Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Ajándékötlet gyereknek!

Bbohar
Létrehozva: 2013. december 3. 15:29

SOS!

Alig pár hét van karácsonyig, és nem állok jól. Máskor hónapokkal előbb elkezdem, ilyenkor már csak a kiegészítéseken gondolkozom. Idén elröpült az idő és mostanában betegség miatt itthon vannak a gyerekek is, még kevesebb időm van.

 

Arra gondoltam, akinek már megvan az ötlet, vagy megvan az ajándék leírhatná, hátha "csemegézhetnénk" egymáséból!

 

Milyen nemű gyerek, hány éves, konkrétan milyen társasjáték, melyik mesekönyv, milyen baba milyen játék amit kapni fog! 

  1. 2015. március 25. 14:5698.

    A dobble játék jó? ( kártyás)

  2. 2015. március 10. 21:0297.

    D..lon sportáruházban lehet kapni tapadókorongos nyilat, az eltörtek helyére pótlásként... nem vészes az áruk, sokkal masszívabbak, nem fognak eltörni..!  Természetesen íjat is lehet kapni, de az picit más árkategória mint a játékbolti... 

    előzmény:
    Bbohar (87)
    2015-01-05  21:34
  3. 2015. február 12. 12:3696.
    előzmény:
    mesekeksz (95)
    2015-02-06  18:32
  4. 2015. február 6. 18:3295.

    http://www.dione.hu/haba-jatekok/tarsasjatekok/sherlock-ki ds


     


    Ezt a Sherlock kids-et ismeri valaki???

  5. 2015. február 4. 13:3494.

    Hasznosak ezek a tapasztalatok. :)


    A Bang nagy népszerűsége nálunk továbbra is tart, most rendeltem ajándékba még egyet, és a nagy sikerre való tekintettel, még egy Noé bárkáját szülinapra kis barátnőnek.


    A Dixit-tel meg, csakhogy ingyen szállítás legyen, elcsábultam, könnyű Katát.... :)

    előzmény:
    évi* (93)
    2015-01-06  09:27
  6. 2015. január 6. 09:2793.

    Ruminisre érdemes időt szakítani, mert egyszerű kis kártyajátéknak látszik, de ennél azért gondolkodósabb, odafigyelősebb.

    előzmény:
    Bbohar (90)
    2015-01-06  07:49
  7. 2015. január 6. 09:2692.

    6 évesnek még kell kicsit segíteni, bár egyre önállóbb, a 8 éves már nagyon ügyesen taktikázik segítség nélkül, sőt lehetőleg keresztbe is tesz nekem, ahol csak tud. :-)


    Ettől függetlenül nem mindenkinek jön be. Ők a regényt is nagyon szerették,  meg a színdarabot is, lehet, hogy ezért is áll közel hozzájuk.

    előzmény:
    mesekeksz (89)
    2015-01-06  07:20
  8. 2015. január 6. 08:1091.

    Mi próbáltuk értelmezni , de a kicsi folyton ott zsizsegett, úgyhogy félre tettük, de láthatóan bonyi volt a lányoknak...az a sok kártya....


    Jinnt ahol kerestem neten, sehol sincs, mindenhol készlethiány illetve, hogy nem kapható...Müllerbe se volt már!


     

    előzmény:
    Bbohar (90)
    2015-01-06  07:49
  9. 2015. január 6. 07:4990.

    Hát sajnos nekem nem volt alkalmam a robotteknőssel találkozni előtte. De azért nem találom rossz játéknak. Úgy játszuk, hogy a fiúknak készítek egy táblát és igyekeznek a lehető legkevesebb lépésből megoldani


    A mágikus jinnt tényleg nem kapni már? Az tényleg nagyon jó, vicces, a család minden tagja bírja, nagyon sokat játszunk vele.


    A ruminis kártyáról csak annyit, hogy a sok játék között egyszerűen nem került sor a kipróbálására, ugyanígy járt egy sárkányos játék is. Úgyhogy majd, remélem még lehet hogy jó.

    előzmény:
    évi* (88)
    2015-01-05  22:01
  10. 2015. január 6. 07:2089.

    7 évesemnek most lesz a szülinapja és Sylvanian cuccokat kap ( kezdő ház meg egy két cucc van már)


    Nerf kilövőt ő is kapott, két napig sláger volt:)


    Jinnt akart még szülinapra, de sehol se kapni már. Nem is baj, elég volt a játékokból :)


    Legóból ők is házat kaptak,tengerpartit, szeretik:)


     


    No látom a Ruminis kártya nállatok se jött be...azért ha rájössz , hogy kell könnyedén hat éves szinten játszani írd meg....én is féltrettem egy két évre, vagy eladom....


     

    előzmény:
    Bbohar (87)
    2015-01-05  21:34
  11. 2015. január 5. 22:0188.

    De fura, milyen mások: gyerekeim nagyon szeretik a mikroszkópot (nem játszanak vele órákon át, de rendszeresen előkerül, ha valamit hirtelen meg kell vizsgálni :-)), és a Ruminis kártyát is szeretik (azt én is). Robotteknősökkel a Magic Box nyítl napján játszottunk, de nem éreztünk olthatatlan vágyat, hogy megvegyük.


     

    előzmény:
    Bbohar (87)
    2015-01-05  21:34
  12. 2015. január 5. 21:3487.

    Nálunk ami bejött a 10 éves fiúnak, bejött a repülő makett, minden könyvet elolvasott vagy olvas, amit kapott és 


    A 8 éves lánynak IGEN a sylvanian család, a jégvarázs baba és a sapkakészítő kreatív játék! és a könyvek, nem is sorolom, hogy melyikek. 


    A 6 éves örült a tapadókorongos íjnak, sokat játszott vele, de nehezen volt beszerezhető, nem is volt olcsó és hamar eltörtek a nyilak! A lego ház is bejött neki. A könyvek is találtak, mind neki is.


    A legtöbbet a Mágikus Jinnel és a Robotteknősök (okos társasjáték)-al játszottunk és az én Dixitemmel, most már 3 csomag kártyával.


     


    NEM: jött be a mikroszkóp, a sárkányos kártya, a Ruminis kártya!

    előzmény:
    mesekeksz (83)
    2015-01-03  08:16
  13. 2015. január 5. 20:3086.

    Hogyhogy én ebbe a topicba eddig nem írtam?! :-)

  14. 2015. január 5. 19:3985.

    Szintén így vagyunk, van ami bejött vmi még várat magára. A digibirds madarat már szenteste majd kivágta férjem:)


    sok társast kaptak, egy csajos Frog Prince nevűt, sztem totál gagyi, de lányoknak tetszik...Egy repcsis társas, ez bejött nekik. Rumikubbot ismerem, nekünk nincs még. Kirakót is kaptak.


    Aztán kaptak egy Tudnak e repülni a malacok társast, az is nagyon tetszett nekik, többször elővették.


    A ruminis Szétszakadt térkép kártyajáték nem jött be nekik, ...félre is tettük...Illetve még nagyon nem vettük a Szuperfarmert, nem volt türelmük még elolvastuk volna, hogy kell játszani...Kaptak sok legót ( lego freinds) meg jégvarázs babát azok tetszettek nekik.  Sok sok könyvet kaptak ők is.


    Kedvenc a Csoda és Kósza :)


     

    előzmény:
    galile (84)
    2015-01-05  18:10
  15. 2015. január 5. 18:1084.

    Volt ami bejött, volt ami kevésbé. Nálatok?


     


    Végül az eredeti listához képest mégsem lett számítógépes játék, csak férjnek, így a két nagy "gyerek" együtt gépezett...


    A kirakókat párszor kirakták, azóta nem lett elővéve, a Kipi-kopi kalapács játék unalmasnak találtatott, a csavarozós játék bejött. A könyvek azóta kiolvasva.


    A két providajátékos gondolkodós játékkal utazás közben lelkesen játszottak, amúgy itthon nem. Lehet ennek az is oka, hogy rengeteget társasoznak. Végre elértem, hogy a gyerekeim -a legkisebb is- órákig tudnak játszani, felnőtt beavatkozás nélkül. Tesómtól még megkapták a Rummikub nevű játékot, az lett Lilim kedvence. Legkisebbemé a Dinós játék, legnagyobbamé a Bang. Érdekes módon ez utóbbival a kicsi is játszik, és legnagyobb megrökönyödésünkre tudja melyik kártya mi....Mivel nincs olyan társasjáték, amivel ne játszottak volna min. tízszer, ezért azt gondolom, érdemes volt. :)))


     


     

    előzmény:
    mesekeksz (83)
    2015-01-03  08:16
  16. 2015. január 3. 08:1683.

    No bejöttek a játékok a gyerekeknél?


     

  17. 2014. december 18. 14:3482.

    Nálunk is egy-két dolog csomagolása van csak vissza.


    Jó ilyenkor várni a gyerekek örömére. :)

    előzmény:
    mesekeksz (81)
    2014-12-16  11:36
  18. 2014. december 16. 11:3681.

    No én megvagyok a játékok csomagolásával :)


    Kisebb játékbolt ismét :)


     

  19. 2014. december 12. 10:1380.

    Az egyik ismert blogon ajánlották, a Concept társasjátékot, valaki ismeri esetleg?


    Nekem a leírás alapján nem tűnik annyira jónak, de ott nagyon dicsérték. Gondolkodom még rajta.


    A fényképezőgép nagyon jó ötlet.

  20. 2014. december 9. 08:2079.

    a


    www.providajatek.hu  ma ingyen szállít.


     

  21. 2014. december 8. 09:5278.

    szia,


    Gazdálkodj okosan, Capitaly és Élet játéka van, egyiket sem szeretik túlságosan, ezért a Monopolyt kihagytuk, nem ismerem.


    10 évesnek könyv? Az olvasni nem túlságosan szerető 11 éves fiam amit szívesen elolvasott: Helka, Ropi naplója, Bat Pat sorozat, meg most nekiállt a Hercegnő sorozatnak, amit a húga olvas nagy lelkesen...Ki gondolta volna ez utóbbit... (Lexikonokat, Térképeket, Mi micsoda és társai könyveket lelkesen bújja.)


     

    előzmény:
    Bbohar (77)
    2014-12-07  09:54
  22. 2014. december 7. 09:5477.

    6, 8 és 10 éves gyereknek melyik Monopolyt érdemes megvenni? (annyifélét látok, és egyikkel sem játszottak soha) Vagy a gazdálkodj okosan az jobb? Van más, ezekhez hasonló jó társas? Várom válaszotokat!

    előzmény:
    Bbohar (1)
    2013-12-03  15:29
  23. 2014. december 5. 08:0576.

    hát sajnos nekem nem..nincs a környezetemben még 10 éves fiú:) a hét évesnek is nehezen találtam. ( legó lett)


    De biztos vannak ebben a témában jó kis könyvek amiket írtál.


    Vagy repülő makett!

    előzmény:
    Bbohar (75)
    2014-12-04  22:15

Címlap

top