Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

D-mannóz felfázásra

Kristanna
Létrehozva: 2010. december 20. 15:24

SZiasztok!

Ezt a topicot azért hozom létre, hogy tapasztalatot cseréljenek mindazok, akik ebben a szerben bíznak, akik ezt használják, használták, és akik gondolkodnak, hogy kipróbálják.

 

Azért tettem a Szex&más rovatba, mert ugye ezt a port az e-coli okozta felfázásra ajánlják, és sokunknál ez a szex után jön elő. 

 

Üdv Nektek!

  1. 2019. március 1. 08:2248.

    Kedves Gabriella! 


    Megszeretném kérdezni, hogy azóta a lányodnak el múltak ezek a panaszok? És, ha igen akkor ki tudott segíteni és hogyan? 


    Válaszát előre is Köszönöm! 


    üdv.: Vanessa

    előzmény:
    xgabriella (36)
    2014-11-12  15:44
  2. 2018. augusztus 17. 10:0947.

    Muller drogeriaban vegyed, ha meg aktualis, Fit+vital D mannose , ott „csak” 2.200.-/doboz, ami 20 adag.

    előzmény:
    Anname (45)
    2018-01-27  12:09
  3. 2018. augusztus 17. 10:0746.

    Az interneten vasarolgato D mannose nagyon draga, es sajnos, a csodatevo hire ellenere sokszor hatastalan. A MULLER drogeriaban is kaphato Fit+vital D mannose por, 20 adagos kiszerelesben es 2.200.-Ft. Napi 1 max. 3 adag javasolt, a betegseg sulyossagatol fuggoen. Ha valaki ki akarja probalni, nem mindegy mennyit fizet. Bevizsgalt minosegi nemet termek.

  4. 2018. január 27. 12:0945.

    Nekem nagyon kene holerem el?06706269975

    előzmény:
    Zsidi (43)
    2017-02-27  16:15
  5. 2017. június 2. 17:0344.

    Sziaa. Mit takar az ár alatt? :)

    előzmény:
    Zsidi (43)
    2017-02-27  16:15
  6. 2017. február 27. 16:1543.

     


     


    Én antibiotikummal kiirthatatlan, ESBL-el súlyosbított E-coli fertőzésre szedtem. Előtte évekig mindenfélével próbálkoztak az orvosok 5 helyen is jártam! Valamit a Nitrofurantoin segített, ha pl. belázasodtam,  ilyenkor a tenyésztés is negatív lett, de a 2 hét után megismételt kontroll mindig újra 100ezer E.cloit mutatott ESBL termelő törzzsel! 3 doboz por beszedése után negatív lettem, és 6 hónapja az vagyok. Azóta nem szedem a port, az utolsó dobozra szerencsére már nem volt szükség. (Ha valakit érdekel, el is adnám Budapesten ár alatt, 2018 márciusig jó).


     

  7. 2016. augusztus 9. 15:0442.

    Szerintem ez csak megelőzésre jó, amikor már fel vagy fázva akkor édes kevés sajnos.

    előzmény:
    kata.szasz.90 (39)
    2015-02-09  13:58
  8. 2016. augusztus 9. 12:0841.

    Szia! 





    Tudom, hogy ez már egy évekkel ezelőtti kérdés, de gondolom még mindig szeded kúraszerűen. 





    NOW féle D-mannózról vannak tapasztalataim. 





    A por alakú felfúj, de nagyon. Elkeverve édes, keserű utóízzel és az egésznek zavarosátlátszó kinézete van. 





    Ezzel szemben, ha a kapszulát vettem, és abból bontogattam szét egy kanálnyi port, amit elkevertem vízben, az nem fújt fel. Sokkal fehérebb lesz a víz tőle, és az íze sem annyira édes, inkább a keményítő íze van, édeskés. Viszont utána nincs utóíze.  Hátrány, hogy valamivel így drágább, mert kevesebb van benne. Szerintem ez lehet az eredeti, mert a kapszulában nem kell ízesítőt hozzárakni, hogy ihatóbb legyen.





    Remélem segítettem Neked, meg a Többieknek. Ez a felfújós hatás nagyon kellemetlen tud lenni, pont azokban a szituációkban, amikor ezt szedni kell.





     

    előzmény:
    hajnalcsillag35 (38)
    2014-12-08  13:10
  9. 2016. augusztus 9. 12:0840.

    Szia! 


    Tudom, hogy ez már egy évekkel ezelőtti kérdés, de gondolom még mindig szeded kúraszerűen. 


    NOW féle D-mannózról vannak tapasztalataim. 


    A por alakú felfúj, de nagyon. Elkeverve édes, keserű utóízzel és az egésznek zavarosátlátszó kinézete van. 


    Ezzel szemben, ha a kapszulát vettem, és abból bontogattam szét egy kanálnyi port, amit elkevertem vízben, az nem fújt fel. Sokkal fehérebb lesz a víz tőle, és az íze sem annyira édes, inkább a keményítő íze van, édeskés. Viszont utána nincs utóíze.  Hátrány, hogy valamivel így drágább, mert kevesebb van benne. Szerintem ez lehet az eredeti, mert a kapszulában nem kell ízesítőt hozzárakni, hogy ihatóbb legyen.


    Remélem segítettem Neked, meg a Többieknek. Ez a felfújós hatás nagyon kellemetlen tud lenni, pont azokban a szituációkban, amikor ezt szedni kell.


     

    előzmény:
    hajnalcsillag35 (38)
    2014-12-08  13:10
  10. 2015. február 9. 13:5839.

    Sziasztok!


     Most vásároltam meg én is a terméket, jelenleg fel is vagyok fázva. Naponta mennyit ajánlatos szedni belőle?


     Előre is köszönöm

  11. 2014. december 8. 13:1038.

    Sziasztok!


    Már kb. két éve ismerem a D-Mannózt. tényleg nagyon jó. viszont az utóbbi időben mellékhatásokat tapasztalok, ami egyértelműen a por hatása. Iszonyatosan felfúj, és szelet csinál, ami egyre erősebb lesz, ha több napig szedem. Nem tudom, mi lehet ennek az oka, mert nagyon kellemeteken, hogy a meglévő másik probléma mellé, ilyen is társul. 


    Valakinek ötltet, hasonló tapasztalat?


     


     Előre is köszönöm, 


    Ági

    előzmény:
    Kristanna (1)
    2010-12-20  15:24
  12. 2014. november 24. 00:0137.

    Szia!

    Én mindent végigjártam és ki is vizsgáltattam magam, tehát nem a levegőbe beszélek. A D Mannose por nekem jobb mint a kapszula. A neten meg tudod rendelni a NOW márkanevűt szedem amerikai a cég azt hiszem, narancssárga címkéje van. Próbáljátok ki. De csak az E coli baktériumra jó. Arra viszont nagyon. Sok sikert és jó egészséget. Remélem nektek is beválik.

    előzmény:
    Kristanna (1)
    2010-12-20  15:24
  13. 2014. november 12. 15:4436.

    Sziasztok!


    Segítségeteket szeretném kérni a lányom 17 éves 1 éve küzdünk igaz nem tudom mivel mert az orvosok sem tudják!!!


    Tünetek:Ő úgy fogalmaz,hogy a húgyvezetéke fáj,erős fájdalom minden előzmény nélkül eltelik egy két ora tömény vér pisilés megint eltelik egy két óra mintha elvágták volna a fájdalmat,így kezdödött,


    1 év után ott tartunk végigjártunk több urológust  orvost,profeszort természetesen maszek alapon felírtak neki URELT (tözegáfonya)Urovakszumot valami svájci gyógyszer na semmi nem vált be!!!


    a fájdalom mostanra folyamatossá vált igaz nem olyan erősen mint amikor vért pisil de fáj,ismét professzor és közölte sajnos ezzel együtt kell élni 17 évesen??????


    jövőhetén megyünk valami olyan vizsgálatra hogy vénásan jódot kap és megnézik nem-e a veséből szivárog vissza valami.


    Tegnap olvastam előszór a D manozról ki szeretnénk próbálni hátha ez már jó lesz segítsetek hol tudok venni és por vagy kapszula a jobb???


    Köszönöm előre is!!!!


    G


     

  14. 2014. november 6. 16:1335.

    Sajnálatos, de a szakorvosok valóban pitiáner problémának tartják. Ők félig sebészek, így számukra nem betegség, amit nem kell megműteni. Az idősödő nők jelentős részénél pedig előfordul és súlyos problémákat okoz, Ők pedig inkább titkolják, mert szégyellni való dolognak tartják. Hát egyáltalán nem az! Tessék kiharcolni, hogy legalább annyira vegyék komolyan, mint a férfiaknál a prosztata daganatos betegségeinek szűrését. Be lehet vetni az antibiotikumokat, étrendet és életmódot, és sok más ismert orvosi és természetgyógyászati gyógymódot. Nem igaz, hogy nem lehet eredményeket elérni. Igaz, variálgatni kell. Ha a gyógyszeripar nem volna illyen pofátlanul profitorientált, ők is hatékonyabbak lennének. (Pl. régen kideríthették volna, hogy az alkalmazott szerekben mi is a tulajdonképpenni hatóanyag.) Tessék hatni rájuk és a lobbijukra! Majd csak a fejükhöz kapnak! xln


     

  15. 2014. október 30. 21:0034.

    Igazad van . Nem akkor kell szedni mikor nagy a baj, de én sajnos csak akkor találtam rá. Azóta még folyamatosan szedem, mert voltak még gyanús tünetek. Jobb megelőzni. De így most már könnyebb lesz, hogy ismerem. De eddig fogalmam sem volt róla, hogy létezik. Nem tudom ki hogy van vele, nekem a D- mannose nagyon bevált és örülök neki.

    előzmény:
    Kristanna (1)
    2010-12-20  15:24
  16. 2014. október 30. 09:3833.

    Szerintem a D Mannózt nem akkor kell szedni, amikor már nagy a baj. Hanem a megelőzésre, hogy a bajig el se juss. :-) Én eleinte folyamatosan szedtem, de egy jó ideje csak akkor mikor gyanusak a körülmények :-) Pl.: Strand, kicsit aktívabb élet a párommal, vagy mintha kezdeném érezni, hogy baj lesz, nagyon átfáztam, stb

    előzmény:
    Erzsébet2 (32)
    2014-10-30  08:38
  17. 2014. október 30. 08:3832.

    Sziasztok!
    Látom sokunkat érint a "felfázás" és a szex utáni hólyaghurut problémája. Én kipróbáltam a D mannose port. Valóban nagyon jó, de csak az e coli okozta baktérium által okozott problémákra. Sajnos drága , a neten rendeltem meg az első dobozzal, és egy hétnek  el kellett telnie mire éreztem a valódi hatását. Igaz akkor olyan beteg voltam , hogy antibiotikumot szedtem, mert már a falat tudtam volna kaparni. Mindenféle kivizsgáláson átestem, elmentem nőgyógyászhoz, minden negatív. Viszont profi dokit találtam, hosszas keresgélés után, aki azt mondta, hogy a hólyag hurut az esetek majdnem 100%-ában mindig az e coli baktériumtól jön létre a felfázás is csak azért következik be mer , erősen jelen van a hólyagban a baktérium. A hüvelyflórát , a bélflórát, rendbe kell rakni , és a hólyagban megtelepedett e colit is minimalizálni kell. Ha szeretkezés után lép fel a hólyaghurut, akkor a hüvelyflóra nincs rendben. A gyógyszertárban kapható rózsaszínes dobozban hüvelyflóra helyreállító kapszula. És a bélben megtelepedett bacikra pedig bélflóra helyreállítót szedek. Természetesen , mindez a pénztárcának húzós, de aki évek óta szenved , az tudja mi ez és inkább megspórolom máshol ezen szerek árát , de egészséges vagyok. A D mannose ára valóban drágának tűnik , de a vejem kint él és kértem küldjön onnan hát elmondom nem sokat tettek rá az ittenire sem csak annyi előnyöm volt, hogy nagyobb kiszerelést tudott küldeni, de nem éri meg, egy fillérrel sem került olcsóbba főleg ha a vámot is hozzá adom. Tévedések elkerülése végett, nem akarom reklámozni a magyar eladókat, kizárólag a jó szándék és a segítségnyújtás vezetett. Remélem tudtam segíteni sorstársaimnak. Még valami a háziorvosom olyan antibiotikumot írt fel mindezek szedése előtt ami kifejezetten az üregekben és egyéb helyeken megtelepedett e coli-ra való. A gyógyszerek listája fenn van a neten a krónikus hólyghurutra való gyógyszerek beütése után, megtaláljátok kidobja a gép. Még valami az USA-ban való felmérések alapján, tíz nőből 7-nek teljesen elmulasztja a problémáját a D mannose, ki kell próbálni, és megtudnunk , hogy melyik csoportba tartozunk.
    Remélem tudtam segíteni: Mindenkinek javulást de a döntés mindenkinek a saját felelőssége , fel kell vállalni, , csak tanácsokkal tudunk  segíteni  egymásnak, remélem hasznos lesz számotokra a hozzá szólásom csak a segítő szándék vezérelt. Jobbulást mindenkinek!


    Üdvözlettel: Erzsébet

  18. 2014. október 21. 15:3731.

    Én nagyon haragszom magamra, amiért nem előbb próbáltam ki, egy rakás szenvedést megúszhattam volna. De sajnáltam a 8 ezer ft-t úgy hogy fogalmam se volt, hat vagy sem. Pedig ha azt nézem, hogy két doboz normálisabb tőzegáfonya is ennyibe kerül két hónapra, ami kb semmit nem ér... (Max ha már nagy a baj segít egy keveset.)

    előzmény:
    hornstul (30)
    2014-10-21  15:34
  19. 2014. október 21. 15:3430.

    Én anno kérdeztem róla a nőgyógyászt, több urológust (magánt is), a gyógyszertárban az eladókat is, de senki nem ismerte...


    Végül én mégis megvettem végső elkeseredésemben, és azóta semmi bajom.

    előzmény:
    kitti.gombocz (28)
    2014-10-20  11:16
  20. 2014. október 21. 11:5229.

    Szia! 


    2010 decembere óta használom a d-mannózt. Eleinte rendszeresen, manapság már csak összebújások előtt és után, vagy strandolás előtt-után.


    4 éve nem volt felfázásom (sem sima, sem szex utáni). A dokim csak meresztette rám a szemét, amikor elmondtam neki, hogy mivel "gyógyítottam" magam.


    Megkérdezheted, de mivel nem gyógyszer, így nem is fogja javasolni. 


    Viszont a d-mannóz csak e-coli ellen jó.

    előzmény:
    kitti.gombocz (28)
    2014-10-20  11:16
  21. 2014. október 20. 11:1628.

    Szia!


    Látom,sajnos te is tapasztalt vagy ebben a dologban. Én is 3 éve küzdök ezzel a problémával,ebből kb. 1 évig nem jött elő. Amióta előjött ismét márciusban,azóta ismét kb. 1-két havonta előjön s effektív normális megoldás eddig nem volt,h tuti többet ne jöjjön elő.


    Ezért gondolkodom,h egyrészt más ellen is ( clamedia,mecoplasma) csináltatok,ha lehet nőgyógyásznál vizsgálatot(sztk-ban nem igazán csináltatják) illetve keresek magán urulógust,ill. próbálok keresni,de eddig nem tudott senki ajánlani. Te esetleg tudnál? Tényleg jó volna ha vki egy átfogó vizsgálatot csinálna rajtam,vmi több dolgot vizsgáló tenyészetet csinálna s az alapján gyógyítana,mert már unom.


    A másik,meg ezen a d-mannózon gondolkodom,h megemlítem a jelenlegi sztk-s urulógusnak,mit szól hozzá...


     


    A válaszodat előre is köszi!

    előzmény:
    abraxas (26)
    2012-10-30  09:30
  22. 2012. november 2. 15:5827.

    Én 2011 májusa óta használom. A legjobb szer, amit felfázás ellen használtam eddig! 2002 óta küszködök felfázással, szinte minden évben előjött 2x3szor. Amióta szedem egyszer sem volt!!!

     

    Hiába drága, nekem minden pénzt megér! volt amikor majdnem 40 fokos lázam volt tőle, ügyelet, andibiotikumok, stb. A különböző teák, tőzegáfonya, urogin semmit sem segítettek...Egyékbént én azt vettem észre hogy stresszre is előjöhet, ill.ha sok édességet eszek

     

    Most ha egy kicsit érzem, rögtön beveszek belőle 1-2 óra és már az érzés sincs meg. Megelőzésképpen 3-4 naponta megiszok egy pohárral. Nekem fél évig így elég.

     

    Terhesség idején is szabad szedni, így a legnagyobb félelmem is elkerült, nem is kaptam el alatta! én csak ajánlani tudom.

    előzmény:
    Kristanna (1)
    2010-12-20  15:24
  23. 2012. október 30. 09:3026.

    Szia!

     

    Én úgy 10 éve küzdök ezzel a visszatérő gonddal, úgyhogy van némi tapasztalatom.

     

    Elsősörban, és legfőképpen vedd be a felírt gyógyszert, tessék végigszedni. Közben (nem helyette) ajánlok némi probiotikumot, alulról és felülről is.

     

    Ha ez megvolt, és még mindig nem oké a dolog, akkor nagyon erősen javaslom, hogy spórolj, ahogy csak tudsz és menj el egy magán urológushoz, de olyanhoz, aki tényleg érti a dolgát. Ő csinál tenyésztést, és kiderül, hogy pontosan milyen baci, gomba okozza a bajt, és azt célzottan kezeli. Ha kontroll után minden oké, akkor lehetne természetes megoldást keresni a MEGELŐZÉSRE.

     

    Ha a tenyésztésen kiderült, hogy BIZTOSAN e-coli okozta a már kikezelt bajt, akkor érdemes a d-mannóz tartalmú készítményeket megpróbálni, más esetben teljes pénzkidobás. Én az Uroval-mannosa nevű szert szedem, egy nagyon jó nevű urológus ajánlotta, tényleg segít a normál állapot fenntartásában, de akárki akármit mond, ez nem gyógyszer, egy kialakult gyulladáson nem segít, de akadályozza a nemkívánatos bacik elszaporodását.

     

    Remélem tudta segíteni.

    előzmény:
    Dika55 (24)
    2012-10-29  16:22
  24. Torolt_felhasznalo_339032
    Torolt_felhasznalo_339032
    2012. október 29. 16:3925.

    Nem tudom "tiszta" vizeletnel mi okozza az alhasi fajdalmaid.

     

    Az antibiotikumos amokfutas viszont mar biztos, hogy csak art.

     

    Igyal teakat. (medveszolo azonnal hat, kamilla, zsurlo stb.) Urogin is nagyon jo.

     

    Hajlamos noknel en csak egy megoldast ismerek megelozesre: szekletet elölrol hatulra törölni es MINDEN szekletürites utan mosakodas. 

    előzmény:
    Dika55 (24)
    2012-10-29  16:22

Címlap

top