Asztrológiai jegyek és karmák

mamóka67
Létrehozva: 2008. március 30. 08:11

Többen kértétek, hogy írjak az asztrológiai jegyekről, hogyan áll össze egy horoszkóp képlete, hol látható benne a karma?

Kérdéseitekre szívesen válaszolok, amennyiben tudok és az időm is engedi.

16713 hozzászólás
  1. 2019. október 8. 19:4016713.

Köszönöm a választ, bár a válás kissé megijesztett.

előzmény:
    Arany (16712)
    2019-10-07  22:11
  2. 2019. október 7. 22:1116712.

Kedves Zsuzsi!

Szerintem ne aggódj a halálesetek miatt, mert tranzitban évente többször is lehet ilyesmi, mondjuk a tr. Mars - rad. Plútó által is. A Szaturnusz tranzitjai inkább adott életterületen hozhatnak változást, mint mondjuk nálad a házasság, jogi ügyek, egyetem, külföld. Csak az egyszerűbb, alapanalógiákat nézve. Valamit akadályozhat az életedben. De tranzitot előre nem érdemes félni, mert sosem tudhatjuk, hogy pontosan mit is hoz. Illetve mindig azt, amire szükségünk van, életünk folyamata szerint. A Szaturnusz tanít, feladatot ad, neked itt most az említett dolgokkal kapcsolatban lehet ez. Persze épp úgy nem kell kellemetlennek lennie, mint kellemesnek - egyszerűen hoz egy megélést.

Érdemben erről az időszakról az tudna nyilatkozni, akinek kilences házban járt ekkor a Szaturnusz és kvadrátolta a Napot. Mondjuk bele tudok gondolni egy válást, pervesztést, vagy csak annyit, hogy nem mehet az illető külföldre éppen, amikor szeretne.

előzmény:
    ballánézsuzsi (16710)
    2019-10-06  10:47
  3. 2019. október 7. 22:1116711.

Kedves Zsuzsi!

Szerintem ne aggódj a halálesetek miatt, mert tranzitban évente többször is lehet ilyesmi, mondjuk a tr. Mars - rad. Plútó által is. A Szaturnusz tranzitjai inkább adott életterületen hozhatnak változást, mint mondjuk nálad a házasság, jogi ügyek, egyetem, külföld. Csak az egyszerűbb, alapanalógiákat nézve. Valamit akadályozhat az életedben. De tranzitot előre nem érdemes félni, mert sosem tudhatjuk, hogy pontosan mit is hoz. Illetve mindig azt, amire szükségünk van, életünk folyamata szerint. A Szaturnusz tanít, feladatot ad, neked itt most az említett dolgokkal kapcsolatban lehet ez. Persze épp úgy nem kell kellemetlennek lennie, mint kellemesnek - egyszerűen hoz egy megélést.

Érdemben erről az időszakról az tudna nyilatkozni, akinek kilences házban járt ekkor a Szaturnusz és kvadrátolta a Napot. Mondjuk bele tudok gondolni egy válást, pervesztést, vagy csak annyit, hogy nem mehet az illető külföldre éppen, amikor szeretne.

előzmény:
    ballánézsuzsi (16710)
    2019-10-06  10:47
  4. 2019. október 6. 10:4716710.

Sziasztok, véleményt szeretnék kérni, ugyanis nézegetem a jövő évi tranzitjaimat és a tranzit Szaturnusz (9. házból) háromszor is kvadrátolni fogja a Plútómat (6. ház) és a Napomat (12. ház). Mamóka korábbi jegyzeteiből olvastam, hogy hozhat haláleseteket is ez a kellemetlen tranzit, ezért érdeklődni szeretnék hogy ti hogy éltétek meg a Szaturnusz harmadik kvadrátját 36 éves korotok körül?

5. 2019. szeptember 20. 20:1516709.

Kedves Pinkcloud!

Jelenlegi tartózkodási helyed szerint az alábbiak szerint alakul a Szolár éved. Ebben az évben az energiád arra irányul, hogy önmagad mások által megismerd. Most láthatod magad másokban tükröződve.  Másokban találkozol azokkal a „részeiddel” amelyektől félsz és elrejted magadban, nem hoztad a tudatba.  Felszínre tudnak kerülni ezek a tulajdonságok úgy hogy másokban találkozol velük.  A kapcsolataidat a külvilággal való viszonyodat világítja most meg a Napod.  Itt kerülnek most felszínre a problémák, azok a dolgok amik eddig esetleg nehézséget okoztak, de nem derült rá fény.  Igaz nem kellemes ha az ember szembesül azzal, hogy eddig mit nem csinált jól, vagy mit nem vett észre, de egyben jó is, mert így már lehet vele dolgozni.  felismered általa, hogy milyen elvárásaid is vannak másokkal, és hogy mennyi és miylen energiát fektetsz be a kapcsolataidba.  Ha felismered a saját felelősségedet a történetben, akkor új lappal indíthatsz. ami kicsit nehezít a tisztán látáson az az itt álló Neptunod. Érdemes résen lenni, mert könnyen áldozattá válhatsz. Esetleg a párodat is megélheted Neptuninak, azaz művészlélek, vagy beteg, esetleg iszik.  Most lehetőleg ne társulj senkivel és ne is kezdj pereskedni. Nem jól jönnél ki belőle. Mennyire vagy elégedett azzal amid van azzal amit eddig elértél? Az életörömök nem ebben az évben fognak elhalmozni, és ha babát tervezel akkor az nem ebben az évben fog foganni.  Az asztrológia jól jön most ebben az évben abban megélhetsz sok mindent.  Annak tanulására is használhatod ezt az évet. Vannak online képzések is.

A család, otthon házában egy bolygó áll ami kicsit felnagyítva láttat itt dolgokat , és a következő Szolár évedben nyílik majd lehetőség rá, hogy  mindezt helyreigazítsd.  Foglalkozhatsz majd a lakás szépítgetésével és kicsit jobban fogod szeretni az otthonlétet. De jelezheti a költözést is, lakás eladást, vagy vásárlást.

előzmény:
    lari (16708)
    2019-09-16  08:10
  6. 2019. szeptember 16. 08:1016708.

Kedves Penelopé,

köszönöm szépen a segítségedet. Elgodolkodtató, amiket írtál, talán kicsit még jobban össze is zavarodtam, de ezt az én hibámból, sajnos újabban az átlagosnál is nehezebben megy a határozottság.

További szép napot kívánok mindenkinek! 

előzmény:
    Penelopé (16705)
    2019-09-14  20:12
  7. 2019. szeptember 15. 01:5316707.

Kedves Penelope!

Atkuldtem a penelope.nlcforum@gmail.com a kert infot.

Koszonom szepen!

előzmény:
    Penelopé (16706)
    2019-09-14  20:15
  8. 2019. szeptember 14. 20:1516706.

Kedves Pinkcloud !

Légyszíves írd meg, hogy a születésnapodon hol tartózkodtál.

Szép estét!

előzmény:
    pinkcloud (16699)
    2019-09-02  20:39
  9. 2019. szeptember 14. 20:1216705.

Kedves Lari !

Alapszemélyiségedre jellemző a tűz a lendület. Ebben a Szolár évedben (2019.08.18- 2020.08.18) azonban  nem igazán ez fog dominálni. Most a Szolár Napod arra világít rá ami a legbensődben van. Ezért  igényt érzel a visszahúzódásra, elmélkedőbb vagy. Passzívabb vagy mint máskor, nehezebben hozol döntéseket. Végiggondolod, hogy mit hozott neked az elmúlt életszakasz., szembesülsz a cselekedeteid eredményével, mi az amibe belekezdtél és nem fejeztél be. Az érzelmi életed érted kerül most a középpontba, és befolyásolhatóbb vagy, mint máskor. Ami inspirálólag hat rád  az valószínűleg a zene, a költészet vagy a tánc ,ami segítségedre szolgál a belső úton a  meditációk vagy vizualizációk.

Az érzelmek most nem igazán tudnak kifejeződni. Mintha nem is tudnál azonosulni velük. Alapszemélyiséged szerint nagyon tudsz szeretni, viszont a gondoskodást inkább a partnertől igényled. Most ezt a Szolár megerősíti. A társ révén tudod megélni. Azt a tökéletes társat szeretnéd akivel igazán mély, lelki és érzelmi alapon nyugvó kapcsolatot tudsz létesíteni. Most könnyen bele is látsz olyanokat amelyek nem feltétlenül sajátjai. Alapjában véve azonban nem egy tüzes, szenvedélyes férfit hoz a sors hanem egy szilárd érzelmeit kevésbé kimutatót, aki szereti a közös együttléteket, de ritkán szenvedélyes.

A szerelem háza fölött haladt tranzitál egy bolygó aminek analógiái a megújítás, a régi rendek szétbontása és új mederbe terelése. lassan kifelé halad így már gondolom túl vagy a "nehezén". 

És légy egy kicsit körültekintőbb ebben az évben mert könnyen megtéveszthető vagy.

Egészségi állapotról kérdeztél még. Előfordulhat nálad a comb és far területén törés, vagy meszesedés. Vegetatív idegrendszeri problémák, a szívbillentyű betegségei. Gyógyulás: önmeghaladás, saját falak, korlátok, gátlások ledöntése, meghaladása. Okulni a tapasztalatokból. 

A krónikus betegségek házában egy olyan jelölő áll, ami nemi szervek problémáját mutatja, végbél, vastagbél betegségeit, húgyvezeték, tobozmirigy. De ez a regenerálódás bolygója is.  Tehát adott az esély a gyógyulásra. :)

előzmény:
    lari (16700)
    2019-09-03  08:34
  10. 2019. szeptember 13. 07:4316704.

Ez lemaradt: "Utalhat ez szellemi sérültségre? Vagy rövid életre?"

Ismerek személyesen olyan menő asztrológust, aki szerint igen, az egyes ház mérete fokban az élet hosszával arányosítható. Ugyanakkor szintén személyesen ismerek másik híres asztrológust, aki szerint ez nem igaz. Azért nem, mert az élet hossza attól függ, hogy a megéléseinket mennyire vagyunk hajlandóak elfogadni és megélni. Azaz a sors által hozott, számunkra pozitív, vagy negatív eseményeket egyaránt fogadnunk kell, és reagálni rájuk. Ez egy nem lineáris görbe, ami az egyensúlyi állapotot ide-oda billentve folyamatosan halad előre és ha valamelyik irányba túlzottan is kitér, akkor a sors billenti vissza mindig. Az élet hossza attól függ, hogy ez a visszabillentés mennyire kompenzálható általunk, mennyire tudjuk elfogadni és megélni az általa hozott életeseményeket.

Ezzel az elgondolással értek egyet, ez a gyakorlatiasabb. Azaz nem utalhat rá.

előzmény:
    Arany (16703)
    2019-09-13  07:29
  11. 2019. szeptember 13. 07:2916703.

Kedves uranusz38!

Ez a házméret oroszlán és rák aszcendens esetén lehetséges a mi szélességi körünkön, de nem jár fizikai jellemzőkkel. Asszem kb 17 fok szélességig szűkül le. Ha viszont mondjuk Osloban született az illető, akkor ennél is kisebb lesz, illetve északabbra méginkább. Mondjuk a Placidus-házrendszer szerint egészen pár fokig is mehet ez a torzulás, ami a Föld fizikai jellemzői miatt alakul így és nem jelzi mondjuk a fejjel való problémákat.

Az egót illetően lehet jelentősége - szerintem -, mert odafent a hideg északon nem hiszem, hogy lehet akkora egója bárkinek, mint itt, a melegebb éghajlatokon. Eleve a túlélési esélyeket csökkentené és ezt jelezheti napjainkban a radix az életterület csökkentésével az egó oldaláról. De ismétlem, ez csak az én magánvéleményem, tapasztalati alap nélkül.

Amúgy a nagyon magasan, vagy nagyon délen születettekre az angolszász környezetben gyakrabban használt egyenlő házas felosztást használjuk elemzéskor - a tapasztalat szerint. Így legfeljebb a szélességi kör 60-ik fokáig számolunk a Placidussal.

Fontos, hogy a radixban soha nincsen jó és rossz jelzés semmire! Azért nincs, mert nem dönthetjük el egyénileg, hogy valakinek adott adottsága, vagy sorsállapota rossz, vagy jó. Mindenki a saját életéhez, lehetőségeihez kapta a radixot, a születése időpillanatát. Ehhez pedig maximálisan illik mindig az élethelyzetünk, bár legtöbbször egyáltalán nem értünk ezzel egyet, mert a vágyaink miatt a sorsunk szinte sohasem egó-komfortos. És persze mindenki - én is - mást szeretnénk, mint amit lehet. :)

előzmény:
    uranusz38 (16702)
    2019-09-13  02:23
  12. 2019. szeptember 13. 02:2316702.

Azt szeretném kérdezni mit jelent az ha valakinek a képletében nagyon nagyon kicsi az egyes ház. Szinte alig van. Azt gondolom nem jót jelent, hiszen az az Én háza. Koshoz tartozik az első ház  a fejet jelképezi.

Utalhat ez szellemi sérültségre? Vagy rövid életre?

13. Iza
    Iza
    2019. szeptember 11. 22:1216701.

Kedves Penelope!

Koszi a visszajelzesed es az idot, amit ram szantal.

A legjobbakat kivanom Neked!

előzmény:
    Penelopé (16695)
    2019-08-28  19:39
  14. 2019. szeptember 3. 08:3416700.

Kedves Penelopé,

köszönöm szépen, persze várok türelemmel. Az adatokat elküldtem. 

előzmény:
    Penelopé (16698)
    2019-09-02  18:40
  15. 2019. szeptember 2. 20:3916699.

Kedves Penelope!

Parkapcsolat es csalad teruleten meg tudnad nezni mi varhato a kovetkezo evben?( nem Mo-n lakok...)

Gyerek, koltozkodes, vagy haz vasarlasa valoszinu-e?

A tranzitalo Uranusz a 8. hazamban milyen valtozast hozhat??? Olvastam hogy ilyenkor vmi kozeli hozzatarozo halala varhato....

A horoszkop az nem a sorsunk leirasa ugye, a szabad akarattal mi alakitjuk a sorsunkat...Az en horoszkopomban mi mutatja hogy mekkora az akaratom, milyen akaratos vagyok? (Szerintem az vagyok, nem vagyok tulzottan befolyasolhato mint egy Halak)

Koszonom!

16. 2019. szeptember 2. 18:4016698.

Kedves Lari !

Igen. Küld át az adataidat a penelope.nlcforum@gmail.com címre. Most egy teljes elemzést készítek, de ha azzal készen vagyok akkor nézem a tiédet is. Addig is köszönöm a türelmed.

Kérlek a születési adatok mellé írd meg azt is hogy a szülinapodon hol tartózkodtál.

Szép napot!

előzmény:
    lari (16697)
    2019-09-01  21:59
  17. 2019. szeptember 1. 21:5916697.

Kedves Penelopé, 

Ha időd engedi, rá tudnál nézni a képletemre? Elsősorban egy éves előrejelzés érdekelne (párkapcsolati, családi, munka, egészségügyi területen), elsősorban párkapcsolati téren vagyok nehéz helyzetben. Privátban elküldöm az adataimat. 
    Hálás köszönet előre is. 

18. 2019. augusztus 28. 19:5116696.

Kedves Pinkcloud!

Én a hízásodnál az életmódra gondolok. Valóban ahogyan telnek az évek fölöttünk valahogy jobban is ragadnak a kilók. Legalábbis ezt mondják. Én saját példámon azt tudom mondani, hogy amikor felszedtem pár kilót akkor észrevétlenül többet is ettem, kevesebbet mozogtam.  És évek múlása ide vagy oda a lánykori súlyomnál vagyok.  Csak a tejszíntől nem fogsz hízni. Próbálj cukor helyett mézet enni. Sajnos a fogyasztott cukor mellett a feldolgozott élelmiszerekből még legalább annyit megeszünk, azaz többet mint kellene.

Az egó problémái: Azok a betegségek amiket ez után soroltam föl abból adódnak, ahogyan az egó szerint élsz.

Foglalkozás. Nem is tudom mit mondjak Neked, mert úgy látom szegény Merkúrt nagyon megbélyegezted. Pedig az Mc Ikrek , a X ház Ikrekkel indul. J

előzmény:
    pinkcloud (16693)
    2019-08-21  23:00
  19. 2019. augusztus 28. 19:3916695.

Kedves Iza !

Valóban bonyolult a helyzet, hiszen valahol az egész radix összefügg. De én azt vallom, hogy ha az ember elkezd foglalkozni egy konkrét dologgal. Pl a Lilith-el, akkor kezdetnek elég annyi ha tudatosítjuk milyen alaptulajdonságokkal tud felruházni, és azt elkezdem figyelni a hétköznapokban magamon. Sok felismeréshez vezet ez el, és utána szépen lassan lehet tovább lépkedni. De bizonyára ezekben már van sok tapasztalatod, hiszen sokat tudtál fejlődni, sokat foglalkozol magaddal. 

előzmény:
    Iza (16694)
    2019-08-24  13:42
  20. Iza
    Iza
    2019. augusztus 24. 13:4216694.

Kedves Penelope!

Koszonom a valaszod. Attol tartok nalam ez egy osszetettebb ugy. A bika Lilithem a 8-as hazban, a skorpio hazaban van, egyutt a Sednaval, a csaladi arulas aszteroidajaval, a karma leszalloval es a Chironnal es szemben a 2. (bika) hazas venuszommal (szuletesi uralkodommal), uranuszommal es karma leszallommal a skorpioban. itt tenyleges vesztesegek vannak arulasok, csalasok stb. miatt, olyan dolgokkal kapcsolatban amiert kemenyen megdolgoztam. Valamint kapcsolatok gyorsan tunnek fel es gyorsan valnak kodde es kozben nagy energiakat kepesek mozgatni. Hosszutavu kapcsolatok csak egymas kolcsonos tiszteletbentartasa mellett mukodnek. Mivel a karmaleszallom uralkodoja az elso hazamban van egyuttallasban a napommal, az onallosag, fuggetlenseg, alkotas nekem kotelezo. Es mintha ezt sugna az uranusz is. Csak olyan kapcsolatot tudok elkepzelni, ahol nem akarnak megvaltoztatni vagy lehuzni. Ahol ertik az alkoto lelkem es egyenrangusagon alapulnak. Ezekben nem kotok kompromisszumot. Ma mar isteni kegyelemnek elem meg ha egyedul lehetek es nem erzek masokat. Ilyenkor kapok levegot.

előzmény:
    Penelopé (16691)
    2019-08-21  13:57
  21. 2019. augusztus 21. 23:0016693.

Hat ennel pontosabban most nem tudjuk. Amugy megneztem az astroseeken 18:21 el kezdve egeszen 18:29 g. Minden marad abban a jegyben es hazban. A hold fenyszoge valtozik egy piciket...

Nem fojtok evesbe semmit.....ez a furcsa....inni se iszom meg a kaloriat( vizet iszok es kavet- az orvos 3-4 eve azt mondta, persze hogy hizok hat tejszint teszek a kavemba...persze azota nem teszek bele ...es mi tortent ...semmi....hiztam meg utana is)....Nem tudom...Lehet csak oregszem, mert anno nem voltam hizos. Megszultem a legkisebbet es utana 2.5 honappal mar ereztem hogy hizok (es kb. 5 hetig tartott hogy leadjak kb 10-12 kg annyira vizes voltam-tul sok volt az oxytocin amit belem pumpaltak...)

Amugy ha megnezem a fiam horoszkopjat a Napja Halak(mint en), Asc Nyilas (az apja nyilas) A Pluto 1. haz (nekunk is( anya, apa). Neptune 3. haz (nekunk is) Szaturnusz Oroszlanban (nekunk is) es megkapta a Jupitert a 12s hazba (apjanak all ott) Mennyi hasonlosag 

A Szuz ascendensemmel valahogy nem igen erzek jo kapcsolatot a szuz napu anyukammal(nagyon maskepp gondolkozunk). Vagy azert mert a pluto egyuttall a holdammal?

Mit jelent az hogy ego problemai es utana kezdodik a felsorolas hogy belek stb?

Milyen foglalkozasok lennenek(lettek volna) a legjobb valasztasok (ilyen allassal). Azt tudom hogy mi nem (ami beszeddel kapcsolatos) Sajat vallalkozassal erdemes lenne foglalkozni?(erdekelnek crafty dolgok)

Koszonom!

előzmény:
    Penelopé (16692)
    2019-08-21  19:06
  22. 2019. augusztus 21. 19:0616692.

Kedves Pinkcloud!

Pontatlan születési idővel nem érdemes az előrejelzéseket nézni, mert sok a tévedési lehetőség. Pl időintervallumban is hogy mi mikor várható, illetve a fényszög kapcsolatoknál sem mindegy, hogy létrejön e vagy sem.  Pár perc is sokat számít.

Egészségügy: Kifejezetten az ego problémáit jelezi, azokat amelyeket a születéskor kaptunk gyöngeségeinket. Neked itt a  belek,  a gyomor, a méh, a mell, a kisagy, a nyálkahártyák, a jobb  szem, tobozmirigy, nemi szervek az érintett.

Az életmód által szerzett betegségek. Lábfej ,nyirokrendszer, a szív, a vérkeringés, a nagyagy, a gerinc, a bal szem. A tüdő, a légzőszervek, az idegrendszer, a bal agyfélteke, az emésztés.

Műtét: Pajzsmirigy, visszér, esztétikai műtét.

A Vizesedést én a szerzett betegségekkel hoznám összefüggésbe, ami az életmódodból adódik.

Az elhízás külső teltség,mint abelsőteljesség,bőséghiánya;külsővédősáncabelsőbiztons ághelyett. Az evés egyfajta kényeztetés a mai ember számára. Ez egy eléggé nagy téma, hogy mi lehet az oka.  Mindenképpen érdemes végiggondolni, hogy miből eredően indult meg a hízás. Pont házhatáron áll a Jupitered és Vénuszod is, és mivel nem pontos az időpontod kérdéses, hogy melyik hová esik. Betegség jelölő e vagy sem.  De ettől függetlenül a hízás mindenképpen az élvezettel , védelemmel vagy annak hiányával van összefüggésbe. Mit kompenzálsz az evéssel?

előzmény:
    pinkcloud (16689)
    2019-08-16  20:37
  23. 2019. augusztus 21. 13:5716691.

Kedves Iza!

Bika Lilith 

A birtoklási – birtokszerzési, vagy birtokvesztési, illetve birtok kezelési  módok, vagyis az anyagi javakhoz való téves és rossz viszonyulások és állapotok negatív megnyilvánulásának a karmájára utaló asztrológiai jel. 

Titkos félelmed, hogy megcsalnak, becsapnak, kihasználnak, és hogy nem tudod meg az igazságot.

Kisugárzásod , csábító, érzéki,megközelíthetetlen de ugyanakkor  sokat ígérő. Akit végül lassan közel engedsz magadhoz nagyon el tudod kényeztetni, minden jóban részesíted, de kevés mozgásteret adsz neki. Ő lesz szigorúan őrzött kötődésed tárgya.  Amennyiben társad oldódni kíván e kötelékből és lazítana ezen a szorosra font kapcsolaton, elveszíted életkedved és szépséged, kisugárzásod elhalványul. Majd lassan, megszenvedve a történteket elengeded választottadat. A Bika Llithnél  sokkal inkább a partner által megteremtett kellemes helyzet, mintsem párja személye tartja fogva, valódi társfüggőségről nem beszélhetünk. Bár alapvetően társas lény, amennyiben tartós kapcsolatai nem adják meg számára a testi-lelki kielégülést, inkább az egyedüllétet választja, és lustálkodással, élete kényelmes, alkalmazkodásmentes berendezésével kompenzálja magányát.

Feloldás: A bizalom elsajátítása, amely által nem érzel késztetést arra, hogy mástól várd az érzelmi anyagi stabilitás megteremtését oly módon, hogy magadhoz láncolnád.

Tudom ez furán hangzik, miután teljesen önállóan éled az életed, és igyekszel megadni magadnak mindent, de ott a 8 házban megbújt ez a Lilith. Valahol a lélek mélyén ott lakozik.

előzmény:
    Iza (16690)
    2019-08-17  14:12
  24. Iza
    Iza
    2019. augusztus 17. 14:1216690.

Kedves Penelope!

Irtad a Lilithemnek jelentos szerepe van a parkpcsolatomban, Te hogy latod hogyan befolyasolja? Koszonom a valaszod elore is.

előzmény:
    Penelopé (16685)
    2019-08-15  12:05
1 2 3 4 5

Címlap