Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Hiperinzulinémia - diéta?

kutyabenge
Létrehozva: 2016. november 4. 14:37

Sziasztok!


Nemrég hiperinzulinémiát diagnosztizáltak nálam, cukorterheléses vizsgálat és tünetek alapján. Éhgy-i vércukor még ok, aztán 120 percre fokozatosan csökkent, az inzulin az éhgyomri normál értékről (6,5) majdnem a 10x-re emelkedett 60 percnél és sajnos ez így is maradt a 120-nál is (63 és 60). Az endokrinológus ajánlásával elkezdtem a 160 grammos CH-diétát, amit most már kb 10 napja csinálok. Közben véletlenszerűen méregetem a vércukrom, ami szerencsére a normál tartományban maradt. Viszont mindennek ellenére a tüneteim nem változtak: erős szívdobogásérzés (bármelyik napszakban, evések előtt-után), általában nagyon erős éhségérzet vagy nagyon erős ételundor, mély alvás után sem érzem kipihentnek magam, szédülés, 'ájulásérzetek', rossz koncentráció és néha összefüggően beszélni is nehéz és közlekedni is nehéz, mert összemosódik a kép :( 


Pcos nincs, a testsúlyom inkább vékony, súlyfeleslegem egyáltalán nincs.


Kaptam egy Merckformin XR 500-t is, de a doki azt ajánlotta, hogy előbb próbáljam meg a diétát. Mivel eddig nem vettem észre, hogy a diéta javulást hozna, kiváltottam a bogyót, de előtte teszek egy próbát itt, hátha van valakinek tapasztalata az ilyen jellegű diagnózissal,tünetekkel, bogyóval.


Érdemes időt adni a diétának? Vagy növeljem a napi adag CH-t 180 grammra? Nagyon megborít a bogyó, ha elkezdem szedni? 2X1 napi adag van felírva.


Előre is köszönöm a válaszokat!


 


 


 


 

  1. 2016. november 24. 13:5811.

    Szia, köszönöm a választ. Az a helyzet, hogy azóta voltam egy másik dokinál is, aki homeopátiás kezelést alkalmaz. Ő sem vette figyelembe a pajzsmirigyet. Nem túl magas az az anti-tpo, de sztem nem normális, ha nincs benne a normálnak kikiáltott tartományban. 


    A diétát csinálom november eleje óta, mellette szedem a D-vitamint Mg-zal, Ca-mal, stb. Figyeltem, hogy jól felszívódóak legyenek.


    Már érzek változást, de nem mondanám, hogy nagyon sokat. Iszonyatosan szédülök általában, és a szívverés is nagyon be tud indulni. A fáradtság pedig szinte konstans :( De a pici változásnak is örülök. 


    Tudnál esetleg ajánlani valakit, aki meg is hallgatja rendesen a tüneteimet és mondjuk az egész tünetegyüttest nézi és esetleg el is tudja mondani, hogy mikor mi zajlik a testemben, mire kell jobban odafigyelnem?


    Előre is köszönöm a választ

    előzmény:
    Lilith_ (10)
    2016-11-20  01:26
  2. 2016. november 20. 01:2610.

    Szia, tapasztalt vagyok (sajnos) a témában, szúrta a szemem, hogy írtad, hogy anno túlműködésed volt, illetve az anti-TPO-d magas, ezek szerint autoimmun pajzsmirigy problémád van, és ennél akkor is meg kellene kezdeni a hormonpótlást a jelenlegi protokoll szerint, ha az értékeid normális tartományban vannak...tehermentesíteni kellene a pajzsmirigyet. Rengeteg tüneted emiatt is lehet, érdemes egy jó orvost keresned, aki szépen foglalkozik ezzel. Nekem rengeteget javultak a cukoringásos problémák a pajzsmirigy kezelésével, még úgy is, hogy a terhelésem közben nem igazán javult! Az inzulinhoz pedig: a Te leletedre, ami elég enyhe, mindenképp először próbáld meg a diétát és a mozgást több hónapon át, és utána nézd meg, hogy hogy alakul. A gyógyszer nem kevés embernek ront, meg sok mellékhatása van, még erősebb hipoglikémiás rosszullétek jöhetnek esetleg tőle, reflux, émelygés, fogyás, amíg el lehet érni a javulást máshogy is, addig inkább próbáld meg úgy :)

  3. 2016. november 9. 16:419.

    Eddig nem mertem megköszönni, de nagyon hálás vagyok, hogy írtál a d vitaminról. Azóta voltam vérvételen és kiderült, hogy bizony elég nagy a hiányom belőle. Egy hajszálnyit érzem már, hogy pár napja szedem, de vannak nagyon rosszullevős napok még. Gondolom ennek azért idő kell :)


    Ezer köszönet!

    előzmény:
    Ardian05 (8)
    2016-11-06  17:03
  4. 2016. november 6. 17:038.

    Remélem, használni fog. Egyébként hasonló tüneteim voltak nekem is. Rohamszerűen jött rám az éhség, olyankor muszáj volt ennem, de azonnal, máskor meg marhára nem érdekelt az evés dolog, nem tudtam magamra szedni néhány kilót sem (pedig egy előző betegség miatt jó lett volna), visszatérő migrén, alacsony, néha nagyon alacsony vérnyomás, de ami miatt dokihoz fordultam, hogy néha éjjelente annyira leizzadtam, hogy pizsamát kellett cserélnem. De hálisten a D vitamin és a vacsorák elhagyása használt.

    előzmény:
    kutyabenge (6)
    2016-11-06  16:16
  5. 2016. november 6. 16:237.

    Vérvétel alapján oké. Kb 15 éve volt túlműködős, de a legutóbbi vérvételnél minden érték rendben volt, kivéve az anti-tpo-t, de úgy tudom, annak nem kellene ilyen tüneteket okoznia. + a doki figyelembe sem vette


    mire gondolsz, hogy nem lehetne még rendben?

    előzmény:
    FB#1093714037325219 (5)
    2016-11-05  14:25
  6. 2016. november 6. 16:166.

    Koszi! Megvettem :)

    előzmény:
    Ardian05 (4)
    2016-11-05  07:36
  7. 2016. november 5. 14:255.

    Pajzsmirigyed rendben van? (nem arra gondolok, hogy a TSH- határértéken belül van-e)


     

  8. 2016. november 5. 07:364.

    2 ezer egység naponta

    előzmény:
    kutyabenge (3)
    2016-11-04  20:59
  9. 2016. november 4. 20:593.

    Köszi a gyors választ. Milyen adagolásban kellett szedned vagy szeded még mindig a D vitamint?

    előzmény:
    Ardian05 (2)
    2016-11-04  15:33
  10. 2016. november 4. 15:332.

    Szia. Nekem is volt vagy van, nem is tudom, mert mióta diagnosztizálták, nem néztem. Elkezdtem a diétát, de az enyém nem volt túl szigorú, csak a gyorsan felszívódó szénhidrátokat kell kerülnöm. És D vitamint írtak fel. Azóta folyamatosan szedem a D vitamint és azt vettem észre, hogy pici kilengések ellenére sem jöttek vissza a tüneteim, azaz azóta jól vagyok.

Címlap

top