Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

ORMÁNDPUSZTA

Torolt_felhasznalo_788448
Torolt_felhasznalo_788448
Létrehozva: 2007. március 15. 13:09
Van-e valaki, aki ismeri ezt a helyet?
Egy kisebb "kastély" volt itt, ahol gyerekeket üdültettek iskola időben, és nyáron is.
A 70-es években 2x is nyaraltam itt gyerekként, akkor még a térképen is megmutatták, hogy hol van, ( a Dunántúlon, egészen a déli határnál) most viszont nem találom sehol.
Sajnos még képet sem tudok feltenni róla, mert az egyetlen képeslapom, amit onnan küldtem haza a szüleimnek, eltünt.
  1. 2021. október 23. 19:03154.

    Igen, én is voltam itt! 1956 őszén - amikor 2 hónap helyett 3 hónapig tartottak bennünket, 80 gyereket ott. 4 felnőtt vigyázott ránk és tanított... Te mire emlékszel?


     


    Anikó Williams

  2. 2019. december 10. 18:03153.

    A barna bogyó, amit szopogatni kellett torokfájásra,a Faringosept lehetett. Én is sokat használtam, se már nagyon régen nem kapható.

    előzmény:
    Zitus753 (130)
    2010-06-11  22:29
  3. 2016. augusztus 10. 19:47152.

    :) Köszönöm!


     

    előzmény:
    HornMici (151)
    2016-08-09  23:33
  4. 2016. augusztus 9. 23:33151.

    Szia!


    Én is jártam ott, de az nagyon régen volt. Bizony, valamikor 1960 körül. A lejtős medence partján dettó úgy jártam, fentről néztem a pancsikolókat.  Nagyon nem pancsikoltak, talán még térdig sem ért benne a víz.


    Hetente 1x zuhanyoztunk, és egyenruhában voltunk.


    A csodaszép falépcsőre nem volt szabad rálépni. Akkor nem  volt olyan nagyon jó, de az emléke mégis megmaradt bennem.


    A Facebookban oldalt is nyitottak az üdülőnek, sok képpel, hozzászólással.


    Itt: https://www.facebook.com/ormandpuszta.szotudulo?fref=ts


    Sajnos valaki  játékokkal telerakta az oldalt, azokat ugord át.


    Jó éjt!

    előzmény:
    Kalliopé (150)
    2016-08-09  20:38
  5. 2016. augusztus 9. 20:38150.

    én 1976-ban voltam ott..

    előzmény:
    Kalliopé (149)
    2016-08-09  20:37
  6. 2016. augusztus 9. 20:37149.

    Ó, most találtam meg ezt a topicot. Én is nyaraltam egyszer itt a kastélyban. Még kicsi voltam, második osztály után, ha jól emlékszem júliusban. Én is úgy jártam, mint itt valaki írta, hogy én végig csak sírtam, túl kicsi voltam ahhoz, hogy otthagytak egyedül, a család nélkül. Arra emlékszem, hogy a hely gyönyörű volt, talán ha nem olyan fiatalon mentem volna, még jól is érezhettem volna magamat. De az jópofa volna, ha előkerülne egy csoportkép akkorról, nekem semmiféle fényképem nincs, nem is volt erről a nyaralásról. A kastény mögötti játszótérre nagyon emlékszem, és a medencére is, ahol én nem fürödhettem, mert kiültettek a partra, hogy most, míg a többiek pancsoltak, én leszek a "felügyelő" . Persze, nyilván azért, mert valamit összeszedtem, beteg voltam, de akkor ezt nem fogtam fel, nem is mondták így ki, és én vérig voltam ezért sértődve. :)) A körhintára is emlékszem, és a búcsúesten hatalmas tábortűz is volt. Zalakarosba mi is átmentünk strandolni, ott én is pancsolhattam már. :) Ott helyben szerveztek nekünk bábszínházat is.

  7. 2015. Április 12. 11:19148.

    Kedves Judit!


    Nagyon sajnálom, hogy csak ma vettem észre, hogy kb. másfél éve írtál nekem az Ormándpusztával kapcsolatban. A bejegyzésem utáni időszakban többször is rá-rákattintottam a topikra, de mivel semmi reakciót nem találtam a képekre, meg is feledkeztem a dologról. Ma a könyvjelzőimet rendezve úja beléptem a "helyszínre",  szégyenkezve láttam, hogy milyen hosszú ideje vársz a válaszra. Bocs! 


    A névsorok: 


    1. Tanárok: Györfy Rózsa, Kiss Laura, Mészáros Ágnes, Ferenczi Hédi, Cödör Ilona, Klimann Margit, Völgyesí József, Völgyesi Józsefné 


    2. A kisebbik csoport: (többnyire melegítőben vagyunk a képen)


    Urai Mária, Steinitz Erzsébet, Právics Márja, Matány Ilona, Bartel Éva, Krizsek Katalin, Ipacs Éva, Izsák Zsuzsanna, Polyák Éva. Vajnorák Erzsébet, Baranyi Márta. Középen Győrfy Rózsa tanárnő.


    3. A nagyobb csoport:


    Nagy Erzsébet, Nagy Mária, Rázsi Zsuzsanna, Galler Jolán, Pásztor Margit, Burger Erzsébet, Tóth Erzsébet, Balsai Klára, Mosánszky Anna, Czövek Ildikó, Izsák Zsuzsanna, Matány Ilona, Vajnorák Erzsébet, Meggyes Ibolya, Právics  Márja,  Bartel Éva, Ipacs Éva, Polyák Éva,  Krizsek Katalin,  Steinitz Erzsébet,  Farkas Edit, Megyes Katalin, Urai Mária, Baranyi Márta. Én voltam közöttünk az egyetlen copfos)


    A képen középen az igazgató úr, Völgyesi József, mellette jobbról a felesége, balról a csoportvezető tanárunk, Györfy Rózsa.


    Sajnos, Judit nevű kislányt nem találtam a fényképeken. Ennek ellenére lehet, hogy találsz ismerőst.  Biztos vagyok benne, hogy nem csak ilyen kevesen voltunk ott, de képem csak ennyiünkről van. (Én két hetet nyaraltam ott, lehet, hogy más gyerekek három vagy több hetet is  töltöttek a kastélyban.) Persze, az is lehet, hogy másik turnusban voltál 1959-ben Ormándpusztán.


    Küldök néhány linket, hátha hasznát tudod venni.


    http://egykor.hu/zalakomar/ormandpuszta/2760 


    http://www.delzala.hu/index.php?option=com_content&view=article&id=154


    http://www.panoramio.com/photo/117129883


    Üdvötlettel: 


    Marcika2010


     


     


     


     

    előzmény:
    eleg2010-52 (144)
    2013-07-02  21:54
  8. 2015. március 11. 00:37147.

    Sziasztok, nem olvastam vissza, hogy megtaláltátok-e, de én azt gondolom, tudom, mert a mamám nővére a közelben lakott, igaz, csak gyerekként jártam én is arra, ezer éve már:)


    Zalakomár, vasút állomás után az az út mellett van balra, - ha jól emlékszem, - amelyik Nemesvidra megy, az erdőben.


    Valahol azt hallottam/olvastam, hogy jelenleg a miniszterelnöké.


     

  9. 2015. március 11. 00:06146.

    Én 1980 nyarán voltam ott két hétig, de az olyan volt mint ha 2 év lett volna. Elsős voltam és a legkisebb. Persze kiközösítettek a nagyok. Sokat sírtam. Csak úgy tudok rá emlékezni hogy életem legszörnyűbb időszaka volt. Emlékszem hogy kapusok voltunk és ott nagyon féltem. Meg az erős konyha szagot sem tudom felejteni.De nagyon jó nosztalgiázni. 

  10. 2015. január 21. 10:39145.

    Sziasztok!Remélem valaki még olvassa ezt a posztot.Én úgy emlékszem 79ben,anyukám szerint 80 vagy 81 ben voltam itt nyaralni.A pavilonban a második szobában voltam,és mivel én voltam a szobában a legkisebb ,a nagyok kiközösítettek,de szerencsére volt egy lány,aki nálam egy évvel volt idősebb,ő a pártfogásába vett,minden reggel megfésült stb.,a nevére nem emlékszem,de érdekes módon a nővéréére igen Anikónak hívták és ő elég undok volt velem.A kastélyban nem sokszor voltam,de az biztos hogy színes tv-t ott láttam először,kedden este néztük az Onedin családot.A kastély mögött volt az ebédlőnek egy ablaka ahol uzsonnára fagyit kaptunk azt a jó békebeli fajtát.A pavilon mellett volt egy büfé,ahol lehetett kapni mindenféle finomságot,és mivel nem voltak szülők akiket kérni kellett hogy megvegyenek ezt-azt,mert volt zsebpénzem ,így szinte mindennap vettem egy dobot Bonbonettit vagy Grandonettit.Nem tudom most mi a helyzet  a kastéllyal,de remélem lesz alkalmam egyszer elutazni arra a környékre.

  11. 2013. július 2. 21:54144.

    Kedves Marcika2010 !

    Nagyon megörültem a fényképnek, már nagyon  régóta kerestem Ormándpusztát, de nem találtam meg, most nem is tudom, hogy sikerült. Lenne egy nagy kérésem, azt írtad, hogy a képen látható gyerekek névsora neked megvan. Meg tudnád nekem küldeni a névsort? Nagyon megköszönném. 1959-ben 3 hetet voltam a kastélyban, és nekem sajnos nincs egy fényképem se.Nagyon szépen megköszönöm előre is. Szeretettel üdvözöl egy régi Ormándpusztai tanuló: Judit

    előzmény:
    marcika2010 (133)
    2010-10-25  14:54
  12. 2012. Április 25. 14:30143.

    Sziasztok!

    Az Ormándpusztai kastélyban én is voltam gyerekként üdülni SZOT beutalóval. Erről sajnos nincs fényképem. Ezen kívül voltam még Tóalmáson, erről van fotóm, később fel fogom tenni.

    Üdv. tegzierzsi

    előzmény:
    tunde1964 (142)
    2012-03-25  21:19
  13. 2012. március 25. 21:19142.

    Én is voltam Ormándpusztán! Kétszer is! Először elsős koromban iskolaidő alatt, nagyon szép emlékeket őrzök róla! Naponta 3 óránk volt, 30 percesek, matematika, olvasás, írás, ahol gyakran képeslapot írtunk haza a szülőknek. Mire hazajöttünk megtanultunk folyamatosan olvasni, ami akkor ritkaságnak számított! Olyan jól éreztem magam, hogy később is visszamentem, de akkor nyáron. Sok programot, vetélkedőt, műsort szerveztek nekikünk!

    Kár, hogy ma már nincsenek ilyenek! Bányász csemeteként kerültem oda Győr-Moson-Sopron megyéből! 1972-ben lehettem kb. 1965-ösökkel jártam, magam 64-es vagyok, csak évvesztes.

    Ha valaki véletlenül éppen akkor volt, írjon!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  14. 2012. március 3. 21:51141.

    Sziasztok!

    Én is nyaraltam ott a 60-as évek végén,nagyon szép hely

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  15. 2012. február 5. 23:22140.
    sziasztok! voltam én is tóalmáson hárman voltunk egy rajban mert rossz gyerekek voltunk ANONYMUS raj volt a nevünk ha esetleg valaki emlékszik rá és van fényképe nagyon megköszönöm ha megosztja 1980 környékén lehetett de pontosan nem emlékszem azt hiszem két hetet vagy egy hónapot voltam ott közben volt tanitás is....
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  16. 2011. december 7. 21:04139.

    Sziasztok!

    Én is voltam 2X a kastélyban  a 1960-65 környékén.Nagyon szép emlékeket őrzök.Csodaszép havas fenyves mókusokkal és friss levegővel.Nagyon hideg volt,de mentünk az erdőbe sétálni.Más alkalommal ősszel voltam.A kastély nagyon szép volt.Igen tanulás is volt, de közel nem olyan tempóban mint otthon.Pl. orosz óra nem volt.Mostanában jött elő ez az emlék, és most kezdtem keresgélni itt a neten.Igazán nem tudom hogy lehet oda jutni,de szívesen elmennék.Persze nem biztos, hogy olyan varázslatos lenne mint az emlékekben.Egyáltalán áll még az épület, vagy olyan mint a legtöbb lepusztult kastély?Örülök,hogy megtaláltalam ezt a fórumot.Én Kaposvárról írok.Ti hol laktok?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_788448 (1)
    2007-03-15  13:09
  17. 2011. november 2. 14:28138.

    Én is jártam ott a hatvanas évek elején. Télen voltam, tanitás is volt.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  18. 2011. november 2. 14:16137.
    Sziasztok, helyzetjelentés 2011.10.31. Igen létezik a hely, sajnos valóban nem látogatható, de a jelenlegi gondnokok nagyon kedvesek, a morgos elment:) Magántulajdonban van, és eladó. Egyébként minden olyan mint régen:) meglepően jó állapotban van hazánk több hasonló kastélyához képest.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_788448 (1)
    2007-03-15  13:09
  19. 2011. február 28. 14:53136.
    Most ájulok,  ott a tanárnő mellett a "tépetthajú" én voltam.........no most  aztán eltörött a mécses......Ilonka néninek hivták ezt a kreolbőrüt???
    előzmény:
    őszirózsa (83)
    2007-03-15  20:42
  20. 2011. február 28. 14:43135.

    Szia, , én is voltam ott és emlékszem az igazgató úrra és feéeségére, de én  kb. 57-ben  voltam,.Aztán a cimünk az volt hogy  Ormándpuszta utosó posta Somogysimonyi..................

    Voltam Parádfürdőn is és Parádsasváron is, mindig iskolaidőben , (mert venyige egy gyerek voltam)Röjtökmuzsalyon is, Sopronban.......huuu nem nosztalgiázom tovább, de nagyon szép  idők voltak .............

    előzmény:
    ANDREA* (124)
    2009-10-23  02:29
  21. 2011. február 26. 16:24134.

    Sziasztok!

    Én is eltöltöttem itt 3 hetet '80ban....késő ősszel,iskolaidőben,mert mi még tanultunk is....

    Jó lenne ellátogatni megnézni a helyet!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  22. 2010. október 25. 14:54133.

    Kedves Ormándpusztán nyaraltak!

     

    A képek 1959. augusztus 14. és 27. között készültek.

    A tanárok között középen ül az igazgató úr, Völgyesi József. Balról mellette a felesége, a keresztnevét nem tudom. Az igazgató úr háta mögött áll a csoportvezető tanárnőnk, Győrfy Rózsa.

    Mind a többi tanár, mind a gyerekek neve megvan, de sajnos, nem követi a felirat a képeken látható sorrendet, így nem tudom, hogy ki kicsoda.

    Jó nosztalgiázást!

    Marcika

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_327494 (47)
    2007-03-15  15:23
  23. Torolt_felhasznalo_561110
    Torolt_felhasznalo_561110
    2010. szeptember 2. 10:23132.

    Szia!

     

    Nagyon örülök, hogy nyilt ez a topik.Én is eltöltöttem Ormándpusztán 5 hetet tanitási időben.Nagyon jól éreztem magam, még most is szivesen és szeretettel emlékezek vissza az ott töltött napokra.Negyedik általános iskolás voltam és ez 1957-ban volt.2007-ben felkerestem a kastélyt, ami éppen átalakitás és felujitás alatt volt.Most 2010-ben ismét tervezem, hogy megpróbálok bejutni és egy kicsit emlékezni,ha lehet.Készitek néhány fényképet és szeptember végén feltöltön azokat.

    Addig is,talán olvassa valaki,aki ott töltött néhány hete és közösen emlékeznénk.Sajnos csak egy név jut eszembe.:Harkányi Anna.

    Érdekelne engem is  az iwiw elérhetőség.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_751650 (107)
    2009-02-14  09:22
  24. 2010. szeptember 2. 07:29131.

    Tegnap meséltem itthon Zalakomár-Ormándpusztáról és gondoltam mutatok képet az interneten biztos van. Hát ezt a topikot találtam...

    Beleolvasva sokkal több élmény kavarodott fel, mint amennyire magamtól emlékeztem. Köszönet az emlékezőknek.

    Vegyes érzések voltak bennem a nyaralással kapcsolatban, 81-ben vagy 82-ben jártam itt, nagyon vártam, unokatestvérem volt korábban küldött képeslapot a kastélyról, egy álom tűnt elérhetőnek. A hosszú vonatút Kecskemétről, busszal az állomásról, begördült a kastély elé, tapsoltunk, sikítottunk. Aztán betereltek minket egy pozdorja melléképületbe, ahol 4  16 ágyas szoba volt(barakk). A kastélyba csak enni jártunk, mármint a pincébe. A szobákban nem is voltam. Viszont a betegszoba...csak a doktornénihez jártunk rendszeresen, napsütötte toronyszoba, üvegvitrinben óriás-fecskendők, br, irigyeltük a betegeket, akik néhány nap után üdvözült mosollyal jöttek le a csigalépcsőn.

    Jó volt a társaság, jókat szórakoztunk, sajnos az udvaron is leginkább csak futkározni lehetett, rövid pórázon tartottak, és mi meg abban a korban voltunk, hogy fél óra unatkozás is kibírhatatlan örökkévalóságnak tünt. Volunk kirándulni, ahol tanítottak egy dalt:

     

    Ormándpusztán aratják a zabot

    Udvarunkba hordják az asztagot

    Tetejébe rászállott egy páva

    Szeretőm egy ormándi leányka

     

    Meg volt takarodó, nálunk talán még szívbekésforgatóbb, mint az il silentio...

     

    "sokszor kiáltanék, de nem szabad,

    hisz az emberek mélyen alszanak

    úgy kiáltanék, mert nem birom,

    hogy a magány mindíg itt ül az ágyamon és így továbbb

     

    Megvolt a melegvízű strand, esős napok a barakkban, fiatal kedves nevelőlányok, aztán eltelt, a végén összebarátkoztunk a kastélyban lakó pestiekkel, akikkel addig nem keveredhettünk, sírtunk, dalokat tanultunk;"viszlát barát" fogadkoztunk, hogy nem felejtünk, hát nem felejtünk.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     

Címlap

top