Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Hólyag a szájban

Torolt_felhasznalo_770932
Torolt_felhasznalo_770932
Létrehozva: 2006. október 2. 22:35
Sziasztok!

Igazából nem tudom mi ez, de néha-néha (kb. 3 hetente) kijön vmi ugyanott a számban. Hátul a két fosorom között.
Nem fáj, kb. fél nap alatt lezajlik az egész: megjelenik, nő-nő, ha elég nagy kidurran, és kifolyik ami benne van Amúgy átlátszó-fehéres színű
Nem különösebben zavar, de azért jó lenne tudni mitől van.
Volt már vkinek ilyen?
  1. 2021. szeptember 27. 12:5142.

    Nincs fejlemény, de nem érdemes stresszelni szerintem. Lehet hogy valamikor ettél egy pirítóst vagy halat és felsértette ott a nyálkahártyádat és így gyógyult be, hogy akadályozza ott a nyál kifolyást. Ha komoly dolog lenne, akkor gondolom 4 év alatt ez megmutatkozna. Csináltak neked szövettant is, ami szintén jelezné ha lenne valami komoly. A másik hozzászólónak vérvétele ujra és újra tökéletes. Ameddig semmilyen laboratóriumi jele nincs annak hogy nagy baj van addig nem hinném hogy aggódni kellene.

    előzmény:
    Hannas (40)
    2021-09-20  23:12
  2. 2021. szeptember 22. 14:2541.

    Szijasztok.  Én is lassan 4 éve küzdök ezzel, heti 2 × jön elő a hólyag, fél nap és kidurran es eltűnik.  Sehol sem tudtak segíteni, mucolera tippeltek se szövettan szerint nem az. Semmi sem segít, én is nagyon aggodok. Ha valaki tudja mi ez örülnék ha megosztaná.  Köszönöm  

    idézet:
    Hannas (38)
    2021-09-20 23:06:43

    Szia. 


    Sajnos  nem. :( 


    Most  agyalok  h el kellene mennem megmutatni szájsebészetet, de hát  mikor megyek valahová  sosincs kinn..sose látják  csak fotón tudom megmutatni.


    Én vérképet  csináltattam  minden oke.  Már pánikolok.


    Szövettant  csináltak  neked? 


    Az jó h ha nem mutatott ki semmi komolyat. 


    Nyálmirigy elzáródásra  tippelek  de nem vagyok ugye orvos. :(


    Neked ez hol jön ki? Nekem elkezd  feszíteni és akkor érzem  h jön.  Telik telik kidurran..átlátszó  dolog van benne. Majd lesz 1 fehér lepel  rajta  és begyógyul.  


    Nagyon zavaró :( 


    Privátban  esetleg  feltudnánk  venni  a kapcsolatot? 

    előzmény:
    Hannas (38)
    2021-09-20  23:06
  3. 2021. szeptember 20. 23:1240.

    Szia. Kaptál választ és megoldást a probléma okára? Megosztanád? 4 éve ezzel küzdök.  Köszönöm!

    előzmény:
    Tomi25950 (34)
    2021-07-15  09:31
  4. 2021. szeptember 20. 23:1039.

    Szia.  Kaptál választ azóta? Sajnos nekem is ez van, oka ismeretlen, 4 éve tart . Szövettan szerint nenyálmirigy okozza.  Köszönöm 

    előzmény:
    Frakat1 (32)
    2021-05-10  22:23
  5. 2021. szeptember 20. 23:0638.

    Szijasztok.  Én is lassan 4 éve küzdök ezzel, heti 2 × jön elő a hólyag, fél nap és kidurran es eltűnik.  Sehol sem tudtak segíteni, mucolera tippeltek se szövettan szerint nem az. Semmi sem segít, én is nagyon aggodok. Ha valaki tudja mi ez örülnék ha megosztaná.  Köszönöm  

    előzmény:
    anika_9_ (33)
    2021-05-11  09:56
  6. 2021. július 20. 12:1937.

    Szia. 


    Annyira köszönöm,hogy írtál.


    Nekem tegnap kijött és még mindig látszik.


    Általában énis úgy járok ahogy te, ha elmegyek valahová nincs kinn.


    Néha nekem érzékeny. Feszít.


    Neked hol jön ki?? Mióta tart? Milyen időközönként telik meg?


    Nekem a lágy szájpadon a lógó (nyelvcsap) mellett jön ki.. van h 4 naponta  van h hetente változó, és nem is tudom már kb 4év lesz h van ez nekem, de az elején nem volt ilyen gyakori.


    Igazad lehet, meg is nézem a szájsebészetet itt, de ez megnyugtató.


    Non rá tudok ám parázni.


    Nekem az  a szó h ártalmatlan sokat jelent. Mindig attól rettegek h elrákosodik.


    Mindenképp írok majd. Viszont  lehet h nem egyből tudok menni.  Lehet több hét mire tudok írni. 


    Attól figyelem  majd ezt a posztot.


    Írj majd. :)


    Szép napot neked!

    előzmény:
    Tomi25950 (36)
    2021-07-20  09:11
  7. 2021. július 20. 09:1136.

    Szia,


    Elvileg mucocele, ami ártalmatlan. Valamivel felsérthettem a nyálkahártyámat (pirítós, hal szálkája) és attól alakulhatott ki. Tegnap nem volt kint a hólyag, de azt mondta, hogy ez olyan apró, hogy ha kimetszené lehet több kárt okozna mint hasznot. De mivel periodikusan jelentkezik csak (hol előjön hol elmúlik), így biztos hogy nem komoly dolog áll a háttérben. Mindenesetre ha megnyugtatást vársz, menj el te is egy szájsebészhez és mutasd meg neki! És kérlek írj ha van fejlemény!

  8. 2021. július 16. 11:3635.

    Szia. 


    Sajnos nem.


    Nekem régóta  tart már. 


    Idegesít. 


    Ha megtudsz valamit  vagy ha a szájsebész eltünteti  kérlek írj már. 

    előzmény:
    Tomi25950 (34)
    2021-07-15  09:31
  9. 2021. július 15. 09:3134.

    Sziasztok,


    Lett valakinek előrelépés az ügyben? Én is ezzel a problémával küzdök hétről hétre, hétfőn megyek szájsebészhez, nem tudom mire számítsak.

  10. 2021. május 11. 09:5633.

    Sziasztok, mai napon voltam ezzel a problémával szájsebészeten, ott tudnak segíteni. Persze mire odaértem eltűnt a hólyag... Egyébként fogorvoshoz mentem vele először, ő utalt tovább. Ma azt mondták, hogy valószínű nyálmirigy elzáródás. Ha ismét előjön jeleznem kell és elmenni a rendelésre, hogy meg tudják bökni. Mondanom sem kell most este már újra előjött. Egyelőre ennyi, bízom benne valami konkrétabbat is megtudok még. 

    idézet:
    Frakat1 (32)
    2021-05-10 22:23:26

    Jajj de jó, hogy  végre valaki tudott 1 megnyugtató választ  adni.


    Én lassan 4 éve küszködök ezzel.


    Van h heti szinten van már ez, de eltűnik 1 nap után. 


    Most 2 naponta van..és  nagyon zavar már..és félek mitől van, de ez megnyugtató.


    Legalább tudom h hová forduljak, mert rengeteg  helyen voltam vele..semmi válasz..minden negatív..vérkép is jó.


    Nagyon  rosszra gondoltam már . Stresszelek 1 ideje miatta. 


    Köszönöm  neked!!

    előzmény:
    Frakat1 (32)
    2021-05-10  22:23
  11. 2021. május 10. 22:2332.

    Sziasztok, mai napon voltam ezzel a problémával szájsebészeten, ott tudnak segíteni. Persze mire odaértem eltűnt a hólyag... Egyébként fogorvoshoz mentem vele először, ő utalt tovább. Ma azt mondták, hogy valószínű nyálmirigy elzáródás. Ha ismét előjön jeleznem kell és elmenni a rendelésre, hogy meg tudják bökni. Mondanom sem kell most este már újra előjött. Egyelőre ennyi, bízom benne valami konkrétabbat is megtudok még. 

  12. 2021. május 10. 22:2331.

    Sziasztok, mai napon voltam ezzel a problémával szájsebészeten, ott tudnak segíteni. Persze mire odaértem eltűnt a hólyag... Egyébként fogorvoshoz mentem vele először, ő utalt tovább. Ma azt mondták, hogy valószínű nyálmirigy elzáródás. Ha ismét előjön jeleznem kell és elmenni a rendelésre, hogy meg tudják bökni. Mondanom sem kell most este már újra előjött. Egyelőre ennyi, bízom benne valami konkrétabbat is megtudok még. 

  13. 2021. május 10. 22:2230.

    Sziasztok, mai napon voltam ezzel a problémával szájsebészeten, ott tudnak segíteni. Persze mire odaértem eltűnt a hólyag... Egyébként fogorvoshoz mentem vele először, ő utalt tovább. Ma azt mondták, hogy valószínű nyálmirigy elzáródás. Ha ismét előjön jeleznem kell és elmenni a rendelésre, hogy meg tudják bökni. Mondanom sem kell most este már újra előjött. Egyelőre ennyi, bízom benne valami konkrétabbat is megtudok még. 

  14. 2021. Április 9. 20:1229.

    Sziasztok!


    Sikerült valamit kiderítenetek? Nekem is egyre gyakrabban jön ki egy vízhólyag a szájpadomon, ami el is tűnik akár még aznap. Aztán néhány nap múlva újra megjelenik. Ugyanott. Voltam vele orr-fül-gégészeten, ott nem tudják mi az, öblögetőt adtak, illetve még allergiára gyanakodott a doktornő. Megmutattam az Onkológián is, mert egyszer családtaggal mentem, és bekéredzkedtem a doktornőhöz a fej-nyak-sebészeten, de akkor éppen nem volt kint a hólyag, bár mutattam egy fotót, ő sem tudta, hogy mi ez. Arra gyanakszom, hogy, ahogy valaki írta, valamiféle gyomorprobléma okozhatja. Ha sikerül kideríteni valamit, írjátok már meg legyetek kedvesek, hogy előrébb jussunk ebben a rejtélyben. 


    Sziasztok, szép napokat!

  15. 2020. július 26. 15:4628.

    Szia! 


    a leírtak alapján nekem is ugyanez van, a bal oldalon a torkomnál megjelenő fehéres vízhólyag szerű valami! Először pár hónapja jött elő, aztán most már majdnem hetente, és akkor egy nap érzem egy pár órát hogy ott van de fájdalmatlan teljesen, és akkor el is tűnik! Neked sikerült valamit kideríteni ?  

    idézet:
    Dinnyemag (27)
    2020-06-18 10:46:31

    Szia!


    Sajnos nem!


    Fül orr gégésznél voltam, megmutattam fotón..azt mondta ne törődjem vele.


    Elmentem gasztroenterológiára.. azt mondta ez nem tünete allergiának.


    De levette a vérek Ige-re negatív!


    Tanácstalan vagyok..nekem most is kinn van


    Van.mikor meg se várja az 1 hetet.


    Észrevettem h ha keményebb ételt eszem..mondjuk pirítós vagy melegszendvics hamarabb kijön.


    Illetve kb 1 nap alatt lezajlik..lesz rajta ilyen fehér cucc..De a gömjét érzem.


    Írj már léccí h te mire jártál..Mert én félek nehogy valami komolyabb baj legyen..régóta tart már ez nekem.


     

    előzmény:
    Dinnyemag (27)
    2020-06-18  10:46
  16. 2020. június 18. 10:4627.

    Szia! 


    a leírtak alapján nekem is ugyanez van, a bal oldalon a torkomnál megjelenő fehéres vízhólyag szerű valami! Először pár hónapja jött elő, aztán most már majdnem hetente, és akkor egy nap érzem egy pár órát hogy ott van de fájdalmatlan teljesen, és akkor el is tűnik! Neked sikerült valamit kideríteni ?  

    előzmény:
    anika_9_ (20)
    2020-03-24  15:02
  17. 2020. március 30. 11:1326.

    Nekem a háziorvos azt mondta h szerinte allergia...de jó lenne tudni mire...


    Most a tejet én lecseréltem laktóz mentesre... 


    Nekem lassan 2 és fél éve tart ez ahogy leírtam elsőnek.. de most egyre gyakoribb..most is kijött... heti rendszerességel már...

    előzmény:
    Nikita 666 (23)
    2020-03-25  19:17
  18. 2020. március 30. 11:1125.

    Szia!


    Nem a fogadról van vajon ez a hólyag..h ha az inyeden jelentkezik?


    Nincs ott véletlenül rossz fog?


     

    előzmény:
    szalaigabi75@freemail.hu (21)
    2020-03-25  13:21
  19. 2020. március 30. 11:0924.

    Szia!


    Nekem nem fáj..  ugyan ez van, hogy mire megmutatnám elmúlik..én lefótoztam és úgy mutattam meg..
    Gasztrora utalt..de sajnos a mostani helyzet miatt nem tudok elmenni 
    :S


    Neked mióta van ez?

    előzmény:
    Kövesdiági (22)
    2020-03-25  19:06
  20. 2020. március 25. 19:1723.

    Talán allergia.


    Nem ettél előtte valamilyen fűszert, magvat, gyümölcsöt...?

    előzmény:
    Kövesdiági (22)
    2020-03-25  19:06
  21. 2020. március 25. 19:0622.

    Nekem is szokott lenni....valami kissé fájdogáló hólyagocska....Ilyenkor gyakrabban öblítem ki a szájüregemet fogkrémes gargalizálással, sós vizes öblítéssel....Mikor már eldöntöm- na, most már megmutatom egy orvosnak  - elmúlik!   Biztos valami fertőzés....de mitől???? fogalmam nincs!

    előzmény:
    szalaigabi75@freemail.hu (21)
    2020-03-25  13:21
  22. 2020. március 25. 13:2121.

    Szia!Nekem is ugyanez a problémám :( leghátul az ínyemen..már zavar beszéd közben mert folyamatosan érzem.Olyan rossz helyen is van hogy nem látom pontosan,de szerintem nem afta mert nem fehéres..étkezés után nagyobbnak érzem..nem tudom mi ez a hólyag..aggaszt nagyon :(

    előzmény:
    anika_9_ (20)
    2020-03-24  15:02
  23. 2020. március 24. 15:0220.

    Sziasztok!


     


    Nagyon régi már ez az üzenet amire irok..és nem is valószínű h bárki látja...de több mint 2 éve nekem is ugyan azon ah elyen kijön egy vizhólyag..majd max 1 nap alatt el is tünik....eddig kb 2 havonta jött...aztán folyamatosan csökkent...havonta 3 hetente...már hetente jön és nagyon aggaszt mi lehet....
    Voltam fül orr gégészeten nagyon sokszor...mindent rendben találtak....  1 éve volt vérvételem akkor is oké voltam... most akartam gasztrora elmenni de hát sajna korona virus miatt most esélytelen.... akinek ilyen jeleggü próbléma van vagy volt..jelezzem már mi történt vele...


    köszönöm!

  24. 2006. október 6. 07:2919.

    Húúú,baromi kellemetlen érzés,mert ahogy piszkáltam egyre nagyobb lett és nagyon feszített...aztán pukk...persze utánna ott marad a helye pár napig,de gyorsan gyógyul.

    bár érdekes,amit írsz,hogy a szájpadlásodon...nekem ott sose volt,mert ott tényleg nem lehet ráharapni...nekem csak oldalt...Esetleg ettél vmi olyat,ami naon kemény volt és felsértette,vagy megégetted vmi meleg kajával...passz,de örülök,hogy minden leleted okés!

    Szééép napot!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_497673 (16)
    2006-10-06  02:47

Címlap

top