Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

2015 karácsonyfái

Démétér
Létrehozva: 2014. december 24. 22:52

Ahogy néhány korábbi évben, most is szeretném elindítani az idei karácsonyfák topikját. Olyan sok jó ötletet lehet gyűjteni egymástól, és a fák hangulata is szívet melengető. Szóval: mutassátok, ha van kedvetek, hogy milyen lett az idei fátok.


Én elkezdem. Tíz év után először élőfát vettünk. Nagy élmény :) Fotózni viszont bénán tudom, elnézést, sajnos. Ezért a többszöri próbálkozás a fényekkel és beállításokkal.

  1. 2015. augusztus 18. 11:5611.

    Az én 2014-es karácsonyfám ilyen volt. Nekem nem annyira tetszett, de a többiek azt mondták jó  volt.

  2. 2015. május 27. 15:0610.

    Nagyon szépek lettek.

  3. Torolt_felhasznalo_773465
    Torolt_felhasznalo_773465
    2015. január 4. 17:229.

     


    Értem. Hát, akkor a Ti családotok tényleg egy nagy BKV-s dinasztia.:-)


    Ehhez képest mi sehol se vagyunk. Nálunk "csak" a párom BKV-s, már tizenéve, nem tudom pontosan, mert amikor kezdett, még nem ismertem. Diszpécser, de mellette másodállásban néha vezet is. Tesója szintén BKV-s, ő főállásos villamosvezető, szintén ezer éve.:-)


     


    További szép ünnepet, ja és boldog új évet kívánok! Üdv!

    előzmény:
    74_marcsi (8)
    2015-01-01  14:11
  4. 2015. január 1. 14:118.

    Szia Kémikus!


    De igen, az édesanyám kezdte (1983-ban) ő 21 évet dolgozott ott, sajnos 2004-ben 51 évesen elhunyt. De még aktív munkaerő volt. Majd az öcsém folytatta, ő ott is tanulta ki a szakmáját és azóta is ott dolgozik 26 éve, ha a sulit is beleszámoljuk. Után én következtem a sorba. De én kakukk tojás vagyok, mert a szakmám szerint postás lennék. 1 évig dolgoztam is a szakmámban, majd a jobb pénzkereseti lehetőség miatt váltottam, meg ez irodai munka volt és nem utolsó sorban 1 műszak. Most már 22 éve, hogy ott dolgozom. A változás annyi volt, hogy 2012-ben a BKK-hoz kerültünk, most meg lehet, hogy visszakerülünk a BKV-hoz. Szóval mi egy BKV dinasztia vagyunk!  


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_773465 (6)
    2014-12-27  22:41
  5. 2014. december 27. 23:067.

    Nagyon szépek a fáitok! :)

  6. Torolt_felhasznalo_773465
    Torolt_felhasznalo_773465
    2014. december 27. 22:416.

     


    Nagyon szép lett, a piros díszekkel is nagyon jó.


     


    Hehe, azt nevetem, hogy csak nem BKV-s valaki a családban (nálatok is)? :-) 

    előzmény:
    74_marcsi (5)
    2014-12-27  18:35
  7. 2014. december 27. 18:355.

    Déméter, kémikus: Nagyon teszik mindkettőtök fája. Nagyon ízlésesen díszítettétek fel. Kémikus nagyon rendes vagy, hogy odaadod a kolléganődnek, így tovább él, és minden évben meg tudod nézni, hogy mennyit fejlődött. Láttam az ismerőseim fái között egy kettőt, hát ami nem igazán tetszett.  


    Nálunk míg nem volt gyerek és amíg kicsi (2-3 éves koráig) műfenyőnk volt. Majd áttértünk az igazira. Szerettem volna lila díszeket, de későn kapcsoltam és nem nagyon volt már nálunk, így az idén pirossal díszítettük fel. De nem csak piros, hanem más szín is megtalálható, mert vannak olyan díszek, amik minden évben felkerülnek a fára. 1-2 arany angyalka, kék horgolt kislány (ezt édesanyám kapta szülinapjára-de Ő már nincs közöttünk így a kis dísz ami mindig fent van az ő tiszteletére), meg amit az adott évben kolléganőimtől illetve fórum társaimtól kapott karácsonyi díszek. Az idén ilyen lett (a fotózás nekem se nagy erősségem). Remélem jövőre sikerül a lila karácsonyfámat megvalósítani, majd időben meg fogom venni.   


     

  8. 2014. december 27. 18:014.

    az idei

    előzmény:
    Démétér (1)
    2014-12-24  22:52
  9. 2014. december 25. 10:073.

    Jaj, de édes lett :)


    Amúgy igen, allergia miatt nem szokott élőfánk lenni, de nagyjából kezelhető maradt, csak az alkaromon jelent meg a csalánkiütés.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_773465 (2)
    2014-12-25  09:15
  10. Torolt_felhasznalo_773465
    Torolt_felhasznalo_773465
    2014. december 25. 09:152.

     


    Nagyon szép lett. Emlékszem a régebbi fáidra is, a műfenyőkre, ez a mostani fa nekem sokkal sokkal szebb. Allergia? Ugye elő se jött?


     


    Nekünk, mint minden évben eredeti, és mint már régóta, idén is gyökeres, földlabdás fánk van. Egy kolléganő zuglói kertjében lesz kiültetve hamarosan. Így vissza is kerül a természetbe. 


    Kicsit macerás a gyökeres fa, mert nehéz hazacipelni, locsolgatni kell, potyog belőle ez-az, lukas a vödör, és az idén pl. néhány "albérlő" is előbújt a földből, de nem adnám semmiért a kis fánkat. Szerintem, illat, látvány szempontjából össze se lehet hasonlítani a művel. Ennyire élethűt nem tudnak gyártani, de ez az én véleményem. Persze vannak egész szép műfenyők is már, nem úgy, mint régen. Nekünk jövőre szintén élő fánk lesz, nem érdekel a macera, potyogás, stb.:-) 

    előzmény:
    Démétér (1)
    2014-12-24  22:52

Címlap

top