdeklődni h van e és ne menjünk feleslegesen .Hát rossz gondoltat voltA hölgyemény közölte velem h ha már így kezdem én nem is akarok babakocsvásárolni és h miért akarom én megnézni a babakocsit hiszen ő minden információt elmond nekem tel.Mire én ,hülye azt mondtam h szeretném megnézni és látni ,megfogni ,kipróbálni....na hát itt teljesen felháborodott és közölte h mit kell azt kipróbálni és különben is ő is a netről vette a bútorát ,meg rendelni is szokott ruhát és nem próbálja fel!!Na hát amit kapott tőlem azt nem is írnám le mert teljesen elpattant nálam a húr ,mert h is merek én vásárló ilyet kérni.Sok fórumon olvastam már róluk h rengeteg kismamát Átvertek és h olyan alpári stílusban beszélnek h az teljesen felháborító!!!!!Még most is ideges lettem tőle pedig ez már reggel történt.Azért egy feljelentéssel még kacérkodok!

  5. Torolt_felhasznalo_197080
    Torolt_felhasznalo_197080
    2005. november 27. 17:0760.

    Sziasztok!

    Nem tudom kinek mennyire aktuális még a babakocsiügy azért leírom a tapasztalataimat. Bpen lakunk hol van járda hol meg minek. Kaptunk egy Bergon kocsit kölcsön, tényleg jó a rugózása meg minden, de a fiam majd öt kilóval született, plusz a 15 kg babakocsi bolygó kerék nélkül, bkv, piac kilőve. Helyette állandó izomláz a karomban, és hátfájás az emelgetéstől. Vettünk a Megatoysba egy Peg Perego Atlantico Completot, ami szállítási sérült volt ( a vázon van egy karcolás&nbsp, és 15e olcsóbb volt ezért. Így volt 70e. Van hozzá zippzáros esővédő, lábzsák, kb 10kg, de bolygókerekes. Kicsire összecsukható, és most tapasztalom, hogy a féléves majd 10 kilós fiam, overállostul, pokrócostúl vígan mozog benne. Szóval jól körül kell nézni előtte.

    Üdv bvasko

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2005. november 26. 11:2759.

    Mi egy hete voltun a Megatoysba (Soroksári út), most jó kis akciók vannak. És láttam szupi babakocsikat, amik majdnem féláron voltak. Vasárnap is nyitva, nézzetek szét, hátha találtok valamit.

    A nagy kerekek előnyösek szernitem, nekem egy ABC Design Novus 3 volt, és szerettem nagyon. Lecseréltük kisebbre, mert a gyerkőc megnőtt, most egy Neonato van.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_111648 (1)
    2005-11-12  20:47
  7. Torolt_felhasznalo_557501
    Torolt_felhasznalo_557501
    2005. november 16. 07:2558.

    koszi! irtora tetszik... mar csak valami ideologiat kell kitalalnom, miert kell nekem ilyen babakocsi a meglevo helyett  

    előzmény:
    set1378 (57)
    2005-11-15  16:53
  8. 2005. november 15. 16:5357.

    Szia!

    Nekünk yarisunk van abba elfér, de a kerekeit le kell venni. Ettől nagyobb autókba simán befér szerintem. A kerekeit egy egyszerű mozdulattal lehet levenni, szóval nem bonyolult, és hosszadalmas. Az előző babajárgány, csak a hátsó ülésre fért be, ami így ősszel elég gáz.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_557501 (55)
    2005-11-15  07:45
  9. 2005. november 15. 11:2956.

    Használtan keresek újszülöttkortól jó sokáig használható babakocsit (szürke piros, vagy narancsos szín előnyben), nagy felfújható kerékkel, megfordítható karral (eleinte felém nézzen a baba, később az utat) jó rugozással főleg földutakra használnám.

    Akinek van eladó, írjon privit.

    Ugyanitt: szívesen vennék kismama ruhákat (38 méret körül)

    Küldjetek képet, ha tudtok!

    Előre is köszi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. Torolt_felhasznalo_557501
    Torolt_felhasznalo_557501
    2005. november 15. 07:4555.

    nagyon tetszik ez a babakocsi! teljesen beleszerettem!!! naggyon praktikus!

    ha jol lattam, egesz kicsire osszecsukhato. Nektek befer a kocsiba? (freerider)

  11. 2005. november 14. 22:2854.
    köszi
    előzmény:
    furanita (53)
    2005-11-14  20:56
  12. 2005. november 14. 20:5653.
    babaszoba.hu
    előzmény:
    Sztelli (38)
    2005-11-13  00:35
  13. Torolt_felhasznalo_277019
    Torolt_felhasznalo_277019
    2005. november 13. 21:5552.

    Sziasztok!

    Nekünk is Mutsy babakocsink van, csak a négykerekü. Nagyon szeretjük, könnyű vele közlekedni. Egy a gond vele, hogy nem kicsi és akinek kisebb autója van, hát nem egyszerű eltenni. De mondom nagyon szuper. Nekem van hozzá hordozóm is ami kocsiülés is és szuper volt rátéve a vázra.

    A Brendon idén megszüntette a forgalmazását, mert elég gyatra volt a szállítás Hollandiából. Nekem is volt velük gondom és hónapokat vártam egy alkatrészre, vagy huzatra, amit a Brendon szervízben sikeresen kiszakítottak. Téli lábzsákot meg már nem is hoztak.

    Kint Ausztriában az SCS-ben van egy bababolt, ahol viszont nagy választék van belőle, színben, vázban is. Érdemes megnézni, ha valaki ilyet szeretne. Árban ugyanannyi.

    Nekünk nagyon bevált.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_780115 (50)
    2005-11-13  21:45
  14. 2005. november 13. 21:5251.
    Igen a Brendon volt a forgalmazó, de már nem tartják.Amikor tartották akkor sem a teljes palettát, csak az urban rider volt nekik. Mi Bécsben vettük.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_780115 (50)
    2005-11-13  21:45
  15. Torolt_felhasznalo_780115
    Torolt_felhasznalo_780115
    2005. november 13. 21:4550.
    Nagyon szuper ez a kocsi!
    A honlapon azt olvastam hogy a brendon a magy o i forgalmazó. ti hol vettétek?
  16. Torolt_felhasznalo_780115
    Torolt_felhasznalo_780115
    2005. november 13. 21:3249.
    Köszi, ez tényleg így lehet, de még sosem gondolkodtam rajta!
    Most meg egyelőre nem is kell. Az előző kocsi még tökéletes, csak akkor negedjül majd meg az új kocsi luxusát, ha valóban lesz rá keret 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_872103 (46)
    2005-11-13  10:24
  17. 2005. november 13. 12:4648.

    Sziasztok! Set, a te babakocsid nagyon tetszik nekunk, apa teljesen beindult ra! mi videken lakunk, nem jok az utak, meg megyunk "terepre" setalni fube, ilyesmi, illetve, majd par honap mulva meglesz a babank, es majd megyunk. a kocsi csomtartoja jo nagy, az nem gond. ot lepcsofok van a haz elott, ott kene levinni.

    az lenne a kerdesunk, 1. szerinted ilyen helyre idealis a ti babakocsitok? , 2. mi a markaja, es a neve, hatha rakeresnenk neten, mert nem magyarorszagon vagyunk, 3. mennyi idos kortol jo? gondolom szuletestol fogva, mert ugye van hozza a bolcso? , Es hany eves korig max????, 4. van a  bolcso, van egy olyan rahelyezheto autosules, meg van a rendes nagyobb babanak valo ules? , 5. van hozza olyan halo, amibe mindent bele lehet pakolni? van napernyoje, vayg esernyoje, vagy olyan teli melegitos resze? 6. a baba mindig feled ul? vagy at lehet cserelni? 7. a bevasarlos kepen mi az a kormanyszeru?

    na, ezek jutottak eszunkbe kerdesek! kosiz elore is a valaszt,

    kiskrumpli es minikrumplija na meg apa

    előzmény:
    set1378 (35)
    2005-11-13  00:15
  18. Torolt_felhasznalo_111648
    Torolt_felhasznalo_111648
    2005. november 13. 10:5647.
    Most olvastam végig a hozzászólásokat.Kijegyzeteltem .Leírtam az általatok pozitív kritikát kapott babakocsikat és boltok neveit,címeit.Bp-en nem vagyok ismerős,ezért is kértem a címeket is,viszont a pécsieknek,Pécs környékieknek én is tudok ajánlani pár boltot. Van egy kismama bolt a Rákóczi u.66. szá alatt,egy pedig a Garai utcában.Az utóbbi 2 hónapja nyitott.Ezekben az üzletekben inkább kismama ruhák és kiegészítők vannak.Mindkét üzletben készségesek,kedvesek. Bababolt van egy a Pécs Plázában(ennek nem tudom a nevét),s van a Brendon(a távolsági autóbuszpályaudvar mellett).A Brendonban érdemes úgy vásárolni,hogy előtte megveszitek a Baba Magazin havonta megjelenő újságot,ebben mindig van akciós kuponfüzet,melyet az üzletben beváltanak.Elég jelentős árengedmények vannak benne.Remélem , én is segíteni tudtam! A többiek segítségét pedig én is köszönöm!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. Torolt_felhasznalo_872103
    Torolt_felhasznalo_872103
    2005. november 13. 10:2446.

    Általában a boltoknak bele kell kalkulálni az árba a bérleti díjat, egyéb költségeket, az internetesek, meg raktártól rendelnek, és akkor mehetsz érte, amikor megérkezik a telephelyre, vagy kiszállítják

    Igen, változó, hogy mikor mennyi a kedvezmény, és hogy mihez képest is. Általában a gyártó ad engedményt kifutó modell, ill. új modell esetén. De a kiskereskedő is tud játszani az árakkal 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_780115 (23)
    2005-11-12  22:47
  20. 2005. november 13. 09:1345.
    nem olvastam végig a topicot, bocsi ha ismétléek valakit. Én néhány hét múlva szülök (kb.5!!!) és mi Peg Perego veneziát vettünk, nem volt olcsó de ez volt az a kocsi ami majdnem minden igényemet kielégítette, és a Brendon a kizárólagos forgalmazó. De esetleg nézzetek bele a  Babakocsi, de milyet? Topicba, bár régóta nincs ott senki, de ott is jó tapasztalatok vannak leírva.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_111648 (1)
    2005-11-12  20:47
  21. Torolt_felhasznalo_885864
    Torolt_felhasznalo_885864
    2005. november 13. 08:0744.

    Sziasztok!

    Úgy látom, hogy kocsikról már sokat írtatok, de ruhaboltokból még kicsit kevesebbet, szóval én ajánlok 2 boltot, az egyik a Prince Oliver Bt. boltja, ők főleg bodykat árulnak, de vettem már rövidnacit is a kisfiamnak, meg láttam hosszúnadrágot is (olyan macinaci típusút, otthonra, játékra), és vettem neki hosszú ujjú pólót is náluk. A Váci úton van a bolt, az Árpád hídnál, a Katona József színházzal szemben, ott van egy lépcsőlejáró a járdán, na, ott van a boltocska. Állati nagy a választék, minden méretből. Az árak is jók, sztem kisker-nagyker között van, és persze magánvásárló is mehet. Én elég hamar elértem a 10%os állandó kedvezményt.

    A másik bolt a Visegrádi u. 25-ben van, (remélem, jól emlékszem a házszámra), nagy a választék, jók az árak.  Itt minden van, ez egy internetes áruház boltja.

    Sziasztok! K

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_111648 (1)
    2005-11-12  20:47
  22. Torolt_felhasznalo_557501
    Torolt_felhasznalo_557501
    2005. november 13. 07:4543.

    Szia!

    Igazat adok mercedes30nak abban, hogy alaposan meg kell fontolni milyen kocsit valaszt az ember.

    En egy Graco Voyager LX-et vettem a kolleganomtol, aki imadta, de nem tul sokaig hasznaltak, mert hamar jott a 2. baba es testverkocsi kellett. Jo vetelnek tunt, jo nagyok a kerekei, sport es melykocsinak is hasznalhato, konnyen osszecsukhato (lapra), racsatlakoztathato a hordozoja, ami nagyon jo, hiszen sokat autozunk! Az elso honapban nem is volt problema vele, jokat setaltunk. Aztan elkezdtunk autozni. Osszecsukva a kocsi nem fert be a csomagtartoba csak a hatso ules ele... A kisfiamat kethonaposan mar zavarta, hogy nem lat ki a hordozobol, mert az eleg mely, plusz olyan gyorsan nott, hogy az allithato biztonsagi ov a maximumra allitva sem erte at a gyereket. A kocsi csak ket fokozatban allithato, vagy hanyatt fekszik benne, vagy ul. Csakhogy o hanyatt utalt lenni, mert ugy nem lat ki meg a zotykolodestol folyton bukizott, ami hanyattfekve eleg kellemetlen.

    Ekkor valtottunk egy Pierre Cardin 638-as kocsira, aminek szinten van hordozoja, hiperkonnyu a kocsi meg a hordozo is, esernyore csukhato, a hattamla otfokozatban allithato. Azota ezt hasznaljuk es imadjuk mindketten!

    Szamomra ebbol az a tanulsag, hogy leginkabb a gyerektol fugg, milyen kocsit vegyen az ember, valamint attol, hogyan fog kozlekedni, mire hasznalja a kocsit stb. Sok baba meg felevesen is elvan melykocsiban, nemhogy ket honaposan nezelodjon, es a kornyeken setalgatni boven eleg egy nagykerekes nehezebb kocsi, de mondjuk villamosra mar nem szallnek fel vele. Ha nem tul nagy az autotok, akkor erdemesebb esernyore csukhatot venni, kulonosen, ha videki rokonlatogatoba is keszultok, mert ugye az utazoagy, a babakocsi, a tobbnapi pelusadag stb. tetemes helyet tud foglalni   

    Amin erdemes elgondolkodni az az autosules. Sokan vesznek babahordoval kombinalt babakocsit, mert milyen jo otlet es valoban van sok elonye, csakhogy a gyerek igen hamar kinovi. A Pierre Cardin hordozo pantjai kethonaposan meg bovek voltak, most, 4 honaposan, telikabatban mar nem lehetett becsatolni pedig elvileg 1 eves korig lehet hasznalni. Ezert mi vettunk inkabb egy 0-18 kiloig hasznalhato babaulest. Elvileg ujszulottkortol hasznalhato (bar en inkabb hasznalnam akkor meg a babahordot, vagy sokkal inkabb egy autoba csatolhato mozest), szerintem inkabb akkor jo, amikor a baba mar tartja a fejet. A kisfiam imadja, hogy kilat a kocsibol

    Uzlet? A neten en is ajanlom az Interstore.hu-t, tobb jo dolgot tudtam mar ott venni akciosan es sok mindent ingyen is hazhozszallitanak. Erdemes megnezni a babaholmiolcson.hu oldalt is, esetleg elmenni hozzajuk Pestlorincre, mi ott vettuk a 2. kocsit, es rengeteg kocsijuk van olcson.

    Sok sikert!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. Torolt_felhasznalo_773271
    Torolt_felhasznalo_773271
    2005. november 13. 01:4542.

    Szia!

    nekünk az elsö az egy nevenincs kocsi volt (SZERETTEM KÖNNYÜ,TÁGAS MI KELL MÉG)20.000ft volt(új).a második egy simbaba,amit ugyanugy szeretek(pedig tiltakoztam nagyon ellene)40.000ft volt.a harmadik pedig egy esernyö...kocsi,amit nem szeretek,de utazás miatt kellett16.000ft volt.

    Csak ilyen képeim vannak...

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_111648 (1)
    2005-11-12  20:47
  24. 2005. november 13. 01:2141.
    És a belevaló! 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_141586 (40)
    2005-11-13  01:02

Címlap

top