Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Fogyókúra terhesen?!

csibelány*
Létrehozva: 2010. november 25. 14:02

sziasztok!

 

tegnap egy új dokinál jártam, aki meghallotta, hogy 9 kilót híztam már a terhességem alatt és teljesen kiakadt. jelenleg a 25. hétben járok. azt mondta, hogy konkrétan most fogyjak le heti 1 kilót, mire 4 hét múlva találkozunk legyek 4 kilóval kevesebb, mint most. heti 2 nap gyümölcsnapot javasolt, szerinte csak almát egyek egész nap.

 

szerintetek ez tényleg indokolt és normális????

nem mondom, hogy kevés a 9 kiló és azt is tudom, hogy árthat a babának, ha sokat szedek magamra, de én hízásra hajlamos tipus vagyok. most úgy eszem, hogy reggel egy joghurt, délben rendes ebéd, 5-fél 6kor vacsora, ami max 1 db zsömle. este 9 felé 1 almát még azért lenyomok egy kis sajttal. nasi nagyon ritkán, nem is nagoyn kívánom. ez tényleg olyan rengeteg?

mozgok heti 2x, 1 jóga és 1 torna formájában.

nem akarom elhinni, hogy jót tesz a fogyókúra a terhesség 6. hónapjában...

 

köszi a válaszokat!

  1. 2018. augusztus 10. 20:0749.

    HŰHA!  Azóta már  iskolás az a gyermek és csini az Anyuka....végigolvasom, ha jobban ráérek...

  2. 2018. július 4. 19:4648.

    Sziasztok! Igazából én ide csak kibicként írok, már sok-sok éve túl vagyok a babavárás "nehézségein". Kicsit irigykedem is rátok  Viszont a topik téma érdekes, és mivel én is fogyókúrázom, össze olvasok innen-onnan dolgokat. Mivel most a Premium Diet fogyókúra programjával FOGYOK , olyan oldalakon böngészek, ahol ezt a diétás port forgalmazzák, és ott ezt írják a kismamák fogyókúrájáról: különösen fontos, hogy figyeljenek az alultápláltság elkerülésére! Fogyókúrázni ilyenkor is lehet, de csak ésszerűen, ellenőrzött körülmények között, a megfelelő mennyiségű fehérje, ásványi anyag és nyomelem bevitele mellett! 


    Ha valekit érdekelnek a további részletek, a www.jopatikus.hu/gyik oldalon olvashat róla.

  3. 2018. május 9. 13:4047.

    Én a 16. héten vagyok eddig 2 kilót híztam ennek örülök, mert az előző terhességem a végére több mint 30 kg-ra sikeredett. Szerintem fogyókúrázni az azért túlzás. Persze figyelj oda és tornázz heti mondjuk 3-szor kismama tornát de ennél többet azért nehogymár kelljen. Egyébként érdekes összefüggések vannak a terhesség és a gyerekkori elhízás közt Dr Wacha Judit írt róla érdemes elolvasni neten probiotikumok és a terhesség c. van. Nézz ki valami jó kis étrendet a a netről, és tornázz amennyi csak jólesik ha meg nagyon goromba az orvos akkor keress másikat! nem vagy köteles hallgatni az ilyet!

  4. 2018. május 6. 14:5146.

    Sziasztok 😁 35 čves vagyok čs babŕt vŕrok .kb 7 -8 hetes vagyok orvosnŕl mčg nem voltam mert Nčmetorszŕgba vagyok de itt nincs biztosětŕsom. 


    Az lenne a kčrdčsem hogy normŕlis e hogy kb 4-5 kg hěztam.össze vissza eszek mindent  čs mŕr most jňval nagyobb a pocim mint előtte. Ez ěgy normŕlis? Első baba lessz ...amůgy alapbňl volt rajtam 6 kg minusz


    ..ez ěgy ok?

  5. 2010. november 26. 08:4645.

    A terhességi toxémia jelei:

     

    - magas vérnyomás (neked ezzel szemben alacsony a vérnyomásod)

    - vizesedés (nem vizesedsz)

    - terhességi cukorbetegség (jó lett a cukrod)

    - fehérje, (gyulladásra utaló jelek) a vizeletben (?)

    - túl nagy súlygyarapodás (nálad ez sem mondható el)

     

    Ezek után tényleg azt mondom, keress egy hozzáértő dokit, egy olyat, akire rá mered bízni magad és nem stresszeltet végig a várandósság alatt!

    előzmény:
    csibelány* (43)
    2010-11-25  20:39
  6. 2010. november 26. 08:3344.

    Csibelány, ne legyél depis emiatt, sz**d le az ilyen hozzáállású dokit. Pont ma kaptam a 27. heti hírlevelet egy oldalról amire fel vagyok iratkozva, érinti a témát, egy idézet belőle:

    "A terhesség nem a fogyókúra időszaka. Még ha túlsúlyos lennél is, a fogyás árt a babának, mert az anya zsírtartalékainak elégetése során bizonyos, a kicsire káros toxinok szabadulhatnak fel."

    Szóval ne idegeskedj, egyél normálisan, mindent, szénhidrátot, fehérjét, zsírt is. Nem tudom milyen indíttatásból akar fogyasztani téged a doki, az sem normális indok hogy félt a cukortól, én mint írtam terhességi cukros lettem, pedig 27. héten csak 1,2 kg-val vagyok több mint terhesség előtt (a terhelés a 16. héten volt, ekkor meg még kevesebb is voltam 2 kilóval, mert 7.-12. hét közt szinte semmi nem maradt meg bennem), és a cukros terhesgondozáson sokkal több normál/sovány kismamát látok mint túlsúlyosat, szóval nem attól leszel terhességi cukros ha rengeteget hízol (és fordítva is igaz, ha keveset hízol, akkor is lehetsz az), ez egy csomó más tényezőn is múlik, amiből a túlsúly csak egy összetevő, sokkal inkább hajlamosít pl. a családban már előfordult cukorbetegség.

     

    Úgyhogy lazíts és élvezd a várandósságot, és keress másik dokit.

     

    előzmény:
    csibelány* (43)
    2010-11-25  20:39
  7. 2010. november 25. 20:3943.

    szóval most vagyok 70 kiló és 168 centi.

    cukrom terhelés után 5 lett, a vérnyomásom kórosan alacsony, nem vizesedek. szóval indokot azt nem találtam a doki javaslatára. a terhességi toxikózistól vagy mitől félt.

     

    beszéltem a védőnővel, kedden találkozunk, megbeszéljük mi legyen, de annyit elmondott, hogy eszembe se jusson gyümölcsnapozni. most azt találtam ki, hogy mától keddig felírom neki, hogy mit és mikor eszem.

     

    köszönöm a hozzászólásokat, nagyon depis hangulatban vagyok, mert tényleg annyira odafigyelek, hogy mit és mennyit eszem.

     

    előzmény:
    turrita75 (39)
    2010-11-25  17:27
  8. 2010. november 25. 18:4042.

    Őszinte legyek? Amit írtál jelenlegi étrendenről, én nem-terhesen is csontsovánnyá fogynék mellette. Miből kéne visszavenned?

     

    előzmény:
    csibelány* (1)
    2010-11-25  14:02
  9. 2010. november 25. 18:1141.

    hmm.. az első gyereknél nekem is ezt javasolta 3 kg hízás után, betartottam a fogyókúráját, pár nap múlva elájultam. Orvost váltottam és ez utóbbinál szültem makk egészséges gyereket :)

    A harmadiknál 150 gr szánhidrát (kevesebb mint 1000 kcal) napi fogyasztás mellett 9 kg -ot híztam egy hónap alatt (diéta alatt fogant meg) azt mondta hagyjam abba a diétát úgysem tudok vele mit csinálni. Igaza volt, nem ettem sokat utána sem mégis 35 kg híztam.

    A középső gyerekkel mindent ettem, amit megkívántam és 12 kg híztam összesen; szvsz ez terhességenként változik.

    Ha egészségesen, normális mértékkel, változatosan eszel, akkor nem lesz gondotok:)A terhesség alatt drasztikusan megváltoztatott étrend méreganyagokat szabadít fel a testedből (fogysz) ami a babához is bejut, ezért nem javasolják általában a fogyókúrát.

    előzmény:
    csibelány* (1)
    2010-11-25  14:02
  10. 2010. november 25. 17:5340.

    NE.

    valts orvost.

    (a 9 kiloval semmi gond, NE add le!!) 

    előzmény:
    csibelány* (1)
    2010-11-25  14:02
  11. 2010. november 25. 17:2739.

    csibelány: Nekem ez nagyon furcsa. Én a második terhességem 6. hónapjától szigorú diétán voltam, mert cukros lettem.

    De ez a gyümölcsnap baromság - hiszen az egy csomó gyorsan felszívódó

     szénhidrát!!!!A heti 1 kg fogyás is veszélyesnek tűnik, hacsak nincs nyomós indoka.

     

    Tényleg, mivel indokolta a doki a diétát? Mert nagyon nem mindegy.Cukor? Magas vérnyomás? Túlsúlyos vagy?

    Inkább beszélj egy másik orvossal, ill. dietetikussal. 

     

    előzmény:
    csibelány* (1)
    2010-11-25  14:02
  12. 2010. november 25. 16:4738.
    Beleolvastam, valaki írtaa cukrot, hát lehet, hogy ettől félt a doki, a megoldás akkor sem a fogyi. Nekem volt az elsővel terhességi cukor, ha nem is vagyok szakértő azért van róla fogalmam. Olyan is van, hogy éhezik a szervezet (és így a magzat is), ha nem kap elég szénhidrátot. Persze azt lehet, hogy nem krémest eszel, hanem sok zöldség, hús, gyümölcs, minimális édesség (csak ha nagyon kell:D) és gabona, tésztaféléből is teljes kiörlésű. Ettől nem fogsz fogyni, de a cukrodnak jobb. Ha jól sejtem jövő héten lesz a cukorterhelésed (ált. 26. héten csinálják), majd ott kiderül mizu, ha egyáltalán van vele gond. Ha normális a védőnőd inkább vele beszélj.
    előzmény:
    esox (37)
    2010-11-25  16:43
  13. 2010. november 25. 16:4337.

    Más orvost keresnék én is. Terhesen a 25. hét után már nem fogyunk. Amúgy azért az is érdekes lenne, hogy hány kg vagy és hozzá hány cm. Mennyivel kezdted ilyesmi. Beszélj esetleg a védőnőddel is erről az egészről.

    előzmény:
    csibelány* (1)
    2010-11-25  14:02
  14. 2010. november 25. 16:0036.

    Előre bocsátom, hogy nem vagyok, és soha nem is voltam még várandós.

    DE!

    Elképzelni nem tudom, hogyan lehet terhesen heti 1 kilót fogyni?! Egy normális diéta + heti 3-4 edzés ehhez a minimum NORMÁL állapotban.

    De hát a babóca folyamatosan növekszik a pocakodban! És még így is fogynod kéne heti 1 kilót. Ha mondjuk a baba (+víz és egyebek) nőnek 0,5 kg-t, akkor neked 1,5 kg-t kéne leadnod máshonnan... Hát az meg normál fogyókúrázó embertől is nehezen várható el, nemhogy várandós kismamától.

     

    Válts orvost! Ez egy sarlatán barom.

    előzmény:
    csibelány* (1)
    2010-11-25  14:02
  15. 2010. november 25. 15:4435.

    Basszus, oké, lenyelem, hogy ilyen fitnesses hülye őrület van, de legalább a születendő gyerekeinket ne károsítsák már vele!!!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_351906 (0)
     
  16. 2010. november 25. 15:4034.

    Ilyen egy barom dokit!!!

    Ami étrendet leírtál, az így is elég soványka - a 9 kiló meg szerintem egyáltalán nem sok. De ilyet, hogy fogyókúrázni...normális az ilyen? Hogy adhat valaki ilyen javaslatot????

    Oké, árthat a babának (talán), ha sokat szedsz magadra, de ez a "sok" ez nem 9 kiló lenne, hanem mondjuk 25 vagy 30.

     

    Amúgy sajna tényleg vannak ilyen elvetemültek - nekem egyszer, mikor egy hónap alatt 2 kilót híztam (terhesség alatt hízni, ki látott még ilyet), úgy, hogy előtte az állandó hányinger miatt fogytam is, pedig vékony vagyok, és mikor végre elkezdtem hízni, azt mondta az asszisztens a terhesrendelésen, hogy vigyázzak, kevesebb szénhidrát, meg ilyenek. Mondom, mi vaaaaan????

    (Én összesen 13 kilót híztam - ebből közvetlenül szülés után lejött azonnal 10, most 4 hónapos a gyerekem, véletlenül megméretzkedtem, már ugyanannyi vagyok, mint terhesség előtt. És engem akartak volna diétára fogni, képzelheted...)

    előzmény:
    csibelány* (1)
    2010-11-25  14:02
  17. 2010. november 25. 15:3233.

    ez hülyeség! terhesen nem javasolt csak gyüm. napot tartani. egyél kevesebb szénhidrátot, több fehérjét. teljesen iktasd ki a fehér lisztet, cukrot az életedből. 

    nekem utolsó hónapban szólt a doki, hogy túllőttem a célon (24 kilót híztam) fogjam vissza magam. akkor 1 hó alatt fogytam 1 kilót, úgy hogy a baba olyankor gyarapszik a legtöbbet.  

    előzmény:
    csibelány* (1)
    2010-11-25  14:02
  18. 2010. november 25. 15:2632.

    Ez a doki hülye, már bocs!

    Arra figyelmeztessen, hogy figyelj jobban oda a táplálkozásra és ne vigyél be annyi szénhidrátot, esetleg mozogj picit többet, de hogy 4 hét alatt fogyj 4 kilót???? Mit képzel mégis?

     

    Mikor az első kisfiamat vártam, a 25. héten +10 kg volt rajtam, aztán még feljött 10, szóval összesen 20 kilót híztam. Tudom, hogy sok, de aztán szoptatás után tornával és diétával visszaállt az eredeti súlyom.

     

    Most  a második kisfiúnkat várom, a 38. héten vagyok, +12-13 kg jött fel, de most jobban odafigyeltem, igyekszem nem bevacsizni, este inkább csak gyümölcsöt eszem. 

     

    Szóval azt mondom, fő a mértékletesség, de fogyókúrázni nem szabad!

    előzmény:
    csibelány* (1)
    2010-11-25  14:02
  19. 2010. november 25. 15:1531.

    Csak almat enni terhesseg nelkul sem normalis! 1200 kcal-nal kevesebbet sem szabad baba nelkul sem, megbosszulja a szervezet (tapasztalat)! Azt meg megneznem, hogy eszel 1200 kcal-t almabol...

     En biztos nem tennem ki ilyen torturanak a babamat, de meg magamat sem! A doki meg eljen alman maga, ha akar

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_960800 (0)
     
  20. 2010. november 25. 14:4730.

    ez egy TÖMÉNY BAROMSÁG!!!!!!!!!!! Tilos fogyókúrázni a terhesség alatt! Nyilván, odafigyelhet az ember, hogy ne hízzon túl sokat, de sokszor nem rajtunk múlik. Diétázni lehet - sőt, sokszor kell is, főleg, ha a cukor elszáll -, iktatsd ki a fehér liszttel és cukorral készült ételeket, a banánt és szőlőt/mazsolát, egyél naponta 5-6szor kisebb adagokat, legyen benne szénhidrát is, de elsősorban lassan felszívódó, jó széndhidrát, barna rizs, teljes kiőrlésű cuccok és sok-sok zöldség - 3 nagyobb és 3 kisebb étkezés reggel 7től 3 óránként - és automatikusan be fog állni a súlyod.

    Amíg a baba rendben van odabenn és a cukrod is jó, addig nem kell aggódni. Van, aki 30kg-t hízik és semmi baja nem lesz, más 6ot. Egyéni. Én összesen 9kg-t híztam a terhességem alatt, pedig én aztán, hogy finoman fogalmazzak, tojtam az egészséges étkezésre - képtelen voltam diétát tartani, pedig PCOS-ként nekem elvileg kötelező -, fehér kenyeret ettem krumplival és sacher tortával "öblítettem", a kislányom pedig teljesen átlagos méretekkel - 52 centi, 3180g - és makkegészségesen született meg.

     

    A babócához gratula

    előzmény:
    csibelány* (1)
    2010-11-25  14:02
  21. 2010. november 25. 14:4629.

    Ne, ne ne!!! Elnézést, de sztem ez őrültség!!!! Én 15 kgt híztam összvissz, mondták is még a végén is, h nem is látszik rajtam semmi!! De nem fogyiztam, ettem ezerrel mindent, sok péksütit, meg minden egyéb meleg kaját stb!! Jó, ne egyél rengeteg édességet - a cukrosság miatt erre nagyon figyeltem, meg is úsztam!! De miért fogyóznál?? Hallottam olyat, aki 30 kgt!!!!! hízott, azóta szép és egészséges a gyerkőc és ő is!!! Tényleg bocsi, de ezt igen marhaságnak tartom - sztem a szervezeted szól, h 'mi kell neki', és edd csak meg, amiért 'szól'!! Jah, és sztem ha egy adott nap nem eszel pl kalciumot - ez csak egy kiragadott dolog, sztem már ezzel is ártanál a picinek! Egyél minden nap mindenből, max ne rengeteget, de egyél!!!! És mivel látom, h nagyon sokat mozogsz - duplán őröltség a fogyókúra még 1*!!

    előzmény:
    csibelány* (1)
    2010-11-25  14:02
  22. 2010. november 25. 14:4028.
    61 kilóval kezdtem a terhességet és 168 centi vagyok.
    előzmény:
    pbd (24)
    2010-11-25  14:38
  23. 2010. november 25. 14:3927.
    aha, igazad van, ebbe így nem gondoltam bele....
    előzmény:
    Milu (22)
    2010-11-25  14:34
  24. pbd
    pbd
    2010. november 25. 14:3926.
    elsőnél 3.5
    előzmény:
    pbd (24)
    2010-11-25  14:38

Címlap

top