Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Muszály ezzel foglalkozni?

Torolt_felhasznalo_350322
Torolt_felhasznalo_350322
Létrehozva: 2013. március 29. 15:21

Elgondolkodtam valamelyik nap azon, hogy a nök miért is kérdezgetik a másikat a testsúlyukról. Föként olyan érzékeny idöszakban mint a terhesség és a szülés. 6 hónaposak az ikerfiaim és ahogy már lenni szokott jól meghiztam a terhesség alatt (20 kg+), amiböl mindjárt a szüléssel le is ment 15 kg, de közben a szoptatás alatt feljött további 3. Tehát össz-vissz van 8 kg rajtam ahhoz képest ahogy elkezdtem a terhességet. Nem kifejezetten stresszel a dolog, bár azért nem szeretnék igy maradni. Mivel már csak az egyik baba szopik, (a másik nagy bánatomra nem fogadja el a cicit) igy lassan szerintem elkezdhetek diétázni, és mostanság kezdtem el megint edzöterembe járni.  

 

A héten azonban érdekes dolog történt velem. Elvittem a srácokat a védönöhöz, akit egyébként nagyon kedvelek. Ö kezdte a dolgot a következövel: Kérdezgetett hogy és smint, hogy alakul a napirendem. Mondom ez és ez van és minden nap egy órát sétálok a fiúkkal. Válasz: Hát hogy van nekem erre idöm, és hogy látszik is rajtam mert rengeteget fogytam, pedig a fiúk még csak 5,5 hónaposak. Olyan leszek mint egy piszkafa. Persze kommentár nélkül hagytam. Most kezdjek önigazolni, hogy perpil több vagyok mint a szülés után és 3 kg-ot tartalékoltam a szoptatás alatt. Nem mondtam semmit. A védönöm kissé testes csaj egyébként, szóval hozzáképest tényleg lehet piszkafa vagyok. Föleg ha leadom azt a maradék 8 kg-ot is.

 

Anyósom épp velem volt ezen a beszélgetésen és hallotta. Az ajtón kifelé elkezdi ö is témát, hogy most hogy már 3 gyerekes anya lettem nem kéne fogyóznom. Szerinte jó vagyok igy ahogy vagyok. Mondom félreértette, mert nem fogyózom, hanem sétálok csak minden nap, legalább egy órát. Aztán meg elkezd kérdezgetni hogy mennyi is vagyok súlyra. Mondom mennyi. Hát az nem sok mondja. Erre mondom neki, hogy 2 éve mikor kicsit meghiztam az egyik télen akkor pont 3 kg-val voltam kevesebb és akkor meg azt jegyezte meg hogy kicsit kövér vagyok. Hogy is van ez? Most hogy három gyerekem van jogom van testesebbnek lenni? 

 

Vannak a környezetemben nök - nem is kevés, majd mindegyik - aki egyszerüen nem birja ki, hogy ezt ne hozza szóba. Ne kérdezgessen, ha kérdezni nem mer akkor ne célozgasson. Ha éppen fogyok akkor irigykedve meg ne jegyezze, hogy nem kéne fogyóznom, jó voltam úgy is. Ha meg éppen több van rajtam akkor meg ne sajnálkozzon, vagy éppen jöjjön a közhelyekkel. Ahogy látom a pasikat kevésbé izgatja a kérdés. A nök meg - föleg azok akiken egyébként is van egy kis plusz - szinte betegesen nem tudnak leakadni a témáról.

 

 

  1. 2013. Április 2. 19:3774.

    De igen,a félvér mivoltod felment alóla.Nekem fel sem tűnt.Az én gyerekeim is félvérek,nem a magyar volt az első nyelv amit írni tanultak,sem a második.És lazán használják az y-t,minden j betűs szóban.

    Tizenéves fiam böngésznivaló írása:

    majd=maid,mayd

    ráérsz=rairsz

    átadta=atata

    légysz íves=letszives

    jöttem=yotem

    játszani=yatsani

    jól van=yol van

    Soha nem járt magyar iskolába.A lányomnál ez odáig fajult,hogy kitűnő létére egyetemet kellett váltania,mert a tanárok nem tolerálták a magyar helyesírását.Érdekes,az angol nyelvű egyetemen kítűnő tanuló volt.

    Na most akkor ki járt jobban,az az egyetem ahol képzik a közepesen tanuló de kíválóan írni tudó magyar diákokat,vagy ahol angolul tanulhatott?És bizony ő sem állt meg 3 nyelvnél.

    A kekeckedőknek üzenem,menjenek egy olyan országba élni,ahol a nyelvismeretük nulla, tanuljanak meg társalgási szinten beszélni,mellé még iskolába is járjanak,vizsgázzanak.És majd amikor nem javítgatják őket állandóan,mert tudják hogy külföldiek,akkor mélyen szálljanak magukba.

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_350322 (73)
    2013-03-30  18:38
  2. Torolt_felhasznalo_350322
    Torolt_felhasznalo_350322
    2013. március 30. 18:3873.

    Kicsit off és nemcsak neked szól.

     

    Nem magyar az anyanyelvem. Apám magyar, anyám pedig görög. Nem Magyarországon születtem, és nem magyar volt az elsö nyelv amin beszéltem. Az iskoláim egy részét Magyarországon más részét itt-ott a világban végeztem. Volt hogy évekig egy árva hangot nem beszéltem magyarul mással csak az apámmal. Jelenleg is külföldön élek. Tudom ez nem menti azt hogy a muszáj szót muszálynak irtam. De azt hiszem ha valaki látja hogy fogalmazok, hogy irok az el kell ismerje azért tudok magyarul. Ellenben ez hogy mikor j és mikor ly ez totál homályos még mindig és elnézést ha ez benneteket sért, de jó lenne ha túllépnétek rajta. Öszintén szólva én örülök, hogy "csak" ennyi problémám van a magyar helyesirással.

     

    Remélem ezzel megmagyaráztam mindent. 

    előzmény:
    semiramis (71)
    2013-03-30  11:46
  3. Torolt_felhasznalo_699493
    Torolt_felhasznalo_699493
    2013. március 30. 14:2672.

    Muszáj: müssen (muß) német=kell szóból ered...

     

    Legalább a topik címét írnátok helyesen! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_350322 (1)
    2013-03-29  15:21
  4. 2013. március 30. 11:4671.

    eleg snassz dolog nyilvanosan egy helyesirasi hibahoz ragaszkodni azert, mert "neked az ugy tetszik".

     

    evekkel ezelött egy "kollega" következetesen pszihologusnak irta a pszichologust, mert "ö azt romaniaban ugy szokta meg, tehat neki ugy az igazi". 

     

     

    a többire: vha nem erti az udvarias celozgatast, valts strategiat. ilagosan es egyenesen MONDD MEG, hoyg ez neked NEM TEMA, hagyja abba, különben nem talalkozol vele. es ezt következetesen tartsd is be. 

  5. Torolt_felhasznalo_446819
    Torolt_felhasznalo_446819
    2013. március 30. 09:2270.

    Hogy miért téma ez a nők között? Irigység, szerintem. Meg rosszindulat, pletykaéhség. Szurkapiszka.

     

    Ismerek olyan hölgyet, aki csak azért felhívott engem, hogy a fogyókúráról meséljen, mert annyira nincs senki ismerőse, akivel megbeszélhetné... Rólam meg hallotta, hogy eljártam edzeni.

    De őt is nyaggatja az anyósa, hogy milyen kövér sajnos. Aztán az anyós meg még nagyobb. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_350322 (1)
    2013-03-29  15:21
  6. 2013. március 30. 09:2069.

    Hidd el, vannak olyan nők(a nők kb 90%-a),akiknek muszály ezzel foglalkozni . Mert ők kövérek,mert ők csúnyák,mert őket nem dicséri meg a férjük,mert utánnuk nem fordul meg senki az utcán....stb. Érted,mit akarok mondani? Aki meg van elégedve magával,az nem b.sztat ilyenekkel.

    Nekem is mindig beszólnak:gyerek előtt-jaj,de girhes vagy,gyerek után-na végre,megasszonyosodtál(any.dat,azt ),levágattam a hajam-amúgy jobb volt,most növesztem-jajj,de kócos vagy......és ez így megy tovább.

    Én SOHA nem piszkálok senkit a külsejével. Bunkóságnak tartom. Attól még meg van a véleményem,ha valakin látom,hogy igénytelen,de nem mondom.

    Sőt,sokat dicsérek. A munkahelyemen sok szép nő van és ha őszintén úgy gondolom,akkor mondom is nekik:-de jó az új szemüveg,szép lett a körmöd,ebben a nadrágban csini vagy stb.

    Véleményem szerint a beszólógatósaknál mindig van valami bibi,már ami az ő külsejüket illeti.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_350322 (1)
    2013-03-29  15:21
  7. Torolt_felhasznalo_979457
    Torolt_felhasznalo_979457
    2013. március 30. 09:0568.

    " most hogy már 3 gyerekes anya lettem nem kéne fogyóznom."

     

    Ez kb. azt jelenti, hogy most már megtetted azt, amiért világra jöttél, teljesítetted a küldetésed, már nem kell, hogy jól nézz ki. Amíg a küldetés nem volt végrehajtva, addig kellett, hiszen erősen befolyásolja az akció kimenetelét, de most már vége a programnak. Kendőt, otthonkát fel, oldódj fel a kakis pelusok, Domestos és szoptatás szentségében, hiszen ez a dolgod.  

     

    Ha tudnék, kiszaladnék a világból, hogy 2013-ban még ilyen felfogással találkozik az ember. Pedig saját családomban is előfordul.  

    előzmény:
    Róza555 (67)
    2013-03-30  08:44
  8. 2013. március 30. 08:4467.

    A nők többsége ölni tudna egy jó testért/szép arcért/dús hajért stb...stb. Mivel képtelen, ilyen-olyan okok miatt ezt elérni, a frusztráltságát leveri a többin.

    Nem kell ezzel foglalkozni. Örülj neki, hogy ilyen jó a kondíciód, majd ezek a kilók is lemennek,amikor elindulnak mindent felfedezni a csibéid.

    Egyszerre. Kétfele. 

     

     

    " most hogy már 3 gyerekes anya lettem nem kéne fogyóznom."

     

    Ez kész. Mégis mit kellene tenned? Elhanyagolt külsővel, fekete fejkendőben, mamuszban, fekete ruhában, egy sötét szobában, a sarokba húzódva, csendesen várni a megváltót? Vagy mégis mit?

    Igen sarkítottam és ez pontosan akkora butaság, mint amit veled tesznek.

     

    Toljad az edzőteremben és ne foglalkozz senkivel.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_350322 (1)
    2013-03-29  15:21
  9. 2013. március 29. 21:0066.
    Köszönöm :)
    előzmény:
    énke6 (63)
    2013-03-29  20:24
  10. 2013. március 29. 20:5765.

    Igazán nincs mit :)

    De ami igaz az igaz :)

    A destruktív kritika nagyon lélekromboló tud lenni, sokan belerokkantak már.

    előzmény:
    antironia (60)
    2013-03-29  20:19
  11. 2013. március 29. 20:3464.
    előzmény:
    énke6 (62)
    2013-03-29  20:21
  12. 2013. március 29. 20:2463.
    Ügyes vagy!
    előzmény:
    Ophelia. (28)
    2013-03-29  17:35
  13. 2013. március 29. 20:2162.
    Én ezt a súlykérdést csak a két legjobb barátnőmmel és a sógornőmmel vagyok hajlandó megvitatni. Bárki más pozitív, vagy negatív megjegyzésére megvonom csak a válla, max. bárgyún visszakérdezek, hogy igen? És itt nem tudják tovább szőni a beszélgetés fonalát.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_350322 (1)
    2013-03-29  15:21
  14. 2013. március 29. 20:2061.

     

    Téynleg, ilyenkor valami jó sikamlósat kell válaszolni, hogy anyós belepiruljon..... Hátha leszokik a beszólongatásokról...

    előzmény:
    vérmatska (56)
    2013-03-29  19:25
  15. 2013. március 29. 20:1960.

    köszi. :-)

     

     

    Egy távoli rokon lány majdnem belerokkant ebbe. Az anyósa, aki amúgy rém primitív, ráadásul főzni sem tud, ellenben mindenbe belepofázik, majdnem taccsra tette. Ő meg krenkölte magát évekig. A végén valami kinezioógushoz v. egyéb hókuszpókuszos emberhez ment el. Jó sok pénzért ugyanazt tanácsolta neki, mint én itt korábban... :) 

     

    Azóta nem foglalkozik azzal, milyen baromságokat beszél az anyósa... Egyik fülén be, másikon ki. Ha elkezdi a mantrát, ő előveszi a mobilját, hogy "jajj, elfelejtettem felhívni a ....-t" vagy hasonló...... 

     

    Most veri a fejét a falba, hogy miért is volt _évekig_ olyan hülye, hogy mindent a lelkére vett, és krenkölte magát folyamatosan... 

     

     

    előzmény:
    Ophelia. (52)
    2013-03-29  19:01
  16. 2013. március 29. 20:1559.
    Miért nem mondtad neki, hogy még nem vagy olyan öreg, hogy literesbugyikat kelljen hordanod.... ?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_350322 (51)
    2013-03-29  18:58
  17. 2013. március 29. 19:4758.
    Tudod, hogy ez nagyon szarul hangzik?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_350322 (50)
    2013-03-29  18:49
  18. 2013. március 29. 19:4357.

    Ezeket az apró történeteket miért nem viccesen ütöd el,ha jóban vagy vele amúgy?

    Én anyóssal ma éppenhogy megfőtt sárgaborsót etettem meg,turbófokozatban kellett elkészülnie.Kétszer szólt csak hogy kicsit kemény,de a másodiknál már nevetett.Az elsőnél megkérdeztem hogy meg tudod rágni?Hááát,meg.Akkor puha.Evett,evett,megint megszólalt,van benne keményebb.Na jó,akkor edd a puhát.Hát hogyan?Mittttudomén?!

    Én a bugyi sztorira megmondtam volna hogy a fejemen hordom. Vagy kettőt hordok egyszerre,most ez a divat.Vagy kinőtte a gyerek,és nekem épp jó.

    Bármit  mondhattál volna.Nem magyarázkodni kell,hanem jelezni hogy nem jó helyen jár téma ügyben.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_350322 (51)
    2013-03-29  18:58
  19. 2013. március 29. 19:2556.

    Erre azt kell válaszolni, hogy á, nem, csak túl sokat szexelünk :)

    Persze én is csak most vagyok ilyen okos, nem akkor, amikor "helyzet van" :)

    előzmény:
    Hialin (42)
    2013-03-29  18:15
  20. 2013. március 29. 19:2455.

    Az IQ betyárnak miért nem szóltál vissza,hogy csak az érzéki felületet növeszted a testeden?

    B@lfasz kérdésre hasonló választ kell adni!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_979457 (31)
    2013-03-29  17:45
  21. 2013. március 29. 19:1354.

    Hát ez nem semmi... Valószínűleg alapbeállítás nála a súlyod miatti megjegyzés.

     

    Tényleg az a legjobb, amit tehetsz, hogy nem bosszantod fel magad rajta.

     

    Kérdezd meg, hogy miért foglal el központi helyet a te súlyod a kapcsolatotokban. :)

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_350322 (51)
    2013-03-29  18:58
  22. Torolt_felhasznalo_544962
    Torolt_felhasznalo_544962
    2013. március 29. 19:0753.

    Én gazából ne tom nálunk ez hogy lenne, mert eleve én magam nem bírom bizonyos zónán kívül.

    de nem várom el másoktól, hogy véknyak, vagy kövérek v agy bármiylenek legyenek. 

     

    nyílván midnenkinek van egy komfortzónája, ha ő abban bennavan, akkor neki ok. mondjuk szerintem akik abban bennavannak azok nem is  piszkálnak másokat, hogy az miért ekkora vagy akkora...

     

    szerintem ez olyan tzéma, hogy akárkivel nem ebszélünk róla. max olyanokkal akik maguk hozzák fel, hogy  na, hízna, fogyna, nicsn e valami ötlet. 

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_350322 (50)
    2013-03-29  18:49
  23. 2013. március 29. 19:0152.

    Erre csak azt tudom mondani hogy antironia remekül, röviden, tömören de összefoglalta a légnyeget, idézem:

    " Pedig saját magunkat - a hozzáállásunkat az ilyen hülyékhez :-D - sokkal könnnyebb megváltoztatni, mint másokat...."

     

    Egyetértek ezzel, és a lényeg a "hozzáállásunkon" van, te döntöd el hogy mennyire vagy hajlandó bosszankodni ezeken a beszólásokon.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_350322 (49)
    2013-03-29  18:44
  24. Torolt_felhasznalo_350322
    Torolt_felhasznalo_350322
    2013. március 29. 18:5851.

    Erröl a bugyi dologról jut eszembe. Hát én még most is - igy 8 kg plusszal 38-as méretüeket hordok. Nadrágból igaz nagyobb kell, de a bugyi az maradt az amiket a szülésem elött hordtam. Amig itt volt nálunk az anyós addig megszemélte persze a száritón a bugyijaimat. Erre megkérdezi, hogy ki hordja ezeket a bugyikat? A lányom? Mondom nem, hanem ezek az enyémek. Nézi öket, majd megjegyzi, hogy ö nem hiszi, hogy én ezeket a kicsi bugyikat hordom. Komolyan nem tudtam erre mit mondjak. Mi az hogy nem hiszi? Most mutassam meg hogy tényleg 38-as bugyiméretem van? Vagy kezdjem el magyarázni, hogy tudod én amolyan atléta alkat vagyok: széles váll, nagy mell, hosszú lábak és keskeny csipö... Nem mondtam semmit...

      

    előzmény:
    sárgarépa (18)
    2013-03-29  16:10

Címlap

top