Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Hát ez Angyali!

reea
Létrehozva: 2008. július 9. 10:29

Sziasztok!

 

Nem rég keztem el Anygalokkal foglalkozni, ami furán hangzik, hiszen mindig is itt voltakSzeretnék olvasni pár történetet, amik veletek, vagy ismerőseikkel estek meg és elmesélmétek nekem, vagy bárkinek

  1. 2010. március 12. 19:468089.

    Sziasztok,szép estét!

    NAhááát! Napok óta késztetést érzek, hogy benézzek, de most került rá sor...

    Reea, nem a te hibád, hogy azért nem jöttünk mert Te nem voltál jelen...

    egyszerűen csak volt egy kis csend, történtek dolgok..és most újra itt...remélem a többiek is vagy új topik társak is érkeznek!!!

     

    Mi jól vagyunk Zsigussal. Álláskeresőben...mindent megragadok, mindenhova küldök életrajzot..ami szimpatikus, ami kevésbé az is. Sosem lehet tudni, hol-mi alakul.

    Nem gondolkodom, hogyan lesz ovi, albérlet..majd ha felvettek valahová, úgyis a Nekem legmegfelelőbb helyre és legmegfelelőbb időben....és ez így van!!!!

    Szóval akkor majd töröm a fejem és alakulnak a dolgaim!!!

    Véletlenek nincsennek, föntről meg gondoskodnak Rólam/Rólunk..Én meg igyekszem megtenni a tőlem telhetőt!!

     A lényeg, maradunk vidéken.

    Ittenre rendezkedek be...

    azért ovikat nézegetek, több helyre is beíratom...

    Albi meg azt hiszem van...minidg...

     

    Még mindig a pozitív gondolkodás a fő lételemem, no nem sikerül mindig...de minden nap találok egy üzenetet..és rádöbbenek..jé tényleg..miért is van rossz kedvem!!!

     

    Szeretem az Angyalaimat...és más "Vezetőket"!!!

    És mostanában kezdtem lételememé tenni az esti vagy napi imát!!

    Jól esik..megnyugtat!!!

     

    Röviden ennyi Rólunk..

     

    Tegnap a kisfiammal beszélgettem..állandóan beszélgetni szeretne. Mikor elfogyott a téma, megint mondta Anya, beszélgessünk..kérdeztem, miről szeretnél beszélgetni...odabújt és azt mondta: TE VAGY A LEGJOBB ANYUKA :)

     

    Azt hiszem, ez a legtöbb amit egy gyerek adhat...nagyon boldog voltam Tőle...

     

    További szép estét!!!

     

     

     

     

     

    előzmény:
    reea (8088)
    2010-03-07  02:46
  2. 2010. március 7. 02:468088.

    Sziasztok

     

    Hát nem volt errefelé nagy mozgás, és ez minden bizonynal az én bűnöm. Az elmúlt időszakban alig jártam felétek és így a topikom elárvult. Sajnálom, és remélem visszatértnek azok akik régen szerettek itt, és ránk lelnek olyanok akiknek szükségük van ránk.

     

    Szeretném, ha midenki megtenne valmait. Nem nagy dolgot, nem világot kell megváltani, vagy az összes problémát megoldani, csak egy apróságot megtenni magatokért.

    Valami oylasmit, amire nagyon régóta vágytok. Nincs igazábol anyagi oka, vagy bármi kézzelfogható indok arra, miért nem tettétek még meg. Valahogy csak sosem jutott rá alkalom, idő. Bármi lehet. Akár egy új könyv elkezdése, öt perc séta, torna, átölelni a családtagokat, felhívni régen nem látott rokonokat. Szóval akármi, ami alól eddig kibújtál, és a lelekedben ott maradt az a sürgető nyomás, ami napról napra nőt és már csak erővel tudtad elfolytani magadban. Aztán amikor végzel ezzel a feladattal, nem is érted majd miért hallogadtad eddig. Hiszen egyszerü és természetes volt.

     

    Öleled át a hibáidat is, mert mind a részedet akotják. Ma, azaz inkább tegnap este én is megtettem. ÉS felszabadított.

     

    Angyali szép vasárnapot

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  3. 2010. március 3. 15:248087.
    Soha ne kérdezd senkitől, hogy mi a helyes és mi a helytelen. Az élet egy kísérlet, magadnak kell felfedezned. Minden egyénnek tudatosnak, ébernek és figyelmesnek kell lennie, kísérleteznie kell az élettel, hogy rájöjjön, mi a jó neki.

    Minden, ami békét, nyugalmat, üdvöt ad, közelebb visz a létezéshez és annak végtelen harmóniájához - az jó.

    És minden, ami konfliktust, boldogtalanságot, fájdalmat okoz - az rossz.

    Ebben senki sem dönthet helyetted, mert minden egyénnek megvan a saját világa, a saját érzékenysége.

    Egyediek vagyunk. Ezért a formulák nem fognak működni. Az egész világ ezt bizonyítja.

    Soha ne kérdezd senkitől, hogy mi a helyes és mi a helytelen.

    Az élet egy kísérlet, magadnak kell felfedezned, mi a helyes és mi a helytelen.

    Megeshet, hogy helytelenül cselekszel, de szert teszel a tapasztalatra, ami tudatosítja benned, mit kell kerülnöd.

    Megeshet, hogy valami jót teszel, és azonnal kiélvezheted az áldásait.

    A jutalom nem ezen az életen túl, nem a mennyországban és a pokolban vár. Hanem itt és most. Minden tett azonnali eredményt hoz. Csak légy éber, és figyelj.

    Az érett emberek azok, akik megfigyelték és felfedezték maguknak, mi helyes és mi helytelen, mi jó és mi rossz.

    És azáltal, hogy ezt felfedezték a maguk számára, mérhetetlen belső tartásra tettek szert. Ha az egész világ mást gondolna, számukra az is közömbös. Megvan a saját tapasztalatuk, ami vezeti őket, és ez elég.(Osho)

     

    Angyali szép napot

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  4. 2010. március 2. 00:388086.

    Szia :)

     

    Örülök neked  .Egy régi arc,és pont akkor, mikor én is felbukkantam ... Valóban nincsenek véletlenek.

    Én írtam neked sms-t amire nem válaszoltál, ezért nem jelentkeztem azóta. Azt hittem megváltozott a számod például.

    Kicist zürősen vagyok, de ebben semmi újdonság nincs. A biztonság kedvéért küld el a számod vagy sms-ben, vagy itt priviben és felhívlak. Összehozunk valamit. 

    Biztosan sokdolog történt veled azóta,ahogy velem is. Az idő jó, nem kell aggódni, hogy megfagyunk trécselés közben

     

     

    Remélem mindenkineknagyonszép napja volt. Legalább annyira mint nekem. Reggel ugyan elaludtam, és az egész napom nyomottan indult, de olyanszépen sütött a nap, hogy ez a legkevésbé sem foglalkoztatot. Ráadásul a nagy zuhé lement mire haza indultam.Újra sütött, ha bágyatagonis, a nap. És ez tökéletes volt. Hazasétálhattam kényelmesen, nem kellet villamosra várni. Imádtam!  

     

    Angyali szép napot mindenkinek

    előzmény:
    nini1522 (8085)
    2010-03-01  12:32
  5. 2010. március 1. 12:328085.
    Szia! Nagy szeretettel köszöntelek,régen jártam itt. Nincsenek véletlenek.Várom a telefonod és az élő talit. Legyen gyorsan géped. pusz.
    előzmény:
    reea (8084)
    2010-03-01  00:49
  6. 2010. március 1. 00:498084.

    Elnézést kérek mindenkitől, aki estelg erre látogatott, de ugy látta nincs itt senki, ezért elment. Azt gondoltam, ha megoldom az itthoni internet elérésemet, akkor könnyebb lesz eljutnom ide, de az a helyzet, alig, hogy lett február elején, leégett a tápom és magával vitte a winchesterem is.Azt leszámítva, hogy mindenki a fejét fogta mert velem mindíg van valami, az is történt, hogy ismét nem tudtalak titeket elérni.

     

    A segítség egy tulajdon képpen ismeretlen fiatalembertől érkezett.Ugyan  egy más forúmon beszélgedtünk azelőtt, de túlzás lenne állítani, hogy ismertük volna egymást. Nem. Ismeretlen volt, akivel néha 1-2 szót mondatot váltottam, és ezért remélni sem mertem, hogy elsőként ajánlja fel a segítségét. Sőt mi több, időt és fáradságot nem sajnálva keresett számomra alkatrészeket, aztán pedig eljött hozzám, és be is szerelte.

     

    Mivel semmi nincs véletlenül, ennek nyílván így kellet tröténie, és azonkívül, hogy sokat hiányoztam, végül is erről szól ez a topik. A segítségről, amit kapunk és amit adunk, ha adhatunk másoknak. A mai világban mikor mindenki elrohan a többiek mellet ez a fiú ismét felerősítette bennem a hitet. Bizonyíték arra, hogy bármennyire hajtják, nincs remény, mindig ott csírázik, ahol szükséges.

    Angyali szép hetet neketek. Igyekszem felétek.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  7. 2010. január 11. 08:178083.
    Nem arra törekszem, hogy igazam legyen, hanem arra, hogy igazat mondjak.

     

    Angyali szép napot

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2010. január 4. 10:258082.
    Mikor Istenre bízom a sorsom, érzem, hogy Isten nem ad föltétlen jogot ehhez. Hinnem kell benne, hogy a madárka tolla se hull ki az Ő akarata nélkül, de nincs jogom vaksi bizalommal mindent az Ő kezébe tenni le. Isten reám bízta, hogy csináljam és igazítsam a sorsom. S csak, ha vállalom ezt a feladatot, akkor segít. A tunyák és a gyávák, akik bólogatva és hümmögve, Istenre bíznak mindent: a válságos pillanatban Isten szava nélkül maradnak.(Márai Sándor)

     

    Nagyon Boldog Új Évet!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2009. december 26. 12:148081.

    Sziasztok!

     

    Én is KELLEMES KARÁCSONYI ÜNNEPEKET ÉS NAGYON BOLDOG ÚJ ÉVET KÍVÁNOK Mindannyiótoknak !!!

    Remélem Mindneki nagyon jól van és jól telnek napjaitok!

    Bár nem jövök gyakran, de sokat gondolok Rátok..kivel mi lehet!!!

    Angyalok legyenek Veletek!!! :)))

    Csodákban gazdag pillanatokat!!!!

    előzmény:
    reea (8079)
    2009-12-21  16:35
  10. 2009. december 22. 08:458080.
    Kedves Rita!Az agykontrol csodálatos,én 10 éve tanultam Domján Lacinál.Ennek a technikának köszönhetem,hogy meg mertem lépni életem nagy lépését,elváltam .Az agykontrol ébresztett rá,hogy van "más" világ,én maggyőződéses materialista voltam,szenvedtem rendesen.Ma már nem foglalkozom vele,de elindított egy lelki úton,és egy más ágazatban megtaláltam az utam,amiért hálás vagyok az égieknek!Kinek mi az útja ,az egyéni,a ráébredés módja is egyéni,ez a csodálatos a sorsunkban!Sok szerencsét!
    előzmény:
    Rita78 (8069)
    2009-11-23  11:32
  11. 2009. december 21. 16:358079.

    Sajnos idén már nem tudok jönni. Most is kölcsön gépen vagyok, mert nem is dolgozom. De jövőre találkozunk

     

    Békés Karácsonyt és Boldog Új Évet Kívánok mindenkienk

     

    sok sok puszi : reea

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2009. december 3. 07:548078.
    A szemedet, arcod mélységes, sötét szürke tavát homlokod havasa alatt, homlokod havát elfeledtető fényes nyári szemed szédületét szeretem
    és éneklem e szédület szeretetét.

    Mélységes érctó, érctükör, fémtükör, mesebeli,
    szédülsz, ha belevillansz; ki tudja, mivel van mélye teli? Szellemek érctava: drága ércek nemes szellemei fémlenek villanásaiban; de mily ritka fém szelleme tudhat így fényleni?

    Mély, fémfényű, szürke, szépszínű szemedben, édesem, csodálatos csillogó csengők csilingelnek csöndesen, csendesen,
    - hallani nem lehet, talán látni sem:
    az látja csak, aki úgy szeret, mint én, édesem!(Babits Mihály: Szerelmes vers)

     

    Angyali szép napot

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2009. november 30. 10:248077.
    A bűn becserkész, a szeretet befogad. A bűn bekebelez, a szeretet magába foglal. A bűn megköt, a szeretet megtart. A bűn száz annyit ígér, a szeretet száz annyit ad.
    A bűn elveszi az önismeretet, felmagasztal és magasba emel: csakhogy letaszíthasson.

    A szeretet helyes önismeretre tanít, kiábrándít hamis "önmagadból" és összetör: csakhogy felemelhessen.

    A bűn hájjal keneget, hogy megrontson.
    A szeretet kíméletlenül pöröl, hogy megtisztítson.
    A bűn fröcsköl, - a szeretet szétárad.
    A bűn éget és perzsel - a szeretet sugároz.

    A szeretet egyszerű - a bűn körmönfont.
    A szeretet "egy-ügyű" - a bűn agyafúrt.
    A szeretet nyíltan beszél, - a bűn körülír.

    Míg a szeretet a mélység titkairól dadog, a bűn a felszín közhelyeiről fecserész. Míg a bűn hazudik, hogy ne kelljen megmondania az igazat, a szeretet kitérő választ ad, hogy ne kelljen hazudnia.

    A bűn kényszerít - a szeretet késztet.
    A bűn csábít - a szeretet vonz.
    A bűn érzéki - a szeretet érzékelő.
    A bűn forral - a szeretet hevít.
    A bűn űz és hajt - a szeretet lelkesít.
    A szeretet megkeresi a tisztátalant, hogy felemelje,
    A bűn "felhajtja" magának a tisztátalant, hogy kihasználja és a sárba tapossa.
    A szeretet az embert látja a cédában is,
    de a bűn csak riherongy kurvának tartja.

    A szeretet megjelöl - a bűn megpecsétel.
    A szeretet társakra lel - de a bűn csak hordákba ver.
    A szeretet kiteljesít - a bűn kiüresít.
    A szeretet mentséget keres - a bűn kifogást talál.

    A bűn bekerít és magadba zár.
    A szeretet kapukat nyit és másokhoz vezet.

    A bűn elfecsérli és pazarolja a másét,
    De a szeretet önmagát osztja szét.(Simon András: Bűn - Szeretet)

    Angyali szép napot

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2009. november 27. 07:408076.
    Szerettem őt.

    Ezért menni hagytam a maga útján...

    A vérnél ősibb kötéssel tartozik hozzám, de még néhány fordulót meg kell tennie a nagy spirál körtáncban, hogy szorosan együtt haladhassunk.(Szepes Mária)

    Anygali szép napot

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2009. november 26. 08:088075.

    A bölcsességet nem úgy kapjuk,
    magunknak kell azt felfedezni, oly út után,
    amelyet senki se tehet meg helyettünk.
    /Proust/

     

    Angyali szép napot

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2009. november 25. 07:558074.
    Ha egy embert megmentesz, vagy átsegítesz a bajon, egy világot mentettél meg. Választhatsz jól, és választhatsz rosszul. Amiben most élünk, egy átmeneti állapot. Mindenki mindenki ellen... És nagyon sokan kerülnek olyan helyzetbe, hogy úgy érzik nincs belőle kiút. Pedig van... Egyénileg kell megtenned, amiért születtél, be kell töltened a jobbik szerepedet.
    Próbáljátok magatokat megismerve, másokat segítve, mások felé a jót sugározni. Jót tenni és tudni, hogy ami most látszólag rossz, utólag kiderülhet, hogy jó...(Szepes Mária)

     

    Angyali szép napot

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2009. november 24. 09:588073.
    hali
    előzmény:
    jazmin2000 (8071)
    2009-11-23  16:57
  18. 2009. november 24. 09:588072.
    Ahhoz, hogy megismerjünk valamit, el kell veszítenünk.

    Mindenki letér a belső világába, belső terébe vezető útról, és lassanként éhezni, sóvárogni kezd utána. Éhség támad benne, szomjúságot érez. Hívás érkezik legbensőbb énjétől, hogy térjen haza, és az egyén utazni kezd. Ezt jelenti keresőnek lenni. Visszatérés abba a meleg, belső térbe, amelyet egy napon elhagytunk. Nem szerzel vele semmi újat. Olyasmit szerzel vele, ami mindig is ott volt, most mégis nagy nyereség lesz, mert végre először látni fogod, mi is az. Amikor utoljára abban a térben voltál, magától értetődőnek tekintetted.

    Képtelenek vagyunk tudatosítani magunkban valamit mindaddig, amíg el nem hagytuk. Ezért minden jó. Az eltévedés is jó. A bűnbeesés is jó, mert ez a szentté válás egyetlen módja...(Osho)

     

    Angyali szép napokat

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2009. november 23. 16:578071.

    hali

     

    előzmény:
    reea (1)
    2008-07-09  10:29
  20. 2009. november 23. 12:458070.

    Talán ez azért van, mert a legtöbb embernek szüksége van sokkoló élményekre ahoz, hogy elkezdjen gondolkodni. Mikor autómatikus élünk nem sok hely marad az újdonságnak. Nem sok a gondolatoknak.

    Kell valami, ami elmozdítja  a mérleg nyelvét. az egyik oldalon, ugyan össze nyom mindent és az fájdalmas, a harag, a gyász stb, de másik oldalon meg marad egy kis hely, ahol nincs semmi. Mig fel nem tőltöd.

    Már sokkal kevesebbet használom, mint mior elkeztem. azóta sok mást is kipróbáltam. kisérleteztem és tágítottam a az ismereteimet. Az agykontroll azért tökéletes, mert valahol félúton helyezkedik el.  A keleti filozofiákat, a ameditációt és az egyén, az elme erejét egy olyan csomagba tállja, amimég a racionális elmék számára is megérthető. sokaktól hallottam azóta, hogy ezzel kezdtek, de már mással folytatják. És vannak sokan,. akik ennél maradtak, mert érzik az eredméyneket, a változást és ez számukra elég. Nem akarnak tovább lépni, mert boldoggá teszi őket az amit teszenk. és miért is kellene? Én mindig azt tanácsolom, ha szóba kerülnek a meditációs technikák, hogy amiben jól érzed magad azzal nem hibázhatsz. 

    Mindenképpen érdemes vele megismerkedni. sok dolognál majd azt mondot: Ó! Én ezt ismeretem! 

    akaratunkon kívül, öntudatlanul használun k dolgokat belőle, de a kontrol megtanítja, hoyg ezt tudatosá formáld.

    Domján Lacit ajánlanám neked. Nem cska azért, mert én személy szerint az ő előadását élveztem a leginkűább ( 500-an voltunk a teremben. Nem láttam jól, csak hallottam az első napon, de olyan energia sütött belőle, hogy nem számított.), hanem mert ő is erősen hisz Istenben és ezt nem tagadja, nem szégyeli. Minden kérdésre felel. Nem csak úgy mint egy racionális elme, hanem úgy is mint egy hívő

    előzmény:
    Rita78 (8069)
    2009-11-23  11:32
  21. 2009. november 23. 11:328069.

    Szia !

     

     

    Ha valakinek felteszem ezt a kérdést, általában sok hasonló, szinte összecsengő válaszokat hallok, és ami mindenképpen közös bennük, hogy alapvetően egy negatív dologgal indul az út, vagy talán az útkeresés...

     

    Nekem egy nőgyógyászati probléma világított rá arra, hogy sokmindenre a választ talán önmagunkban keressük elsősorban.

    Mindig visszatért a problémám, és el kezdtem keresni azokat a válaszokat, amelyek az okokat kutatják, és nem csak a tüneteket mossák el.

    Találkoztam néhány emberrel, olvastam egy-két könyvet, eljártam egy-két előadásra, de mindenből csak egy aprócskát...igyekeztem nem másra támaszkodva megtalálni az utam....

    Úgy gondolom, sikerült, legalább az út elejét meglelni. Próbálok tudatos lenni, de a racionális énem gyakran visszaránt a valóságba, ami nem baj, legalább megtartja az egyensúlyt....

    Az utam éppen ott tart, hogy kapok válaszokat a feltett kérdéseimre, és ezt szó szerint értettem...amit egy csodaként élek meg minden alkalommal.

     

    Az agykontroll valóban fantasztikus lehet, már sokat hallottam róla...egyszer talán én is elvégzem....

    Te gyakran használod a mindennapokban is?

    üdv

     

    előzmény:
    reea (8068)
    2009-11-23  11:13
  22. 2009. november 23. 11:138068.

    Azt hiszem túl sok dolog történt egyzserre. Meghalt valakim akit nagyon szerettem. Kiszáltam egy nagyon rossz kapcsolatból. A világom alapvetően összeomlot és mint iylenkor lenni szokott mindenben kételkedni kezdtem. Muszáj volt új célokat és feladatokat találnom. akkor már majdnem 15 éve dédelgedtem egy álmot, hogy elmegyek agykontrollra. Mielőtt teljesen összeomlottam volna úgy döntöttem , eljött az idő.

    Közben volt egy barátom aki már foglalkozott ezekkel a dolgokkal. Én nem túl kedvesen kinevettem és épp csak le nem hülyéztem. Aztán elkezdtem, kontrollozni. Valahogy felszabadult a lelkem és rájöttem Isten ezt az utat használta, hogy végre elérjen. Hogy végre meghalljam.

    Találtam új hobbit, új életcélt és igen, elkezdtem hinni. Kértem jeleket, mert biztos azért nem voltam. Azokban a napokban sokat nevettem magamon és a képtelen helyeken ellebegő, hófehér, hatalmas tollakon. a gondolataimon és mások által mesélt történeteken. Volt hogy ültem a villamoson. Mellettem beszélgedtek én meg csak egy-egy részt hallottam belőle, és csak arra gondolta Istenem! Milyen egyértelmü minden .

     

    És nálad, hogyan kezdődöt?

    előzmény:
    Rita78 (8067)
    2009-11-23  09:50
  23. 2009. november 23. 09:508067.

    Szia !

     

    Nálad hogyan kezdődött az út, amelyen gondolom azóta is jársz ?

    Nekem az a véleményem, hogy mindenkinél másképp helyeződik előtérbe.

    Mi volt az a pont az életedben, amikor tudtad, hogy már soha nem leszel olyan, mint előtte....mert egyszerűen hittél olyan dolgokban, amiben korábban nem ?

    Olyan kíváncsi vagyok ! 

    üdv

    előzmény:
    reea (8066)
    2009-11-23  08:33
  24. 2009. november 23. 08:338066.

    Szia!

     

    Ne haragudj, higy csak most értem ide. Örülök neked és egyértelmüen osztozom a véleményedben.  Szörnyen realista voltam. Azt mondtam, akkor hiszek Isten létezésében, ha bekopogtat az ablakomon. Akkor már jó ideje kopogtatott, csak én nem láttam

     

    előzmény:
    Rita78 (8064)
    2009-11-16  15:09

Címlap

top