Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Ő túl fiatal, én túl házas

Torolt_felhasznalo_494834
Torolt_felhasznalo_494834
Létrehozva: 2010. november 17. 09:40
Gondolom a topik cime szinte mindent elarul, csak a korulmenyeket nem. Adva van egy no aki 31 eves es hazas, aki 2 eve el a parjaval hazassagban, es akinek egyszer csak fenekestol felfordul az elete mert beleszeret egy nala 11 evel fiatalabb sracba. Szoval ez en lennek. Magam sem tudom hogyan tortent, mert huseges tipus vagyok es nem az a fajta aki minden heten masba szerelmes. Csak a parom elegge elhanyagolt az elmult honapokban, ezt a fiut pedig minden nap latom, beszelek vele. Mosolygott ram, barmire megkertem megtette, sokat beszelgettunk es kozben kezdtem felfedezni ot. Sajnos egy nap arra ebredtem, hogy varom a talalkozast vele, vagyom a kozelsegere. Erzem, hogy belebetegszem ebbe a szerelembe, mikozben ott a ferjem akit szinten szeretek (csak mar nem olyan langolo szerelemmel, hanem valami csendes megertesel). Ugy erzem szetszakit ez az erzes. Es ugy erzem a srac reszerol is van valami mert szivesen van a kozelemben, elmondasa szerint meg senkivel sem tudott igy beszelgetni. Talan pont ugy mint en harcol az erzeseivel, hisz tudja, hogy ferjnel vagyok es tiszteli a paromat. Egyenlore nem keszulok semmi meggondolatlan dologra.... Csak kell beszelnem errol. Ti mit tennetek a helyembe? Probaljam kiverni a fejembol es elni tovabb a parom mellett? Engedjek utat ennek a szerelemnek? Segitsetek!!! Belepusztulok ebbe a halgatasba
  1. HH
    HH
    2021. augusztus 7. 22:22162.

    Hasonló helyzetben vagyok. Pontosan tudom miről beszélsz. Tudok neked mesélni....én bele mentem. (26 év!) Egyáltalán nem érződik köztünk. Imádom! De ez egy kegyetlen keserédes játék, som fájdalommal, és felhőtlenül boldog percekkel. Nagyon izgalmas és nagyon nehéz is. De a szerelem mindent visz,ha hagyod. Vagy küzdesz ellene és akkor is visz mindent....nem tudom mi lesz velem. De képtelen vagyok magam visszafogni. Próbáltam fél évig nem engedtem magamhoz a srácot, kitartott, itt van. Szeretem....

  2. Torolt_felhasznalo_494834
    Torolt_felhasznalo_494834
    2010. november 23. 07:26161.
    Hogy erdemes e megmenteni ezt a hazassagot? Ezt most ugy sem tudja senki megmondani. Talan csak par ev mulva tudnek 100% - kos valaszt adni erre. Tudom, hogy sok mindenben nem illunk ossze, de ritka az a parkapcsolat ahol minden tokeletes. Ugy erzem nincs ertelme a "biztos" jovot a bizonytalanert eldobni. Ennek a sracnak ugy sem jelentek tobbet mint egy barat. Es meg ha jelentenek is, nem tudnam konnyen felrugni ezt a hazassagot. Nem az a tipus vagyok...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_404358 (158)
    2010-11-20  19:28
  3. 2010. november 22. 09:45160.
    De jóóó! :) Nagyon örülük! És szorítok Nektek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_494834 (156)
    2010-11-19  12:57
  4. 2010. november 21. 13:16159.

    Legalabb sikerult kideritenem par dolgot. A sracnak inkabb beszelgeto tars vagyok, olyan akitol jo tanacsot kerni - kapni. Talan kicsit olyan mint a mamaja volnek. Nem hiszem mar, hogy szerelmes lenne belem. Idokozben kiderult, hogy egy 17 evesbe van belezugva.

    Szoval ugy tunik itt en vagyok az aki tobbet latott a dologban. 

    Megprobalom az energiam a ferjem fele forditani. Es valahogy kiuzni a sracot a gondolataimbol. Mert megremitett ez az egesz.

    Nem tudom mi lessz 5 ev mulva ebbol a hazassagbol, de most mindketten akarunk tenni erte. Kell keresnunk valami olyan dolgot amit mindketten szeretunk. 

     

    idézet:
    leptino (156)
    2010-11-19 12:57:41

    Már megérte topicot nyitnod, két nap alatt sokkal okosabb lettél, tisztábban látsz. Ez jó :) Rávetted magad, hogy átgondold, és ezáltal kicsit fel is nőttél, úgy látom.

     

     "...most mindketten akarunk tenni erte. Kell keresnunk valami olyan dolgot amit mindketten szeretunk."

    Javaslom a máglyarakást.  :)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_494834 (156)
    2010-11-19  12:57
  5. Torolt_felhasznalo_774201
    Torolt_felhasznalo_774201
    2010. november 20. 19:28158.

    Érdemes ezt a házasságot megmenteni? 31 évesen túl fiatal az ember, hogy lemondjon a szerelemről, nem?

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_494834 (156)
    2010-11-19  12:57
  6. 2010. november 20. 08:10157.
    ÖrülökKitartást,sok kreatív ötletet és boldog időket puszi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_494834 (156)
    2010-11-19  12:57
  7. Torolt_felhasznalo_494834
    Torolt_felhasznalo_494834
    2010. november 19. 12:57156.

    Legalabb sikerult kideritenem par dolgot. A sracnak inkabb beszelgeto tars vagyok, olyan akitol jo tanacsot kerni - kapni. Talan kicsit olyan mint a mamaja volnek. Nem hiszem mar, hogy szerelmes lenne belem. Idokozben kiderult, hogy egy 17 evesbe van belezugva.

    Szoval ugy tunik itt en vagyok az aki tobbet latott a dologban. 

    Megprobalom az energiam a ferjem fele forditani. Es valahogy kiuzni a sracot a gondolataimbol. Mert megremitett ez az egesz.

    Nem tudom mi lessz 5 ev mulva ebbol a hazassagbol, de most mindketten akarunk tenni erte. Kell keresnunk valami olyan dolgot amit mindketten szeretunk. 

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_494834 (1)
    2010-11-17  09:40
  8. 2010. november 18. 20:03155.
    Köszönöm.
    előzmény:
    Kojkojovszkaja (139)
    2010-11-18  11:20
  9. 2010. november 18. 19:56154.

    Swan,áccsi!

     

    Ok,h nem az a lényeg,h 20éves suhanc a fiú.Bár elárulom neked, 2hónap híja választ el a 20tól,de annyira de annyira gyermekek még a 23-24éves korig a munkatársaim,osztálytársaim,ismerőseim(sokszor nemcsak a hímneműek).

     

    A lényeg  ezeken dolgokon múlik igazából!:

     

    -nem tudja Leptino,h a srác egyáltalán táplál hasonló érzéseket iránta vagy csak egy jó barátnak,ismerősnek tartja-e.

     

    -ha szereti a srác,akarja-e hosszútávon,nemcsak kaland lenne számára.

    Vajon Leptino belegondolt-e,hogy mit tud neki gyújtani a srác,ha a férjét otthagyja?Egzisztencia? 

     

    -elsősorban Leptino sztem csak elhanyagoltnak érzi magát,és emiatt kezdett érzéseket táplálni a srác iránt,amik nem valósak.Úgy érzem ki a levélből,h a társa dolgozik,hazaér már fáradt,egy nehezebb időszakon mennek keresztül.

     

     De most nem hiszem,h nekem kéne épp emlékeztetnem az esküre:Jóban rosszban,gazdaságban szegénységben,egészségben betegségben....a kísértés mindig ott lesz és van.Nem a házasságtörés -bontás a lényeg,hanem h az első fellángolás után megfordul a fejében h otthagyja a férfit,pedig az nem csalta meg,nem csinált semmi egyebet,mint többet foglalkozott a munkájával (v. más egyébbel).

    Nekem a legelső gondolatom az lenne,hogy hogyan érjem el,h velem foglalkozzon többet,és ne más vmivel.(plusz még egy,van egy-két  párismerősöm,ahol sokszor az egyik fél dolgozik,hobbija van,feltalálja magát,a másik meg unatkozik,otthon ül,ebből is adódhat elhagyatottság.) 

     

    Ha hosszútávon nem változik a helyzet,tovább távolodtok egymástól,akkor úgyis külön utakra találtok majd,de bárkiért is hagynád ott..Előbb mérlegeld,h találsz-e még jobbat,ha mégse sikerül visszafogadna-e még valaha,az érzéseiddel és újonnan választott párod érzéseivel és terveivel is legyél tisztában.

     

    Sok sikert kívánok az igaz döntéshez és kívánom,h bárhogy döntesz boldog légy!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_960800 (0)
     
  10. 2010. november 18. 16:39153.

    Leptino: és a valamelyik éjszakai beszélgetésnek lett valami eredménye?

     

    Szurkolok, hogy jöjjön rendbe a házasságotok!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_960800 (0)
     
  11. 2010. november 18. 16:37152.

    "Én azt sem értem miért van az a nőkben hogy a férjük elhanyagolja /már ha nem csajozik, nem piál, nem a barátaival van/ , de könnyű elfelejteni hogy a férj neki akar jót, miatta él, dolgozik."

     

    Más nevében nem tudok nyilatkozni, de nejen azért, mert az anyagi jólétünknél fontosabb nekem az, hogy együtt legyünk. Valaki írta már egy hsz-ban, amivel maximálisan egyetértek: egy szerelem sem működik magától, igenis időt kell egymásra fordítani. 

    Ráadásul itt azt írja Leptino, hogy nem csak munkáról van szó, hanem a haverokkal napi szintű sörözésről. Ne értsétek félre, nekem SEMMI KIFOGÁSOM az ellen, ha a férj elmegy sörözgetni a haverjaival (nálunk sokszor én küldöm a férjemet sörözni a barátaival, ha úgy érzem, hogy szüksége van rá), na de napi szinten?? Hogy több időt tölt velük, mint a feleségével? Ez már szerintem se jó. 

     

    Raistlin: abszolút egyetértek!

    előzmény:
    Titecs (142)
    2010-11-18  12:23
  12. Torolt_felhasznalo_351906
    Torolt_felhasznalo_351906
    2010. november 18. 15:40151.
    Azt is írja leptino, hogy a férjének nagy a szexuális étvágya hozzá képest, tehát nem gondolnám, hogy ez a gond, hogy nincs elég szex otthon. Azt írja, heti 5-6 megvan, de a férjének napi 2-3 sem lenne ellenére.
    előzmény:
    Let-it-be (96)
    2010-11-17  13:07
  13. 2010. november 18. 15:33150.

    Mindig oka van annak, ha valami megváltozik. Én 23 éves vagyok, de az érzéseimet sosem korhoz kötöttem és nem is zavar. Az a probléma, hogy még egy 31 éves is fiatal és korai, hogy már csak "megértse" a férjét. Természetesen elsősorban azonnal meg kell probálni megbeszélni a probléma okát. De ha ez nem müködik, nem szégyen időben kiszállni. Ezt azért merem kijelenteni mert magam is olyan családban nőttem fel ahol a szülők csak elvoltak egymással. De rettenetews volt végignézni mindkét félt ahogy szenved és nem mer boldog lenni, mert azthitte nekem ártana. Pedig pont fordítva sült el a dolog.

     

    Remélem neked rendeződik a helyzet és megtalálod valahol a békét. Egy biztos, mindenkinek jobb ha az életét szivből éli mert a harmonia a körülöttük lévő embereket is átjárja majd.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_494834 (1)
    2010-11-17  09:40
  14. Torolt_felhasznalo_351906
    Torolt_felhasznalo_351906
    2010. november 18. 15:27149.
    Uncsika ha a ferj  reggel 9 kor elmegy dolgozni es este 10 er haza. Mert munka utan a haverokal sorozik. Es hetvegen amikor lehetne mennei kicsit tancolni neki nincs kedve. Ul a TV vagy a szamitogep elott es eszebe sem jut megkerdezni: Dragam nem megyunk el valahova?
    idézet:
    leptino (35)
    2010-11-17 10:38:03

    És ezekről beszéltél már vele? Vagy miért ne veted te fel, hogy gyerünk, menjünk valahova. Néma gyereknek...

     

    Volt egy idő, amikor a férjem is belemerült a szgépes játékokba, de elmondtam neki és egyszer megjátszottam azt, hogy leültem egész nap a gép elé netezni. Tiszta ideg volt, aztán elmagyaráztam neki, hogy na látod, ezt érzem én is amikor te egész nap a gép előtt ülsz. Azóta ez megszűnt. Ez tartott 2-3 hétig kb. Tehát nem hosszú ideig. És lassan 9 éve együtt vagyunk és mondhatom, tökéletes a kapcsolatunk. Pedig a munkánk miatt van, hogy 2-3 napig nem is találkozunk.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_494834 (35)
    2010-11-17  10:38
  15. Torolt_felhasznalo_657006
    Torolt_felhasznalo_657006
    2010. november 18. 14:54148.

    Én nem olvastam végig a hsz-eket...így lehet,hogy valakit ismétlek.

    Sztem nem a korkülönbség a fő probléma,hanem maga az,hogy ilyen lehet egy friss házasságban,fiatalok között.Mert azért a 31 éves nőben is fiatal,sztem.(Én akkor mentem férjhez és 32 évesen szültem. )

    Én tudom,hogy van olyan,hogy az embert nem érti meg a párja,elhanyagolja,vagy fordítva,de miért kell egyből belemenni egy másik dologba,amiben benne van az új kapcsolat esélye?Persze,jól esik ha bókolnak,figyelnek ránk,meghallgatnak stb,de miért kell ezt egyből egy 3. személytől várni.Ha jól vezsem ki ,gyakorlatilag teljesen mindegy volt,ki ez a 3. személy,lehetett volna 80 éves is,a lényeg,hogy megértő volt az adott szituációban. Valljuk be,kinek nem lehetne ilyen "viszonya"??Sztem mindenkinél volt,van,lesz olyan mélypont a kapcsolatában,mikor megvan a sansza  kilépésre és adott hozzá a 3. személy is.De sztem először a meglévő kapcsolatot kellene megpróbálni helyrerántani.Vigazstaló,megértő,helyeslő 3. mindig lesz,vagy lehet találni.De előbb utóbb rájön az ember,hogy minden fű ugyanolyan zöld,minden kapcsolat válhat megszokássá,ha hagyjuk.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_494834 (1)
    2010-11-17  09:40
  16. 2010. november 18. 14:34147.
    Na, akkor egyetértünk! :) Át kell gondolni, meg kell beszélni, és változtatni.
    előzmény:
    Titecs (144)
    2010-11-18  13:35
  17. 2010. november 18. 14:05146.
    Azt miért fogadják el, hogy egy nönek 20 ével idösebb férje vagy barátja legyen? Miért nem lehet ez fordítva? csak?? mert így szoktuk meg? Mert a férfi még 80 évesen is nemzöképes lehet? Csak ezért? Miért?? A tipikindító pedig a fiatal srácban szerintem nem az újabb férjjelöltet látja, vagy a hosszútávú partnert..Nem az a lényeg..Ö maga is azt kérdezi magában, hogy miért vonzódik ehhez a fiatal sráchoz? Mi az oka? Engedjen-e esetleg a csábításnak, mert valami másra vágyik? Nem támogatni akarom benne, hogy engedjen, mert az nem lenne megoldás a problémáira otthon..Ha néhány izgalmas órára vágyik, meg teljesen mindegy a kor, meg hogy 20 éves, vagy 40..A vonzalom számít..Aztán küzd az ész és a test, na meg a szív..meg a becsület, stb..Nem mindenki érez és gondolkodik egyformán..Nem kell mindig a sablonokhoz, a szokásokhoz ragaszkodni. El kellene fogadni a másságot is..Nagyon sok ember él évtizedekig 20 évvel idösebb feleséggel..Attól még nem beteg agyú, vagy lelkü. Igaz meg is kell küzdenie az emberek elöítéletvel..Néha csak a környezet, a nem megértés öli meg az ilyen kapcsolatokat..
    előzmény:
    Titecs (144)
    2010-11-18  13:35
  18. 2010. november 18. 13:37145.

    Sziasztok!

     

    Még csak az 53. hozzászólásnál tartok, szóval lehet, hogy közben volt rá válasz, de egyszerűen mindig ideges leszek tőle, ha a feleség a hárpia, ha ne adj isten a férjével akar tölteni egy estét.

    Adva van itt egy pasi, aki hétköznap nem jár haza, viszont legalább hétvégén nincs kedve a feleségével lenni.

    Erre az a válasz általában, hogy szegény pasit nem szabad korlátozni.

    Tényleg házasság ez, ahol nincs egy este sem, amikor együtt vagyunk, romantikus este, vidám, együtt bulizós este, szimpla üres este, mikor csak jó, hogy együtt vagyunk? Persze kellenek a haverok, na de minden este?

    Mi lómanóért maradjon hűséges a feleség, mikor semmi szeretet nem kap?

    Szóval én ezt megbeszélném a férjjel, hogy akkor házasok vagyunk, igényünk van egymásra, vagy mi legyen, mert azért még fiatalok vagyunk ahhoz, hogy csak vegetáljunk egymás mellett.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_832236 (0)
     
  19. 2010. november 18. 13:35144.

    Igazad van.

    A legfontosabb hogy a fórumnyitó vegye észre miért hanyagolja el a férje....ha elhanyagolja egyáltalán.

    Lehet hogy a férje gondolja úgy hogy a sok munka egy elvárás amit a topicnyitó vár el tőle ....biztos érted amit írok.

    Néma gyereknek....   meg kellene beszélni a gondokat.

    Ez a korkülönbség pedig nő és férfi között egy vicc. Még ha a férfi lenne az idősebb, de így a topicnyitó max anyukája lehet.

     

    Anyuka fejjel tényleg vannak kétségeim, én szeretném ha a majdani párjaikkal eggyütt lennének fiatalok, eggyütt csengene le a dorbézolás, eggyütt állapodnának meg a párjuk mellett.

    De hogy én mit szeretnék az egy dolog, és ez annyira nem is fontos, fontosabb lesz hogy majd kijöjjenek egymással, megharcoljanak a problémáikért és túllépjenek rajt.

    Nálam 5 évvel idősebb a férjem, hát nem egy csidvasz kislegény:)

    előzmény:
    Swan13 (143)
    2010-11-18  13:13
  20. 2010. november 18. 13:13143.

    Amúgy szerintem itt nem a korkülönbségen van a hangsúly. Most ha egy 30 éves férfiról lenne szó, akkor azt mondanátok, hogy érdemes belevágni, mert ő több mindent tud nyújtani, mint egy huszonéves??? Szerintem itt az a kérdés, hogy hányadán áll a két fél a házasságukkal?

     

    Egyébként sosem értettem az ilyen előítéleteket a korkülöndséggel kapcsolatban. Az én barátom, akivel több, mint 4 éve együtt vagyunk, 30 éves. 26 volt, amikor összejöttünk, én 18. Anyukámnak az első perctől kezdve semmi kifogása nem volt ellene. Kár általánosítani szerintem. Lehet, hogy most így gondolod, hogy nem néznél jó szemmel a lányod mellett x év múlva egy30-as férfit, de én inkább srácnak nevezném. Szerintem ha a lányod bemutatná, és megismernéd, lehet, hogy rájönnél nincs ebben semmi rossz. De persze anyuka fejjel nem tudok még gondolkodni. Fordítva mondjuk én is nehezen tudom elképzelni, mert a legtöbb srác későnérő típus. Zárójel bezárva, bocsánat az elkalandozásért.

    előzmény:
    Titecs (142)
    2010-11-18  12:23
  21. 2010. november 18. 12:23142.

    Én is 31 éves vagyok pár hete:)

    Mikor a lányom született 9 éves volt ez a most 20 éves fiú.

    10 év múlva mikor a lányom 21 éves lesz /nem tetszene!/ de sokkal elfogadottabb lenne a 21 éves lányom mellett egy 30 éves férfi mint mellettem /41/ egy ennyi idős.

    Az a gond, és ezért van ilyen sok válás mert lehetőséget adunk, vagy ad sok nő az ilyen hülye fellángolásoknak.

    Mit tud Ő neked adni? Azt hiszed hogy tervezne veled jövőt? Persze...egy 30 évesnek egy 40+ éves kell, ugyan....a nálad 15 évvel fiatalabbakkal fog foglalkozni.

    Én azt sem értem miért van az a nőkben hogy a férjük elhanyagolja /már ha nem csajozik, nem piál, nem a barátaival van/ , de könnyű elfelejteni hogy a férj neki akar jót, miatta él, dolgozik.

    Hozzáteszem hogy sokszor én is elfelejtem, sokszor én is mennék vacsorázni, moziba a férjemmel, viszont jó hogy van a túlórapénze, alakul a házunk, szép a teraszunk, a 3 gyereknek is mindene megvan, nekem is.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_494834 (1)
    2010-11-17  09:40
  22. 2010. november 18. 11:58141.
    Bár még én is fiatal vagyok (22), és nem kerülhettem még hasonló helyzetbe, azt tanácsolom, hogy ne fordítsd komolyabbra a dolgot a sráccal. Biztosan vannak és még lesznek is hullámvölgyek a férjeddel, de még mindig szereted őt, azt írtad. Bár ugyanakkor, ha a gondolataid legtöbbször a srác körül forognak, el tudod képzelni, hogy miatta otthagyd a férjed, alig várod, hogy vele lehess, a férjeddel meg már alig vannak közös élmények, közömbös vagy felé, akkor kár erőltetni. Még mindig jobb, ha adsz magadnak egy esélyt boldog lenni, mint hogy maradsz egy ilyen kapcsolatban, ahonnan másfelé kacsintgatsz. Másrészt a férjed is megérdemli, hogy tisztán láthasson. Szerintem beszélned kéne vele, lehet, hogy kiderül, ő is hasonlóan érez, és neki is van valaki, akire felfigyelt.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_494834 (1)
    2010-11-17  09:40
  23. 2010. november 18. 11:42140.

    1. Álmodunk, egymás szívében ott vagyunk.
    Csak álmodunk és fel sem tűnik, hogy változunk.
    Unalmas minden érzés, már elmúlt három év,
    Valahogy egész más, más volt a kezdetén.

    2. Ébredünk, még egymást átölelve érkezünk.
    Csak ébredünk, a szürke megszokástól szenvedünk.
    Egymás szavába vágunk, egymásba karmolunk,
    Valahogy együtt is egyedül, egyedül vagyunk.

    3. Vádolunk, apró hibákat felfújunk.
    Csak vádolunk és egymás lelkébe gázolunk.
    A szerelem most is elmúlt, már semmit se nyújt;
    Valahogy együtt is egyedül, egyedül vagyunk.

    Együtt is egyedül, egyedül vagyunk.

     

    http://www.youtube.com/watch?v=PA9hpoqfIm8&feature=share

     

    Sajnos ez van! és ez ellen piszok nehéz tenni, mondom ezt több mint 21 év házasság után...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_494834 (1)
    2010-11-17  09:40
  24. 2010. november 18. 11:20139.
    Teljesen egyet értek veled, nagyon jól felvázoltad a lehetőségeket. Én a helyedben igyekeznék a férjem felé fordulni és vele foglalkozni. Egy 20 éves srác nem jelenthet alternítívát, nem azért mert nem lehet elég érett ilyen idősen, hanem azért mert még abban a korban van amikor a ragaszkodás valakihez nem éppen a legfontosabb szempont, Szóval ilyen korban ritka a hosszú távra tervezés, persze van ilyen de nagyon kevés.
    előzmény:
    zeline (131)
    2010-11-17  17:44

Címlap

top