Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Fogyni futással? lehet?

csatalin2
Létrehozva: 2013. Április 24. 10:15

Sziasztok. 

Úgy 30 kg. súlyfelesleggel, 3. gyermek után minden diétát kipróbálva (sikertelenül) belekezdtem intenzív futásba. Ne kérdezzétek hogyan, én is meglepődtem hogy tudok futni, de megy. Lassan 2 hete. De fogyni még nem sikerült. Talán alakul kicsit a testem, de a mérleg ugyanott. Koplalni nem merek, mert nem lenne energiám. Tippek, tapasztalatok ezzel kapcsolatban? Legyen türelmem még? Egyszer beindul? Vagy megint

egy kudarc lesz? Mi lehet a leghatásosabb mozgás-diétával? Mert éhezni képtelenség és felesleges...

  1. 2013. június 4. 14:5490.

    Szia Kata!

     

    Érdeklődnék, hogy sikerült-e a maratont lefutni? :) Olvastam hogy beneveztél, és megmondom őszintén nagyon tetszik a stratégiád. Én 1 hónapa kezdtem el a futást, tavaly áprilisban 2 ikerbabának adtam életet, aminek következtében 30 kg súlyfelesleggel rendelkezem. Érdeklődnék, hogy vannak-e még hasonló kitűzött céljaid, mert én is szeretnék benevezni ilyen maratonokra, hogy még csak véletlenül se hagyjam abba, amibe már egyszer belekezdtem, hogy legyen egy "jelentős" okom arra, hogy ne adjam fel. Ha gondolod folytathatnánk akár együtt is, amit elkezdtünk, tarthatnánk egymásban a lelket és akár még mehetnénk együtt is valamilyen maratonra :)

    Üdv.,

    Nono

    előzmény:
    csatalin2 (82)
    2013-04-26  10:16
  2. 2013. Április 26. 11:3289.

    Sziasztok

     

    En is kacerkodom a futassal,nem fogyni,csak izmosodni szeretnek.De annyira "lusta" vagyok,hogy gyors gyaloglason tul meg nem jutottam. rendszeresen bicajozom,az nem esik nehezemre,de valtani szeretnek,mert ugy erzem,hogy jobban atmozgatna.Olvastam az eddigi javaslatokat,de minden tovabbinak orulnek.

  3. Torolt_felhasznalo_822629
    Torolt_felhasznalo_822629
    2013. Április 26. 11:2288.
    Én is ötször edzek egy héten, télen volt, hogy 2 futást is kibírt a hajam, ebben az időben már nem, minden futás után mosok. Ma is tiszta víz voltam, pedig még nem is volt annyira meleg reggel.
    előzmény:
    Csupaszbuksza (85)
    2013-04-26  10:48
  4. 2013. Április 26. 11:1487.

    Szia.

    Hát, 3 gyermekem van (9 éves,2,5 éves, 9 hónapos), ezért itthon vagyok GYES-en. Lehetne kifogás hogy nincs időm, hiszen akad teendőm bőven, de naponta fél óráról van szó, ennyi, nem több, a délutáni játszóterezéskor mindíg akad akire rá tudom bízni a csemetéimet (a 2 picit) fél órára, így megy csak. De a családom is segítőkész, így eddig meg tudtam oldani... :-) Tudod, ha valaki szeretné, akkor van ideje rá. Minden nap hajat mosok, de nem vagyok vasalós-se szárítós. Este ha mindenki alszik, csak akkor van időm rá, addig összefogom. Ha nagyon megizzadtam gyorsan letusolok azért, erre nekem is igényem van :-) De ennyi gyerek mellett megtanultam beosztani az időmet is :-D persze munka mellett mindez sokkal nehezebb lesz, de akkor is meg fogom oldani, mint ahogy eddig is: reggel 5-kor felkelek, és amíg mindenki alszik, megoldom a futást...

    előzmény:
    Csupaszbuksza (85)
    2013-04-26  10:48
  5. Torolt_felhasznalo_813794
    Torolt_felhasznalo_813794
    2013. Április 26. 11:0086.
    Szerintem a heti háromszori edzés is bőven elég, ha fogyni szeretnél, én a futást főleg feszültséglevezetőnek használom. A hajmosás igény szerinti, általában 2 naponta kell, főleg ilyen melegben. Este járok futni, utána mosás, szárítani ilyenkor nem szoktam, mert teszek-veszek, közben meg is szárad, és reggel igazítom. 
    előzmény:
    Csupaszbuksza (85)
    2013-04-26  10:48
  6. 2013. Április 26. 10:4885.

    Irigyellek, hogy ilyen sok időd van futni. Hogy csinálod? Én is edzenék hetente 5x nagyon szivesen, de ebből ált. csak 3 marad, mivel bemelegités, egy óra aktiv torna, nyújtás, utána muszáj hajat mosnom , mert olyan csapzott és izzadt vagyok, hogy (számomra) vállalhatatlan lenne a séróm, tehát mosás, száritás, hajvasalóval pici igazitás min. fél óra.... Minden futás után hajat mosol?

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_813794 (84)
    2013-04-26  10:40
  7. Torolt_felhasznalo_813794
    Torolt_felhasznalo_813794
    2013. Április 26. 10:4084.

    A jó futócipő mellett nagyon fontos a sportmelltartó, mert a rázkódástól megereszkedhet a melled, másrészt pedig futás előtt ne feledkezz el bemelegíteni, utána pedig levezetésként én sétálok, nyújtó jóga gyakorlatokat végzek. 

    Amúgy kb 8 éve futok, kezdetben 2 km-rel kezdtem és fokozatosan emeltem az adagot. Mára nem számolom a km-et, időre futok, heti ötször minimum 50 percet, de ebből általában egy óra lesz. 

    Sok sikert és kitartást! 

    előzmény:
    csatalin2 (82)
    2013-04-26  10:16
  8. 2013. Április 26. 10:3283.

    Ezt nagyon jól csinálod, jó úton haladsz. Egy nem magyar nyelvű műsorban egy edző olyan emberekkel foglalkozik egy éven át, akik hatalmas súlyfelesleggel rendelkeznek. Egy évig figyeli, tanácsokkal látja el őket, ő ajánlotta az egyik résztvevőnek, hogy mindig tűzzön ki maga elé valamilyen célt, amit el akar érni és edzzen arra, hogy jól tudja teljesiteni: ez lehet bármilyen helyi verseny, futómaraton, úszás, bármi, ami jó erőnlétet és felkészülést igényel.

    Szerintem a futást még egészitsd ki valamilyen más kardio ill. erőnléti edzéssel, ki előbb, ki utóbb megunja a monotonitást, ilyenkor új lendületet ad, ha más mozgásformát is kipróbálsz.

    előzmény:
    csatalin2 (82)
    2013-04-26  10:16
  9. 2013. Április 26. 10:1682.

    Először is köszönöm mégegyszer a véleményeket-segítséget, sokat okosodtam, és a kitartásom még megvan :-D.

    Annyit még leírok, hogy nyilván ennyi felesleggel képtelen lennék futni normál súlyú ember tempójában, így amire én képes vagyok, az egy nagyon lassú kocogás. De ez is felviszi a pulzusom, és nagyon jól esik 30 perc után. Ahogy mennek le a kilók, úgy fogom növelni a távot és a tempót is :-D. És hamarosan veszek futócipőt, addig egy tavaly előtti nike aerobik cipőben futok, azért ez sem annyira gáz...

    Ági, ha neked segít, tarthatjuk a kapcsolatot, ha ez Téged is motivál :-).

    Én tegnap az erdőben futottam megint dombon fel-le, 30 percet, de ebben a melegben nagyon nehezen ment :-(. Sokat sétáltam, meg kellett állnom. De nem adtam fel, így is megizzasztott. Ma viszont megyek a sportpályára salakoson futni, 400 m-es körök vannak. Egyenletes terep, biztosan könyebb lesz. Amúgy nekem csak zenével megy, bedugom a fülembe a kedvenc pörgős számaimat, és úgy hajt, mintha valaki tolna hátulról :-D.

    Ja, szerdán lemértem magam itt a sportpályán, először, hogy mennyit bírok, hát leírom: 400 m  egy kör ugye, ebből 3 kört futottam le 9 perc alatt megállás nélkül. Aztán nem bírtam tovább, kb. fél perces pihenőket kellett tartanom úgy fél köröként, időnként egy kört is kibírtam, és öszesen 33 perc alatt futottam 9 kört (3,6 km), na ennyit fejlődtem ápr.13 óta (akkor kezdtem). És Nekem tudod mi a motivációm? Ami miatt tudom hogy nem fogom abbahagyni? Beneveztem magam egy helyi futómaratonra, jobban mondva 2013. másodperces futásra, amit teljesíteni szeretnék, erre gyúrok jövő hét vasárnapig (máj.5.). És ha ez sikerül, azután mindig keresni fogok egy ilyen futó programot vagy versenyt, amin követhetem a fejlődésemet, és ami motivál :-D. 

    Kata

    előzmény:
    ÁgicaT (81)
    2013-04-25  21:24
  10. 2013. Április 25. 21:2481.

    Jó lenne elkezdeni futni nekem is. Írj légyszi, tartsuk egymásban a lelket! 

     

    Igaz, én ma azt terveztem, hogy elsétálok a munkahelyemre (2km), de aztán rájöttem, hogy ma kivételesen vinnem kell a laptopot, ráadásul szoknyában és magassarkú cipőben kell mennem, úgyhogy sajna kimaradt.

    Így csak a gyógyszertárig sétáltam oda vissza, az 1,7 km.

     

    És elkezdtem vezetni a kajálásomat a KalóriaBázis.hu oldalon. Ma a kis sétának köszönhetően minuszba lendült a mérleg  

    előzmény:
    csatalin2 (76)
    2013-04-25  14:29
  11. 2013. Április 25. 16:5080.

    Fel ne add két hét után!

     

    Fontos, hogy két futás között sose teljen el több, mint két nap. Meg az is, hogy legalább 20 percet fuss (akármilyen lassan is). Heti három nap futás már elég, alkalmanként fél óra. Ehhez azért egy picit a kaját is vissza kell fogni.

     

    Hajrá! 

    előzmény:
    csatalin2 (1)
    2013-04-24  10:15
  12. 2013. Április 25. 16:4379.

    Szia!

     

    Szerintem lehet fogyni a futással ha nem adod fel 2 hét után, és ha az étkezésed is átalakítod kicsit, és nem csak háromszor futsz egy héten 1 órát mert az bakfitty. Koplalni hülyeség, attól csak erőtlen leszel.

    Én és a térdeim utáljuk a futást, ezért én bringázok, a hét minden napján, kivéve ha hó van és fagy.

    Tavaly márciusban kezdtem  az intenzív napi bringázást december közepéig, diétázás nélkül fogytam 8 kg-ot, vagyis annyi volt a "diétázás" részemről, hogy a késő esti vacsikról és nassolásról leszoktattam magam. 

     

    Ami még fontos ha renszeresen futsz hogy szerezz be egy jó futócipőt meg sportmelltartót :)

    előzmény:
    csatalin2 (1)
    2013-04-24  10:15
  13. 2013. Április 25. 16:1478.
    Jóval többet lehet. De ez adottság kérdése is, nekem azt dobta a gép, hogy - többek között - a futás nagyon felpörgeti az anyagcserémet, és akkor is fogyok tőle, ha közben pizzával tömöm magam.
    előzmény:
    Amarynda (73)
    2013-04-25  07:45
  14. 2013. Április 25. 16:1077.

    "ugyanis a futás és a kerékpározás nem izomépítő sport, hanem pont ellenkezőleg"

     

    Azért nekem sikerült izmot építenem kerékpározással... Kemény, erős combizmaim lettek tőle... Pedig semmi extrém dolgot nem csinálok. 

    előzmény:
    bigacsiga2 (74)
    2013-04-25  10:38
  15. 2013. Április 25. 14:2976.

    Kösz 

    alig várom 

    előzmény:
    Bbohar (49)
    2013-04-24  16:05
  16. 2013. Április 25. 10:4775.

    Olvasásra ajánlom

     

    Drugs Bunny: A sárga kapszula c. könyvét

     

    a neten fellelhető, olvasható, letölthető.

     

     

     

     

     

    előzmény:
    csatalin2 (1)
    2013-04-24  10:15
  17. 2013. Április 25. 10:3874.

    mar hogyne lehetne. ha normalisan etkezik es futas nelkül nem hizik, akkor futassal fogyni fog (egyszerü matematika). HOSSZUTAVON. rövidtavon nem mutatja a merleg, mert a csökkenö haj helyere növekvö izom kerül, ami NEHEZEBB, mint a haj, tehat a csökkenö haj ellenere (= köznapi ertelemben vett fogyas) NEHEZEBB lesz a futo. de ez hosszutavon beall, majd elkezdenek lejönni a kilok.

     

    ------

    Ez csak akkor lenne igaz, ha ő a futás mellett izomépítéssel is foglalkozna, de miután csak fut

     

    fogyni fog, de nem zsírból, hanem izomból

     

    ugyanis a futás és a kerékpározás nem izomépítő sport, hanem pont ellenkezőleg.

     

     

    előzmény:
    semiramis (15)
    2013-04-24  11:10
  18. 2013. Április 25. 07:4573.
    Nahany kilot esetleg. de nem 30 at.
    előzmény:
    vérmatska (54)
    2013-04-24  17:40
  19. 2013. Április 25. 06:2672.

    Bakker, beírtam a tegnapi kajáimat....
    Te jó ég, durva szembesülni 

    Pedig én TÉNYLEG azt hittem, hogy nagyon keveset eszem. Hát nem is....  

    előzmény:
    kivi39 (46)
    2013-04-24  14:50
  20. 2013. Április 24. 22:0071.

    Gratulálok, hogy elkezdted! Nyugodtan kocoghatsz, de fokozatosan kell csinálni. 

     

    Kicsit több, mint két éve kezdtem futni, kb. 20 kilóval voltam több, mint most. Az első félévben rendes futócipőm sem volt, egy normál tréningcipőt használtam. Lassan kezdtem, futottam 3 percet majd  sétáltam egy percet váltakozva,  nagyjából egy órán keresztül, hetente 2 alkalommal. Aztán a 3 perc futásból lett 5 majd kb 3 hónap múlva tudtam félóra alatt megállás nélkül 5 kilométert lefutni. Félév után adtam le annyit (kicsit több, mint 1 ruhaméretet), hogy vettem egy rendes cipőt és passzentos polót, nadrágot - addig simán megtette a kinyult mackó is :)

     

    Így az elején egy dologba ruházz be, egy nagyon jó melltartóba, ami úgy tartja a cickóidat, mint a beton - saját tapasztalatom szerint az A betűs német diszkontláncban lehet a legjobbakat kapni, drágát nem érdemes venni, egy centivel sem jobb. Minden más teljesen felesleges - a legfeleslegesebb a pulzusmérős óra:)

     

    Két év után heti cca 30-35 kilométert futok - hétközben 2 rövid fartlekeset (5-6km) hétvégén két hosszút (10+km). Fogyni folyamatosan fogyok, bár a súlyomat nem tudom megmondani, de 44-ről 38 körülire ment le a méretem. Az igazi változás nem is ebben van, hanem az életminőségben.  Amig élek és mozogni bírok futni fogok.

     

    A térdizületekre tényleg vigyázni kell. Futásnál (5 perc/km) valóban a súlyod háromszorosával terheled a térded amikor földet érsz, de kocogásnál (10perc/km) ez sokkal kevesebb. Én azt javasolnám, hogy amíg el nem éred a 25 BMI-t, váltogasd a futást gyors gyaloglással, már attól is formálódni fogsz.

     Sok sikert és még egyszer gratula, hogy elkezdted!

     

  21. 2013. Április 24. 21:0370.

    Ez butaság, hogy csak akkor hatékony a futás (vagy bármi más edzés), ha utána már nem eszik az ember....

     

    Az a lényeg, hogy a napi bevitt/elhasznált kalória tekintetében az elhasznált legyen a több. Ha így van, fogyunk. Ha fordítva, akkor hízunk. 

    előzmény:
    csupaszp (65)
    2013-04-24  18:33
  22. 2013. Április 24. 20:2969.

    Szia!

     

    Szerintem nem érdemes ekkora túlsúllyal futással kezdeni, mert lehet, hogy most úgy érzed bírod, de később problémát okozhat.

     

    Én 2009-ben munkából hazafele menet 7 troli megállónyi távot gyalog tettem meg (ez kb. 30 perc volt), és onnan folytattam tovább a haza utat. Ezt minden nap megtettem, ha az időjárás engedte. Én alapból viszonlag tempósan megyek, úgyhogy nem mentem gyorsabban, mint ahogy szoktam, a saját tempóm is elég volt.

    Én mondjuk nem azért kezdtem el gyalogolni, mert fogyni akartam (bár rajtam is volt kb. 20 kg felesleg), hanem mert nem volt kedvem várni a trolira és inkább elindultam gyalog.

    Mivel nem a fogyás miatt kezdtem el, így nem volt olyan érzésem, hogy már megint menni kell, és a jó idő miatt egyszerűen csak így volt kedvem és legalább nem frusztrált, hogy fogytam-e már vagy sem.

     

    Úgyhogy nem feltétlenül kell intenzíven futni, elég a tempósabb gyaloglás. Az a lényeg, hogy rendszeres legyen.

    Hozzáértők szerint a kardió mozgás a legjobb zsírégető, de ezt az én példám is igazolja.

     

    Legyél türelemmel, mivel mindenki máshogy reagál a mozgásra, szerintem előbb-utóbb be fog indulni a fogyás. És szerintem elég lenne, ha havonta-kéthavonta mérnéd magad, mert akkor sokkal nagyobb sikerélményed lesz. 

     

    Egyébként az étkezésemen csak annyit változtattam, hogy egyáltalán nem ettem semmi édességet , és nem ittam üdítőket csak szénsavmentes ásványvízet (nem is tudom, hogy tudtam megállni, de sikerült), de mintent ettem ugyanúgy mint addig.

    Ennek köszönhetően már nem emlékszem pontosan mennyi idő után (kb. 2-3 hónap múlva) észre vettem, hogy nagy rám a nadrágom, és amikor megmértem magam, akkor 10 kg-mal kevesebbet mutatott a mérleg.

     

    Ajánlom ezt az oldalt.

     

    Bocs, hogy ilyen hosszan írtam, remélem ad egy kis motivációt.

     

    Kitartást és sok sikert kívánok.

     

     

    előzmény:
    csatalin2 (1)
    2013-04-24  10:15
  23. 2013. Április 24. 19:5368.
    Messze nem olyan hatékony, ezt tudom. De ha szeretné a későbbiekben is járásra használni a  lábát, jobb.
    előzmény:
    vérmatska (57)
    2013-04-24  17:50
  24. 2013. Április 24. 18:5967.
    Irónikus voltam....poén, mert ez valóba így van....aki zabál, az tuti nem fogy le soha.....
    előzmény:
    semiramis (66)
    2013-04-24  18:56

Címlap

top